Mākslīgā apaugļošana

 
Reitings 157
Reģ: 14.05.2014
Vairākās diskusijās uzgrūdos šai tēmai ar nu ļoti, ļoti dažādiem viedokļiem. Domāju - jāizveido atsevišķa diskusija, lai visi var izteikties un pakasīties.
Man šķiet, ka daudzi nemaz nezina, kā tas īsti notiek, bet runā ļoti negatīvi un aizskaroši par tiem, kas to ir izvēlējušies.
Varat arī mani nolinčot pie reizes, jo arī mēs izvēlējāmies MA.
21.05.2014 00:05 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Par mātēm, kuras izvēlas dzemdēt smagi slimus bērnus - ja diagnoze ir 100%, tad nu tiešām tās mātes ir dīvainas... Bet ir taču n-tie gadījumi, kad diagnoze var izrādīties kļūdaina, piem., tas pats dauna sindroms. Asins analīzēs var uzrādīties itkā paaugstināts bilirubīna procents (varbūt kļūdos par parametru), tad itkā tas varētu nozīmēt dauna sindromu un, lai precizētu šīs analīzes ir jāveic augļūdens analīzes, kas savukārt ļoti palielina spontānā aborta risku. Es pati biju šādas izvēles priekšā un teikšu, ka šī izvēle noteikti nav viegli izdarāma - vai nu tu līdz pat dzemedībām staigā un īsti tā arī nezini ir vai nav tas mazulis dauns, vai arī riskē ņemt augļūdeņus un iespējams tāpēc zaudēt pilnīgi veselu bērnu spontānā aborta rezultātā... Un neskatoties uz visiem analīžu ņemšanas riskiem arī tad vēl pastāv zināms kļūdas procents slimības noteikšanā..


Tieši tā , vēl tagad atceros, ka mana mamma pirms pāris gadiem, kad gaidīja jaunāko no mums, saņēma paziņojumu, ka bērns esot ar dauna sindromu. Vēl tagad atceros, ka mamma staigāja mājās nekāda, bēdīgu seju un nezinādama ko darīt. Beigās, viss jau bija kārtībā, ārsti bija nepareizi aprēķinus veikuši.
21.05.2014 09:30 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Whaat? Kāpēc te dažas ir pret valsts apmaksāto MA? Tas taču ir kaut kas labs!
Ja nav kazai piena, tad nav. Nav visiem lemts būt par vecākiem un viss.

Šitais vispār sviests. Tik viegli pateikt, it kā tas būtu kaut kāds sīkums.
21.05.2014 09:32 |
 
Reitings 3616
Reģ: 06.05.2014
Gudri jau te daudzas runā, kā jau parasti. Ja neesat bijušas šādā situācijā vai redzējušas paziņu/labu draudzeni mocāmies, lai tiktu pie mazā, tad neko nesapratīsiet. Ķērciet tik par saviem nodokļiem, tas nekas, ka lielākā daļa aiziet jau tā labi situētiem cilvēkiem, kuriem neinteresē, kā parastā tauta dzīvo. Kliedziet par adopciju, bet tas pasākums ir padarīts par izsmieklu un nervu bendi. Un, ja pāris tik ļoti cenšas tikt pie mazā, viņiem nevajag cita bērnu, bet savu. Tas, ko jūs nodokļos maksājat par šo, ir kā spļāviens jūrā.
21.05.2014 09:34 |
 
Reitings 264
Reģ: 06.01.2014
Labāk pa saviem nodokļiem baros cietumniekus nekā neauglīgas sievietes:D
Smieklīgi...
21.05.2014 09:39 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Ja nav kazai piena, tad nav. Nav visiem lemts būt par vecākiem un viss.

saslimst cilvēks, značit lemts, liktenis tāds bija. Nafig par manu naudu ārstēt vēl? Lai mocas, lai mirst. Tā Dieviņš lēmis.
Māsa divus gadus ārstēja neuglību. Jūs priekšā nestādieties, cik smagi tas ir. Un no sirds vēlu jūsu tuvajiem ar šādu nelaimi nesaskarties.
21.05.2014 09:43 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Tad jau te pēc dažu loģikas arī slimajiem nevajag taisīt operācijas, dzemdības nevajag valstij apmaksāt utml. Neauglība arī ir slimība! Uz sirds slimnieku,kuram nepieciešamas vairākas operācijas, zāļu kompensācijas, invaliditātes pabalsti- salasās krietni lielāka summa, nekā uz kaut kādu mākslīgo apaugļošanu.
21.05.2014 09:45 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tā pati Karīna, kā tu vari tā runāt, ja tava māsa mocījās?
21.05.2014 09:54 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
nelasīju visu, jo šīs šausmas un cietsirdību vienkārši nespēju sagremot, bet piekrītu šim
kādēļ tāds naids pret valsts apmaksāto mākslīgo apaugļošanu? mums valstī bērnu pārāk daudz? jūsu pensiju maksātāji jau ir gana saražoti?

zinot, cik sūdīga ir demogrāfiskā situācija Latvijā un to, ka tie, kam varētu būt bērni, no viņiem atsakās vai nemaz negrib dzemdēt, iebilst pret valsts apmaksātu MA ir vairāk nekā muļķīgi. Iespējams, vecāki, kas tik ilgi būs pūlējušies tikt pie mazuļa, būs daudz labāki nekā tie, kas pie tāda tiek momentā un neovērtē, cik daudz pūļu tas prasa. Turklāt katrs cilvēks taču dod ekonomikai un valstij kādu pienesumu, - jūsu izteiciena vedina domāt, ka, jūsuprāt, Latvijā cilvēku ir par daudz.
es drīzāk tad neatbalstītu bezmaksas operācijas, piemēram, sirds slimniekiem, kur cilvēki jau trešajā dienā pēc operācijas stāv pie slimnīcas un pīpē!!! un tas arī viss par mūsu nodokļu maksātāju naudu - operācijas cilvēkiem, kas paši nerūpējas par savu veselību! neauglīgie pāri bieži vien pie savas neauglības nav vainīgi, ne jūs blakus stāvējāt, ne zināt, kas tur ir par iemesliem, kāpēc neiznāk tikt pie mazuļa!
21.05.2014 09:54 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Nerea, runāt kā? Tā,ka nesaprotu kā var neatbalstīt MA?
21.05.2014 09:58 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
kādēļ tāds naids pret valsts apmaksāto mākslīgo apaugļošanu? mums valstī bērnu pārāk daudz? jūsu pensiju maksātāji jau ir gana saražoti?



Pretīga diskusija.
21.05.2014 09:58 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Kādas vēl šausmas un cietsirdība, tā ir vnk naudas tērēšana, kurai nav pienesuma. Gribi bērnu, ej un adoptē. Jā, par Eņģeļu bērniem, nu tur arī viņus sadzemdē 40 gadīgās un tad dīc naudu elpošanas aparātiem 10000 eiro vērtībā.
Neviens bārenis neko man nav izdarījis, bet ir bijusi saskarsme ar viņiem - nu tādi atpalikuši visās jomās.
21.05.2014 09:58 |
 
Reitings 3616
Reģ: 06.05.2014
Vispār pēc cosmo meiteņu loğikas sanāk, ka, ja tu esi slims, tad Dieviņš tā ir lēmis un tam tā būs būt. Ne tev pienākas palīdzība nekas, vienkārši mirsti, maita! Ja kaut kas nav, tad Dieviņš to nav gribējis, sēdi kaktā un raudi. Nezināju, ka tik daudzas dievticīgās šeit ir.
21.05.2014 09:59 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
L., kāds vēl dievticīgums, ja tev ir problēmas ar uztveri, ej ārstējies.
21.05.2014 10:01 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ja mums nebūtu bērnu, mēs arī darītu visu lai tiktu pie tiem. Pirmkārt izmantotu visus līdzekļus lai tiktu pie saviem bērniem. Un ja nu nekā tad arī izskatītu variantu par sdopciju.
Nezinu, laikam ir sievietes kurām dzemdēt pašām vai adoptēt ir viens un tas pats.
Adoptēt var arī ģimenes kurām ir savi bērni un kuriem nav nekādu problēmu ar dzemdēšanu.

Visiem gudrajiem runātājiem par pilniem aprūpes centriem - ņemiet un adoptējiet nevis runājiet tukšu.
21.05.2014 10:03 |
 
Reitings 3616
Reģ: 06.05.2014
Bante, tu jau nu tiešām būsi tā, kas man kaut ko pavēlēs. Smiekli nemetas pašai? Pati raksti, ka bāreņi kaut kādi atpalikušie, ka tev tādus nevajag, bet citām iesaki iet viņus adoptēt. Kur loğika?
21.05.2014 10:04 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
L., es esmu auglīga, atšķirībā no Dinčuka un visām pārējām neauglīgajām, tā kā tavs arguments neiztur kritiku. Nav ko kultivēt dzīvības rašanos, kuras veiksmes procents ir 30% .
21.05.2014 10:08 |
 
Reitings 3616
Reģ: 06.05.2014
Prieks, ka esi auglīga. Paēdušam nepaēdušo grūti saprast. Un arī ar 30% var diez gan labi noveikties. Tāpat tā nauda, ko iemaksā nodokļos, nepaliks mazāka, ja nebūs šī procedūra.
21.05.2014 10:10 |
 
Reitings 154
Reģ: 13.03.2013
Mēs ar savu nodokļu naudiņu barojam slepkavas un pedofīlus, kas sēž cietumā un ierēdņus, kuri tērē mūsu naudiņu uz urrā ballēm pilīs, pusdienām restorānos, komandējumos utt... Daudz labprātāk šo naudu atvēlētu tām, kuras nevar dabīgā ceļā tikt pie bērna, kaut arī ļoti to vēlas. Jā, var jau teikt, ka bērnu nami ir pilni ar bērniem, daudzi bērni tiek pamesti, un tomēr - savs bērns ir savs bērns..
Un neaizmirstiet to, ka ne tikai jūs ar SAVIEM nodokļiem apmaksājiet šo procedūru, bet arī pati šī sieviete,kurai šī procedūra ir nepieciešama...
Tiešām nesaprotu šos negatīvos viedokļus. Varbūt esmu primitīva....bet es nezinu, kā jebkura no jums, knābātājām, justos situācijā, kad uzzinātu, ka jūs dabīgā ceļā nevarat tikt pie bērniņa.

Man personīgi neviena eiro no savas nodokļos samaksātās naudas nav žēl šīm sievietēm. Un ceru, ka nekad nebūšu kādas no viņām vietā.
21.05.2014 10:13 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Nu nav normāli ka valsts atmaksā MA tādos laikos kad pārējā medicīnā tikai siers no peļu slazda par brīvu.
Kāpēc jābūt kādām grupām privileģētākām, nekā parējās grupas, ja nav tad nav visiem (marksisms)
21.05.2014 10:15 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Man gan ļoti žēl, ka viņa auglīga. Teikts skarbāk par skarbu, bet man tiešām žēl. Novēlu katrai pretapaugļošanas aizstāvei iziet ārstēšanās kursu pāris gadu garumā, lai iemācītos saprast cilvēka nelaimi un nebūt egoistei.
21.05.2014 10:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits