IIN no pabalstiem, izņemot slimības pabalstu, neietur. Vismaz nevajadzētu. Paskatieties savos lēmumos par pabalsta piešķiršanu, tur ir jābūt norādītam aprēķinam, ieturētajiem nodokļiem tai skaitā. Bet IIN nevajadzētu būt ieturētam.
Līdz ar to samaksātajam IIN par tām dažām janvāra dienām nevajadzētu būt lielam. Vari paprasīt darba devējam, lai izsniedz tev paziņojumu par izmaksātajām summām par 2013. gadu un paskatīties, vai medicīnas/izglītības čeku summa (ne vairāk par 150 LVL) reizināta ar 24% nepārsniedz tavu samaksāto IIN. Tad var dabūt atpakaļ pārmaksu.
Visādi var gadīties, varbūt tev bija ļoti liela alga. :)
Ja nē, tad vari savus čekus iedot ģimenes loceklim, kas maksāja IIN vairāk par tevi (vīram, vecākiem vai vecvecākiem).
Ja esi precējusies un vīram ir oficiāli ienākumi (ne mikrouzņēmumā), tad var kā viņa apgādājamo vīra nodokļa grāmatiņā ielikt ne tikai bērnu, bet arī tevi, sākot ar laiku, kad aizgāji dekrētā. Tādā veidā viņa IIN samazināsies par 39.6 EUR, līdz ar to alga par šo summu palielināsies (par vienu apgādājamo). Cik ir mēģināts, to var VIDā izdarīt ar atpakaļejošu datumu un vīrs var atgūt IIN pārmaksu, iesniedzot gada nodokļa deklarāciju par to periodu.
Meitenes, un kas tās par muļķībām, ka darba devējs maksā nodokli uzreiz par gadu. IIN ir nodoklis, ko ietur no jūsu algas. Respektīvi- nav algas, darba devējam nav arī nekas jāmaksā.
Ja darba attiecības ir pārtrauktas, tad, manuprāt, tiek maksāti cita veida pabalsti. Ja ir interese par to, varu papētīt, kas tur ir ar nodokļiem, bet arī nevajadzētu būt ieturētam IIN.