Attiecības ar tēvu

 
Reitings 106
Reģ: 07.06.2012
Sveikas! Jūsu viedoklis par manu situāciju.
Vecāki šķīrušies. Mans tēvs ir daudz turīgāks par māti. Tēvs ir darbaholiķis, karjerists ar savu uzņēmumu, kurā es strādāju par lietvedi ar 400eiro algu-pārslogota neesmu, varu darbā atrast laiku mācīties. Kad strādāju par viesmīli, viņš iedāvāja darbu pie sevis...
Studēju juristos un vienīgā lieta, ko vinš jebkad ir palīdzējis - maksājis pusi no studijām un smieklīgus alimentus mammai savā laikā. Pats strādā kā rūķis un piepilda SAVUS sapņus...
Pienākusi mana kārta maksāt atlikušo 1,5gadus par studijām kā bija norunāts, bet tāda iespēja nav. Pateicu, ka man nav līdzekļu uz ko viņš ar smīnu sejā atbildēja - kko izdomāsim un aizskrēja kārtot savas lietas. Jo laika nav nekad nekam!
Otrajā jautāšanas reizē ar smīnu atbildēja - kas man par daļu gar tavu skolu un atkal viņam iezvanījās telefons. Laiks iet.... viņš zin, kāda man situācija, bet pats neko nesaka....
Tēvs ir ļoti dzēlīgs cilvēks pret sev tuviem cilvēkiem... Viņš ir no tiem, kas palīdzēs svešiniekiem, no kuriem kāds labums nākotnē būs, vai pat saviem darbiniekiem.
Pats braukā ar X6, ceļ māju... mani nekad nav aizcinājis ceļojumā, nekur. Es noskatos tik uz viņa labumiem, dzīvoju ar to ko nepelnu un nesūdzos.
Īstenībā pircis man nekad neko nav, ne telefonus - neko. Pat savu vecos telefonus pārdod, nekad nepiedāvā man.
Arī prasījusi neesmu neko īpašu. Es dzīvoju ar māti.
Un tas viss, jo pats visu saviem spēkiem sasniedzis un uzskata, ka man viss jāsasniedz pašai... :/ tā viņš ir vairākas reizes teicis.
Esmu pieteikusies kredītam, mamma nāks galvot.
Tomēr ir cerība vēlreiz uzjautāt tēvam, taču tas ir tik sāpīgi, lūgties tēvam, zinot, ka viņam tie 1000eiro neko nemainīs - viņš vnk ir skops un negrib savu nopelnīto naudiņu tērēt manām vajadzībām... viņš nemīl nevienu, tikai naudu. Tas jau no bērnības ir skaidrs gan man, gan mammai.
Tgd strādājot pie viņa ir nedaudz sāpīgāk ikdienā.
Nezinu, varbūt iet prom no darba, meklēt kko... jo šeit man izaugsmes nebūs 100%, darbs vienmuļš...
No citas puses, tgd es pelnu nedaudz virs minimālās laikam sanāk, bet varu darbā mācīties, kas man arī ir svarīgi....
26.03.2014 10:44 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
ko Tu darītu, ja viņa nebūtu??? Retotisks jautājums! Es zinu - nosprāgtu.


Mierīgāk, mierīgāk.
26.03.2014 11:41 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Es arī domāju, ka studiju maksa tomēr ir ieguldījums nākotnē un ja tēvs to var atļauties, tad man arī liekas riebīgi no viņa puses, ka viņš nemaksā. Ir stulbi likt bērns ņemt kredītu, ja ir iespēja kaut vai pašam aizdot ar norunu, ka pamazām atdod.
26.03.2014 11:42 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Wanted - tev tēvs ir parādījis virzienu, kurā iet. Tev ir darbs par diezgan pieņemamu algu, kas kaulus nelauž un pārstrādājusies arī neesi. Tēvs palīdzējis uzsākt studijas, ļaujot tev pašai attīstīties un sasniegt kaut ko. Bet tā vietā, lai no tā mācītos, tu čīksti, ka darbs garlaicīgs, 100% bez izaugsmes (ja pati nespēj pilnveidoties un augt, ta nenozīmē, ka nav izaugsmes iespēju), netiek viss tev apmaksāts pilnā apmērā. Pati atzini, ka tēvs strādā kā rūķis un ir savu X6 un māju nopelnījis ar SAVU darbu un saviem sviedriem. Kāpēc tu nevari sekot šim piemēram? Atbildi es zinu - vieglāk ir pastiept sauju un piecirst kāju. Ja tavs tēvs būtu nabags, kas tad tev palīdzētu?
26.03.2014 11:42 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Esmu tēva pusē. Kāpēc tēvam būtu jāmaksā tava studiju maksa, jo viņš ir tavs tēvs? :D Smieklīgi. Tu esi pieaugusi sieviete. Tev pašai jāprot par sevi parūpēties. Apmaksāt pusi no summas JAU ir daudz. Pajautā, cik daudzām te vecāki ir apmaksājuši studiju maksu?
26.03.2014 11:43 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Mani, piemeram, nomierina fakts, ka tad, kad es atmaksasu vinam alimentus(labak nopirktu masinu par to naudu) vins vares aizrities ar savu stulbo naudu, jo vecumdienas vinam nebus neviena. Sievai vins apniks - izmetis vinu no majas. Citu bernu vinam nav. Idiots paliek idiots.
Autorei - noruna paliek noruna, tavs tevs vismaz to izpildija atskiriba no mana.
26.03.2014 11:44 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja tavs tēvs būtu nabags, kas tad tev palīdzētu?


Tas nav arguments, jo ne jau par velti saka, ka bagātais nabago nesapratīs.
26.03.2014 11:45 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Es nesaprotu, cik saprotu, tad tēvs nav piedalījies iepriekš nekādā audzināšanā un finansēšanā nemaz. Un tagad tu gribi no viņa kaut ko. Manuprāt, jau bija laiks saprast tēva nostājuun iemācīties kulties pašai. Ja būtu gribējis būtu tev palīdzējis visus šos gadus, bet nepalīdzēja. Un tagad gribi, lai palīdz. Ja iepriekš nepalīdzēja, kas tev liek domāt, ka pēkšņi palīdzēs?
26.03.2014 11:45 |
 
Reitings 106
Reģ: 07.06.2012
LABI, LABI! Nevajag tagad mani aizvainot un nosaukāt, jo es neesmu vienīgā, kas uzskata, ka maksa par studijām nav nekāda izklaide un ir pilnīgi normāls ieguldījums bērna pilnveidošanā un audzināšanā. ES NEPRASU EKSTRAS UN VELNS ZIN KO!

Paldies par savām domām, tikai nevajag jau pārcenties ar gudrībām un saviem komentāriem!
Kāda skaudība? No kurienes tu to izrāvi? Man pret tēvu nav skaudība! Esmu lepna par viņu!
Te iet runa par atbalstu!
26.03.2014 11:46 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
man ir pilna ģimene, bez finansiālām problēmām, un tāpat gan bakalaurus, gan maģistrus par sevi maksāju pati, to pašu studiju kredītu ņemot. un es arī uzskatu, ka bērniem savā dzīvē viss jāsasniedz pašiem, jo īpaši tādiem, kam bagātas ģimenes. ne jau tāpēc tavs tēvs daudz strādā, lai tev visu atstātu, bet tāpēc, ka viņam pašam to vajag. un arī es pati mēģinu kaut ko dzīvē sasniegt ne tāpēc, lai maniem bērniem būtu dzīvoklis, ko mantot, bet lai man pašai būtu kur dzīvot.
tu izklausies izlutināta un izlepusi. nolaidies uz zemes - pat tad, ja tavi vecāki būtu kopā, nav teikts, ka tev viss pienākas un pašai savu pakaļu nevajag kustināt
26.03.2014 11:47 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Un nekad neesmu sapratusi uzskatu, ka vecākiem obligāti ir jānodrošina bērniem augstskola, jo, ja jau reiz piedzemdēji, tad maksā. Tas, ka esi spējīga vispār iestāties augstskolā liecina par to, ka vecāki jau tevi ir uzaudzinājuši. Līdz cik gadiem domā būt no vecākiem atkarīga? Tāpat, kā nabagais bagāto nesapratīs, tāpat tās, kuras no agras jaunības bijušas neatkarīgas, nesapratīs tās, kuras čīkst, ka tētis 20+ gados neapmaksā studiju maksu!
26.03.2014 11:48 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Anny, es arī necenšos Tev neko pierādīt. :) Tagad pieaugusi zinu, ka cilvēks var neskandināt, ka mīl mani, bet visu dzīvi to darīt. Viņam mamma nomira ļoti sen, kad viņš bija maziņš, tētis pirms gada. Viņš neprot visu pasniegt saldos vārdos, bet viņš zina kā pateikt, izdarīt, lai uz viņu raudzītos ar patteicību un mīlestību. Šobrīd man nav skaidras naudas ko viņam iedot,tāpēc pildot gada deklarāciju, es viņam pieliku savu studiju maksu, tas nav nekas daudz, bet viņam šobrīd vairāk vajag kā man. :)
26.03.2014 11:48 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
LABI, LABI! Nevajag tagad mani aizvainot un nosaukāt, jo es neesmu vienīgā, kas uzskata, ka maksa par studijām nav nekāda izklaide un ir pilnīgi normāls ieguldījums bērna pilnveidošanā un audzināšanā.

Viens liels labojums - tu vairs NEESI BĒRNS!
26.03.2014 11:49 |
 
Reitings 457
Reģ: 22.12.2012
Man vecāki arī ir šķīrušies, tēvu praktiski neatceros, īpaši nepārdzīvoju par to, palīdzējis neko nav. Salīdzinoši ar mani šie apstākļi ir savādāki, bet es nesteigtos pamest šo darbu. Es par spīti turpinātu strādāt parādītu, ka lieliski ar visu tieku galā un esmu laba darbiniece. Mēģinātu ar viņu runāt vai varu dabūt pie viņa labāku amatu, lielāku algu utt. Aiziet gan paspēsi, ja būs tāda lieta vajadzīga.
Par skolas naudu, noslēdz ar viņu vienošanos - viņš tev iedod naudu skolai, bet tu šo naudu viņam vēlāk atdosi.
26.03.2014 11:49 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Wanted, neuzvelcies, pati tikai sevi sastresini. Cosmo tas ir normāli, ka šauj visu laukā, savas domas.
Aizej, mierīgi ar tēvu parunā, pastāsti savas domas, ja viņš nepiekrīt, tad neko. Ņem kredītu, iespejams, atrado sev labak apmaksātu darbu, nu domā,ko un kā. Tas,ka sevī audzēsi dusmas pret tēvu, arī neko nedos.
26.03.2014 11:49 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Man īstenībā liekas, ka aizvainojums lielāks nav par to, ka netiek iedota nauda, bet par to, ka šādā veidā tēvs izrāda savu attieksmi, kas nemaz neatgādina mīlošu un bērnu aizstāvošu tēti, pie kura vērsties pēc padoma, atbalsta. Izskatās, ka viņam patīk izrādīt savu varu, jo tu esi savā ziņā atkarīga no viņa - viņš var vazāt tevi aiz deguna, nepasakot, vai palīdzēs vai nē, iedos kaut ko vai nē, viņš tikai nosmīn un jūtas apmierināts ar to, ka viņam nauda ir... Vismaz man tā izskatās.
26.03.2014 11:50 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Vecāka pienākums par bērnu parūpēties tad, kad bērns pats to vēl nespēj, nav gatavs. Tu spēj. Tev ir labs darbs, ar labu algu. Lūdzu, novērtē to, kas tev ir! Man pat puse no tā visa nav. :) Veiksmi.
26.03.2014 11:50 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Andas, šodien Tu runā man pa prātam. :D Kā tas tā var būt?! Lasu un patīkami lasīt! :) :D
26.03.2014 11:51 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Komentārus neizlasīju, bet savas domas labprāt izteiktu.

Arī pati nāku no nepilnas ģimenes, tiesa gan, mans tēvs nomira, kad biju pavisam maziņa. Līdz ar to situācija ir savādāka. Lai nu kā, bet mamma manā dzīvē ir darījusi pietiekami daudz un tad, kad sāku strādāt par saviem tēriņiem maksāju pati, arī par studijām. Tad mana alga bija 230ls, dzīvoju viena, īrēju nelielu dzīvoklīti par ko aizgāja 100ls, studijām 80ls. Tad nu vari parēķināt cik atlika iztikai.. Pati brīnos, kā es izvilku, bet man nekad neienāca prātā čīkstēt, par to. Jā, reizēm bija grūti aizbraukt pie mammas, jo likās ka riju kā badā mūžam būtu bijusi, lai gan darbā bija iespēja 3x dienā paēst bezmaksas.... reizēm asaras acīs sariesās, redzot cik mamma labi dzīvo, kā patēvs viņu lutina... BET NEKAD, NEKAD nečīkstēju, neprasīju naudu...

Līdz ar to no vienas puses saprotu tevi, kā jūties. BET no otras puses, gribās iebelst pa muti. Kā nav kauna čīkstēt. Pietam tu dzīvo ar mammu, tev nav jāmaksā rēķini, jādomā vai būs ko paēst....
26.03.2014 11:51 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Atbalsts, diemžēl vai par laimi, ir brīvprātīga lieta. Viņam nav pienākums maksāt tavu studiju maksu. Ja viņš to darītu - lieliski, ja nevēlas darīt - tā ir viņa izvēle. Tas nav ne taisnīgi, ne netaisnīgi. Viņa nauda, viņa noteikumi. Un tu neesi mazs bērns. Pilns ar jauniešiem, kas paši rūpējas par savu studiju maksu, gan jau arī tev gabals nenokritīs.
26.03.2014 11:51 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Es arī domāju, ka studiju maksa tomēr ir ieguldījums nākotnē un ja tēvs to var atļauties, tad man arī liekas riebīgi no viņa puses, ka viņš nemaksā. Ir stulbi likt bērns ņemt kredītu, ja ir iespēja kaut vai pašam aizdot ar norunu, ka pamazām atdod.
+

Iespejams ka tevam ir jauna dūda kas sacakarējusi smadzenes. Nu neticu ka ar tadu auto braukajot bernam žēl 1000 euro studijam. Bet janem kredits.. tizli nu..Tad ib io rio lieto prezi, nebus bērnu un nebus problemu. Pašam gaja grutak jo PSRS laiki, tada aiz skaidibas ka jaunajaiem visi celi vala nepalidz. Uz vecumu gan bļaus pēc meitas, dūda no slima ātri bus prom.
26.03.2014 11:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits