Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Grūtā dzīve

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Temata nosaukums ir nedaudz maldinošs, taču kaut kā taču jāpiesaista lasītāju uzmanība.

Šobrīd notiekošais liecina, ka pēc rudenī plānotajām Saeimas vēlēšanām sagaidāms nodokļu sloga pieaugums. Visticamāk, tiks palielinātas PVN un NĪN likmes, kā arī pastāv iespēja, ka tiks pārskatīta līdzšinējā darbaspēka nodokļu politika - šaubos, vai iespējamās izmaiņas būs paredzētas darba ņēmēju labā. Arī pašreizējā situācija vērtējama kā traģikomiska - ja neņemam vērā neapliekamo minimumu, kas šobrīd ir smieklīgi 75 eiro mēnesī, tad no savas bruto algas aptuveni 45% zaudējam nodokļos un sociālās apdrošināšanas iemaksās. Zinot Latvijas vidējo atalgojumu un patēriņa cenu līmeni, būtībā tā ir katastrofa.

Gribētu pajautāt, kā jūs plānojat reaģēt uz neizbēgamo nodokļu paaugstināšanu un tam sekojošo patēriņa cenu kāpumu? Savilksiet ciešāk jostas vai meklēsiet papildu darbu? Varbūt vienkārši atmetīsiet ar roku šai valstij un pārcelsieties uz UK, Īriju, Norvēģiju, Vāciju? Varbūt izvēlēsieties algu saņemt "aploksnē"?

Man būtu interesanti dzirdēt jūsu atbildes. Neesmu saistīts ar VID, tādēļ varat izteikties vaļsirdīgi. Ja gadījumā nevēlaties klāstīt publiski, priecāšos par privātu vēstuli.
12.06.2014 19:42 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Gribētu pajautāt, kā jūs plānojat reaģēt uz neizbēgamo nodokļu paaugstināšanu un tam sekojošo patēriņa cenu kāpumu?
Kā jebkurš normāls latvietis - klusēšu.
12.06.2014 19:44 |
 
Reitings 398
Reģ: 12.05.2014
Kas tu kkāds nabags esi?
Man paliek vairāk nekā pusalga pāri un es piedevām pērku visādu nevajadzīgu uiņu.
12.06.2014 19:46 |
 
10 gadi
Reitings 3545
Reģ: 13.03.2013
Vēl nezinu kā reaģēšu, līdz ,ko redzēšu izmaiņas izdomāšu arī atbildes reakciju.
Bet nu rīkojas jau dikti neloģiski, likums kaites cilvēkam , valsts jau vispār traģikomiska mums:D
12.06.2014 19:47 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, man ir plānots nākamajā rudenī pelnīt vairāk, nekā pagajušajā rudenī. Bet visādi citādi, arī būšu "normāls latvietis".
12.06.2014 19:47 |
 
Reitings 276
Reģ: 29.01.2009
"Klusais Smaids"
12.06.2014 19:48 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Hmmm...mani kaut kaa nav skaarusi ne kriize, nekaadi nodoklju palielinaajumu. Es to uz savas aadas nekad taa neesmu izjutusi. Kaa dziivojam, taa dziivosim. Manaa ikdienaa un izdevumos, nezvai kas mainiisies.
Darbu otru nemeklees neviens no mums, bet par taam jostaam-nu ir vairaakas jomas, kuraas esam izlaidushies:D uz taam arii ietaupiitu, ja nu kas...
12.06.2014 19:49 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
"Klusais Smaids"


Man arī rodas tādas aizdomas..
12.06.2014 19:51 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Es vairāk taisīšu ziemas krājumus un mazāk veikalā pirkšu. :) :D

Paralēli paskatīšos kādu citu darbu vai vienkārši apprecēšos un kļūšu tāda pati kā lielākā daļa kosmo. :D


Un kāda nozīme, ja tas ir Klusais smaids? atkal izēdīsiet?
12.06.2014 19:56 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
vai vienkārši apprecēšos un kļūšu tāda pati kā lielākā daļa kosmo.


Robert, mūc!
12.06.2014 20:01 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Es ievērošu šos ieteikumus! :D
1) atteikties no jebkādu maltīšu ieturēšanas ārpus savām mājām, ja par tām jāmaksā papildus no personiskā budžeta. Šis punkts nozīmē arī atteikšanos no nakts (uz)dzīves, ballītēm u.tml., jo visi šie pasākumi saistīti ar papildu izdevumiem;
2) pārorientēt savus ēšanas paradumus vienīgi uz pašu gatavotiem ēdieniem. Šeit vēlos uzsvērt sen zināmu patiesību, ka ēdienu jācenšas gatavot tā, lai tie saturētu augstu paša darba pievienoto vērtību. Citiem vārdiem sakot, jāizvairās no pusfabrikātiem, gatavajiem salātiem utt., jo tie ir ekonomiski neizdevīgi. Tā vietā pašiem jāiepērk izejvielas un produkti, kas nepieciešami ēdienu pagatavošanai;
3) produkti un plaša patēriņa preces jāiegādājas tirgū un lētajos tirdzniecības tīklos: "Maxima", "Supernetto". Maksimāli jācenšas izmantot atlaides un akcijas. Pērkot produktu, izmanība jāpievērš ne tikai iepakojuma cenai, bet 1 kg vai 1 l produkta neto cenai, piemēram, 0,9 l piena paka parasti ir neizdevīgāka par 1 l iepakojumu, kaut arī mazā paciņa maksā mazāk;
4) jāatsakās no nevajadzīgi dārgiem produktiem, piemēram, foreles vai laša vietā var iztikt ar siļķi, biezpiena sieriņu vietā labāk pagatavot biezpienu ar cukuru un rozīnēm, jaunlopa gaļas vietā gatavot cūkas vai lētās vistas gaļu utt.;
5) savu garderobi maksimāli kopt un izmantot iespējami ilgi. Kādēļ tik bieži jāmaina, piemēram, apakšveļa? Domāju, ka vienu un to pašu krūšturi sieviete var valkāt vismaz 3 gadus ar nosacījumu, ka to saudzīgi mazgā un kopj. Ja tomēr apģērbā rodas kāds caurumiņš, tad nevis izsviest konkrētu apģērba gabalu, bet gan salāpīt;
6) jauna apģērba iegādes vietā ieteicams apsvērt lietotu apģērbu un apavu iegādi, jo tas ļauj ietaupīt ievērojamus līdzekļus;
7) no dekoratīvās kosmētikas varētu lietot tikai lūpu krāsu un skropstu tušu, bet tas nav liels zaudējums, jo dekoratīvā kosmētika parasti tikai kaitē sejas ādai. No ārstnieciskiem krēmiem gan neiesaku atteikties, jo seja mums katra tikai viena;
matu krāsošanu un manikīru, pedikīru iespējams veikt arī mājā, ja kāda draudzene piekrīt palīdzēt;
9) maksimāli lietot savas kājas un minimizēt sabiedriskā transporta izmantošanu. Pārsteidzoši, cik liela summa mēnesī sakrājas, ja katru dienu izmantojam kaut divus sabiedriskā transporta veidus;
10) pāriet no pastāvīgā pieslēguma uz priekšapmaksas karti, atteikties no datu plāniem, zvanīt iespējami mazāk - labāk uzpīkstināt, lai jums atzvana;
11) tabakas izstrādājumi un alkohols - izslēdzami;
12) maksimāli taupīt elektroenerģiju, ūdeni savā dzīvoklī.
12.06.2014 20:09 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
Maya, tev taisnība, tā arī būs jādara + ar savu maisiņu uz veikalu :D
12.06.2014 20:11 |
 
10 gadi
Reitings 3545
Reģ: 13.03.2013
Maya- Haha ,tas tik ir kaut kas:D
12.06.2014 20:12 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
Kādēļ tik bieži jāmaina, piemēram, apakšveļa? Domāju, ka vienu un to pašu krūšturi sieviete var valkāt vismaz 3 gadus ar nosacījumu, ka to saudzīgi mazgā un kopj. Ja tomēr apģērbā rodas kāds caurumiņš, tad nevis izsviest konkrētu apģērba gabalu, bet gan salāpīt;

:D :D :D
12.06.2014 20:13 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
Vispār man palasot par nodokļu ceļšanu un tajā pašā laikā bibliotēku ar kanādās kļavas (vai ozola, nez.) grīdām gribās aizbraukt prom.. Principā pat plānoju to darīt, kad būs sasniegts zināms līmenis, jo tas vairs nav normāli.
12.06.2014 21:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits