Kaķis no patversmes

 
Reitings 212
Reģ: 12.11.2013
Sveikas! Pienācis laiks, kad par visiem 100% esmu nolēmusi, ka vēlos savā mājā jaunu dzīvību. Jau vairākus gadus par to domāju, bet nu esmu izlēmusi, ka gribu uzņemties rūpes par kādu mazu radībiņu.


Tad nu jautājums tāds- Vai ņemot kaķi no patversmes ir kaut kas jāmaksā? Cik esmu dzirdējusi, tad ir kaut kāda maksa par attārpošanu, atblusošanu?
17.02.2014 15:16 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Manuprāt, tik cik atstātu vienā reizē patversmē, tik izmaksātu kaķim vakcinācijas visam mūžam par šādu summu.

Ja nav loģisku argumentu, nevajag runāt muļķības :) Teiksim, trakumsērgas vakcīna maksāja ap 15 Ls, ārsts vēl piepluso par vizīti.
17.02.2014 16:27 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Izklausās, ka esmu nikna un agresīva, bet šī man ir personīgi ļoti sāpīga tēma :D
Gari nestāstīšu, bet kopumā cilvēku bezkaunībai nav robežu. Meklēju mājas vienai kaķenītei un māju devēja pieteicās. Tā kā nevaru atdot dzīvnieku tādu, kādu paceļu no ielas, noķēru, aizvedu uz klīniku, visas pārbaudes, apkopes visu samaksāju. Atklājās, ka mince uz ielas ir apslimusi - visu ārstēšanu samaksāju. Topošā saimniece ne tikai man nepiedāvāja pat 5 eiro kaut vai par benzīnu, ko plānoju tērēt, kaķi vedot viņai, bet piedevām pie visa , no minces atteicās. Jo negribot pārdzīvojumus, ja ar viņu kaut kas notiks.

Dzīvnieks nav mantiņa, kuru paņemt, jo vienkārši ļoti gribas. Tas ir kā bērns, kura uzturēšanai nepieciešami resursi. Ja nevari, tad nemaz nelien.
17.02.2014 16:28 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Sany, ja Tu būtu uzmanīgāk lasījusi, tad pamanītu, ka konkrētu summu NEPIEPRASA, to min kā vēlamu un Tu vari nemaksāt :)

no rokas varbūt gandrīz par velti normālu, veselu kaķēnu

Kā Tu zini, ka viņš ir vesels? Jo tāds izskatās? Vai kaķi paliek veseli visu mūžu, potēt nevajag vispār? Attārpot un atblusot arī?
17.02.2014 16:30 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
bet, cik zināms, jaukteņi un bežķirnes kaķi salīdzinoši reti slimo


Slikti zināms. Manā pieredzē ir tieši viens pilnīgi vesels bezšķirnes kaķis, kurš pagaidām nav slimojis. Un manu pieredzi neveido ne viens, ne divi kaķi, bet krietni vairāk.
17.02.2014 16:31 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Dzīvnieks nav mantiņa, kuru paņemt, jo vienkārši ļoti gribas. Tas ir kā bērns, kura uzturēšanai nepieciešami resursi. Ja nevari, tad nemaz nelien.

+100

Šo tekstu derētu iegaumēt visām, kuras čīkst par 20 eiro ziedojumu patversmei :) Neņemiet, lūdzu, neņemiet kaķi, ja nevarat to atļauties.
17.02.2014 16:31 |
 
Reitings 1806
Reģ: 18.08.2013
Labojiet, ja kļūdos, bet manuprāt par ziedojumiem nav jāmaksā nodokļi un nav vajadzīgs kases aparāts, bet ja būtu norādīta katram kķim cena, tad jau uzreiz vajag kases aparātu un no tā visas izrietošās sekas..
17.02.2014 16:33 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Dzīvnieks nav mantiņa, kuru paņemt, jo vienkārši ļoti gribas. Tas ir kā bērns, kura uzturēšanai nepieciešami resursi. Ja nevari, tad nemaz nelien.


Tieši tā!

Atceros, kā vecais kaķīts uz vecumu/dzīves beigām daudz slimoja, vajadzēja sistēmas, zāles, kas maksāja lielu naudu.
Viens paziņa uzinot ,ka tik daudz tērējam kaķa ārtesanai prasīja: kāda jega, viņš tak tā pat ir vecs un nomirs
Nu kā tā var pateikt? Skaidrs, ka viņš bija vecs, ka viņam daudz nebija atlicis, bet kamēr mans maks to atļāva es viņa dēļ savu pēdejo naudu biju gatava atdot, lai tik viņam paliktu labāk.
17.02.2014 16:34 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
ss.lv no rokas varbūt gandrīz par velti normālu, veselu kaķēnu


Kā tu zini, ka kaķēns ir vesels? :D Ir tādas iedzimtas slimības un anomālijas, kuras "izlien" ne jau pirmajās dzīves nedēļās. Gadu atpakaļ šāds "pilnīgi vesels kaķēns" nomira apmēram pusgada vecumā. Sekcijas rezultā atklājās iedzimti iekšējo orgānu defekti.
Nekad nevar zināt, kas dzīvniekam ir iekšā. Vai arī ko dzīvnieks var saķert.
17.02.2014 16:34 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
aloe bet tos 20Ls tev bija jāatstāj nevis labprātīgi atdevi?


Man pilnīgi neko neteica, ka vajadzētu kādu naudu dot. Pat neteica, ka ziedojumu vajag dot. Neko neteica. Pati iedevu un tante bija ļoti pateicīga. Kā jau teicu - tas nebija Rīgā.

P.S. regulāri ziedoju patversmei ar naudu vai barību dzīvniekiem, tāpēc 20 LVL man nelikās daudz par savu mazo mīlestību :)
17.02.2014 16:34 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
ja cilvēkam žēl atstāt ziedojumos pat 15EUR, tad vai viņam nebūs žēl naudu tērēt par kaķu barību, uzturēšanu,pakaišiem , vetārstu? ja nevar atļauties kaķi,tad neņem kaķi.
ja negrib patversmei ziedod,tad meklē pie privātajiem,taču ,ja meitenes saka,ka obligātās procedūras izmaksā tikpat daudz ,cik ziedojums patversmē, tad nekas lētāk Tev neiznāks.
kāda Tev atšķirība vai patversmē ziedod to naudu,vai arī paņemt no privātājiem un pašai iet un pie ārstiem iztērēt to summu, vai arī domā paņemt no privātajiem un neattārpot utt.?
17.02.2014 16:36 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Nu kā - nomirs viens no tārpu invāzijas vai kādas citas figņas, aizies paņems nākošo! Pilns ar tādiem "dzīvniekmīļiem".
17.02.2014 16:39 |
 
Reitings 212
Reģ: 12.11.2013
Meitenes, meitenes- tikai mieru. Savu jautājumu uzdevu, lai zinātu, vai vispār ir kaut kas jāmaksā vai nav. Man nebūtu žēl ziedot ne 20, ne 30 eiro, jo zinātu, ka kaķēns ir bijis labi aprūpēts. Un es zinu sevi- par kaķi es rūpētos vairāk nekā par savu dzīvesbiedru:)
17.02.2014 16:44 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
BezAlibi, Tava iespējamā topošā radiniece:

Viņai ir ļoti mīksta spalva un mīl vīriešus un saimnieci vairāk kā nepieciešams. :D
17.02.2014 16:50 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Slikti zināms. Manā pieredzē ir tieši viens pilnīgi vesels bezšķirnes kaķis, kurš pagaidām nav slimojis. Un manu pieredzi neveido ne viens, ne divi kaķi, bet krietni vairāk.


nu es jau tāpat arī biju domājusi. pat, ja viņi slimo, viņi slimo daudz mazāk un retāk kā šķirnes kaķi vai vispār neslimo. bet kādreiz jau tas kaķis kaut uz vecumu arī saslimst.

Un es zinu sevi- par kaķi es rūpētos vairāk nekā par savu dzīvesbiedru


ne par tēmu, bet tad man žēl tava dzīvesbiedra, ja tev tāds ir vai būs. nopietni.
es rūpējos gan par mīļoto cilvēku, gan par dzīvnieku, manuprāt, vienādi. es nespētu nodalīt mīlestību 70% un 30%.
17.02.2014 16:52 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Nu par vaksāciju/ kastrāciju un atārpošana jebkurā gadījumā no patversmes kaķēns vai no rokām.
17.02.2014 16:53 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
S80 - man ir gandrīz tieši tāds pats runcis :D arī ļoti mīļš. manējais šausmīgi ņaud, ja nepievērš uzmanību
17.02.2014 16:53 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Libra - varbūt man tikai tā gadījies, bet man visiem pazīstamajiem cilvēkiem, kuri paņēmuši kaķēnus no patversmes, viņi beigās izrādījās ļoti slimi vai pat nomira (ne cilvēku vainas dēļ), bet tfu tfu tfuu, no rokas paņemtajiem viss ir bijis normāli.
nu mans tagadējais kaķis ir ņemts no kaķu biedrības - ne ta no rokas, ne ta no patversmes, bet nu pagaidām izskatās, ka viss ir normāli.
17.02.2014 16:56 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Sany, es gribētu, lai viņa ir runcis, bet nav. :D Man žēl viņai to visu nodarīt, bet citādāk nevar....
Viņa runā, kad grib ēst vai, ja es vēlu esmu mājās un sajūt svešas smaržas :D, sākumā dusmojās, kad sāku braukt uz jauno darbu, bet tagad jau ir ok. Vēl modina no rītiem. :) Ja modinātājs zvana un viņa ir istabā tad tas ir viss... Es gan viņu nevienam neatdotu ne par kādu naudu, viņa ir tik daudz redzējusi... :)
17.02.2014 16:58 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Lielākoties dzīvnieki patversmēs nonāk no ielas. Bieži vien viņiem imunitāte ir vājāka un viņi ir uzņēmīgāki pret slimībām. Ar to ir jārēķinās.
Man no patversmes ir kaķene ar nieru mazspēju. Par diagnozi zinājām un ar sekām rēķinājāmies. Bet tāpēc viņa mīlestību nav pelnījusi mazāk kā pārējie.

Man ir zināmi gadījumi, kad arī no klubiem iegādātus dzīvniekus nākas iemidzināt neārstējamu slimību dēļ. Tāpat kā nav pilnīgi veselu cilvēku, nav pilnīgi veselu dzīvnieku. Neatkarīgi no šķirnes vai izcelsmes.
17.02.2014 17:01 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
bet, cik zināms, jaukteņi un bežķirnes kaķi salīdzinoši reti slimo


pievienojos Librai-slikti zināms.
Kaķis man ir rekordists, kādi 250 Ls ārstēšana, suns arī pāri simtam, un vienu kaķīti diemžēl neizdevās glābt, tur vispār summas būtu daudz lielākas bijušas.

Nevienā patversmē neko nepieprasa, ar šo saziedoto naudiņu nomaksā (ja sanāk) tos izdevumus, kas radusies dzīvnieku sterilizējot, atblusost, attārpojot, bet nereti tur klāt vel ir medicīniskās manipulācijas, jo dzīvnieki uz ielas slimo smagi. Respektīvi, summa pat ir niecīga, jo teiksim, ja tie ir 20 eiro, tur pat sterilizācija/kastrācija neatmaksājas.
17.02.2014 17:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits