Tātad
1. par slēgšanu ārā/iekšā- tas tiešām ir atkaīgs cik ekonomisks ir boileris. Jaunās paaudzes boilerus viennozīmīgi ir izdevīgāk (ērtāk) turēt visu laiku ieslēgtus un tev vienmēr ir silts ūdens. Vecākās paaudzes boileri ir neekonomiskāki un ar tiem var būt tā, kā saka womankind, ka ekspermetējot var konstatēt, kā ir izdevīgāk slēgt iekšā/ ārā. Lai gan tas ir neērti, jo tad tev ir jāplāno, kad mazgāsi traukus vai, kad iesi dušā un tad konkrētu laiku pirms Tev ir jāatcerās ieslēgt. Ja Tu gaidi mazo, tad no pieredzes varu pateikt, ka pirmos mēnešus Tev būs grūti ieplānot, kad slēgt, kad neslēgt, jo mazais nekakās pēc grafika :) Ta ka iesaku netaupīt un darīt tā, lai ir vieglāk/ ērtāk, jo tāpat būs ko darīt.
2. Mums ir 150 L boileris, kas ir domāts vannasistabai + virtuvei. Es neliku atsevišķi divus, jo negribēju, lai lieki virtuvē aizņem vietu. Mums pietiek, nekad nav bijis tā, ka pietrūkst siltā ūdens. Pat tad, ja nomazgāju trauku kaudzi + ejam divi pieaugušie dušā un bērns vannā, vēl paliek rezervīte. Vienīgais mīnuss, vajadzēja ņemt boileri, kuram ir iebūvēts sūknītis un karstais ūdens visu laiku cirkulē pa trubām (cauplūdes boileis). Šim nav, līdz ar to sanāk vienmēr jānotecina ūdens, kamēr atnāk siltais no boilera. It kā sīkums, bet, kad uz vienas rokas turi bērnu un ar otru tausti ūdeni, liekās, ka tas veselu mūžību velkas no boilera. Bet bērnam tomēr ir svarīgi, lai nav par aukstu vai tieši otrādāk, par karstu.
3. galvenais ir tilpums un cik kwh iztērē konkrētā tilpuma uzsildīšanai. Es no sirds iesaku netaupīt un paņemt ekonomiskāku, jo boileris būs ieslēgts 12 mēnešus gadā un parēķinot gada griezumā, elektroenerģijas ietaupījums ir ievērojams.
4. http://www.evasat.lv veikals "Komorts", labas kvalitātes santehnika. Mēs pērkamies tajā. Saka, ka esot "dārgs", bet mēs vienmēr dabūjam atlaidi (prasam), serviss perfekts, ar garantiju nekad nav bijis poblēmu. Kā saka, gibi pa lēto, tad tā arī serviss, garantija un kvalitāte, ir lēta.
Lai veicas ar izvēli!