Uz kakla sedetajas??

 
Reitings 381
Reģ: 19.01.2011
Tas kuras sez puisiem uz kakla jums vini nekad nav devusi majienus, ka beidzot vajadzetu par sevi pasam gadat?
Kapec jus neko nedariet? Nemacieties? Kursos neejiet? Nestradajiet?
Manuprat, but full-time mum ir pilniiga paraziteshana un viriesha rekina. Ko, tad jus taadu majas dariet visu dienu? Skataties serialus un nepartraukti ediet?
Vienkarshi interesanti butu izprast shis meitnes
Atvainojos,ja es kadu aizskaru.
07.05.2014 16:39 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Annie 2h ceļā ir nenormāli daudz , Tev vajag mašīnu ! :)
08.05.2014 13:16 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Gurri - kad būsi mamma uz pilnu slodzi, tad sapratīsi, ka tā arī nav gulēšana pie tv un tupēšana kādam uz kakla. Nu ok, es zinu mammu, kurai ir 3 bērni, 2 augstākās izglītības, karjera valsts iestādē, papildus darbs mājās, miegam viņa velta apm.5 stundas, paspēj arī sevi sakopt skaistumkopšanas salonos. Pa kuru laiku viņa atpūšas, es nezinu. Vīrs un bērni tiek pakļauti armijas režīmam, katrs tiek nokomandēts pie vietas. Un es neteiktu, ka viņa būtu patīkams cilvēks... No otras puses, sieviete, kas tikai mājās audzē pakaļu un pat mājsaimniecības darbus nedara, reizēm izvazājas pa veikaliem šopingā vai katru dienu dzer kafiju restorānos, kamēr vīrs raujas 3 darbos - arī to es neatbalstu. Darbs ir darbs, neatkarīgi ko tu dari un kur tu to dari. Zinu, ka arī nebūšu tipiska mājāstupētāja, bet būšu mamma, mājsaimniece un noteikti vēl kādu hobiju atradīšu.
08.05.2014 13:17 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Un nekādi nespēju aizstāvēt māmiņas jaunās, labi neesmu viņu ādā, neesmu bijusi mamma, bet nevajag arī uzsvērt ka tas ir tik briesmīgi un grūti, ārzemēs tādi dekrēta atvaļinājumi kā Latvijā NAV, ne Vācijā, ne ASV, ASV vispār kā piedzemdē bērnu, tā dažas dienas atpūta un uz darbu, neviens par to daudz nepārdzīvo, un visi tur ir normāli,
Un kā tu to iedomajies LV ? Kas mazo bebi auklēs? Ne vienmēr vecmāmina kas ir jauna ies prom no darba . Algot aukli + majkalpptaju+ pavāru ar LV algām? Un ja mamma baro ar krūti? Vispar tu dzen sviestu.
08.05.2014 13:19 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Kubiete, tur vēl dārgākas ir aukles, mana krustmātei izdevīgi bija ņemt no LV meiteni, maksāt viņai priekš LV labu algu, kopā paceļot pa ASV, parādīt pasauli, uzturēt, un samaksāt ceļu turp - atpakaļ, nekā algot kādu vietējo aukli ;)
08.05.2014 13:21 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tur ir citas algas.:D :D :D
08.05.2014 13:23 |
 
Reitings 349
Reģ: 14.02.2012
Šoreiz 100% piekrītu Kubietei par Gurri teikto. Man arī interesē, kur tad tās māmiņas pēc dažām dienām to bērnu liek - skapī, lai netraucē strādāt?
08.05.2014 13:25 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Un nekādi nespēju aizstāvēt māmiņas jaunās, labi neesmu viņu ādā, neesmu bijusi mamma, bet nevajag arī uzsvērt ka tas ir tik briesmīgi un grūti, ārzemēs tādi dekrēta atvaļinājumi kā Latvijā NAV, ne Vācijā, ne ASV, ASV vispār kā piedzemdē bērnu, tā dažas dienas atpūta un uz darbu, neviens par to daudz nepārdzīvo, un visi tur ir normāli,


super, kur paliek bērns ? nāk līdzi uz darbu? nu ja mama strādā ofisā, es to kaut kā saprotu, bet ja restorānā, viesnīcā, vai par šoferi sab transportam. ko darīt ar to bēbi , viņš var sākt raudāt , viņam jāmana pampers un viņš nesaprot, ka jāpaklusē 5-10 min, jo mama runā pa telefonu ....
08.05.2014 13:25 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Ja man mans bērns būtu jāatstāj auklei jau pēc 6 nedēļām un jāiet uz darbu - ejiet ratā!!! Sauciet mani par dīkdieni un vēl nez kā, bet savu mazo kunkulīti es nemūžam tik mazu neatstāšu nekādu iemeslu dēļ!!! Man jau tagad sirds lūst, kad iedomājos, ka pēc 1.5gada būs uz darbu atpakaļ jāiet.
08.05.2014 13:26 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
O, autorei, izdevusies laba provo diskusija :D Bet, kā jau parasti, šādas šķēpu laušanas diskusijas interesanti palasīt...

Ja nevienam nekādu ļaunumu nenodari ar to, ka diendienā sēdi mājās, ģimenes budžets no tā finansiāli necieš un ģimenē nevienam pret to pretenziju nav, tad kāda tur citiem daļa... Katra atbild pati par sevi.

Ja runāju konkrēti pati par sevi - nē, visu mūžu mājās sēdēt nevēlos, varbūt vecumā, kad parādīsies kādas veselības kaites vai nogurums, domāšu citādi, taču šobrīd noteikti ne. Šobrīd esmu bērnu kopšanas atvaļinājumā, taču jau pirms kļuvu mamma zināju - lai cik ļoti, ļoti, ļoti es mīlu savu ģimeni, mans dzīves centrs nebūs tikai un vienīgi mājas, bērns un un plīts un kaut kādi kursiņi darbīgas dzīves imitēšanai divreiz nedēļā.. Godīgi sakot, man pat nedaudz tirpuļus uzdzen izteikas par "visa mūža veltīšanu tikai bērniem un viņu audzināšanai un aptekāšanai", jo... bērni mums nepieder, viņi izaug un aiziet, izveido savas ģimenes. .. un diemžēl ir gadījies redzēt piemērus, kur mammai pēc tam ir nelaimīguma un tukšuma sajūta, jo bez bērniem viņai nekā cita vairs nav... un nekādi nespēj pieņemt to, ka bērni jau ir pieauguši cilvēki un aptekāšana vairs nav nepieciešama. Ak, jā, paliek vēl darbā, naudas pelnīšanā ļoti aizņemts vīrs, protams...
P.S. Tas gan nav jāiztulko galējība - ka tagad neaudzinu, nerūpējos un pēc dzemdībām jau skrienu uz darbu... Es runāju par ilgtermiņa sēdēšanu mājās ar bērniem.

Otra lieta, kas mani mulsina - frāzes "vīrs man neļauj strādāt" ar tādu kā lepnuma piegaršu. Viena lieta, ja dod izvēles iespēju: "gribi strādā, gribi - sēdi mājās", bet šādā formulējumā tas izklausās baisi, pēc riktīga patriarhāta, kur vīrišķis skarbi regulē visas ģimenes dzīvi, jo viņam ir lielais naudas maks un sieviete ir lieta... Paniski baidītos no tāda vīrieša:D
08.05.2014 13:28 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Par logu tīrīšānu http://liir.lv/?lang=lat&page=uzziniet ( atradu lapu ar cenu kalkulātoru ).

Pirms ned. Samaksāju 70 € manuprāt tīri normāla summa par pusdienas darbu, jo lai es to izdarītu, man aizietu pusotra diena, ja ne divas :D
08.05.2014 13:29 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://www.e-klase.lv/lv/raksts/zinas/pasaule/ari-vacija-trukst-vietu-bernudarzos/

Taču tas Gauliem, tāpat kā tūkstošiem citu ģimeņu, ir neatrisināms uzdevums. Vācijas likumi paredz, ka tiesības uz bērnudārziem ir tikai pēc tam, kad bērns sasniedzis trīs gadu vecumu - līdz tam vecākiem jāspēj vai nu atbrīvoties no darba vai nolīgt aukli.



Ja nav vecvecaku kas auklē, tad tomer vai nu aukle ( kas ar LV aldām ir neizdevigi, jo jaalgo ari pavars un kalpone, tas ir 3 algas jamaksa) vai jaiet prom no darba. Jo berns ir dziva butnē, nevis rotaļļieta .
08.05.2014 13:30 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Par logu tīrīšānu http://liir.lv/?lang=lat&page=uzziniet ( atradu lapu ar cenu kalkulātoru ).

Pirms ned. Samaksāju 70 € manuprāt tīri normāla summa par pusdienas darbu, jo lai es to izdarītu, man aizietu pusotra diena, ja ne divas
Nu redzi, un ari tas kā izrādās tādai ka autorei par bŗinumu nav par velti, vo šaize ne:D
08.05.2014 13:31 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Gurri - vispār nespried par to, ko tu nezinu. Labprāt gribētu uzzināt, ko Tu teiktu, kad to visu piedzīvotu. Respektīvi vīrs, bērns. Nu kaut vismaz vīrieti ikdienas dzīvē. JĀ, labi izklausās sports no rīta, tad darbs, vakarā kopā ar ģimeni. Ja nezini, ko nozīmē bērns ikdienā, tad par ko Tu vispār vari runāt. Jā, man pašai bērnu nav, bet strādāju ar bērniem, + auklēju mazo krustdēlu.

Protams, tās nav zobu sāpes, tā ir laime. Bet, tik līdz ģimenē ir bērns, Tev ir jāpakļaujās mazā cilvēciņa dzīvei. Bērni niķojās, slimo, ir jābaro. Kāds vairs sports, ja naktī būsi gulējusi 3h? Izlausās jau burvīgi, bet ne vienmēr tā ir realitāte.
Man ir zināmas 2 meitenes, kas runāja līdzīgi Tev. Bet beigās viena dabūju ļoti prasīgu vīru, līdz ar to viņai jāceļas 1h pirms viņa, lai pagatavotu brokastis un izgludinātu kreklu. Tad viņa jau kavē savu darbu un nekādam sprotam laika nepietiek. Kad pieteicās mazulis, viņa krita depresijā, jo nezināja, ka tas viss ir tik grūti.

Runājot par būšanu ar mazo mājās. Kad vēl mammai pavadīt laiku ar bērnu, ja ne tad, kad viņš ir mazs? Kad bērns izaugs, tad jau būs par vēlu.
08.05.2014 13:33 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Pirms ned. Samaksāju 70 € manuprāt tīri normāla summa par pusdienas darbu, jo lai es to izdarītu, man aizietu pusotra diena, ja ne divas


Es zinu privāto 1/2 bomzīti, kas ir ar mieru to visu izdarīt pa 25-30 :D
08.05.2014 13:33 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Kubiete.
Tas ir vienīgais ko es mājās nedaru, jo tas ir murgs visus tos logus notirīt.
08.05.2014 13:34 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Weee.
Aha un pēctam 3dienas māja jāvēdina :D
08.05.2014 13:35 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Un spuldzītes neskrūvēju :D
08.05.2014 13:36 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ir jau arī, pielnīgi piekrītu. Vispar lai maja tīra un ledusskapis pilns( cenas draudzigas maciņam visur izčekotas) vakariņas un broakstis pagatavotas, vea izmazgātas un izgludināta tas prasa ne mazums laika,nervu un speka.
08.05.2014 13:36 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Zīle , nav tik traki viņš ir samērā tīrīgs .... , bet nu jā jāizvēlas ekonomija vai vēdināšana
08.05.2014 13:36 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
:D
08.05.2014 13:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!