Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Norvēģu valoda

 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
Sveikas :)
Lūdzu tās meitenes, kas ir apguvušas kādu svešvalodu pašmācība ceļā, padalaties ar to, kā mācījāties :) No grāmatām, google, filmas, tel aplikācijas? Cik viegli/grūti gāja?

Man ir vēlēšanās apgūt norvēgu valodu, un ticu, ka ir iespējams to izdarīt pašmācības ceļā. :)
02.04.2014 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Sarunvaloda ies grūti pašmācības ceļā. Izčeko piratebay, tur ir visādas valodu apmācību pakas, skaties norvēģu filmas ar subtitriem. Esmu apguvusi NOR un SWE pirmos līmeņus, bet kombinācijā kursi + papildus no manas puses pašmācība.
02.04.2014 16:38 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man šķiet, ka ja zini angļu + vācu valodu, tad norvēģu būs viegli iemācīties.
02.04.2014 16:48 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
Angļu zinu +/-, bet vācu..... ciest nevaru...
02.04.2014 18:39 |
 
Reitings 395
Reģ: 14.01.2014
Pašmācības ceļā ir grūtāk, bet ja grib,tad visu ko var izdarīt!
Es vācu pašmācības ceļā mācījos, labi runāju un saprotu, es no sākuma nopirku komplektu ar diskiem un gramatiku grāmatnīcā, tiesa gan, tas bija 5 gadi atpakaļ, tur mācijos, klausijos visu. Vēlāk sāku skatīties multenes vāciski, jo tur vieglāka valoda, tad seriālus un filmas.. Tā arī var apgūt, tikai jābūt baigajam gribasspēkam! :)
02.04.2014 21:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Esmu mēģinājusi mācīties pašmācības ceļā. Lielākā problēma - piespiesties mācīties regulāri un nopietni. Visa mācīšanās uz savu galvu parasti baigi ātri kaut kur pazūd. Vienu periodu man ļoti veiksmīgi izdevās apgūt zviedru valodas pamatus, jo... tajā laika valodu centās iemācīties mans vīrs, un es viņam taisīju vārdiņu flashcards, taisīju audio klausīšanās uzdevumus, laboju kļūdas gramatikas uzdevumos utml. Pēc tam, kad viņš A1 tādā veidā bija apguvis, viņš aizgaja uz kursiem, un ar to mana "pašmācība" beidzās.

Šobrīd cenšos pašmācības ceļā reanimēt pirms 15 gadiem mazliet apgūto vācu valodu. Redzēs, kā ies.
03.04.2014 09:06 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Esmu gan kursos, gan mājās mācījusies dāņu un tagad zviedru valodas, kas ir līdzīgas. Iemācīties lasīt un rakstīt var gana labi pašmācībā, skandināviem tiešām ļoti daudz angļu un vācu vārdi (starp citu, arī šis tas līdzīgs latviešu valodai, jo mums pašiem ir šāda tāda vācu ietekme, piemēram, dāņi arī saka, ka kaut kas ir smuks, un zviedri skursteni sauc par skorsten). Pieļauju, ka ar norvēģiem ir tāpat, jo mana norvēģiete kursā laiž ar zviedriem pa savam un pa lielam viņi viens otru saprot.
Bet ko pašmācības ceļā būs ļoti grūti izdarīt-iemācīties pareizu izrunu. Nu tas ir čau, ok, norvēģi runā nedaudz saprotamāk kā dāņi. Nu varbūt es esmu īpaši tizla, bet man franču valodas izruna šķiet nieks salīdzinoši, un franču ātrajai buldurēšanai varu daudz labāk izsekot līdzi.
Turklāt, kas ir nereāli besīgi, kad sāc runāt ar vietējiem-pasaki vienu skaņu ne tā vai uzsvaru vārdā nepareizi, un nesapratīs. Kad ārzemnieki vārda kaķis vietā pasaka kakis, mēs taču saprotam, ko viņi ar to domā. Dāņi, zviedri-ne vella :D Lai kaut kā ielauzītos, iesaku ļoti pievērsties audio materiāliem, maksimāli runāt visam līdzi.
03.04.2014 09:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu nav taisnība par izrunu. Tagad vairs nav 18. gadsimts :)

Torrentos, norwegian learning pack piedāvā šos AUDIO kursus:

01 Teach Yourself Norwegian Conversation.pdf 5.09 MB
01 Teach Yourself Speak Norwegian with Confidence.pdf

(audio arī ir klāt)

Vēl jāsameklē Pimsleur Norwegian kurss (100% audio, pat bukletiņš nav paredzēts).

Ja mācīties vārdiņus, tad jātaisa flashcards ar AUDIO (ir iespēja izmantot audio no translate.google.com, ja painteresējas kā) utml.

Es sāktu ar jebkuru no audiokursiem (lai no sākuma nesamācītos pašizdomātu izrunu) un kādu Norvēģu gramatiku, ja var dabūt, tad labāk latviski (ja ne, tad angliski).
03.04.2014 09:30 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Es jau neteicu, ka to izrunu nevar nekādīgi iemācīties, tieši pieminēju, ka jāpievērš uzmanība audio materiāliem, lai izvairītos no tās pašizdomātās izrunas. It sevišķi pašmācībā, jo apmeklējot kursus ir iespēja runāt ar pasniedzēju, tikt izlabotam, kad ko izrunā nepareizi.
Es dzīvoju Skandināvijā jau 6 gadus un parasti visi ārzemnieki atzīst, ka pareiza izruna ir lielākais klupšanas akmens. Vakar manam draugam tieši bija pirmais zviedru valodas eksāmens, arī viņam ar izrunu iet visgrūtāk, bet viņš darbā runā kā prot un tad kolēģi viņu labo un māca.
03.04.2014 10:02 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tas, ka izruna bieži klibo - tā ir taisnība. Bet problēma jau ir tieši tur, ka sāk ar sazin kādiem mācību materiāliem, samācās izrunāt vārdus tā, kā pats izdomājis, ka vajadzētu, un tad "pārmācīties" par jaunu runāt pareizi ir jau stipri grūtāk.

BET ja izmantot tās iespējas, kas šodien ir - audio kursi (var salikt telefona mp3 atskaņotājā un kaut visu dienu klausīties, autobusā, sporta zālē, skrienot), flashcards ar iebūvētu audio funkciju (vārdus var mācīties vienlaikus izmantojot redzes UN dzirdes atmiņu), tad tur jābūt glupam, lai neimācītos puslīdz pieņemamu izrunu.
03.04.2014 10:51 |
 
Reitings 541
Reģ: 15.02.2009
Es angļu valodu apguvu (tik pat kā) pašmācības ceļā. Es ne tikai cītīgi mācījos skolā gramatiku, bet ņēmu GLOBUSS grāmatnīcās grāmatiņas lasīt pa līmeņiem. Protams, dārgs prieks, bet tas bija tā vērts. Man ļoti ātrā tempā uzlabojās valoda. Beigu beigās biju viena no labākajām klasē. Protams, bez sevis disciplinēšanas neiztikt. Atceros, ka bija pat jāiegādājas vārdnīca ar 45 000 vārdiņiem. Par vārdnīcām arī jāpadomā, jo kā gan citādāk apgūsi valodu, ja grāmatās nezināmos vārdiņus nepētīsi sīkāk. Sarunvalodas sekmīgais apgūšanai vajadzīgs vārdu krājums + gramatika, lai zinātu, kā veidot teikumus. ;)

Protams, vai LV atradīsi norvēģu valodā lasāmvielu, to nu es nezinu teikt... ;)

Es pašlaik apgūstu vienu citu valodu. Lielākais trūkums ir tāds, ka grāmatnīcās tik pat kā neatrodu šīs valodas grāmatiņas pa līmeņiem. Tas krietni bremzē manas valodas izjūtas pilnveidi. Pašlaik meklēju risinājumu manai problēmai.
27.05.2014 14:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits