Kā dzīvesbiedram ieskaidrot, ka man ir grūti un vairs tā nevaru!

 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
Iespējams, ka problēma šeit dažām liksies muļķīga, bet attiecībās tāds strīds, kur neviens nevēlas piekāpties ir ļoti nopietns.
Tātad. Mums mājās ir mazs zīdainis, kurš vēl nerāpo, bet līdz tam nav tālu. Un ir suns(dzīvo jau 4. gadu pie mums). Un te nu ir tā problēma. Kopš mājās ir bērns, viņš ir ļoti greizsirdīgs, jūtas apbižots. Ko viņš dara? Kolīdz es ar ratiņiem izeju ārā, un neņemu viņu līdz(man ir neērti ar vienu roku stumt ratus, ar otru suni vest, kurš nav no tiem paklausīgākajiem, velk siksnu)...tā demolē māju. Atnākot no pastaigas, man ir jāvāc labākajā gadījumā mīzeli, bet sliktākajā viņš ir kaut ko sagrauzis. Viņš plēš visu-bērnu pamperus, atkritumu maisu, durvis grauž utt. Es to visu savācu. Dārgais atnāk mājās, un atliek tik viņu izvest ārā. Ar to viss beidzas. Viņš neredz manu ikdienu, neredz to cik grūti ir ar to suni. Mazā guļ, šis sāk riet, bērns augšā. Visur spalvas. Es nestādos priekšā kā būs iespējams bērnam rāpot pa tādu grīdu. Kaut mazgāju katru dienu, viss ar spalvām. Tas nav viss, ir vēl n tās problēmas ar dzīvieku, bet es šeit neizplūdīšu.
Problēma ir tajā, ka vīrs nevēlas suni atdot uz laukiem manai mammai. Es ar suni nevaru šeit dzīvot. Man fiziski un emocionāli tā ir pārāk smaga nasta. Ko iesākt šādā situācijā, kad katrs palagu velk uz savu pusi un nevēlas piekāpties...
27.02.2014 16:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Gudrītes... Itkā māmiņai ar nesen dzimušu zīdaini un pilnu dienu strādājošu vīrieti (kurš cik var saprast, pats neko nepalīdz) ir vēl laiks skraidīt pie kinologiem un visur vēl to suni izvadāt...
27.02.2014 18:46 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Man tā nav valsts mēroga problēma. Bet skaidrs ir viens - dzīvnieki nav prognozējami. Ne tādos, ne citos apstākļos. Ja dzīvnieka dēļ rodas apdraudējums bērnam - tur nav īpaši daudz ko runāt un spriest. Kamēr vedīsi viņu pie kinologiem un citiem zvēru terapeitiem - viņš jau būs paspējis (atvainojos) nokost bērnu līdz nemaņai.
Un nav nekādas nepieciešamības riskēt, ja ir iespēja suni atdot labās rokās laukos, pie tam - paturot ģimenē.
27.02.2014 18:49 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Tu esi atbildiiga par to, ko pieradinaaji. Vest suni prom no maajaam, kur vinjsh dziivo 4 gadus un ir pieradis pie jums-ir cietsirdiigi.


Un tas, ka suns sakodīs bērnu līdz nāvei, nebūs cietsirdīgi! Meitenes, kas tik ļoti aizstāv suni - dzīvojiet visu mūžu ar suni un aizmirstiet par bērniem, ja reiz suns ir pirmajā vietā!

Tev jaariikojas taapat, kaa tu riikotos, ja suns buutu vecaakais beerns.


Šis citāts ir vienkārši absurds! Marta, neklausies dzīvnieku aizstāvēs! Neriskējiet ar sava bērna dzīvību! Šī tēma mani tiešām ļoti uzkurina, jo man ir slikta pieredze ar suņiem. Arī vīru bērnībā pavisam maziņu traģiski sakoda suns un rētas ir vēl šodien! Suns noteikti jutīsies labi arī laukos! Ja man mājās būtu suns, pēc tam pieteiktos mazais un suns apdraudētu manu bērnu, es izvēlētos savu bērnu un atrastu sunim labas mājas! Es mīlu suņus, ļoti mīlu arī vecāku suni, bet ir milzīga atšķirība - suns un bērns!!!
27.02.2014 18:49 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Nu tur jau ir saimnieku nolaidība jau sakotnēji. Dzivnieki ir jādresē-gribi bērnus vai negribi nākotnē. Gan kaķim ir jāierāda sava vieta, gan sunim.
27.02.2014 18:57 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Ir tāda interesanta profesija - dzīvnieku psihologs, kinologi un daudzi veterinārārsti daudz ko zina par suņu uzvedību, un ja Tu tādu atrodi, pakonsultējies. Neviens Tev nespēs iedot labāku padomu.
Kādas bija Tavas un suņa attiecības pirms mazā? Es ceru, ka bērns netiek speciāli padarīts par iemeslu, lai tiktu vaļā no dzīvnieka.
Suņa reakcija saprotama, vīra izturēšanās pret viņu noteikti nav sevišķi mainījusies, tāpēc viņam zvērs arī necentīsies speciāli ieriebt un izrādīt "redzi, kas notiek, kad Tu pievērs uzmanību bļaurim, nevis man?" Tāpat varētu būt, ja Tu sunim aizliedz tuvoties bērnam, kas nav īsti pareizi, jo dzīvniekam ir jāsaprot, ka šis rozā kunkulis tagad būs ģimenē un ar viņu ir jāiepazīstas un jāsaprotas. Panāc, ka suns un bērns ir draugi.
Kas sunim par šķirni? Spalvu metis viņš vienmēr tik daudz? Varbūt tas no stresa un tur var līdzēt kādi medikamenti (taču arī tas būs tikai cīņa ar sekām).
Uz laukiem vajadzētu vest tikai, ja nekas cits nelīdz. Ne zāles, ne vetārsts, ne kaimiņbērns, kas suni var izstaidzināt, kamēr Tu ar mazo pa āru. Ja aizvedīsi pret vīra gribu, vīram arī pret bērnu var mainīties attieksme.
27.02.2014 18:58 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Un, ja suns sakostu bērnu, tad ko jūs dzīvnieku aizstāves tad teiktu? Nu tad arī vecāk būt vainīgi, jo nepieskatīja bērnu? Ka bērnam nav tiesību aiztikt dzīvnieciņu? Nu meitenes beidziet. Dzīvneka daba nav izdibināma. Nu jūs perfektās dzīvnieku dresētājas, kāpēc neesat ieteikušas ko jēdzīgu viņa darīt, lai liktu dzīvnieciņam saprast, ka tas ir bērns un, ka saimnieki dzīvnieciņu mīl??? Nu iesakat ko darīt nevis gudri dirst!! Tā tas jau ir dirst mākam, bet, lai normāli ko ieteikt nevaram gan.
27.02.2014 19:04 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Nevajag paarspiileet. Vienreiz 4gadu laikaa jebkursh cilveeks var izbriiveet vienu vai divas stundas, lai konsulteetos ar kinologu. Nav jaaiet katru dienu vai jaadziivo pie kinologa. Bet vienreiz jau nu gan vajag! Ja pat to nevar sava sunja labaa izdariit, tad tieshaam jaasaka, ka dranjkjiigi saimnieki esat. Speciaalists var ieteikt konkreetu riiciibas plaanu, ko pashi maajaas ieveerosiet.
27.02.2014 19:15 |
 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
esmu gan dzivnieku aizstave gan mazu bernu.
'seit nekur nav minets, ka suns megina abdraudet bernu vai kost tam. to jus esat izzidusas no ta, ka vins ir greizsirdigs, jo pless mantas un piecuko telpas autores prombrutnes laika.

milestibu nevajadzetu jaukt ar suna audzinasanu. ir vajadzigi milet savu suni, bet ir vajadzigi vinu ari audzinat. tas seit nav darits, bet vel ir iespejams, un tas var mainit suna uzvedibu, kas var mainit situaciju un nebus briesmu stastu ar nokostam bernu galvam.

bet var jau aizvest uz laukiem, jo tur vares skaraidit pa plavam sava vala, lidz driz bus diskusija par stulbu suni, kurs sakodis bernu, pastaigojoties pa mezu, palvu utt.

Atbildiba ir audzinasan, ir svarigi audzinat sevis pec, lidzcilveku pec un suna pec. Ja vinam nav ieradita vieta gimene, vins jutas stresa. nevar vins paskaidrot, ka jutas abizots, bet megina to paradit un par to tiek vel vairka sodits. aizvedis uz laukiem un tur kas- brinumkarta pats izaudzinasies. citriez paveicas un sliktas lietas nenotiek ar lauku suniem, citreiz kads kaiminneberns pagadas pa celam un notiek nelaime. kas vainigs? idiots, kurs domaja, ka panemt suni un ar to pietiks.

Savu bernu ari audzinat nedoma???

Ar sadu attieksmi berns driz ari par nastu paliks.
27.02.2014 19:17 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Sunju niideejaam
Ja suns ir tik ljoti biistams, kaadeelj shaadaam briesmaam paklaujat sevi? Arii jums suns naktii var riikli paargrauzt vai seju sakost. Un ik pa laikam sunji sakozh saimniekus. Par taadaam lietaam jaadomaa PIRMS njem suni! Ja panjeema, taatad uzskata, ka nav biistams.
27.02.2014 19:18 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Es vsp uzskatu, ka suns un mazulis ir pilnigi nesavienojamas lietas dzivokli. Man butu paranoja, lai cik jauks Un labsirdigs butu suns. Un ka vsp te var kko parmest, kA suns nav macits utt. Gimene ir berns Un par vinu ir jadomavispirms. Megini pierunat viru atdot suni.
27.02.2014 19:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sunju niideejaam
Ja suns ir tik ljoti biistams, kaadeelj shaadaam briesmaam paklaujat sevi? Arii jums suns naktii var riikli paargrauzt vai seju sakost. Un ik pa laikam sunji sakozh saimniekus. Par taadaam lietaam jaadomaa PIRMS njem suni! Ja panjeema, taatad uzskata, ka nav biistams.


Neesmu suņu nīdēja, bet kā tu vari salīdzināt pieaugušo ar zīdaini? Zīdainis vai pavisam mazs bērns nevar un nemāk aizstāvēties! Ko taksis var pieaugušam cilvēkam izdarīt? Bet zīdainim taksis var pat rīkli pārkost...

Neviens gan neminēja, ka taksis izrāda tiešu agresiju pret zīdaini, bet kāpēc būtu jāizaicina liktenis vilcinoties ar situācijas risināšanu? Tas var notikt pavisam negaidīti...

Man bija vācu aitu suns un reiz viņš bija greizsirdīgs uz kaķēnu. Kamēr kaķis bija man rokās vai manā tuvumā, suns izskatījās pavisam mierīgs un iecietīgs, es pat neizjutu nekādus draudus. Taču kādu dienu kaķēns pastaigājās viens pats un diemžēl pārāk tuvu sunim (kurš bija pie ķēdes). Sekundes daļās kaķēns tika nokosts... Tiešām kāda gribētu riskēt ar savu bērnu, gaidot, kad suns kādā brīdī izdomās uzbrukt?...
27.02.2014 19:28 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Nu pag, tagad jau sanāk,ka,ja ir suns tad bērnu nedrīkst un otrādies, jo suns taču var nodarīt pāri.
Ir normāli līdzpastāvēt abām šīm dzīvajām būtnēm, jo, lai situāciju kontrolētu, nepieciešami apzinīgi vecāki. Novērst jebkādu pāridarījumu no dzīvnieka puses var tikai pilnība izolējot bērnu no dzīvniekiem.
Un ir samēra aplami mūsdienās domāt,ka bērns ir lielāks draudz sunim, zīdaiņa vecumā, jā, pēc tam cietējs ir dzīvnieks pārsvarā (protams, ne vienmēr).
27.02.2014 19:39 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Droši vien retorisks jautājums, bet - cik daudzas no šīs diskusijas būs sapratušas, ka mājdzīvnieku nevar izvēlēties pēc uķi, puķi principa - kāds mīļumiņš, jauks kamoliņš, bet, nolemjot ņemt mājdzīvnieku, jāpainteresējas par šķirnes paradumiem, audzināšanu...

Te jau diskusijās par bērniem parādās - ahhh, kā gribu bebuku... No šī formulējuma man šermuļi pārskrien, jo rodas sajūta, ka grib kādu plīša lācīti...
27.02.2014 19:42 |
 
Reitings 502
Reģ: 24.02.2014
Agrāk biju par suņiem, bet šovasar mans suns sakoda manu bērnu...biju gatava pati suni nosist, ja mani nebūtu atturējuši. Suns ir teju 10 gadus, bērns ir 3 gadus vecs un pēkšņi suns uzbrūk...ja nebūtu redzējusi savām acīm, domātu, ka mazais vainīgs, uzkāpa uz astes vai ko tādu, bet reāli suns vienkārši pienāca klāt un iekoda. Visi, kas bija klāt bez manis, bija šokā. Suns ir dresēts, vācu aitu. Kas notika viņa galvā tajā brīdī, es nezinu. Viens ir skaidrs - turpmāk suns būs voljērā vai pie ķēdes, ja ārā būs bērns.
27.02.2014 19:50 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Komentārus nelasīju.

Ja dzīvotu dzīvoklī neņemtu suni, kur,nu, vēl, ja tas ir liels. Maksimums vienu kaķi, ja dzīvoklis liels, tad divus. Viss.

Man nav pieņemas liels suns dzīvoklī, viņam tās ir mocības un priekš manis tās ar būt neērtības. Lieliem suņiem vieta ir laukā.

Tas, ka suns velk, ir saimnieku vaina.

Jāmēģina sunim atrast mājas, lai gan suns pieķeras saimniekam un sekas var būt dažādas.

Te,nu, ir stāsts par cilvēka atbildību... tā tad pirms nogriezt septiņas reizes nomēriet. :)


Veiksmi! ;)
27.02.2014 19:51 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nu gan problēma.taksis.Lasot sākumā domāju,ka runa ir par kādu mežonīgi lielu vilku,nē takšelis.Dino zoo ir nopērkamas purna siksnas-problēma atrisināta.Basta.Un normāls taksis vispār spalvu met minimāli un arī tad tikai pavasarī un rudenī,atlikušo gadu viņu var plūkāt un nekas rokās nepaliek.
Jā,taksis ir greizsirdīgs suns,nav sevišķi labi ar bērniem,JA bērnam ļauj to plēst un sist.Ja ciena suni un nepieļauj,ka bērns to sāk sist,bakstīt acis ārā vai plēst nost ausis,tad takši var būt ļoti labi sabiedrotie bērniem.

Un cik ļoti māju var izdemolēt taksis?VIENS taksis?Man viņu ir bijuši 3 un,kad visi 3 ķērās pie mājas demolēšanas,pat tad tas nebija nekas katastrofāls un pret to var iegādāties būru un suni tur atstāt uz prombūtnes laiku.
27.02.2014 19:53 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
dažām gan ir apbrīnojama loģika...

man vispār grūti saprast kā var suni pielīdzināt bērnam un dažas vēl te nostāda tā, ka ja reiz paņēmi to suni tad tagat tev ar viņu jāpavada viss mūžs lai tur vai kas un pie kājas kas ar to bērnu var notikt. suns pirmajā vietā, nu tā te pēc komentāriem bezmazvai izklausās. kāda jēga tagad pārmest ka nav audzināts un vajadzēja darīt to un to. ko tas reāli viņai tagad līdz??

un beigu beigās, tas ir DZIVNIEKS nevis vēlviens bērns!!!!!!!!!!!!!!!! NEVAR vienmēr paredzēt viņa rīcību!!! Suns nav tas pats kas bērns!!!!!! viņam taču ir savi instinkti un vienmēr būs, lai kā jūs viņus audzinātu. un šitas vispār Piedzims otrs bērns un to arī vedīsiet uz laukiem, kad viņam radīsies greizsirdības histērijas??? Laikam ir debīlākais ko pēdējā laikā esmu lasījusi.

kāds ir domājis par to, ka ja tos suņus neņemtu tādi "bezatbildīgi" cilvēki kā marta, viņi tur visi sprāgtu nost patversmēs??? ja baigi tagad sāktu izvērtēt kuram dot un kuram nē, cik to suņu vispār dabūtu sev mājas? viņi visi tur tā arī tajās patversmēs nomirtu no vecuma un skumjām. tā reāli ir. lai cik skarbi tas neizklausītos. bet tā, vismaz uz kādu laiku viņiem ir mājas un ir labi, un ganjau arī laukos viņam būs labi, jo dzīvoklis un suns tajā, man vispār liekas debīlisms.
27.02.2014 19:53 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Ievēroju atšķirību komentāros no meitenēm, kam nav bērnu un kam to ir.
Es atdotu suni uz laukiem līdz bērns sāk brīvi pārvietoties pa māju. Negribētu lieki riskēt līdz suns ko nodarītu bērnam. Vaina ne vaina, bet problēma jau notiek. Vai kaut vai bērns sāktu bāzt mutē suņa atstāto. Man nu galīgi neiet kopā mazulis un dzīvnieks dzīvoklī, privātmājā savādāk. Domāju, ka Tev šobrīd ir ļoti grūti, vajadzētu atstāt visu to bardaku vīram, lai reāli redz kā tas ir.
27.02.2014 19:55 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
seit nekur nav minets, ka suns megina abdraudet bernu vai kost tam. to jus esat izzidusas
Āha, būtu jāgaida, kad sāk kost, ja? Ja dzīvnieka uzvedība nebūtu mainījusies, tad nebūtu pamats uztraukties, bet, ja reiz suns izrāda greizsirdību, tad tas nemaz nav tik nereāli, ka varētu kļūt arī agresīvs, kad paliktu ar bērnu viens.
Un, ja arī neapdraud bērnu, - katru dienu kārtot izvandītu un pieķēzītu istabu arī ir gana labs iemesls, lai suni atdotu prom.
Ne jau kāds to suni taisītos sist nost, vienkārši aizvest uz lauku mājām pie rediniekiem. Tāpēc tām, kas te suni ar bērnu iedomājas salīdzināt - varat mierīgi pieklust (lai neteiktu skarbāk), jo, pat ja tie būtu līdzvērtīgi, tad arī bērnus bieži vien vecāki mēdz uz ilgāku laiku atstāt laukos pie vecvecākiem.
27.02.2014 19:59 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
kariño, es laikam izlasīšu visu komentārus, lai saprastu, kuri ir bērni, kurai ne.

Tavs viedoklis man patika, jo ir līdzīgs manam. :D
27.02.2014 20:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits