Piere
Ja pumpas parādās tuvāk matu augšanas līnijai, tas var liecināt par žultspūšļa darbības traucējumiem. Pūtīte virs uzacīm var signalizēt par iekaisušu gremošanas traktu.
Kas tiek darīts nepareizi? Visticamāk, tavā uzturā dominē saldumi, sarkanā gaļa, dzīvnieku tauki, koncentrētas augļu sulas un limonādes. Ja pumpas ir vairākas, iespējams, tu nepareizi lieto kādus medikamentus (sākot no pretsāpju zālēm un beidzot ar parastiem vitamīniem un pretapaugļošanās tabletēm). Tavs organisms nespēj sadedzināt visus liekos taukus un izvadīt visus toksīnus, tādēļ tie mēģina «izkļūt» caur ādu.
Ko darīt? Atsakies no konfektēm, šokolādes, ceptiem ēdieniem, dzirkstošajiem ēdieniem. Dzer vairāk negāzētu ūdeni un svaigi spiestas sulas, kas atšķaidītas ar vārītu ūdeni. Uzturā iekļauj produktus, kas veicina toksīnu izvadi no organisma - ceptus ābolus, ziedkāpostus. Konsultējies ar ginekologu par nepieciešamību nomainīt kontracepcijas līdzekli.
Virsdegune
Pūtītes virs deguna var liecināt par aknu pārslodzi un asins attīrīšanās problēmām.
Kas tiek darīts nepareizi? Visticamāk, uzturā ir pārāk daudz olbaltumvielu - gaļa, piens, siers, jogurts un biezpiens, kā arī cepti un kūpināti ēdieni. Pumpiņas virs deguna liecina arī par aizturētām emocijām, kas rada lieku spriedzi.
Ko darīt? Jāmaina ēdiena gatavošanas paradumi - ceptos ēdienus labāk gatavot cepeškrāsnī vai uz grila. Reizi nedēļā jāievieš atslodzes diena, piemēram, ābolu (1,5 kg ābolu dienā) vai vīnogu (1 kg vīnogu dienā). Mēģini 1 mēnesi atteikties no piena produktiem, kā arī atrodi iespēju izkliegties mežā vai izlādēties sporta zālē.
Zem acīm
Pūtītes zem acīm liecina par nieru, kā arī iekšējo sekrēta dziedzeru darbības traucējumiem.
Kas tiek darīts nepareizi? Tu guli ļoti maz, esi nogurusi un nemitīgā stresā, kā arī ēd ļoti nepilnvērtīgi.
Ko darīt? Beidz lieki tērēt savu enerģiju, neesi tik izšķērdīga! Ir laiks aizmirst savas ambīcijas un labi atpūsties. Ļaujies relaksācijai pie jūras vai piesnigušā mežā. Veselību un labu garastāvokli nodrošinās augļi un dārzeņi ar augstu C vitamīna saturu, kā arī normālas, pilnvērtīgas un regulāras maltītes. Gatavo tikai tos ēdienus, kas tev garšo, turklāt ņem vērā to, ka šobrīd tev nav nepieciešama diēta un svara samazināšanas programma!
Vaigi
Pūtītes uz vaigiem, krūtīm un muguras starp lāpstiņām liecina par plaušu pārpūli. Ķīniešu mediķi uzskata, ka šajās pumpās uzkrājas tumša enerģija.
Kas tiek darīts nepareizi? Tavā uzturā dominē saldumi un piena produkti, aizmirstot par augļiem un dārzeņiem. Iespējams, tu smēķē vai atrodies smēķētāju sabiedrībā. Tev trūkst svaiga gaisa, fizisko aktivitāšu, izpriecu un iekšējās uguns. Tu jūties vientuļa un nevienam nevajadzīga...
Ko darīt? Sakārto savu uztura režīmu tā, lai piena produkti tiktu lietoti vien divas reizes nedēļā. Pagatavo sev dārzeņu sautējumu, auzu pārslu biezputru vai brūnos rīsus. Saldumu vietā ēd rozīnes un sukādes. Izvairies no nikotīna un mēģini ik dienu iziet ilgā pastaigā svaigā gaisā. Dodies uz teātri vai kino. Galu galā - atrodi sev patīkamu līdzgaitnieku, un visas problēmas būs atrisinātas - plaušas atkal elpos ar pilnu atdevi, un āda attīrīsies.
Deguns
Pūtītes uz deguna var liecināt par sirds un asinsvadu sistēmas nepilnībām.
Kas tiek darīts nepareizi? Visticamāk, tavs uzturs ir nepilnvērtīgs, sirdij trūkst olbaltumvielu un B grupas vitamīnu. Tev ir pārāk pasīvs un mazkustīgs dzīvesveids, tu nemitīgi esi satraukta. Sliktās asinsrites un barības vielu trūkuma dēļ cieš āda.
Ko darīt? Uzturā jāpalielina gaļas, zivju, zaļo dārzeņu un augļu daudzums. Pusstundu dienā veltiet fiziskiem vingrinājumiem.
Lūpas
Pūtītes ap lūpām liecina par gremošanas sistēmas problēmām. Iespējams, tevi nomoka aizcietējumi, kuņģa traucējumi un kolikas.
Kas tiek darīts nepareizi? Tu ilgi skumsti, esi ļoti jūtīga un ievainojama. Šī iemesla dēļ apstājas gremošanas sistēma.
Ko darīt? Iekļauj uzturā šķiedrvielas un maini savu attieksmi pret dzīvi - sīkās nebūšanas uztver vēsā, filozofiskā mierā. Izmēģini meditāciju vienatnē, izdzerot tasi zaļās tējas, kas tonizē ķermeni un garu.
Zods
Pūtītes uz zoda liecina par reproduktīvās sistēmas un hormonālajiem traucējumiem.
Kas tiek darīts nepareizi? Tu pārāk daudz dzer melno tēju, kafiju un alkoholu, kā arī guli pārāk maz, daudz nervozē un konfliktē ar sev nozīmīgiem cilvēkiem.
Ko darīt? Uz pāris mēnešiem atsakies no kafijas un melnās tējas. Centies gulēt ne mazāk kā 8 stundas diennaktī. Ja pūtītes ir vairākas un iekaisušas, konsultējies ar savu ginekologu par kontracepcijas līdzekļa maiņu, kā arī veic hormonu analīzi.