Vīramāte

 
Reitings 5
Reģ: 07.10.2012
Sveikas! Neesmu no tiem cilvēkiem, kas vēršas forumos pēc padoma, parasti tikai palukoju vai nav kāda līdzīga tēma jau runāta un ja nav...liekos mierā! Šoreiz gan sirds ir pilna un mieru vairs nerodu nekur! Tātad situācija sekojoša....man 25, dzīvesbiedram 37, kopā dzīvojam jau 8 gadus, turklāt pie viņa vecākiem, viņu celtā mājā. Draugs man ir uzņēmējs un mana "mīļā" viramāte grāmatvede viņa firmā. Līdz ar to viņa kontrolē absolūti visu, cik tērējam, ko pērkam...un kāpēc jūs šito pirkāt? Nu šausmas cik dārgi!! Bet ar to protams nav gana...kur brauksiet? Kāpēc 2 naktī jums vēl gaisma dega? A kāpēc tas un kāpēc šitas? Jāpiemin to, ka mēs vīra vecākiem kredītā nopirkām lauku māju Gaujas krastā, netalu no pašas Gulbenes, bet šobrīd situācija ir tāda, ka vīratēvs tiklīdz nav darba Rīgā (viņš celtnieks) brauc uz laukiem un dzīvo tur viens pats mēnešiem, bet vīramāte paliek šeit. Gadās pat tā, ka Ziemassvētkus viņa pavada pilnīgi viena, jo mēs braucam pie manas mammas uz Dobeli. Mana mamma dzīvo viena pati dzīvoklītī, tēva man nav un nav bijis, aizbraukt sanāk reti, tāpēc cenšamies svētkos būt ar viņu. Mamma pie mums ciemos atbraukt nevar, jo vīra vecāki paziņoja, ka iepazīsies ar manu mammu tikai pēc kāzām. tāpēc automātiski arī svētkus nevaram svinēt ar abām mammām! Uz laukiem viņa nebrauc, jo tur redzieties jāstrādā un lauku darbi viņai vispār nepatīkot! Bet kad vēl bija vīra vectētiņš dzīvs, kas dzīvoja pie mums un bija kopjams un pieskatāms...vīramāte gandrīz katras brīvdienas ukrāva vectētiņu man un aizbizoja uz laukiem. Mājās viņa var teikt nedara neko! Reizēm, kad man uznāk dusmas un māju neiztīru, tad uz laminata var gurķus stādīt un virtuvē tārpi rāpot...viss vienalga! Caurām dienām vai nu sēž savā darbistabā un itkā cītīgi strādā (pat ja objekti nav bijuši pusgadu), vai nu savā istabā lasa grāmatas. Pie mājas mums ir siltumnīca un pāris nelieli zemes pleķīši garšaugiem, puķītēm u.t.t Agrāk viņa vismaz tur vasarā nedaudz parušinājās, bet ar katru gadu arvien vairāk centās uzkraut man...puķes sāka neravēt, zālāju nepļaut, puvušos augļus un ābolus nevākt, lapas negrābt. A kad piedāvājām pāris kokus nozāģēt...nekādā gadijumā...tā taču ābele!! A pa 2 gadiem nevienu ābolu no tās ābeles neviens nav apēdis. Sapirkām pa bargu naudu dažnedažādus augļu kokus, lai sastāda laukos, bet kamēr tie neizaugšot, nevienu koku neļaus zāģēt. Un beigās viņa paziņo, ka siltumnīcu un visus dārziņus lai es ņemu sev! Viņai lai atstāj tikai 1 vadziņu! Nu šausmīgi man vajag!!! Mēs tāpat praktiski visu pērkam. Bet vistrakākais laikam ir virtuve, ēdam mēs atsevišķi, pārtiku pērkam atsevišķi...kad vīratēvs ir mājās viņa no virtuves neiznāk, bieži sanāk, ka mēs ar vīru braucam uz kādu ēstuvi paēst, jo es nevaru neko pagatavot. Bet reizēs, kad es aizkavējos, vai gatavoju ciemiņiem kādu mielastu...viņa skraida caur virtuvi dauzot visas durvis pēc kārtas... Aizgājusī Valentīndiena vispār bija unikums....vīrs nedēļu pirms Valentīndienas sadūšojās izrunāties ar vīramāti, teica, ka gribam dzīvot atsevišķi, lai parunā ar vīratēvu, kādi ir viņa plāni, ja viņi pārvāksies uz laukiem, tad mēs viņus maksimāli atbalstīsim, kautgan tāpat jau visas tehnikas mēbeles un rementus gan šeit, gan laukos finansējām mēs un maksājam lielu ikmēneša kredītu par šīs mājas kapitālremontu ar pirtīm, burbuļvannām un pat bilijarda galdu, lauku mājas iegādi un vecāku mašīnām, bet ja nē, tad mēs domāsim par dzīvokļa iegādi. Vīramātes reakcija bija histērija ar asarām un bļaušanu, ka viņu metot no mājas laukā un ka viņa jau tā tikai sēžot istabā un nevienam netraucē, viņa nevarēs uzturēt tik lielu māju un galā netikšot. Nākamajā dienā viņa bija nomierinājusies, izrunājusies ar vīru un paziņoja, ka vīratēvs labprātāk dzīvotu laukos, bet tikai lai ir vietiņa kur palikt šeit, ja kādreiz būs piemēram jaapmeklē ārsti Rīgā , šogad vēl pārvākties nesanāks pavisam, taču vīramāte maksimāli braukās līdzi savam vīram uz laukiem. Pienāca Valentīndiena, atbraucam mājās, vīratēvs aizbraucis, vīramāte mājās! Attaisnojās, sakot, ka nāks viņai kkāda grāmatvede papīrus kārtot, jāsagatavojas esot! Nu labi, ja tā tad tā! Nesanāca mums nekāda romantiskā Valentīndiena! Nākamajā dienā pie mums nāca ciemos draugi ar savu meitiņu pasēdēt, papļāpāt. Vīramāte noskrēja lejā neviena vārda nesakot un aizcirta virtuves durvis, pēc tam tieši tapat aizcirta durvis, kad devās prom, jāpiebilst, ka virtuves durvis nekad neviens ciet netaisa! Bet tas vēl nav viss...grāmatvede ar kuru viņa aizbildinājās izrādās nāks tikai pēc nedēļas un nekāda gatavošanās viņai vajadzīga nebija! Labi...viss vēl būtu štrunts, pieciestu viņas kaprīzes un scēnas to gadu, bet vakar viņa paziņoja, ka uz laukiem kategoriski dzīvot neiešot, lauku māju vīratēvs atstās sev kā brīvdienu un atpūtas māju, bet paliks dzīvot šeit!!!! Mīļās meitenes iesakiet lūdzu ko mums darīt. Mums ir milzīgs kredīts, vai mums dos vēl kredītu dzīvoklim nezinu! Sadzīvot ar vīramāti varu tikai kamēr vīrs mājas un ir kas aizstāv, a kad viņš prom objektos ārzemēs, vīramāte man nervus ēd nost! Tām, kuras izturēja manus jūtu izplūdus un visu šo garo penteri izlasija...milzīgs paldies, lūdzu iesakiet kautko! Man šobrīd katrs padoms ir zelta vērtē!
21.02.2014 12:11 |
 
Reitings 264
Reģ: 25.02.2009
Nu var vīramātei uztaisīt mini dzīvoklīti mājā... Tjip sadalīt māju... Būs jums savs stūris.. :)
21.02.2014 13:22 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Es pat neielaistos attiecībās ar tādu, kurš 38 gadus pie mammas dzīvo. Un neizskatās, ka viņa ir nevarīga omīte, kurai jāpalīdz.
21.02.2014 13:24 |
 
Reitings 5
Reģ: 07.10.2012
tas tiešām ir fenomenāli, ka pašiem nav kur dzīvot, bet kredītā pērk lauku māju vecākiem, bez kā varētu iztikt vai kas viņiem pašiem priekš sevis būtu jāpērk, ja jau to gribas


Pilnīgi piekrītu, bet darīts tas tika tikai tāpēc, ka vīratēvs n-tos gadus čīkstēja, ka pilsētā dzīvot viņam apnicis, vecumdienas gribot pavadīt laukos, neviens jau nedomāja, ka situācija pavērsīsies pret mums un mēs paliksim ar garu degunu.
21.02.2014 13:26 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
bet darīts tas tika tikai tāpēc, ka vīratēvs n-tos gadus čīkstēja, ka pilsētā dzīvot viņam apnicis
Un, viņš jums lūdza nopirkt to māju, ja? Jeb tomēr paši izdomājāt?
Vispār problēmu vari atrisināt tkai tu pati, forums tev nepalīdzēs. Ja jūs abi ar vīru arī turpmāk būsiet tādi mīkstmieši, tad nekas jūsu attiecības ar vīramāti nemainīsies.
21.02.2014 13:30 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Tev tak nav vīra,precēti neesat.sauc lietas to īstajos vārdos!
21.02.2014 13:30 |
 
Reitings 21
Reģ: 22.09.2009
Ieteikt neko nevar, jo Tavam vīrietim ir jāizlemj cik kofortabli viņš tā jūtas dzīvojot... un uz kādiem nosacījumiem Jums ir iespēja dzīvot atsevišķi.

Bet situācija man ir zināma, varu tikai pateikt vienu - ātrāk dzīvot atsevišķi !!!

Un tāda kopā dzīvošana pamatīgi samaitā nervus, bojā attiecības ar vīrietu u.t.t.

Nav jau vairs starpības kurš ir/nav ..sliktāks/labāks .. gudrāgs/stulbāks. No attāluma to vismaz nejūt. :)
21.02.2014 13:30 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Tev tak nav vīra,precēti neesat.sauc lietas to īstajos vārdos!
Blin, tik tiešām tur no autores teksta nevar saprast - ir vai nav precēti. Bet būtību tas nemaina - 38 gadus vecs virietis ir kopā 8 gadus ar sievieti un dzīvo vecāku mājā. Zeme atveries. Bērnudārzs.
21.02.2014 13:31 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Izskatās, ka tavs vīrietis joprojām karājas pie savas mātes pupa, ja vēl 38 gadu vecumā nav sapratis, ka sen jau pienācis laiks izvākties. Tu dzīvo vīra mātes mājā - ja tev kaut kas nepatīk, izvācies, tik neiedomājies, ka tev ir tiesības viņai ko norādīt un aizrādīt.

++
21.02.2014 13:32 |
 
Reitings 5
Reģ: 07.10.2012
Blin, tik tiešām tur no autores teksta nevar saprast - ir vai nav precēti. Bet būtību tas nemaina - 38 gadus vecs virietis ir kopā 8 gadus ar sievieti un dzīvo vecāku mājā. Zeme atveries. Bērnudārzs.



Pat nezinu vai Jūs mēģinat man palīdzēt ar padomu, vai izmest rūgtumu! Ja 1. variants, tad pateicos, kaut arī skarbi! Precējušies neesam, bet kā gan man vēl dēvēt vīrieti pēc 8 gadu kopdzīves draugs, puisis 37 gados. Oficiāli tas skanētu civillaulība, tad dzīvojam mēs civillaulībā...tātad civilvīrs, jeb īsāk vīrs.
21.02.2014 13:38 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Kapec jums tik ilgi esot kopā nav izveidota ģimene?vienāds uzvārds abiem,bērni,sava māja.vai ta virietim tada vecumā to negŗibas?jeb tevi negrib precēt?
21.02.2014 13:40 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Civilstavokļa aktu ŗeģistrā reģistrē civillaulibu.nu zagsā nemani sevi esi tikai pieguletaja
21.02.2014 13:43 |
 
Reitings 211
Reģ: 20.05.2013
nelasīju visus komentārus, bet pateikšu tā -
NEKAD divas saimnieces vienā mājā nesadzīvos. Katram ir sava kārtība, savs ritms. Pati esmu redzējusi kā nevar sadzīvot mana mamma ar savu jauno drauga māti. True story.

Manuprāt, Tava vīramāte nevar vnk pieņem pārmaiņas (un cik pieredze rāda, veci cilvēki šausmīgi smagi pieņem kkāda veida izmaiņas it īpaši, ja tas skar biznesu, mājas dzīvi utt)
Ieteiktu sanāk kopā visiem 4riem - Tev, vīram un abiem vecajiem un mierīgā sarunu ceļā (bez bļaušanas, durvju ciršanas un histērijām) izrunāt visas ģelas.
Konstruktīvi bez balss un toņa izmaiņām (ar smaidu un pozitīvu attieksmi) izstāstiet abi ar vīru Jūsu piedāvājumu par viņu pārcelšanos. Gan izdosies mierīgā ceļā ko panākt un rast kompromisu. ;)
Veiksmi un pozitīvu attieksmi Jums abiem ar vīru.
21.02.2014 13:45 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Oficiāli tas skanētu civillaulība, tad dzīvojam mēs civillaulībā...tātad civilvīrs, jeb īsāk vīrs.


LR nav tāda jēdziena civillaulība.
21.02.2014 13:50 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Dana,

viens ir skaidrs - tavam līgavainim ir jāsakārto īpašumu lietas, jo kā noprotu viņš ir kredīta ņēmējs un maksātājs, līdz ar to būtu izšķērdīgi turēt īpašumumus, kuros uzturas tikai priekam. Ņemt vēl vienu īpašumu , atstājot lielu māju mātei, kurai neko nepatīk darīt arī nebūtu risinājums.
Ideālā versijā jau ir dvīņu māja piepilsētā, visi laimīgi - katram sava mājas puse, virtuve, kārtība, tīrība utt un vīra tēvam svaigs gaiss..

turies un pacietīga :)
21.02.2014 13:57 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Protams vīramāte, bet precīzāk - drauga māte, neizklausās tā pateicīgakā persona, bet jāsaprot, ka Tu dzīvo pie viņas, līdz ar to ir jāreķinās ar viņas noteikumiem.

Protams liekās jocīgi, ka vīrietus, kas var nopirkt māju vecākiem, kuriem jau ir māja, nenopērk māju pats sev. Skaidrs, ka drauga mamma var izvēleties palikt mājā, jo tā IR viņas māja. Un tas, ka tavs draugs nopirka viņiem otru māju, nu piedod man, ir lētticība - domāt, ka tādā veidā viņi aizvāksies prom un jums paliks viņu māja.

Ko lai saka, esat sprukās, jo nedomāju, ka ar vienu kredītu, jums kāds dos vēl vienu kredītu dzīvokļa iegādei.
Ja nu vienīgi draugs var censties pārdot nopirkto māju, ar atrunu vecakiem - jūs ta pat te ABI nedzīvojat, tapēc to labak pārdot. Tā tevs ietu atpakaļ pie sievas un Jūs varētu iegādaties savu majokli.

Un jām viņš ir draugs, nevis vīrs. Tas gan!
21.02.2014 13:58 |
 
Reitings 21
Reģ: 22.09.2009
Aij nu nevajag taču pārmest uzreiz Danai, ne jau sieviete var izrulēt situāciju ar drauga īpašumiem,mammām un sevi bildināt .... Daudzas vienkārši dzīvo kopā, palīdz un vij savu ligzdiņu tikai tā ligzdiņa jāvij atsevišķi un ar pareizām metodēm, piemēram laulājoties un tad naudu ieguldot savos īpašumos.
21.02.2014 14:12 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Oficiāli tas skanētu civillaulība, tad dzīvojam mēs civillaulībā...tātad civilvīrs, jeb īsāk vīrs.
Civillaulību reģistrē Civilstāvokļa aktu reģistrā (agrāk sauca ZAGS). Tu neesi nekāda civilsieva, bet gan draudzene, piegulētāja, brūte vai kas tml. Kad reiz cilvēki iemācīsies saprtast kas ir civillaulība?
21.02.2014 14:18 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Jāpiemin to, ka mēs vīra vecākiem kredītā nopirkām lauku māju Gaujas krastā, netalu no pašas Gulbenes


Kāpēc paši neierīkojat savu ģimenes ligzdiņu ???
Protams ja vīrietis 37 gadus nodzīvojis pie mātes krūts, tad to atraut ir diezgan grūti.
21.02.2014 14:20 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Aij nu nevajag taču pārmest uzreiz Danai, ne jau sieviete var izrulēt situāciju ar drauga īpašumiem,mammām un sevi bildināt ....
Tas tikai nozīmē, ka viņas vīrietis ir ņuņņa, jo nav pat pacenties izvākties no vecāku mājas.
Bāc, sito vēl nekad nebiju dzirdējusi -38 gados ar brūti pie vecākiem. Man joprojām ir kauns autores vietā.
21.02.2014 14:20 |
 
10 gadi
Reitings 2507
Reģ: 29.01.2009
Ārprāts, kā var vispār ko tādu pieļaut, ka vīramāte (vai vispār jebkurš cilvēks, kas nepieder pie ģimenes) dzīvo ar jums vienā mājā, pie tam vēl tik ilgus gadus! To nevajadzēja pieļaut jau no paša sākuma, tagad jau viņa iedzīvojusies un redz, ka var ar jums manipulēt un vienmēr darīsiet pēc viņas prāta. Vīrietim vienkārši skarbi un konkrēti jānoliek māte pie vietas un ja viņš to nevar, tad priekš kam tev tādu lupatu?!
21.02.2014 14:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)