Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Šinšila

 
Reitings 41
Reģ: 02.02.2014
Sveikas!
Man dzimšanas dienā uzdāvināja šinšilu. Atradu info internetā, bet varbūt kādai ir šinšila un kāda varētu pastāstīt kā barojat, kāda mājvieta patīk, kas īpaši garšo, vai jebko saistītu ar šinšilām? :)
11.02.2014 19:48 |
 
Reitings 3167
Reģ: 21.06.2010
Man kādreiz bija šinšila. Nekad vairs negribētu atkal :D Viņa pa dienu gulēja un naktī trakoja pa būri, lēkāja un grauza restes. Traucēja gulēt.
Šinšilām vajaga lielu platību, izskrieties, jāizlaiž paskriet pa istabu. Bet viņa visur savas spiras atstāj.
11.02.2014 19:53 |
 
Reitings 41
Reģ: 02.02.2014
Zinu par to, ka dienā guļ un naktīs uzdzīvo. TAs jau ir grauzējs, protams, ka visu grauzīs. ; D
Nu man jau nav grūti savākt pēc dzīvnieciņa. ;D Man stiprs miegs, viņas klaigāšana nav problēma ;D Nu tas kā kuram .. :)
11.02.2014 20:01 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Kādai ir bijis degu? Kāda ar šo mīluli pieredze? :)
11.02.2014 20:06 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Man ir 4 šinšilas :) vajag lielo būri, barību, dodu Versela laga,tādu zaļā iepakojumā ar šinšilu un vajag pakaišu, ā un ūdeni katru dienu mainīt:)


Btw, man bēbīši piedzimuši šinšilu mammai, varbūt kāda gādīga meitene grib vienu meitenīti:)
Naudu nevajag, pretī tikai šinšilu barības paku:)
11.02.2014 20:16 |
 
Reitings 653
Reģ: 29.01.2009
Man ir burvīgs šinšillu pārītis!

Taisnība ir, jā - dienās guļ (ja nav izlaisti no būra) un naktīs dzīvojās. Bet nav tik traki. Es gan turu arī citā istabā.

Barošana! Siens un speciālā barība (es pērku pie audzētāja, tur kur savus sīkos arī nopirku). Kā lielākā narkotika un našķis ir ROZĪNES!:) Bet to tikai vienu dienā. Ļoti garšo auzu pārslas. Bet par ēdināšanu - ikdienas barošana regulāra un viss kā parasti, bet našķus dod no savas rokas, lai zina, ka tu esi tas labais tēls, kurš viņus lutina.

Kopšana! Obligāti vajag vanniņu ar smiltīm (speciālajām! nekādas jūrmalas smiltis, jo tad viņiem piemetas sēnīte un viss slikti). tas ir viņu prieciņš pērties pa smiltīm. Tā viņi kopj savu skaisto kažoku. Manējiem ir trīsstāvīgs liels būris un pirmā stāvā ir viņu vanniņa - viņiem tur tik ļoti patīk, ka tur arī pārsvarā uzturās un arī guļ:))

Sadzīvošana! Šinšillas nav nekādi kāmīši! Tie ir savvaļas zvēriņi! Un, lai jums būtu draudzīgas attiecības, viņi ir jāpieradina! Un nekādā gadījumā pret viņu gribu nevajag staipīt pa rokām. Palēnām pielabini viņus, laižot ārā skraidīt pa istabu! Un tas ir jādara OBLIGĀTI! Vakaros izlaižu izskrieties un tad tk var redzēt pigorus, kā viņi skrien pa sienām (Jā, pa sienām!). Un kamēr viņi skrien, ar laiku, kad būs teritorija apgūta viņi sāk nākt paši tev klāt un iepazīties, un tajā brīdī pastiep pretī roku kurā rozīne.. nu tā kaut kā:)
Mana meitene ir tik saradināta, ka viņa man staigā pakaļ, kāpj man klēpī, prasa, lai pabužinu viņu, kāpj uz galvas, pleciem, skrubina man ausi.. Puika gan tāds neatkarīgāks. Rokās nedodās..

Grauzējs! Jā, grauž gan viņi visu! Tāpēc laižot skrieties, vajag pieskatīt, lai nesagrauž sienas, mēbeles, vadus! Vienreiz izlaidu skriet, aizgāju uz guļamistabu un Internets bija pazudis:)

Bet galvenais, pakāpeniski saradinies ar savu mīluli, nodrošini labu, lielu būri un regulāru skriešanu ārā! Būrī pastāvīgi jābūt sienam, ūdenim un pamatbarībai. Kā našķi reizēm rozīnes, auzas.. Svaigus dārzeņus nekādā gadījumā! Viņu gremošanas sistēma piemērota tikai sausai, izkaltušai barībai.. savādāk uzpūšās vēderiņš un var arī nomirt...

Bet paskaties youtubes video, tur daudz info:)
11.02.2014 20:18 |
 
Reitings 41
Reģ: 02.02.2014
Liels paldies!:) Tagad jau zināšu visu par šinšilām! Priekš manis ļoti noderīga informācija! :)

Manējā pašliak vēl nav pieradusi, tikai vienu dienu pie manis... Bet gan jau pieradīs un būs labi ! :)
11.02.2014 20:29 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Oj, man patīk sinšila. Zinu, ka kāda te cosmo ir likusi savu šinšilu bildītes, kur tās tusē pa jūrmalu, ja nemaldos. Patīk viņu ķepiņas.
11.02.2014 20:36 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.03.2013
intar liels + par aprakstu. No savas puses vēl varu piebilst, ka obligāti jānodrošina ar kaut ko graužamu ( minerālakmeni, zariem), jo šinsilas ir grauzēji un to zobi aug visu mūžu, līdz ar to ir nepieciešamas graužamas lietas, lai tie deldētos.
11.02.2014 20:44 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Čāča, es viņus laidu pa jūrmalu izskrieties :)

Liels + visam, ko teica Intar :) tik daudz no telefona nevarēju uzrakstīt. Un jā, mūsējiem žuļikiem ir 5stāvīgs būris līdz grieztiem :)
11.02.2014 21:43 |
 
Reitings 43
Reģ: 29.01.2009
Mana šinšila laikam ir īpaša :D
Viņa ēd visu- nu tik tiešām visu :D pat man pēc ceptas vistiņas ēšanas pirkstus ir laizījusi

Bet tā- manējai ļoti garšo papīrs un tapetes..
pamet tik viņai bumbiņā salocītu a4 lapu un tā sēdēs un grauzīs viņu ;D pectam kad apniks- nēsās viņu pa visu māju lēkājot kā ķengurs

un protams ļoooti garšo rozīnes un rieksti

Nezinu, kā citām, bet no manas Pīkas ir jāslēpj visi sīkumi- atslēgas, telefona maciņi, austiņas, nu vienvārd sakot- viss, ko viņa var pacelt.. citādāk pēctam ir jāstaigā pa visu māju un jāmeklē, kur viņa visas sīklietiņas ir aizstiepusi :D

Ā un vel- kad viņu meiģina dabūt atpakaļ būrī, viņa šņāc un lēkā uz pakaļķepām brūkot virsū
Vainu, kad meiģina viņu dabūt no būra ārā tad, kad viņa negrib- kož pat līdz asinīm..
Bet man vrb wnk patrāpījusies tāda ar riktīgu raksturiņu :D

sry, ka tik gari
11.02.2014 22:37 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Pēc Intar apraksta (tik mīlīgs), sagribējās sev šo radībiņu :)!
Šinšilas laikam mazāk smird, kā citi grauzējveidīgie, ne?
11.02.2014 22:43 |
 
Reitings 41
Reģ: 02.02.2014
Visur rakstīts, ka nav nekādas smakas. Un cik pati jūtu, nav arī! ;)
11.02.2014 23:17 |
 
Reitings 41
Reģ: 02.02.2014
Diāna , paldies, ka gari! Man interesanti palasīt! Manējā arī šņāc, kad lienu būrī kaut ko nolikt, ceru tas tāpēc, ka nav pieradusi ;D

Liels paldies intar par ļoti noderīgo aprakstu! :)

Savējo tikai vienu reizi esmu mēģinājusi daabūt ārā no būrīša, tā arī neizdabūju, bet kodusi nav :)
11.02.2014 23:23 |
 
Reitings 1748
Reģ: 08.03.2013
Elīna, var jau būt, ka arī viņai nepatīk, ka tu tur čubinies pa viņas teritoriju :)
cik ilgi šinšilas dzīvo?
11.02.2014 23:30 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Šinšilas dzīvo 15 gadus, manam Viktoram tagad 8 gadi:)

Un jā,šinšilas nesmird ;)
11.02.2014 23:36 |
 
Reitings 33
Reģ: 18.01.2014
Mika , jā man bija degu. Varu vienīgi teikt, ka tas bija ļooti ļooti superkomisks dzīvnieciņš.;)) Nodzīvoja arī ilgi. Bet tā -visu nakti guļ, no rīta tik sāk rosīties. Bet nu, ka tas ir viens vienīgs optimisma iemiesojums, garantēt varu. :)
11.02.2014 23:42 |
 
Reitings 41
Reģ: 02.02.2014
Te bija teikts, ka garšo auzu pārslas.. Cik tad var dod? Kāda ir dienas norma? :)
12.02.2014 18:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits