Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba devējs aizliedz ņemt slimības lapu!

 
Reitings 5
Reģ: 20.05.2014
Sveikas :)
Zinu,ka šeit ir daudz gudras meitenes un palīdzēs man saprast kā rīkoties... Situācija ir tāda,ka strādāju tirdzniecībā, apģērbu veikalu tīklā un pagājušajā sapulcē,mūs, visas darbinieces nostādīja fakta priekšā- mēs strādājam tirdzniecībā un nedrīkstam ņemt oficiālas slimības lapas no ārsta, runa ir par temperatūru,saaukstēšanos utml...tā vietā,mēs varam paņemt 3 dienas brīvas,lai atveseļotos,bet pēc tam tās dienas jāatsrādā!! Visas meitenes strādā oficiāli,maksā visus nodokļus! Līgumā arī ir skaidri un gaiši rakstīts par saslimšanas gadījumiem! Šo aizliegumu viņi izdomāja pēkšņi.
Tā tad cik likumīgi,drīzāk nelikumīgi tas ir? Kur vērsties,kam šo visu pastāstīt?
Ir arī pierādījumi, ir e-pasts no darba devēja,kur visa šī jaunā "sistēma" ir sīki aprakstīta!
20.05.2014 22:07 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Kāpēc vispār strādāt pie šādiem darba devējiem-vergturiem?
Jūs tiešām sevi tik zemu vērtējat vai arī neprotat piedāvāt potenciālajam darba devējam, lai savu vergu darbu ātri vien aizstātu ar vietu, kur pret tevi izturas kā pret cilvēku?
+


Tādi ka autore LV darba tirgu ka jau teicu izkropļo, jo ja tādu vergu nebutu citadi saktu domat un iztureties.
21.05.2014 19:33 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Kāpēc vispār strādāt pie šādiem darba devējiem-vergturiem?
Jūs tiešām sevi tik zemu vērtējat vai arī neprotat piedāvāt potenciālajam darba devējam, lai savu vergu darbu ātri vien aizstātu ar vietu, kur pret tevi izturas kā pret cilvēku?
Kreitas vietā, ja es vēlētos/man vajadzētu slimības lapu vai atvaļinājumu vasarā, es to arī darītu, turklāt tieši pirms aiziešanas un brīvo laiku izmantotu lietderīgi normāla darba atrašanai. Neticu, ka alga tur ir tik laba, lai pieciestu, ka Tev kāpj uz galvas.
21.05.2014 19:28 |
 
10 gadi
Reitings 222
Reģ: 11.03.2013
Manuprat ta ka rikojas TAvs darba devejs, ta nedrikst riikoties. Bet kapec tad vaslst ir izdomajusi sho likumu par slimibas lapu, ja liela dalja darba deveju nav ar meiru...Tatad vinji uzsplauj likumam..un man par shadu darba deveju nebutu pozitiivs viedoklis...

Apgerbu veikalu Riga ir daudz un Tava vieta es mekletu citu darbu pie cita darba deveeja..
21.05.2014 19:19 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Es reiz izdomāju, ka pacietīšos 2 dienas darbā ar mega lielām kakla sāpēm, jo pēc tam 2 dienām būs 2 brīvas dienas un gan jau būs ok. Protams.... Beidzās tas ar 2 nedēļam slimnīcā + 4 nedēļām mājās.
Beigās gan bija vēl 1 papildus nedēļa uz slimības lapas, jo abi ar bērnu Rota vīrusu atrāvāmies.
21.05.2014 17:15 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
ja jau valsts iestādēs draud ar atlaišanu un visādām sankcijām, tad ,ko brīnīties,ja privātajā sektorā tā notiek?
ir tādi ,kuri simulē un ņem slimības lapu,ja vēlas vnk atpūsties..un dēļ tādiem varbūt arī daļa darba devēji skatās šķībi un visiem ,kuri ņem slimības lapas. akurāt nevajadzētu ņemt slimības lapu ,ja ir kāds sīkums- vieglas kakla sāpes vai tml., taču ja ir,kaut kas nopietnāks,tad labāk ārstēties mājas nekā aplipināt visus apkārtējos. man bēsī ārā tie,kuri kā varoņi brauc uz darbu sabiedriskajā un tur klepo pa labi un kreisi visiem virsū un atbrauc uz darbu un tur vēl pusi no kolektīva aplipina. vispār nesaprotu šo darba devēja domāšanu-visiem jāiet slimiem uz darbu,kaut vai gripa ir. labāk ,lai viens darbinieks paņem slimības lapu, izveseļojas nekā aplipina visus un visi tādi slimi strādā ar pēdējiem spēkiem un pieļauj kļūdas darbā.
pati neesi ievērojušas,ka paveseļojoties 5dienas mājās daudz ātrāk izveseļojies nekā ,ja nāc uz darbi slima un beigās pilnīgs izveseļošanās rezultāts varbūt mēnesis neviss 5dienas.
vispār zinu cilvēku ,kuram tas viss beidzās daudz traģiskāk, jo izlēma iet slims uz darbu, ielaida slimību ..un vai tas bija tā vērts? nē!
21.05.2014 17:07 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
a ziemā var nemt? tad neviena nav jaaiztaj?
21.05.2014 16:44 |
 
Reitings 5
Reģ: 20.05.2014
Paldies,visām meitenēm par komentāriem! Gribēju pateikt, ka nē,tas nav jauniešu veikalu tīkls, klasi "augstāks" ir gan! Un nestrādā tikai jaunieši ap 20. Es personīgi neesmu slimojusi,bet mazums , kas var notikt un šāda ierobežotība no darba devēja puses man šķiet nepieņemama.
Kāda te ieminējās par atvaļinājumiem..tur atkal ir cits stāsts un gribiet ticiet,gribiet ne, bet mēs vasaras periodā nedrīkstam tādu ņemt, ja viena ņem, tad mums pašu spēkiem ir jānodrošina atvaļinājums arī citām kolēģēm no veikala.. Un kāds tad beigās sanāk atvaļinājums, ka tu pēc tam rauj riktīgi daudz stundas ,lai kāds cits atpūšas... Šis "noteikums" tika ieviests, lai mēs vienkārši nekādīgi nevaram vasarā paņemt atvaļinājumu.
21.05.2014 12:23 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Neapmaksā 1. dienu no slimības labas, tālāk 10 (vai 9?) dienas jāmaksā darba devējam un par pārējo parūpējas valsts.
21.05.2014 12:05 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Sāksim jau ar to, ka slimības lapu uz 3 dienām nemaz kurā katrā iestādē nav izdevīgi ņemt jo to

neatmaksā. Ja ir ilgstoša un nopietna saslimšana tad var domāt par slimības lapas ņemšanu.


Vai tad? Pirmo slimības lapu tak apmaksā? Bet nu es ta īsti neatceros, slimibas lapa pedejo reizi bija gadus 7 atpakal. :)
21.05.2014 11:48 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
stellaglmr.
Cik noprotu tas ir jauniešu apģērbu veikals, kurā strādā jaunieši un kā jau rakstīju nav normāli izvirzīt šādu prasību. Tomēr manuprāt tā ir tāda savdabīga iegrožošana, lai darbinieki nāktu uz darbu, nevis gulētu pludmalē, vai atietu no balītes.
Kā jau rakstīju: manuprāt darba devējam ir apnikušas īsās " slimošanas " :D
21.05.2014 11:18 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Mani vienkārši pārsteidz daudzu komentētāju viedoklis par darba devēju kā visaugstāko svēto, kura vēlmēm jāpakļaujas.
Pati esmu izbaudījusi, kā ir, kad strādā ilgas stundas bez pārtraukumiem. Kaut ari pārtraukumi pienācās, tomēr tie bija jāizlūdzas visu varenajam.
Iešanu uz darbu slimai neuzskatu ne par kādu varoņdarbu, jo beigās, kad aizgāju no tās vergturu biedrības, man vēl ilgi bija jāārstējas un tas, par laimi šoreiz, neizmaksāja daudz.
21.05.2014 11:12 |
 
10 gadi
Reitings 5004
Reģ: 29.01.2009
Mani interesē tikai viens - kas tas par veikalu tīklu? :)
21.05.2014 11:11 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Zīle
Bet, ja darbiniekam bērns mājās slimo, viņam pienākas slimības lapa. Pēc šī termiņa beigām saslimst arī darbinieks un atkal slimības lapa. Darba devējs neapmierināts, bet tas ir tas, ar ko viņa ir jāsamierinās. Tā ir cena par cilvēku algošanu. Un ar šo cenu ir jārēķināš nevis to jāiegrožo. Jāsāk ar to, ka darba devējs neiedomājas no sevis Dievu.
21.05.2014 11:01 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Protams nav notmāli, bet varbūt darba devejam vienkārši apnikušas biežas un varbūt pat regulāras darbinieku slimošanas ( varbūt autore nav tāda regulara slimotāja, bet kolēges ).
Tāpēc lai nav jāatlaiž un jāmeklē, jāapmāca... jauni darbinieki iegrožo esošos.
Protams vasaras sezona arī jau sākusies :D
Rezultātā darba devēja maciņš neciešs un atkrīt galvassāpes par aizvietotājas meklēšanu, kura piektitīs strādāt savā brīvdienā.
21.05.2014 10:48 |
 
Reitings 85
Reģ: 18.05.2014
Bļa nahuj ,ja visi sauktu lietas īstajos vārdos,nepastāvētu nahuj tādās verdzības kā maximas,superneto untmldz ,kur 14 h verdzība ar visminimālāko iespējamo samaksu,un kompānija pelna miljonus.huiņa tā visa ir ,darbiniekam jāsaņem procents no izdarītā darba un ne savādāk!nevis 300 eiro tev un 9700 eiro mums:D SVIESTS
21.05.2014 10:46 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
klau kapēc jūs nesaucat lietas īstajos vārdos,vergturis un vergi untmldz? vai arī tas tagad tā modē būt demokrātiskam un visu ļoti skaistos vārdos ietērpt-darba devējs..smieklīgs vārds tāds,visu dzīvi visos gadsimtos bija vergturi/saimnieki un vergi/ te pēķšņi šie vārdi pazuda un parādījās skaisti vārdi darba ņēmējs...


neviens nav piesiets pie viņa
21.05.2014 10:43 |
 
Reitings 85
Reģ: 18.05.2014
Izskatās ka darba devējs kļuvis pārdrošs


klau kapēc jūs nesaucat lietas īstajos vārdos,vergturis un vergi untmldz? vai arī tas tagad tā modē būt demokrātiskam un visu ļoti skaistos vārdos ietērpt-darba devējs..smieklīgs vārds tāds,visu dzīvi visos gadsimtos bija vergturi/saimnieki un vergi/ te pēķšņi šie vārdi pazuda un parādījās skaisti vārdi darba ņēmējs...
21.05.2014 10:20 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Izskatās ka darba devējs kļuvis pārdrošs. Vajadzētu uzlaist darba inspekciju, tikai tas viss ir teikts ar vārdiem, inspekcija prasīs papīru, bet līgumā jau viss ir normāli.
Šajā gadījumā tā ir pārbaude cik kurš ir spējīgs par sevi pastāvēt. Ņem slimības lapu un slimo pēc darba likumdošanas. Tikai jārēķinās ka pēc tam būsi "sliktais" darbinieks.

No pieredzes varu teikt ka ir darbinieki kuriem patīk regulāri slimināties, tas ir- nošķaudās, pačīkst ģimenes ārstam un nedēļu atpūšas. Tas ka pārējie viņa vietā raujās ir pie kājas - likums atļauj "slimot"
21.05.2014 10:12 |
 
10 gadi
Reitings 855
Reģ: 12.02.2011
uznāca tādakā dusma par to gribi strādāt-strādā, negribi-nestrādā. es janvāra sākumā salauzu roku un tur jau vairs nebija doma strādāt arī, ja ļoti gribu, jo sāpēja tā roka, darbs ar rokām. tur bez domāšanas bija slimības lapa un kaut kā negribētos sarunu ceļā ar tikt uz atrastrādāšanu, nosēdēju uz slimības lapas gandrīz 2 mēnešus, tad ko man tagad katru dienu 2 mēnešu garumā, lai atsrādātu būtu jātrādā 16h dienā? esmu strādājusi 11h dienā un pēc tās strādāšanas jutos emocionāli iztukšota
tur jau vairāk tas, ka likums man to atļauj, atļauj ņemt slimības lapu, tad kāpēc to neizmantot, ja ir nepieciešamība?
21.05.2014 09:55 |
 
Reitings 85
Reģ: 18.05.2014
tā viņš i vergiem darbos atšķirīgi noteikumi uz kādiem saimnieks,šos vergus gribēs sev turēt:)
21.05.2014 09:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits