Mazliet par Dievu.

 
Reitings 230
Reģ: 01.09.2013
Kātad ir ticam, neticam ? Kā jūs lūdzat? Vēlējos mazliet to pārrunāt.
Diemžēl svētdienās vai citās dienās uz baznīcu neeju, taču es lūdzu un ticu Dievam. Kā būtu pareizi jālūdz? Es vienkārši salieku rokas kā to mēdz darīt, pasaku visu ko vēlējos un gala beigās pasaku Āmen. Tas ir pareizi? Dievs mani dzirdēja un uzklausīja? Es nemāku pareizi lūgt, bet ceru, ka tas neko nemaina. Man ir tā, ka man ir viena liela vēlēšanās, tikai es nemāku to Dievam pareizi noformulēt, es varu pateikt ko es gribu, bet man ir tāds nosacījums, es gribu tikai tad, ja ... tas lai paliek pie manis, bet Dievs manu lūgšanu izpildīs un sapratīs pareizi? Mazliet dīvaini esmu uzrakstījusi, taču doma skaidra, ja? Lūdzu padalaties ar savu pieredzi tajā un atbildiet uz maniem jautājumiem. :) Paldies.
04.03.2014 14:18 |
 
Reitings 230
Reģ: 01.09.2013
Elizabete ,
Neticu.

Bet autore gan par dievu raksta kā kaut kādu Salavecīti - bišķiņ palūgšos un taču dabūšu, ko gribu, vai ne?


Kāds vēl Salavecītis? Kurā brīdi kaut kas tāds te bija teikts , es neteicu gribu to un šito , ne jau tādēļ ticu Dievam , Tev pat nav ne jausmas ko es vēlos lūgt un sāc jau pati domāt, ka izmantoju to kā tādu rūķīti. Piedod , šitas bija nevietā.
04.03.2014 19:26 |
 
Reitings 230
Reģ: 01.09.2013
Es neticu Dievam. Tāda nav.


Fighter :
Es neticu tev.


Ideāla atbilde. ;)
04.03.2014 19:30 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Labi, ka cosmīti vēl ir pāris saprātīgu cilvēku. :D

Dievam kā tādam neticu. Ticu liktenim, augstākam spēkam. Katra mūsu un citu cilvēku izvēle ietkemē nākotni, tāpēc neko nevar paredzēt + vēl veiksmes faktors un sakritības.

Piekrītu meitenēm, ka nav nekāda pareizā lūgšanas veida. Dari tā, kā tev liekas pareizi, dari tā, lai tevi tas iedvesmo turpmākai rīcībai . Un galvenais rīkojies, jo no gaisa nekas pats no sevis nenokritīs. Sēdēt un gaidīt būtu vairāk nekā muļķīgi...


Pfff. Un kreacionisma teorija jau sen tā kā 10000 ir reizes zinātniski apgāzta. To katram cilvēkam vajadzētu zināt. Oglekļa analīzes, kvantu fizika - zinātne iet uz priekšu. Nav jau viduslaiki, kad viss nezināmais bija "burvestības un maģijas".
04.03.2014 19:31 |
 
Reitings 464
Reģ: 24.02.2011
Neticu baznīcai, Bībelei un Dievam. Suņa murgi, lai kontrolētu cilvēkus, jo kā zināms, reliģija ir viens no vieglākajiem veidiem masu kontrolei.
Ticu zinātnei, matērijai un sev. Visu var izskaidrot, ja to nevar, tad nav iegūtas pietiekami daudz zināšanas, lai to izprastu, piemēram, to kā radās visums. Cilvēce vēl nav tik gudra, lai to izskaidrotu. Es domāju, ka visuma izcelšanās varētu būt saistīta ar melnajiem caurumiem un singularitāti, kur gravitātes lauks, blīvums un laikatelpa ir bezgalīga .
bet nu, lai katrs tic kam grib, nenosodu ticīgos, tas ir tikai mans viedoklis.
04.03.2014 19:38 |
 
Reitings 464
Reģ: 24.02.2011
Pfff. Un kreacionisma teorija jau sen tā kā 10000 ir reizes zinātniski apgāzta. To katram cilvēkam vajadzētu zināt. Oglekļa analīzes, kvantu fizika - zinātne iet uz priekšu. Nav jau viduslaiki, kad viss nezināmais bija "burvestības un maģijas".


Jā, šim piekrītu.
04.03.2014 19:40 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Es vispār nesapratu, ko gribēji jautāt, retoriski vai nē. Kā var neticēt tam, ka man būtu septiņas kājas? Nu, ja man kāds pienāktu klāt un teiktu "vai esi dzirdējusi priecīgo vēsti - tev ir septiņas kājas!" - nu, neticētu. Tā vienkārši.

Šis ir primitīvs piemērs.
Principā, ja kāds spētu pierādīt, ka Tev ir 7 kājas, tad tā arī būtu. Lūk, tieši tikpat primitīva atbilde.
To māca vēsturē un filozofijā.

Tad vēl jautājums, ja "ticīgo" cilvēku ticība balstās uz ticības, uz kā balstās ateistu pasaules uzskats? Uz neticības?:D

Es runaju par to, ka var ticēt un var neticēt- tā ir izvēle. Bet "neticēšana" nav vienādojama ar 100%-tīgu faktu par kaut kā nepastāvēšanu.
04.03.2014 21:14 |
 
Reitings 612
Reģ: 11.09.2012
Kvantu fizika parāda, ka mēs esam elektronu svārstības radīta enerģija. Tātad lielos vilcienos - viss ir viena liela enerģijas masa, kura nekad nebeidzas, neizzūd, tikai pāriet no vienas formas otrā. Man liekas, ka tas fantastiski izskaidro pārdzimšanu vai kristiešu ''debesu valstību''. Zemapziņā vai intuitīvi katrs jūt, ka ir kāda cita pasaule/realitāte. Un galu galā - nav pareiza viedokļa, nav jāsaprot dzīve. Dzīve ir jābauda. Ne velti saka - dzejnieks ir tuvāk Dievam nekā filosofs.
04.03.2014 22:26 |
 
Reitings 377
Reģ: 29.11.2012
Tas tik un tā nekādā veidā neizskaidro, kāpēc visuzinošs, visuvarošs dievs, kas arī būtu viscaur labs, lai būtu radījis tādu pasauli, kurā tiktu pieļauts sliktais. Viņš taču varēja visu radīt perfektu. Un arguments, ka viņš radīja, bet cilvēki sačakarēja - tas ir absurds. Ja jau tā, tad viņš cilvēkus neradīja perfektus - perfekti cilvēki būtu izvēlējušies pareizo rīcību.


Par to, kā radies ļaunums Bībelē droši vien jālasa, neesmu lasījusi, nemāku teikt. Cilvēki tika radīti ar brīvu izvēli - var darīt ko grib. Vai tik tas par ko tu runā - perfekti cilvēki, perfekta pasaule - nav paradīze?

Cilvēkiem ir brīva izvēle būt labuma vai ļaunuma pusē? Nu tā nu gan nav.

Kā tad ir? Katrs taču pats izvēlas darīt labus darbus, vai varot ļaunumu, darot citiem pāri.
04.03.2014 22:45 |
 
Reitings 282
Reģ: 25.07.2010
Nav pareiza vai nepareiza veida kaa paluugt kaut ko Dievam.Pietiek ar domu formuleshanu pie sevis klusinam,paludzot to.Var to darit gan majas pie ikonas,var bez,gan Baznica,gan ari vispar atrodoties kaut kur cela.
04.03.2014 22:51 |
 
Reitings 3995
Reģ: 11.07.2009
Dievs nedzird, neuzklausa, nesaprot. Viņa NAV.


Pilnīgi piekrītu, kā arī reiz pie manis sapnī atnāca mans mirušais radinieks, kurš man pateica, ka Dieva nav! Velns gan esot...

Smieklīgi, bet jā, nav man ticības, ka tāds Dievs eksistētu.
04.03.2014 22:55 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es esmu pareizticīgā, labi, es visu neievēroju, kā rakstīts, mana māte ir latviete, bet man ir масленица pirms Lieldienām un man пост, un man šīs tadīcijas ir svarīgas, arī dievkalpojumu pieteikšana par maniem tuviniekiem, arī kuličus Lieldienās uz baznīcu nesu.
Manuprāt, katram cilvēkam ir vajadzīgs tas pamats, kam pieķerties...
04.03.2014 22:58 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Un Dievs ir.
04.03.2014 22:59 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
LO un Skyy, tad nu gan nobijos. Ak kungs ko gan es darīšu!! Divi cilvēki man netic! Šausmas! Galvenais, ka jūs ticat. Tad ejiet lbk palūdzieties un pagaidiet brīnumus un lai jums veicas, bet mani un manu viedokli atstājiet mierā!
04.03.2014 23:04 |
 
Reitings 361
Reģ: 18.01.2014
Pilnīgi piekrītu, kā arī reiz pie manis sapnī atnāca mans mirušais radinieks, kurš man pateica, ka Dieva nav! Velns gan esot...

Smieklīgi, bet jā, nav man ticības, ka tāds Dievs eksistētu.


Kā teikts, katram pēc savas ticības un kalpošanas. Tātad tavs radinieks bija nezinot/zinot kalpojis velnam. Vienkārši viņš nesatika Radītāju, jo viņam neticēja un nemeklēja viņu. Ja tu kā cilvēks teiksi, ka Viņš nav un Viņu nepazīstu, tad Dievs arī teiks, ka tevi nepazīst. Protams, ja ir sātans tad ir pretpols. Tā kā pierādījums, ka vismaz eksistē sātans.
04.03.2014 23:10 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Es droši vien ticētu Dievam, ja nebūtu radīta Baznīca. Jebkura reliģija, manuprāt, ir apgrēcība pret jebkuru iespējamo augstāko spēku kas varētu eksistēt.

Mani vienlīdz stipri tracina sludinātāji un ateisti. Šī iemesla dēļ esmu atteikusies pat no vienas draudzenes, jo man liekas nekorekti jebkuru cilvēku saukt par idiotu viņa ticības vai neticības dēļ.

Bet vispār politika un reliģija ir tēmas, kuras labāk šādās vietās neapspriest. Konkrēti reliģija ir tik sensitīva tēma, ka labāk vispār to neminēt, jo viens nepareizi pateikts vārds var aizskart nepazīstamus cilvēkus līdz sirds dziļumiem, es tomēr ticu, ka labāk dzīvot mierā.
04.03.2014 23:17 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Man liekas, ka apgalvot, ka Dieva nav, ir mūsdienu sava veida tumsonība. Nu ok, Tev Liekas, ka nav, tavs viedoklis, ka nav. Bet ja apziņa ir kaut drusku plašāka un galva arī uz pleciem, tad tas taču nav pat diskusijas jautājums. Vienīgi ja pārlasās Nīči nu tad gan.
04.03.2014 23:37 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
LO, kas kuram saistās ar tumsonību. Man liekas, ka tumsonība ir lūgt Dievam kaut ko un tad to sagaidīt, jo redz viņš noteikti lūgšanu ir uzklausijis, bet pašam tai laikā neko nedarīt mērķa vārdā.
04.03.2014 23:43 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Jackie, ja pareizi sapratu Tavu jautājumu
Kā var neticēt tam, kā nav?

mēģināšu atbildēt.
Es nepieskaitu savus uzskatus nevienai man zināmai ticībai, tāpēc populārās grāmatās aprakstītais "Dievs" manā uztverē ir apgalvojums. Un apgalvojumam var neticēt. Piemērs būtu, ka man uz ielas pienāk svešinieks un saka "Mēs Tavā kontā esam ieskaitījuši miljons eiro." un aiziet. Šajā brīdī man ir informacija par to, ka ir izskanējis šāds apgalvojums, kuram es varu ticēt vai neticēt. Par faktu tas kļūst tad, ja tas tiešām ir noticis un es to varu pārbaudīt. Runājot par tēmu - Dieva eksistenci pārbaudīt es nevaru un izvēlos neticēt apkārtējo apgalvojumam, ka tāds eksistē. Tādēļ pēc paziņojuma par miljonu manā kontā, ceļā uz bankomātu es neticēšu un domās naudu nedalīšu, taču ja šī nauda tur būs, es šo faktu pieņemšu un tikai tad attiecīgi rīkošos.
wild wind, Tu vispār saproti, kas ir matērija, kas ir informācija? Pēc tā, ko Tu runā, izklausās, ka kāds fizikas stundās īsti nav klausījies, vai arī ar skolotāju neija paveicies.
LO
100% Tas ko tu saki neatspoguļo tavu ticību! Vienkārši cilvēki izdomā visādi kā sevi postulēt. Nu es arī pateikšu Dievs ir, un? Tikai pliki vārdi.

Drīzāk tā ir tēma, kurā nav iespējams nonākt pie viena. Bet diskutēt par to nozīmē apliecināt savējo ticību un pārliecību. Tādā veidā arī stiprināt pašapziņu, visdrīzāk. Nedomāju, ka tas ir bezjēdzīgi.

Ko Tu īsti mēģini pateikt? To, ka mēs varam diskutēt un stiprināt savu pārliecību, kaut gan mūsu teiktais faktiski neko nenozīmē jo noteikti neatspoguļo mūsu patieso ticību?
Lietas pierādās kaut vai attieksmē. Ja esi pēc attieksmes lūzeris, tad vari vervelēt savu Dieva nav tik uz priekšu. Veiksmīgi tādā formā un veidā trulināties pa šo satriecošo dzīvi. Jo tā gan tevi visdrīzāk sirdī sajūsmina. Ko tik nevar paveikt, ō.

Vai lūgšanu neskaitīšana, neziedošana, gavēņa neieturēšana un sekss pirms kāzām ir lūzerības pazīme? Es dzīvoju līdzi savas kultūras ētikas principiem, burkā netērpjos, bet citiem pāri arī cenšos nedarīt. Tā teikt, pret apkārtējiem cenšos izturēties tā, kā vēlos lai izturas pret mani, bet ja kādam esmu ko nodarījusi, atvaiojos ja ne personīgi, tad vismaz domās un cenšos to vērst par labu. Vai krusta nenēsāšana ap kaklu vai bībeles neesamība mājās mani padara par lūzeri? Vai izaugsme darbā, mācīšanās un attiecību kopšana ar apkārtējiem, tai pat laikā ticot zinātnei, nevis reliģijai mani padara par trulu cilvēku? Šajā gadījumā mani vārdi "Es ticu/neticu" saskan ar maniem darbiem. Ja tas mani padara par trulu lūzeri, atļaušos pasmaidīt.
04.03.2014 23:44 |
 
Reitings 195
Reģ: 02.02.2013
Es savu ceļu pie Dieva atradu pagaišajā vasarā. Manā pilsētā bija pilsētas svētki un bērnu svētdienas skoliņas audzēkņi dziedāja dziesmu, es gāju garām un ieklausījos tās vārdos, kas skanēja apmēram tā: Pateicībā nāku, Tava vaiga priekšā, Kungs, cik lieli Tavi darbi, brīnums viss, ko dari tu. Pēkšni es savā sirdī sajutu neizmērojamu mīlestību, tādu kā pilnības apziņu, man pazuda jebkāda interese par alkaholu, ikdienišķām izklaidēm, jebko pasaulīgu. Viss, ko es vēlējos, bija tikai atkal un atkal izjust šo sajūtu- Dieva klātbūtni. Es sāku apmeklēt Dievkalpojumus, sākumā man tur bija nepatīkami atrasties, gribējās raudāt, man arī agrāk baznīcās nekad nepatika, tikai es nesapratu kāpēc. Principā nedēļas laikā man pazuda jebkāda interese par alkaholu, cigaretēm, pilnībā mainījās domāšana. Un tām, kuras jautā par šķīstu dzīvi, tad, jā, šobrīd es dzīvoju pilnīgi šķīstu dzīvi, jo zinu, ka Dievs man ir sagatavojis pašu labāko, nav jēgas sevi lēti dāvināt citiem, tas tikai iztukšo un ievaino dvēseli, kaut gan agrāk biju maigi sakot "ballīšu meitene".

Šobrīd man Dievs ir kaut kas daudz vairāk par baznīcu, vai Bībeli, kuru es lasu katru dienu un tas nav tāpēc, ka tas būtu jādara, jo tā ir pieņemts, bet gan tāpēc, ka mani nekas cits neinteresē, es gribu arvien vairāk iepazīt Dieva raksturu, es nemitīgi gūstu atziņas tajā, tā man šķiet visbrīnišķīgākā grāmata, tu lasi un lasi un katru reizi tur ieraugi kaut ko jaunu. Tā ir kā dzīves gudrību rokasgrāmata un vēstures grāmata kopā. Ļoti bieži ir gadījies, kad es izlasu kādu rakstuvietu un to pārdomāju, ja man rodas jautājumi, tad es lūdzu Dievam, lai atklāj un mācītājs nākošajā svētdienā tieši par to runā. Ir daudz tādu sīkumu. Kopš es iepazinu Dievu, mana dzīve ir ļoti mainījusies, es esmu redzējusi savām acīm, kā cilvēki pēc lūgšanas saņem dziedināšanu, kā arī esmu saņēmusi to pati, no slimības, kuru man ārsti nespēja izārstēt. Es esmu vairākas reizes uzrunājusi Dievu domās, lūgšanā, piemēram: Dievs, kāpēc tas ir tā un tā? Un momentā saņēmusi atbildi. Es jūtu, kā Dievs maina manu raksturu, pamazām veido to, mācot gan pazemību, gan žēlsirdību, agrāk es par tādām lietām nedomāju. Reiz es gāju pa Origo tuneli garām bezpajumtniekam un sajutu pamudinājumu viņam iedot naudu, es skaidri zināju, ka tā ir Dieva balss, bet nepaklausīju, man makā bija 20lati, kas tobrīd man nebija maza summa. Es pagāju viņam garām, aizgāju uz otro stāvu un domās teicu: Dievs, kāpēc Tu man liec uzreiz dot tik daudz, māci mani labāk ar mazumiņu! Un tieši tajā pašā brīdī man pienāk klāt veca tantiņa un saka, vai jūs nevarētu man iedot 20 santīmu? Es, biju, vieglā šokā un iedevu viņai latu.
04.03.2014 23:53 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Samaara, es saprotu Tavu viedokli:)
Tikai tagad man pieleca, ka neprecīzi noformulēju savas domas.
Gribēju teikt, kā var apgalvot t.i. pasniegt kā absolūtu patiesību, ka kaut kas nepastāv, bez pierādījuma?!
Var ticēt/var neticēt-tā ir izvēle. Bet, teikt, šajā gadījumā, ka Dieva(lai vai kas tas arī būtu) nav-nekorekti un neloģiski.
Nu, jā, un Tu jau to izskaidroji-Tu izvēlies neticēt (kamēr nav pierādījuma un fakta konstatācijas).

P.S. Tā kā, personīgi es, ar Dievu asociēju ticību pašu par sevi dažādās tās izpausmēs, man jau šķiet, ka ateisti ir visnotaļ dezīgi ticīgie- viņi vienkārsī tic, ka Dieva nav.
Ok, tā tāda neliela ironija:)
05.03.2014 00:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits