Kuru skolu jūs iesakāt?

 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Sveiki! Nākotni esmu nolēmusi saistīt ar modes dizainu. Esmu skatījusies daudz un dažādas vidusskolas, taču es nezinu, kura ir labākā. Vēlos iet labākajā skolā. Uz kuru skolu jūs man iesakāt iet pēc 9. klases? Ja ejat tajā skolā, pastāstiet, kā tur ir!
26.01.2014 18:59 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Es pieņemu,ka Rīgā tiešām ir profenes,kurās tiešām ir vērts iet mācīties un līmenis ir labs, bet, piemēram,manā pilsēta ar to vienu profeni, kas šeit ir,nevar lepoties nevienā galā.Tas līmenis tiešām ir zems.
Pati mācījos vidusskolā ar matemātikas novirzienu un labi,ka tā,jo es nezinu, kur es liktos,ja būtu beigusi kaut kādus stilistus vai vēl sazin ko,ja augstskolā prasītu augstāko matemātiku, fiziku,ķīmiju.
Es nezinu,kā ir citās profenēs, bet tā,kas ir šeit, reāli apdala skolēnus ar to visu.It kā kaut kas, protams,no vidusskolas iet līdzi,bet tas ir tik zemā līmenī,ka labākajā gadījumā, saprašana būs tikai par tavu izvēlēto profesiju.
Protams, viss jau būtu skaisti un pūkaini,ja tu pēc 9.kl saprastu,ka gribi būt stiliste un turpmākajos gados to visu attīstītu.
Es pat 12.kl beigās nespētu iedomāties,ka es pēc pāris mēnešiem tā fanotu par matemātiku.
Vārdu sakot, esmu ar visām četrām par ''parasto'' vidusskolu.
Šobrīd esmu jau iekārtojusies augstskolā un pilnā laimē ar savu izvēlēto progammu.
26.01.2014 19:51 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Patlaban apgūstu apģērba dizainu RTRIT.
Nav ne jausmas, vai par šo skolu esi interesējusies vai nē, bet šeit mani + un -, tad nu izlem, vai tev šī skola interesē:


+

1. Zīmēšana/gleznošana/kompozīcija/modes zīmējums dizaineriem ir pie vienas un tās pašas skolotājas. Pasniedzēja ir LIELISKA. Goda vārds, varu pateikt tikai un vienīgi to labāko, jo skolotāja ir ne vien sirsnīga un atsaucīga, bet arī tiešām mīl savu priekšmetu un no viņas iemācīsies VISU, ko nepieciešams zināt tieši radošajā ziņā.

2. Vismaz kad es iestājos, pirmajā kursā likās, ka visi apkārtējie skolēni ir tiešām laipni un atsaucīgi. Kad nevarēju kaut ko atrast, u.tml. - burtiski ikviens palīdzēja, pazinu viņu vai nē.
Šobrīd nav gadījušās situācijas, bet vismaz tolaik visi bija ļoooooti izpalīdzīgi.

3. Ir 2 konstruēšanas skolotājas - viena ir galīgi garām, otra - fantastiska. Ja paveiksies, tad ar konstruēšanu viss būs čikiniekā.

4. Lētas, tikko kā izremontētas kopmītnes.

5. Ļoti lēta un garšīga virtuve ēdnīcā.

6. Vismaz pagaidām ir Eiropas stipendijas.

7. 4.kursā jāšuj kvalifikācijas darbs = tērpu kolekcija. Varēsi izpausties :)

8. Vēstures skolotājs ir fenomenāls. Nopietni.

-

1. Direktore nav no jaukajām.

2. Skola atrodas Purvciemā, no centra ar trolejbusu kādas 15 minūtes (bet nav pārāk tālu).

3. Ir prakse, bet tā notiek skolā, nevis uzņēmumos.

4. Parasto priekšmetu skolotāji ir forši, bet tur ļoti jāskatās, kādi tev tiek. Man bija superīgi, tev varbūt būs pilnīgi citi.


Tad nu tādas tās lietas.

Ja kas interesē, raksti privāti :)

PS. Šogad skola ieguva jaunu nosaukumu un ļoti strādā pie tēla veidošanas - es pati esmu tieši iesaistīta modes nodaļas mācību kvalitātes uzlabošanā, tā kā varu likt roku uz sirds un teikt - daram, ko varam, lai skola būtu patiešām konkurētspējīga.
26.01.2014 20:11 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Bet vēl piebildīšu - modes dizains nav pelnoša nozare, ja vien neesi gatava veidot pati savu uzņēmumu, u.tml. Darba iespēju patiešām nav daudz, vismaz Latvijā. Apdomā labi savu profesijas izvēli :)
26.01.2014 20:12 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
manhattanite - O, liels paldies! Beidzot ir atbilde, kuru gaidīju!
26.01.2014 20:18 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Evelīna, nav par ko :)

Bet visā nopietnībā - 10x apsver, vai dizains ir tas, ko vēlies apgūt un redzi sevi tajā darbojamies vēl n-tos gadus. Es pēc absolvēšanas došos pa taisno uz UK studēt žurnālistiku - savu sirdslietu. Pie dizaina atgriezties netaisos, jo vienkārši sapratu, ka nesaista.
Turklāt tas viss nebūt nav tik glamūrīgi, kā sākumā šķiet ;) Daudz šūšanas, mazāk paša dizaina. Ja patīk šūt, tad ir okay, ja nē - tad švaki būs. Man nepatīk :D
26.01.2014 20:23 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
sirdsāķītis loti labi paskaidroja vaarda tupie noziimi.
26.01.2014 20:24 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
manhattanite - Paldies vēlreiz! Tavas atbildes man ļoti noderēja!
26.01.2014 20:26 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.09.2013
Par modes dizainu neko nepateikšu, nav saistīts ar manu jomu.

Bet iesaku, ja pēc vidusskolas domā tālāk mācīties augstskolā, noteikti paliec parastā vidusskolā. Tā tevi labāk sagatavos eksāmeniem, un tie būs noteicošie, vai tiksi sevis izvēlētajā programmā un iespējams budžetā.

Domāju uz profeni ir vērts iet tikai tad, ja esi pilnīgi pārliecināta par profesijas izvēli. Ja šaubies, labāk paliec vidusskolā, tā tev dos vairāk laika izlemt. Lai veicas :)
26.01.2014 20:41 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
visideālākais variants ir mācīties tādā vietā, kas atbilst indivīda spējām un vēlmēm. goodnes of fit. ;) vidusskolas nav visiem, gluži tāpat, kā arodskolas. izcils galdnieks nekad nebūs izcils fiziķis, un otrādāk.
26.01.2014 20:41 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Domāju uz profeni ir vērts iet tikai tad, ja esi pilnīgi pārliecināta par profesijas izvēli.


Tas izklausās labi,bet kā 9.kl, kur tev ir (15/16 g)var būt pārliecināts par profesijas izvēli? Nu kā?
9.kl, cik es atceros, gribēju kaut ko ar tieslietām saistītu un vēl pirms gadiem par astronomu :D
26.01.2014 20:47 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Rakstība iet grīstē, laiks gulēt. :D
26.01.2014 20:48 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.09.2013
Tas izklausās labi,bet kā 9.kl, kur tev ir (15/16 g)var būt pārliecināts par profesijas izvēli? Nu kā?
9.kl, cik es atceros, gribēju kaut ko ar tieslietām saistītu un vēl pirms gadiem par astronomu


Pilnīgi piekrītu, tāpēc jau manuprāt vislabāk ir parasta vidusskola, protams, ja negrib kaut ko ļoti specifisku mācīties. Bet nu tas mans subjektīvais viedoklis :)
26.01.2014 20:54 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
Tā skatos, ka mans jautājums tiek nemanāmi ignorēts. :D
26.01.2014 20:57 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Manā gadījumā, vidusskola bija tik bezjēdzīga, ka man tiešām paliek skumji atceroties to, ko es tur darīju. Saka, ka vidusskolas laiks ir labākais - nezinu, man tas viennozīmīgi tā nebija. Arī klasesbiedri vidusskolas beigās atzina, ka tāda tukša pasēdēšana tur vien sanāca...

Man apkārt diezgan daudzi pēc 9 klases jau zināja, uz ko tiekties - kas uz medicīnu, kas uz mākslu, taču netrūka tādu, kas visu laiku sapņoja par dizainera specialitāti, bet beidzot vidusskolu, aizgāja uz IT. Katrs gadījums ir ļoti individuāls, ko vajag ļoti apdomāt. Un nevar tā viennozīmīgi pateikt - profene ir labāka vai otrādāk.
26.01.2014 21:06 |
 
Reitings 483
Reģ: 15.08.2013
Aija vot tu esi tupa. Kur Tu dzīvo, lai varētu teikt, ka tie, kas mācas ar profesiju ir tupi? Es mācījos parastā vidusskolā un nožēloju. Vajadzēja iet mācīties ar profesiju, tas būtu tikai kā pluss. Parasto skolu beidz ar pliku vidusskolu, bet profeni ar vidusskolu un izglītību. Tā kā es pabeidzu skolu tieši lielajā krīzes vilnī, un man bija plika izglītība, neviens mani negribēja ņemt darbā. tā , ka es tikai par to, ka var abus :)
26.01.2014 21:39 |
 
Reitings 603
Reģ: 08.08.2012
Esmu viena no tām, kas pēc pamatskolas aizgāja uz profesionālo vidusskolu. Jau labu laiku zināju, ko gribu, nenožēloju pilnīgi neko. Taču vienaudži vidusskolās sūdzās par to, ka reāli viņiem beidzot vidusskolu būs tikai diploms, bez jebkāda amata vai papildus prasmēm. Taču tas tiešām ir ļoti individuāli, kā jau Mistalee teica.
26.01.2014 21:49 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Manhattanite - varu pievienoties, vēstures skolotājs ir vnk "bomba" tādu cilvēka otra nav! ;D Vienmēr atcerēšos, kā viņš mums rādīja evolūciju, rāpojot burtiski pa zemi un tad izaugot :D Ai, tie bija forši laiki.
Mācījos citu novirzienu, tādēļ par to tēmas autorei neko nevarēšu piebilst, bet vidusskolas parasto priekšmetu skolotāji ir ļoti dažādi, var paveikties, var iekrist, bet kur gan tā nav.
Ceru, ka šī skola ir atguvusies pēc pēdējās skolas nosaukuma maiņas!
26.01.2014 22:00 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Manhattanite - varu pievienoties, vēstures skolotājs ir vnk "bomba" tādu cilvēka otra nav! ;D Vienmēr atcerēšos, kā viņš mums rādīja evolūciju, rāpojot burtiski pa zemi un tad izaugot


Vai ne! Tā viena gada laikā, kuru mācījos vēsturi iekš šīs skolas, es laikam apguvu vairāk nekā pamatskolā kopsummā :D Vienkārši viņam ir īpatnēja pieeja, bet tas ir super :)

Par nosaukumu runājot - pamazām atgūstamies :D Pagājušais gads bija draņķīgs, bet tagad ir okay, viss iet uz augšu!
26.01.2014 22:04 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
pec 9.klases profesiju macities iet tie, kuriem ir problemas ar macibam, taa teikt - tupie--


kapēc tad tie tupie pabeidz pēc tam augstskolu un tie kas nav tupie nevar pabeigt? :D
26.01.2014 22:16 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Vai ne! Tā viena gada laikā, kuru mācījos vēsturi iekš šīs skolas, es laikam apguvu vairāk nekā pamatskolā kopsummā Vienkārši viņam ir īpatnēja pieeja, bet tas ir super

Par nosaukumu runājot - pamazām atgūstamies Pagājušais gads bija draņķīgs, bet tagad ir okay, viss iet uz augšu!


Pilnīgi piekrītu, jo man vēsture nekad nav patikusi un padevusies, bet pie viņa biju vairāk nekā sekmīga :D
Prieks dzirdēt, jo šī skola pirms gada, kad es vēl mācījos bija lielākais bardaks, tā iemesla dēļ es arī diemžēl skolu pabeidzu ar iepriekšējo nosaukumu, kas manai profesijai pilnīgi neiet klāt (mācījos Tūrisma nozarē), bet nu kā ir tā ir. Kurš kurss Tev?
26.01.2014 22:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits