Pirmais lidojums

 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Drīz plānojas pirmais lidojums/ceļojums ar lidmašīnu? Jautājums tām, kas ir lidojušas pēdējā laikā. Kas būtu jāzina pirms lidošanas, kādas vispār sajūtas lidojot? Man īsti nepatīk augstums, vai tas ļoti traucēs? Kā ērtāk ģērbties, ko neņemt līdzi noteikti? Viss par un ap lidošanu. :)
12.06.2014 15:24 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
es vienreiz pīkstēju, izejot cauri bez apaviem, bez rotām un vienkāršos kokvilnas legingos un maiciņā. mana vienīgā versija - krūštura stīpiņās bija dzelzs. tā kā man nebija nekas vairāk, ko novilkt, tad mani apčamdīja lidostas darbiniece. tas nav nekas traks vai briesmīgs, vienkārši, lai nekavētos pie lidostas kontroles, neiesaku vilkt mugurā neko ar nezināma sastāva metāla detaļām.
12.06.2014 16:05 |
 
Reitings 36
Reģ: 08.07.2013
Pirmais lidojums bija pirms 2 gadiem uz Turciju. Biju ļoti pārsteigta, ka Turkish Airlines par velti pabaro, padzirda, uzdāvina austiņas un vēl kkādus pričendāļus, lai var sevi izklaidēt lidojuma laikā. :D Pārsteidzošs bija tas moments, ka LV bija kādi 20°, bet Stambulā 38°, izkāpjot no ļotenes likās, ka nav ko elpot, diezgan pabriesmīga sajūta. Par pašu lidojumu, nosēšanos pat nevarēja just. Biju jau salasījusies, ka trieciens ir utt., bet nekas tāds nebija, laikam labi piloti bija :D
12.06.2014 16:10 |
 
Reitings 382
Reģ: 25.11.2010
Es lidoju ar ryanairu dienas 5 atpakaļ un man ļoti pārsala kājas.
Rokas bagāžā nedrīkst ņemt skuvekļus, smaržas, rotaslietas, asus priekšmetus, zobu pastu.

Nu nu, skuvekļus drīkst, rotaslietas arī. Un šķidrumus - zobu pasta, smaržas - viss tilpumā līdz 100 gramiem.
12.06.2014 16:12 |
 
10 gadi
Reitings 4775
Reģ: 29.01.2009
Lidmašīnā ir diezgan vēsi, tāpēc es parasti ņemu līdzi jaciņu un zeķes, lai nenosaltu. Un ja ir rokas bagāža un šķidrā kosmētika, smaržas, utt, tad jānopērk tas caurspīdīgais maisiņš, kur to visu ielikt, bet vispār to visu labāk likt nododamajā bagāžā (ja tāda ir).
Un man apavi vienmēr pīkst, jebkādi apavi, un katru reizi man liek viņus noņemt un iziet vēlreiz cauri tam detektoram. :)
Vairāk nekas tāds, kam pievērst uzmanību nenāk prātā. Vispār man sāk nepatikt lidmašīnas, jo pēdējā laikā vnk katru reizi sāk sāpēt galva un ir šausmīgs nogurums!
12.06.2014 16:23 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Rokas bagāžā nedrīkst ņemt skuvekļus, smaržas, rotaslietas, asus priekšmetus, zobu pastu. [/quote

Tev kādreiz kāda no šīm lietām ir konfiscēta? Ok, asie priekšmeti pašsaprotami, skuvekļus neesmu mēģinājusi, bet viss pārējais man vienmēr ir rokas bagāžā, sabāzts šķidrumu maisiņā. Ļoti bieži lidoju tikai ar rokas bagāžu. Esmu izlidojusies pa visu Eiropu un arī ārpus tās, nekad nav bijušas problēmas ar šādām lietām.

Galvenais skatīties svaru un cik vienības drīkst ņemt salonā, Ryanair parasti ir izcili piekasīgi uz šo, AirBaltic pēc noskaņojuma, Norwegian un SAS man nekad uzmanību nepievērš. Vienreiz tikai draugs lidoja kopā ar Šomases brandžu un šie laikam bija iedomājušies ar lielajiem koferiem un mūzikas instrumentiem salonā doties, tad nu tos gan palamāja, ka tā nedrīkst.

Par to, kā gatavoties-ja tas ir brauciens Eiropas robežās, tad gatavošanās sabiedriskā autobusa braucienam Rīga-Daugavpils man šķiet būtu nopietnāka padarīšana. Bet nu man ļooooti patīk lidot.
Tā pīkstēšana pie kontroles arī nav nekas traks, apčamdīs tevi mazliet, bet nu neviens jau nedomā uzreiz, ka esi terorists :D Vairākās lidostās apaviem, kas parasti ir pie vainas, ir kkāds speciālais skeneris, uz kura vnk viena un otra peciņa jāuzliek un viss, vari doties.
Ko es vel nereti daru, ja lidoju no valsts, kur var dzert krāna ūdeni-bagāžā paņemu tukšu pudelīti un tad pēc kontroles uzpildu. Tā kā es dzeru ļoti daudz, tad sanāk kādus 5 eiro uz lidojumu ietaupīt, sīkums, bet patīkami :)
12.06.2014 16:35 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Eee, man ir jautajums par pirmo kuģošanu :D Kādas sajūtas? Kas patīk/nepatīk?
12.06.2014 16:39 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Atlausos palabot, ka rokas bagaza drikst likt smarzas, zobu pastu un visadu citadu kosmetiku, ja tilpums neparsniedz 100 ml
12.06.2014 16:43 |
 
Reitings 382
Reģ: 25.11.2010
Galvenais skatīties svaru un cik vienības drīkst ņemt salonā, Ryanair parasti ir izcili piekasīgi uz šo,

Man bija tikai rokas bagāža + iečekošanās internetā un somu neviens nesvēra.
12.06.2014 16:47 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Eee, man ir jautajums par pirmo kuģošanu

Tas ir katram individuāli. Man slikti pat vilcienā un mašīnā paliek, ja uz leju skatos, bet uz kuģa nekad mūžā nav bijis slikti. Esmu braukusi, gan tad, kad riktīgi šūpo, gan arī tad, kad viss mierīgi..Īzī! Zinu cilvēkus, kuriem nekad nav slikti, bet uz kuģa vemj nonstopā.
12.06.2014 16:50 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tagad Ryanair forši tas,ka var būt gan rokas bagāža, gan rokassomiņa.
:)
Bet esmu lidojusi ļoooti daudz reizes, taču katra reize liekas kā pirmā, vienmēr esmu ļoti uztraukusies un man ir bailes, nepatīkami un tā..
12.06.2014 16:52 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Uz kuģa man ir vēl mazāk emociju kā lidmašīnā, pēc 5 minūtēm, ja neiet laukā, sāku justies kā parastā viesnīcā. Nu vienīgi, kad izmēģināju burāšanu, otro dienu pavadīju vnk slīpi uz klāja, bet tur arī kapteinis pats zivis vairākas reizes baroja, tizli viļņi bija. Uz lielajiem prāmjiem es neko sliktu nejūtu, pat pie stiprākas šūpošanās.
12.06.2014 16:58 |
 
Reitings 479
Reģ: 04.07.2013
Par tām bailēm jau tas kā kuram. Man itkā no augstuma nav īpaši bail, bet lidot šausmīgi nepatīk. Esmu lidojusi ļoti daudz reižu un nekas nav mainījies.
12.06.2014 17:03 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Ja tilpums nepārsniedz 100ml un kopējais, rokas bagāžā paņemtais, šķidruma daudzums nepārsniedz 1l! Respektīvi, tavā rokas bagāžā var atrasties, piemēram, 50ml smaržas, 30ml tonālais, 90ml sejas krēms utt, bet tam visam jābūt ievietotam plastikāta maisiņā. Lidostā ir automāti, kuros var iegādāties šos maisiņus.
Es vēl Drogās nopirku mazāka tilpuma tukšās kosmētikas pudelītes un pārlēju šampūnu, kondicionieri, ķermeņa krēmu, sejas tonikus uz tām. Der piefiksēt, ka nevienam lidostā neinteresēs, ka tava 200ml šampūna pudele ir pusē un tev tur tikai 100ml palikuši.
Ir gadījies aizlidot arī ar manikīra maciņu rokas bagāžā. Pati piefiksēju jau esot galā, bet labāk nevajag. Cietumā neliks tevi, bet izmest gan palūgs.
Apavus lidostā gandrīz vienmēr liek novilkt, jo tā samazinās iespēja, ka katrs pasažieris tagad būs jāpārmeklē, jo visi pēc kārtas tik pīkst. Tāpēc laicīgi liek atbrīvoties no tādām standarta lietām kā jostām u.c., lai neveidotos garas rindas :)
Un tas, ka rokas bagāžā nedrīkst atrasties rotas lietas ir pilnīgas muļķības. Ja nu vienīgi tu nenēsā šādas labi noasinātas rotaslietas -
12.06.2014 17:05 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
mana problēma ir ausīs - nosēžoties spiediena maiņas iespaidā aizkrīt un ļoti sāp, līdz ar to tiklīdz kā paziņo par nosešanos, tā es sāku košļāt košļenes :D
citiem vajadzīgas ingvera tabletes, jo pacelšanās laikā slikti paliek. sajūtas ļoti individuālas. galvenais nesadomāties visādas stulbas domas un būs ok. gaisā neviens nav palicis :D

Lufthansa, Turkish airlines, Finnair baro un aprūpē, airbaltic un lētās kompānijas nebaro (vismaz salīdzinoši īsajos reisos).

es parasti ģērbjos daudz maz ērti, kājās normālus apavus, jo kājas var piepamt un nejusties komfortabli ciešākos apavos. parasti paķeru ari kādu siltāku jaku, jo salonā nav baigi silts un, ja guli, dažkārt var būt vēsi. bet vari stjuartēm vnk pajautāt pledu.

parasti ņemu vienu mazu somiņu, ko turu klepī papildus visām pārējām mantām, kurā ir telefons, maks, pase un košļenes.

atceries par šķidrumiem un atļautajiem tilpumiem plastikāta maisiņos.
12.06.2014 17:08 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
paceļu
12.06.2014 19:09 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Kas vēl tevi interesē?
12.06.2014 19:12 |
 
Reitings 88
Reģ: 05.03.2014
man personīgi katru reizi nosēžoties ausis tik ļoti sāp, ka es nezinu kur likties. sāpes aiziet pa kaklu uz leju, nu drausmīgi, tiešām briesmīgi. :D katru reizi, kad man ir jālido, es ar sakostiem zobiem kāpju iekšā lidmašīnā un ar bailēm gaidu to nosēšanos. Viss pārējais process man patīk, patīk gaisa bedres, tās tieši mani nomierina. Pēc lidošanas un ausu sāpju dēļ visa atlikusī diena man ir kā spainī dzīvojot, galva dulla un reibst. Izguļos kārtīgi un tad kaut cik nākamajā dienā ir labi.
12.06.2014 19:20 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Varbūt muļķīgi jautājumi, bet:
savu ēdienu es taču drīkstu somā ienest? nu šokolādi vai kaut ko tādu?
lietussargs drīkst būt?
fotoaparāts?
piesprādzēšanās ir tikai pacelšanās un nolaišanās laikā, pārējā laikā var brīvi sēdēt/pārvietoties?
kā ar telefonu izslēgšanu?
dzēriena pudele, kā sapratu, nedrīkst būt?
tur ir kāda vieta, kur nolikt somu, tā kā virs galvas skapītī, vai drīkst būt pie tevis zemē?

tas viss domāts par rokassomu.
12.06.2014 19:25 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
savu ēdienu es taču drīkstu somā ienest? nu šokolādi vai kaut ko tādu?

Kad es lidoju, nedrīkstēja. Ja nu vienīgi to, kas ir nopirkts taxfree zonā. Kā viņi un vai viņi pārbauda, nezinu :D
lietussargs drīkst būt?
fotoaparāts?
Drīkst.
piesprādzēšanās ir tikai pacelšanās un nolaišanās laikā, pārējā laikā var brīvi sēdēt/pārvietoties?
Jā. Piesprādzēšanās notiek arī turbulences laikā pēc stjuartes pieprasījuma.
kā ar telefonu izslēgšanu?
Telefonam jābūt izslēgtam vai lidojuma režīmā visu pacelšanās un nolaišanās laiku. Kad vienkārši lido, tad vari lietot telefonu.
tur ir kāda vieta, kur nolikt somu, tā kā virs galvas skapītī, vai drīkst būt pie tevis zemē?
Tur ir virs galvas vieta, kur nolikt somu.
12.06.2014 19:35 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
1.savu ēdienu es taču drīkstu somā ienest? nu šokolādi vai kaut ko tādu?
1.1. Precīzi nepateikšu, bet pašai ir bijuši pilnpiena riekstiņi un vēl šis tas somā no ēdamā. Es saku, ka drīkst. Tikai nenes auksto zupu vienreizējā trauciņā vai kafiju termosā. :D
2.lietussargs drīkst būt?
2.1.Jā, drīkst, tikai atceries, ka tam jāietilpst somā. Nevari iet nokarinājusies ar visādiem pričendāļiem. Kādreiz pirms iekāpšanas lidmašīnā nāca klāt un arī tax free iegādāto preču maisiņi bija jāiestūķē rokas bagāžā.
3.fotoaparāts?
3.1. Jā, drīkst būt somā.
4.piesprādzēšanās ir tikai pacelšanās un nolaišanās laikā, pārējā laikā var brīvi sēdēt/pārvietoties?
4.1.Jā, pārējā laikā vari nebūt piesprādējusies. Pēc kapteiņa vai stjuartu lūguma ir jāpiesprādzējas.
5.kā ar telefonu izslēgšanu?
5.1.Jābūt izslēgtam pie pacelšanās, nolaišanās.
6.dzēriena pudele, kā sapratu, nedrīkst būt?
6.1. Tax free zonā pirkta drīkst būt.
tur ir kāda vieta, kur nolikt somu, tā kā virs galvas skapītī, vai drīkst būt pie tevis zemē?
Virs galvas kā autobusos!Ja lidosi ar raynair, tad tici man tev pie kājām nebūs kur nolikt. :D
12.06.2014 19:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits