Mans lielais Ego

 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Labvakar tām, kuras vēl neguļ!:)
Varbūt esmu dīvains cilvēks, bet uzskatu, ka panākumus karjerā var gūt tikai tad, ja mīl savu nozari, savu darbu un savu dzīvi. Šobrīd es jūtu, ka kaut kas ir jāmaina lietas labā.
Tā, kā esmu no tiem cilvēkiem, kuri simts reizes nomēra pirms nogriež, tad, tā, kā es gatavojos mainīt studiju virzienu (tam ir vairāki iemesli), tādēļ lūdzu atsaukties un izteikt viedokli par manis nosauktajām studiju programmām tikai tos, kuri zin, nevis no sērijas viena tante teica. Man ir svarīgi uzzināt visu iespējamo, lai teiktu - tas ir tā vērts.
Lai arī augstskola, kurā pašlaik studēju skaitās laba un atzīta, tomēr man kaut kā pietrūkst. Labs darbs neatsvērs to, ko es zaudēju pašlaik.

1. LKA
2. LU - Politikas zinātne.
3. LU - Psiholoģija
4. LU - Somugru studijas
5. LU - Franču filoloģija
6. LU - Baltu filoloģija
7. RSU - Politika un valsts pārvaldība
8. RSU - Multimediju komunikācija
9. RSU - Psiholoģija
08.05.2014 23:22 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Būtībā no savas pieredzes iesaku mācīties kaut ko ļoti konkrētu un specifisku - medicīnu (māsiņas, zobārsti, farmaceiti, ķirurgi u.t.t.), pavārs, elektriķis, inženieris, programmētājs.


Uz medicīnu es nevaru iet, jo es nekārtoju eksāmenu ne fizikā, ne bioloģijā, ne ķīmijā. Tas prieks man iet secen. Pēdējās trīs nosauktās ir vīriešu profesijas, no kurām es nekad neko nesajēgšu. Programmēšanu esmu mācījusies, bet man nav tādas domāšanas, lai tas paietu bez mokām.
Veselības dēļ farmācijas jomu atmetu jau uzreiz. Būtu viss kārtībā, būtu iestājusies policijas koledžā un gandrīz jau būtu policiste. Iestājeksāmenu tur nemūžam nenolikšu, tādēļ jēga maza filozofēt.
09.05.2014 11:22 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Ja man tagad būtu iespēja mācīties, tad droši vien izvēlētos tiesību zinātnes/jurispudenci. Tur darba iespējas ir. Diemžēl jaunībā novirzījos uz uzņēmējiem, palicis nepabeigts bakalaurs. Diez vai pabeigšu, jo kaut kā tā joma nesaista...
09.05.2014 11:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Neatradīsi tu darbu ar tādām izglītībām.


Vai konkrētak - būs grūti atrast labi apmaksātu darbu specialitātē

Drīzāk kādu no valodām, bet arī tādu, pēc kuras ir pieprasījums. Iespējams, arābu vai orientālistiku.

Valodas ir ļoti laba lieta, bet par ko tu beigu beigās vēlies būt? Par tulku?


Franču un Somugru studijas būs perspektīvāk, nekā arābu/ķīniešu valodas. Un tikai tāpēc, ka pa 3 studiju gadiem apgūt franču valodu labā līmenī (tādā līmenī, lai darba devējam no tā būtu kāds labums, pārrunās ar klientiem, sastādot dokumentus utt.) ir lielākas cerības, nekā austrumu valodas. Priekš austrumu valodām 3 gadi bakalaura studiju ir daudz par maz.

Jāsaprot arī, ka valodas zināšanas - tā nav profesija. Arī lai strādātu par tulku, būs jāmācās klāt (CAT tools, kaut vai, jāapgūst), lai mācītu valodu citiem arī, principā, būtu jāzin pasniegšanas metodoloģija (nu dabā gan ir tā, ka Rīgā māca visi, kam nav slinkums, jautājums gan, cik kvalitatīvi. Bet nu pie mums arī tulko visi, kam nav slinkums)

izniekoju gadu savas dzīves, sabojāju savu CV...


šitās muļķības gan izmet no galvas. Es esmu mainījusi studiju programmu, un manā CV tas nekad nevienam nav traucējis. Pie tam, tad, kad tev ir augstakā izglītība, norādīt CV vidusskolu nav īsti nepieciešams - kuru tas interesēs? Tad i rakstīsi - 2014-2017. gads, LU xxxxx studiju programma, un neviens i nezinās, ka esi kaut kur citur studējusi.

http://www.lka.edu.lv/modules.php?op=modload&name=News&file=index&topic=79&parent=64

LKA piedāvā Latvija-Francija un Latvija-Vācija, cik esmu dzirdējusi no paziņām, konkrēti valodu tur iedresē labi. Es laikam apgūtu Vācu valodu LKA (ja vajadzīgs, padziļināti pa vakariem Gētes institūtā), tā ir 4gadīga programma. Pēc tam uzsākt studijas vai darbu Vācijā, domāju, nebūs sarežģīti.

Bet apdomā arī variantu apgūt jebkuru ne-valodu studiju programmu un VALODU apgūt pa vakariem, kursos - Vācu valodu Gētes institūtā, Franču tajā franču kultūras centrā, Ķīniešu - LU Konfūcija institūtā (studentiem, starp citu, par brīvu). Teiksim, ar grādu politikas zinātnēs (jurisprudencē, ekonomikā) un vācu valodas zināšanām tu arī kā tulks būsi darba devējam daudz interesantāka, jo mācēsi ne tikai valodu, bet arī terminoloģiju u.c. lietas.
09.05.2014 11:42 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
57days, tiesi uz taam LKA studijaam meerkeeju. Diemzeel nekaadi kursi vakaros nesanaak, jo vakaros studeeju. Ja ir jaaizveelas maksaat par studijaam, vai studeet par velti, tad gan ir veerts padomaat.
Tas, ka CV augstaa liimenii ir mineetas dazaadas valodas, pagaidaam man neko nav devis, jo man nav sertifikaatu par valodas liimeni.
09.05.2014 11:54 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bet sertifikātus jau nav problēma iegūt! Rīgā var kartot daudzus eksāmenus.
09.05.2014 11:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Paga, tu tēmē uz studijam vakaros, nevis uz dienas nodaļu?
09.05.2014 12:17 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Vispirms mērķis, tad līdzekļu piemeklēšana tā sasniegšanai. :) Ačgārni veikta darbība humanitārajās nozarēs ir auzas... garantēti.
09.05.2014 12:36 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
57days, es paslaik studeeju vakaros un sestdienaas, bet man nav nekaadu probleemu paariet uz dienu. Es mekleeju kaut ko citu, jo izskataas, ka sii vakara grupa izjuks - un tad ko dariit? Zeel pasniedzeeju, kuri labi dara savu darbu, bet uz lekcijaam naak tikai 3 - 5 cilveeki. Tas nav nopietni.
09.05.2014 13:02 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Visas izvēlētās programmas ir tādas, kurās lai izsistos normālā līmēnī ir jābūt tai apziņai ko un kā darīt jau asinīs. Neieteiktu nevienu no tiem. Ko pašlaik studē?
09.05.2014 13:13 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Paslaik studeju BA - Uznemejdarbibas vadisanu.
09.05.2014 13:48 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Ja drīkst, es iespraukšos ar savu jautājumu, lai nav jauna tēma jāveido. Man ir līdzīga situācija, jo nezinu, ko gribu darīt. Nekas mani nesaista, esmu mācījusies gan juristos, gan ekonomistos, bet neviens no tiem nav pabeigts. Problēma ir tā, ka man liekas, ka man nekas nepadodas, es nezinu, ko gribu darīt.
09.05.2014 14:23 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Neuzrakstīju jautājumu - vakar pētīju policijas koledzas majaslapu, bet tā arī nesapratu cik ilgi jāmācās, cik maksā un kādi pārbaudījumiir iestājeksāmenā?

Es vispār mētājos no vienas domas pie otras katru dienu.
09.05.2014 14:25 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Izlasot daļu no diskusijas, man radās priekšstats par Tevi - Tu itkā centies būt gudra, vispirms izdomāt, izspriest, kur ir karjera un dodrošināta nākotne, bet tajā pašā laikā tikai meklē iemeslus kāpēc nē. Ja Tu šobrīd nezini, ko gribi, tad domā, ka to zināsi pēc 5 gadiem?
09.05.2014 14:34 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Un kas tev liedz šogad stāties tajā programmā, kur paliki aiz svītras pagājšgad? Un par "sabojātu" CV gan nebūtu jāuztraucas. Darba devēju interesē pieredze, nevis tas cik ilgi tu skola solā un kādās programmās esi studējusi.

Ja jau ar valodām tev tik labi, sāc meklēt haltūras kādos interneta resursos, dabūsi atsauksmes un būs ko ierakstīt CV.
09.05.2014 15:26 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
misshine,
es miilu plaanot savu dziivi (to, ko es, protams, varu ietekmeet). Man ir idejas, ko dariit ar vienu vai otru izgliitiibu, taadeel es prasu atsauksmes par siim programmaam.

Kreatins,
Diemzel sogad sis programmas nav, bet ir labas alternatiivas.:)
09.05.2014 17:07 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Es nepaaraak sapratu sho:
Es mekleeju kaut ko citu, jo izskataas, ka sii vakara grupa izjuks - un tad ko dariit? Zeel pasniedzeeju, kuri labi dara savu darbu, bet uz lekcijaam naak tikai 3 - 5 cilveeki. Tas nav nopietni.

Kaapeec lai grupa izjuktu?
Tajos pashos somugros nebuus vairaak cilveeku, kad atsijaasies. Kad es peetiiju iestaashanos utt., budzhetaa bija 7 vietas un maksas vietas arii bija nedaudz, bet taas, shkjiet, nemaz neaizpildiijaas. Arii taa meitene man zinaamaa, kas tur studee, staastiija, ka vinjas kursaa zem 10 cilveekiem. Un tie nav tie, kuri patstaaviigi apmeklee lekcijas, bet gan visu studentu skaits.
09.05.2014 17:18 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Puķe, kā jau minēju, tad regulāri uz lekcijām nāk 3 - 5 cilvēki. Ja pārējiem diplomu dos par skaistām acīm, tad būšu pavisam vīlusies.

Pārfrāzēšu savus jautājumu: Vai, Jūsuprāt, ir vērts maksāt par studijām Latvijā? Kurā augstskolā?
09.05.2014 22:20 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Nu varbuut tie paareejie apguust daudz ko pashmaaciibas celjaa. Tas, ka uz lekcijaam neiet, nenoziimee, ka diplomu par skaistaam aciim dos. Lekcijas nav obligaatas, un vinjiem varbuut eertaak maaciities ir citur - maajaas, biblioteekaas pie graamataam.

Nee, manupraat, noteikti nav veerts maksaat.
09.05.2014 22:45 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
par variantu studēt tēmas pieteikumā nosauktās programmas par maksu labāk nekomentēšu...

Vai, Jūsuprāt, ir vērts maksāt par studijām Latvijā? Kurā augstskolā?


Manuprāt, ir vērts maksāt par studijām sseriga (zviedru augstskola), par loģistikas studijām (varianta nemaksāt Latvijā nemaz īsti nav), par BBA un MBA grādu
09.05.2014 22:46 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Nu varbuut tie paareejie apguust daudz ko pashmaaciibas celjaa. Tas, ka uz lekcijaam neiet, nenoziimee, ka diplomu par skaistaam aciim dos.


Nav jau tikai lekcijas ir ļoti daudz patstāvīgo mājas darbu, kuri ir tik tiešām laikietilpīgi, tos labākajā gadījumā izdara puse. Kādēļ man ir jāmokās un jādara viss laikā, ja kāds var atļauties (atvainojos par izteicienu) laist luni, pēc tam cenšas kaut ko saglābt, es ceru, ka nesaglābs. Cilvēki neapzinās naudas vērtību.
09.05.2014 23:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits