Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nākotne

 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Labdien, šobrīd esmu milzīgās pārdomās par skolas maiņu. Mācos profesionālajā vidusskolā, man patīk izaucinājumi, patīk ka šajās skolā mācību dēl neguļam, man patīk mācīties, tāpēc šoreiz neiet runa par to, ka man ir parak smagi, bet gan par to, ka es nevēlos vairš šo profesiju kuru izvēlējos. Palikuši divi gadi ko mācīties, škiet ka nav tik traki un smagi, bet nesen dzirdēju kādu faktu - ja nav visi vidusskolas priekšmeti un es vēlos mainīt profesiju citā jomā, tad man būs vēlreiz jāmācās vidusskolā. Tātad, mana skolā ir tikai pamata lekcijas vidusskola - matemātika, angļu valoda, latviešu valoda, literatūra, vēsture. Nab ne fizikas, ne bioloģijas, ne ķīmijas, taču atklāšu ka no makslas virziena vēlos pāriet uz inženieru virzienu. Vai šis fakts ir paties, ka man stājoties augstskolas vai iegustot labu darbu būs vēlreiz jaiziet vidusskola? Vai kāda no jums ir pārgājusi no profesionalo uz vakarskolu? Zinu, ka mani atmetis klasi ierriekš, bet vai šis - profesionala nepabeigta, vakarskola pabeigta.. neietekme CV lai tiktu kaut kur augstu?
04.03.2014 17:33 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Vidusskola neko neietekmē iekš CV, kad ir iegūta augstākā izglītība :)

Nju, ja gribēsi iet uz jomu kurā tev vajag fizikas eksāmenu, lai iestātos, tad varētu būt problēmas.
Bet vispār, tu vari turpināt mācīties skolā, kurā esi, jo eksāmenam tu vari pieteikties un iet kaut uz citu skolu. Protams, ja spēsi sagatavoties individuāli ;)
04.03.2014 17:42 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
nu man teica tā, ka pabeidzot šo skolu kurā es mācos, man tik un tā bus vēlāk jāiet uz vakareni, lai apgūtu visus pārējos vidusskolas priekšmetus
04.03.2014 17:51 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
bet vai tiešām darba devējs neieraugot šo detāļu ka no profesionalas esmu nokapusi itkā zemak uzreiz nepiefikse - o šī ātri padodas, šī nav tik mērķtiecīga u.tt ?
04.03.2014 17:53 |
 
Reitings 3273
Reģ: 16.06.2012
Smalkaa, kļūdīties ir cilvēcīgi. Domāju, ka darba devējam ir vienaldzīgs šāds gadījums.
04.03.2014 17:55 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Bet vai tas fakts, par to ka pabeidzot profesionālo skolu un pārējot citā jomā, jaaiziet vēl reiz nepabeigtie vidusskolas priekšmeti, ir patiess?
04.03.2014 18:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Hmmm... Nerunāsim tagad par to, kādi priekšmeti tev ir reāli daba, bet vai tava skola SKAITĀS, ka dod tev vidusskolas izglītību?

Ja jā, tad varbūt tev ir jēga paralēli savai esošajai skolai iet kaut kādos kursos, kuros gatavo skolniekus kārtot tos CE, kurus vajag tavās konkrētajās inženierzinību studijās? Principā, tev ir tiesības jebkurā pavasarī kaut vai 10 gadus pēc skolas beigšanas pirmoreiz vai par jaunu kārtot CE. To var izdarīt LU. Ja skaitīsies, ka tev vidusskolas izglītība ir, tad to vienu gadu, tā vietā, lai mācītos vakarskolā visus priekšmetus, tu varētu gatavoties CE attiecīgajos priekšmetos, pavasarī tos nokārtot, un studēt, ko gribi. (Es tā vismaz pieņemu)

Uz vakarskolu tu vari mēģināt pāriet kaut nākamaja pusgadā, nepabeidzot esošo skolu - kurā klasē tevi uzņems, tas ir atkarīgs no konkrētās skolas vadības ieskatiem, manuprāt. Es tavā vietā apstaigātu vairākas skolas.

Vēl varbūt ir variants paralēli savai esošajai skolai apgūt vidusskolas programmu kādā no tām skolām, kas piedāvā talmācību (nezinu gan, cik tas maksā).
04.03.2014 18:12 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Nu kas īsti skaitās vidusskolas priekšmeti?
Mana klase vidusskolā izcēlās ar to, ka mums vienīgajiem nebija ekonomika.Un nebiju es humanitārajā.Bija divas matemātikas klasē ( no kurām vienā biju arī es) un vispārīgā. Visiem bija, izņemot mūsējo. Man vispār nav nekāda saprašana par to. Un nē,kā izvēles priekšmetu, es nevarēju ņemt.
Ja gribi mainīt krasi, tad nu, manuprāt, labāk ir mainīt skolu.Viens ir tas,ka tu vari pati sagatavoties eksāmeniem,bet augstskolā iet smagi pat labiem matemātiķiem/fiziķiem.
Kā tu vispār izdomāji tur iet? Zini,ka tev padodas un tiešām interesē?
04.03.2014 18:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Umm vai tad nevari vienkārši nomainīt profesiju jau esošajā skolā, tā ka pārej uz citu kursu un pēc tam tev tik būs jātstrādā tie darbi kuri bija specifiski tai nodaļai uzdoti. Kur es mācijos vismaz tā bija, bet lai to noskaidrotu ir jāiet un jāprasa vadībai.
04.03.2014 18:19 |
 
Reitings 230
Reģ: 23.01.2014
domāju ka ka gan nav vienaldzīgs un protams ka ietekmētu, spriežu pēc savas darba pieredzes utt. :)
04.03.2014 18:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://www.rtu.lv/content/view/99/1405/lang,lv/

Skatos RTU uzņemšanas noteikumus (3 daļa):

3. UZŅEMŠANAS PAMATPRINCIPI

3.1. Reflektantu uzņemšana pilna laika pamatstudiju programmās notiek konkursa kārtībā, pēc centralizēto eksāmenu (CE) rezultātiem:

Būvniecības, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas, Elektronikas un telekomunikāciju, Enerģētikas un elektrotehnikas, Transporta un mašīnzinību fakultāšu studiju programmās – divi CE no minētajiem: 1) matemātikā (obligāti) un 2) fizikā vai svešvalodā (angļu, vācu vai franču);

Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē: programmās «Ķīmija», «Ķīmijas tehnoloģija», «Materiālzinātne» – divi CE no minētajiem: 1) matemātikā vai ķīmijā un 2) fizikā vai svešvalodā (angļu, vācu vai franču);

programmā «Apģērbu un tekstila tehnoloģija» – divi CE no minētajiem: 1) matemātikā (obligāti) un 2) fizikā vai svešvalodā (angļu, vācu vai franču);

programmā «Materiālu tehnoloģija un dizains» – divi CE no minētajiem: 1) matemātikā (obligāti) un 2) fizikā vai svešvalodā (angļu, vācu vai franču), kā arī iestājpārbaudījums zīmēšanā;

Inženierekonomikas un vadības fakultātes studiju programmās – divi CE no šādiem mācību priekšmetiem: matemātika, fizika, svešvaloda (angļu, vācu vai franču), latviešu valoda;

programmā «Arhitektūra» – divi CE no minētajiem: 1) matemātikā (obligāti) un 2) fizikā vai svešvalodā (angļu, vācu vai franču), kā arī iestājpārbaudījums zīmēšanā;


Īsumā, ja tev ir CE matemātikā un CE angļu valodā, tu vari studēt RTU jebkura programmā. Ta vieta, lai pāris gadus notriektu vakarskolā, labāk pabeidz esošo skolu, bet paralēli pastaigā vai nu uz fizikas kursiem, vai pie privātskolotāja. Vai arī mācies mājās pati - ja ir liela vēlme kaut ko sasniegt, nekas nav neizdarāms.
04.03.2014 18:27 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Jā, profesionala vidusskola.

Tu tā pieņem, bet mācoties šajā skolā to nevar pavienot itin ne ar ko, vēlos apvienot skolu ar darbu - nereāli, ar auto skolu - neiespejami, ar krusiem - nevar.. nav laika.. nekam citam neatliek laika, kur nu vel apvienot divas skolas ":D

Svaniju vakar skolai, vieni teica - ka ta var but ka tikai tie priekšemti, otri saka, bet kā, ja tev nav ķīmija tev jabut bioloģoijai, saku ka nav, ši uezreiz - tad tev ar steigu jaiet prom, tu tak augstskolas vairs netiksi
04.03.2014 18:27 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Miss Joker - es macos makslas skola - interjera dizaina nodaļā, vienigais veids pariet uz arhitektūru, bet no tā tolka nav, vienigais kur pēc šīs skolas varēšu iet - citas dizaina augstskolas, lai gan stajoties iekšā visi teica - ja ja, pec šši skolas var tikt jebkura skolaa
04.03.2014 18:30 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
tad tev ar steigu jaiet prom, tu tak augstskolas vairs netiksi


Par šito labāk jautāt augstskolas uzņemšanas komisijas dāmām, tās zinās teikt, ka īsti ir. Skolu dāmas ne vienmēr zin visu svaigāko informāciju. Es personīgi domāju, ka skolu dāmas tev ir sniegušas nepatiesu informāciju.
04.03.2014 18:30 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Smalkaa

Tu to tiešām no vadības esi noskaidrojusi? pati gāju ar mākslu saistītā skolā un mums tur daudzi lēkāja no viena kursa otrā, jo nezināja ko gribēja, un tā tas bija gan pirmajā, gan otrajā un pat 3 kursā, un viss kas ir jānokārto tad ir visi speciālie uzdevumi/ prakses, nu viss tas papildus kas nebija tavā kursā, bet vidusskola paliek tāda kā bija, parādi gan saglabājas :D
04.03.2014 18:32 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
angļu valoda (svešvaloda) man nav stiprā puse, un tur noteikti nebus pat c. Tā pat matemātika mums ir švaka limeni..
04.03.2014 18:33 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
CV nav janorāda visas skolas, sākot no bērnudārza. Es vienmēr esmu rakstījusi, ka "līdz tādam un tadam gadam" mācījos konkrētā vidusskolā. Kur mācījos pirms tam - nevienu tas reāli neinteresē.
04.03.2014 18:33 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
lai gan stajoties iekšā visi teica - ja ja, pec šši skolas var tikt jebkura skolaa


Tas tiešām izklausas smieklīgi :D jo jā tā dara! Kaut citās augstskolās vispār cits līmenis ir tai pašai matemātikai kaut vai :D
04.03.2014 18:33 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Es Tev ieteiktu sākumā noskaidrot, vai Tava skola ir akreditēta un vai beigās iegūsi Latvijas likumdošanai atbilstošu vidusskolas izglītību (skola ir akreditēta). Ja tā ir, tad ir pilnīgi vienalga, kāi priekšmeti Tev ir. Nevienu darba devēju neinteresēs, vai Tu kā inženiere vidusskolā mācījies fiziku, to nu es Tev galvoju.
04.03.2014 18:35 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Miss Joker - mes trešajā kursa vairs nevaram mainit virzienu . lielaka daļa no abu skolu "dāmām", absolventiem un audzēkņiem saka, ka nav vērts neko turpināt šajā skolā, laikam jau nekas cits neatliek kā doties atpakaļ uz savu pilsētu
04.03.2014 18:36 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Apdomā vienu lietu. Ja tu iestāsies inženieros, kaut vai tev nebūs tas fizikas eksāmens, tur 100% būs jāmācās augstākā fizika. Un ja tu nebūsi apguvusi vidusskolas fizikas vielu, tad diez gan čābīgi būs. Tā pat kā ar ķīmiju.
04.03.2014 18:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits