Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gudrības zoba izraušana.

 
Reitings 452
Reģ: 07.02.2011
Iesāpējusies problēma gurības zoba izraušana.
Esmu salasījusies internetā tik daudz, ka galva griežas un mani biedē tās cenas...Vienkārši neko sev. šodien biju vienkāršā pārbaudē, jo nu vairs neizturēju, un man ieteica doties uz RSU Stomatoloģijas institūts, bet palasot kadas tur ir cenas, zobs iesāpējās vēl vairāk.
Varbūt varat ieteikt vēl kādas iestādes kurās varētu griezties ar 8 zobu problēmām??? Un kā ir ar cenām? Man vajag tikai 1 zobiņu izraut. :(
Protams, es saprotu ka SI ieteica,jo tas izklausās vislabākais,ja nebūs citu variantu,tad rīt došos tieši uz viņu,
25.04.2014 19:45 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Man Šarlotes poliklīnikā atteicās raut! Teica - esot nopietna operācija.
Ieteica Stradiņu Stomatoloģiju. Kad izdzirdēju, mana mīmika uzreiz lika viņai saprast - tur par gaisu nemaksāšu tādu summu :D
Daktere uzreiz paskaidroja, ka SI iekšā (pareizāk - no otras puses) ir Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrs - laikam valsts iestāde.

Mazliet rindā pagaidīju (30 min) un man izrāva 40 sekundēs! :D Māsiņa pat teica - wow! Ātri gan! :D

Tātad - trīs šprices un rāviens = 45euro.
18.10.2014 23:16 |
 
Reitings 728
Reģ: 13.10.2009
Savu gudrības zobu rāvu ārā pie vecas,feinas tantiņas Bērnu stomatoloģiskajā klīnikā uz Stabu ielas. Vārdu gan viņai diemžēl neatceros. Pirms gada tas maksāja ap 10 latiem,ja nemaldos,bet man ir apdrošināšana. Tagad tie speciālisti ir pārvākušies uz Šarlotes poliklīniku,kur turpinu apmeklēt savu zobārsti. Ļoti apmierina.
18.10.2014 21:46 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Arī iesaku doties uz Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centru. Pašai tur pirms gada izrāva gudrības zobu. Pagaidīju rindā, ķirurgs apskatīja un teica, ka vajagot izraut, tad iešpricēja un izrāva. Tikai tā sajūta bija nepatīkama, bet sāpēt nesāpēja un galvenais nekādas komplikācijas pēc tam arī nebija. http://www.vzc.lv/lv/vzc/par-mums
18.10.2014 21:33 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Iesaku to pašu ko Atpūtniece. Cena,attieksme vienkārši ideāla. :) Es gan tur pavadīju laiku citu iemeslu dēļ, bet satiku tur vairākas meitenes, kurām operēja/izrāva gudrības zobus
18.10.2014 21:30 |
 
Reitings 3
Reģ: 18.10.2014
Es neprecīzi uzrakstīju - Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrs Dzirciema ielā 20 (blakus Stomatoloģijas institūtam).
18.10.2014 21:23 |
 
Reitings 3
Reģ: 18.10.2014
Operācija maksā 42 eiro, diena stacionārā -13 eiro.
18.10.2014 21:02 |
 
Reitings 3
Reģ: 18.10.2014
Meitenes, padalīšos savā pieredzē. Biju izlasīju i-netā ļoti daudz informācijas par šo operāciju un biju psiholoģiski gatava šim briesmīgajam pasākumam - gan sejas tūskai, gan pārtikšanai no biezenīšiem. Varu nomierināt - nav TIK traki un mazāk lasiet stāstus i-netā:) Tātad es pēc vairāku cilvēku ieteikuma un pozitīvās pieredzes izvēlējos Dr. Ņemcevu Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā (tur strādā arī vēl viena laba daktere - jauna sieviete ap 30-40 gadiem). 1) Tur ir lētāk kā Stomatoloģijas institūtā 2) pēc operācijas vismaz 2 dienas jāpaliek slimnīcā - un tas ir ļoti labi, jo tur dod dažādas zāles un sāpes vispār nejutu. (māsiņas tur ļoti dažādas - gan atsaucīgas, gan skarbas). Jā, pirmā diena bija grūta, jo man slikti izgāja narkoze (tas ir - bija nelaba dūša, bet tas ir ļoti, ļoti individuāli un manām palātas biedrenēm tā nebija). Ļoti iesaku i-netā palasīt info par mēness kalendāru (krievu valodā ir info) - jātaisa dilstošā mēnesī, bet vēl jāpaskatās zīmes (es gan tās mazāk skatījos). Nedrīkst operēt pilnmēnesī un 3 (citi saka 5) dienas pirms un pēc tā. Manā gadījumā tiešām es varu atvērt muti un ēst praktiski visu (2. dienā jau uzmanīgi ēdu vistas škiņķi). Protams, jāseko ārsta norādījumiem - 1. dienā neskalot, nedzert karstu, pēc tam skalot rūpīgi un regulāri pēc ēšanas. Vēlāk kompreses - šnabja (no 3. dienas), kāpostu lapas u.c. Kakla sāpēm labi palīdz Faringo spray un Decatylen. Vienīgais mīnuss - dakteris nepieraksta uz konkrētu datumu - iepriekš jāaiziet uz konsultāciju un tad jāzvana no rīta, vai varēs tajā dienā izoperēt. Es biju konsultēties pie vairākiem ārstiem un tikai tad pieņēmu lēmumu raut, jo zobam nebija vietas mutē - virsū daļēji bija smagana un bija infekcijas risks.
18.10.2014 21:01 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Pagājušā gadā tiku vaļā no visiem 4 gudrības zobiem.
Gan mana zobārste, gan higiēniste ieteica operēt pie Edgara Sējas Stomatoloģiskajā institūtā. Man gan nevarēja vienkārši izriet, jo apakšējie zobi bija izauguši škībi, virsū blakus zobam.
Aizgāju uz konsultāciju pie daktera (par to nekas nebijas jāmaksā), nosūtīja uz rentgenu un nozīmēja operācijas datumu.
Zobus izgrieza, uzlika šuves, bija jādzer antibiotikas. Pirmās 5 dienas bija ļoti smagi, tad palika labāk.
Es ņēmu slimības lapu, jo nevarētu pastrādāt. Kad izgāja narkoze, tad sāpes bija nežēlīgas. Pirmās dienas varēju ieēst tikai dzeramo jogurtu un buljonu, pēc tam jau tos bērnu biezenīšus, krēmzupas.

Man bija 2 operācijas. Jo negribēju tā, ka uzreiz abas puses sagrieztas. Tā nu 1.reizē izoperēja abus zobus 1.pusē, 2.reizē - otrā pusē.

Par abām operācijām samaksāju nedaudz virs 200 LVL.
26.04.2014 10:22 |
 
Reitings 66
Reģ: 14.08.2013
Nesen rāvu augšējo gudrības zobu. Pirmajā stomatoloģijas klīnikā Kr.Valdemāra ielā. Aizgāju, izsūdzēju savu bēdu, paņēma bez rindas un 30€.
26.04.2014 00:54 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Viss atkarīgs no zoba novietojuma un saknes, ja tev rentgenā nekādus sarežģījumus neuzrādīja, tad gudrības zobu var izraut jebkuš zobuārsts.
25.04.2014 22:48 |
 
Reitings 40
Reģ: 08.02.2014
the-one nu jā es vnk aizrāvos vairāk ar Cukurvāveri runājot nevis par autori, lai taisa rengenu un tad jau.. ;)
25.04.2014 22:33 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
A kāpēc neviens neiesaka Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centru, to, kas otrā pusē Institūtam?
Tur cenas draudzīgas un ārsti profesionāli. Pati tur braucu ar savu sāpošo zobu, māsa un viņas draudzene tur izrāva gudrības zobu. Visas esam apmierinātas.
25.04.2014 22:28 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
mini, autore neminēja,ka viņai ir jāizoperē. Uztaisīt rengenu un tad jau redzēs,vai var vnk izraut vai jāoperē. Protams,ka operēt visi neoperē,bet ja ir standarta gadījums.. to var izdarīt arī pie parasta zobārsta.
25.04.2014 22:27 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Man izrāva pirms divam nedēļām. Biju netā salasījusies šausmu stāstus. Nu nekas traks tur nebija, viss notika ātri un nesāpīgi. Sašpricēja vairākās vietas ap zobu un lieta darīta. Jau pec apmēram 10min. visas šausmas bija garām :-D. Man netaisīja nekādus rengenus. Samaksāju 27€ . Tas gan Liepājā.
25.04.2014 22:20 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Cukurvāvere, kāpēc savulaik? Es arī gāju pēc atsauksmēm un izrāva man pagājušā gadā.Pirms manis sēdēja meitene,kurai arī rāva.Nav viņai tas hobijs brīvdienām un svētku dienām. Vai arī Tu gribi apšaubīt manu pieredzi konkrēti ar to ārsti? :D Es godīgi saku,ka viss bija čotka :D Varbūt man gudrības zobi nebija sarežģīti ,nezinu. Un augšējie raujas bez problēmām, ar apakšējiem ir problemātiskās.
25.04.2014 22:11 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Tak pie tāda nevajaga iet.Vai paziņai taisīja rentgenu? Tur var redzēt,kur ir zoba sakne.Vai sapinusies ar citu zobu saknēm vai kas ar to notiek vispār.
25.04.2014 22:08 |
 
Reitings 40
Reģ: 08.02.2014
the-one atvainojos, bet tu laikam īsti nesaprati, ka ir kam gudrības zobu ir viegli izraut, bet ir kam viņš ir jaizoperē ārā no žokļa jo aug pavisam greizi laušot muti uz pusēm no sāpēm.. tas nav taspats, kas vnk izraut un tur ir vajadzīgs mutes ķirurgs, un mēs te runājām par sarežģītajiem gadījumiem nevis par vienkārša zobiņa izraušanu :) pat pieredzējis zobārsts neuzņemsies operēt ārā sarežģītu 8.zobu ja nav aprīkojuma..
25.04.2014 22:07 |
 
Reitings 237
Reģ: 29.01.2009
the_one, ir jau ir mazliet traki ar tiem zobainajiem ārstiem. Paziņa naudiņu taupīja, aizgāja pie tāda ar stangām un šprici. Nu gudrības zobu jau izrāva, spēka pietika, tikai prātiņš pa īsu bija.

Gudrības zoba sakne bija saaugusi ar žokļa kaulu, raujot zobu daļa sakne palika iekšā. Paziņa kā Šreks mocījās - ilgi un laimīgi. Viss tik un tā beidzās RSU.
25.04.2014 22:04 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
the_one, bet ne visi kosmetologi aizraujas ar vaksācijām un tā nav viņu sirdslieta. Tas, ka ir darīts savulaik, nenozīmē, ka viņa tajā jomā ir specs ar lielo burtu. Tas kā uzskatāms piemērs ar zobārstiem un zobu ķirurgiem :D
25.04.2014 21:59 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Jūs nepārspīlējat?Es šaubos,ka VISI tagad tik pie specspecārstiem iet raut zobus. Un ne vienmēr ir sarežģījumi vai slimības lapas. Man,piemēram, ne antibiotikas bija jādzer,ne sapampusi staigāju. Nevajag iet pie jauna gurķa,bet pie tāda,kas ir pieredzējis un viss. Ar jebkuru zobu nav joka lieta, bet nevajaga to pielīdzināt acu lāzeroperācijai. Zobus raut māk daudzi zobārsti.
25.04.2014 21:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits