KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es likšu uz labās. Arī saderināšanās gredzenu tagad valkāju uz labās. :)
28.02.2018 13:22 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
MoonLady, mhm. Es vairāk sliecos uz labās Rokas, bet otra puse izteicās, ka gribot vairāk uz kreisās. Tagad nevaram izšķirties vēl, bet gribētos martā jau doties un pasūtīt, lai sāk gatavot.
28.02.2018 13:31 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Zanninja, ahh, žēl, ka par šo nezinājām ātrāk. Mums arī nepatīk tie lāzergrieztie cakinātie ielūgumi, šī būtu laba alternatīva, bet ko nu vairs.
Sākumā es gredzenu vilku uz kreisās, tagad vairāk labās rokas. Mēdzu samainīt atkarībā no sajūtām. Man jau šķiet, ka tam nav tik lielas nozīmes.
28.02.2018 13:34 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Zanjux, kur gredzenus pasūtīsiet? Ir savs zelts?
28.02.2018 13:34 |
 
Reitings 932
Reģ: 25.09.2017
Par gredzeniem, domāju, ka LV ir pierasts nēsāt uz labās rokas. Citās valstīs pierasts uz kreisās, kas man it kā liktos loģiskāk...it kā tuvāk sirdij. :D Bet personīgi mēs vilksim uz labās rokas.
Varbūt varat padalīties ar idejām, ko jūs darīsiet vai darījāt, kad bijāt uz tilta, izņemot atslēgas uzkarināšanu. Esmu kaut kur lasījusi par balonu palaišanu ar zīmītēm, bet ko tajās zīmītes raksta. Un varbūt ir vēl kāda ideja? :)
28.02.2018 13:42 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Mežone, varbūt variet rakstīt savus ģimenes mērķus, ar domu, lai piepildās :)
Gredzenu nēsāju šobrīd uz kreisās (saderināšanās), nepatīk sajūta uz labās. Bet laulību likšu uz labās, jo nezinu pati, kāpēc, tā mācītājs teica :D
Mani bildināja vasaras sākumā, viesu namu aizrunājām 10 mēnešus pirms kāzām, fotogrāfu, make up kādus 8-9 mēnešus pirms, Dj arī. Man bija svarīgi lielās lietas laicīgi nodarīt, lai nav stress par to. Sīkumus tad laika gaitā.
Kā jums būs, viesi ierodas viesu namā vai svinību vietā , cik ilgi pēc tam jūs? Kādus dzērienus domājiet pasniegt, kamēr viesi gaida? Mums būs Uzkodiņas no viesu nama, bet gribētu papildus vēl kaut ko, jo man kaut kāda trauma, ka var pietrūkt ēdiens, ja nu kavejam, lai viesi nav badā :D
28.02.2018 15:16 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Gredzens uz labās visiem bijis, kam zinu.
28.02.2018 15:19 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
duplicity ir savs zelts, sūtīsim Sudraba namā, jo tur visdraudzīgākās cenas!
28.02.2018 15:24 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Charmy, mācītājs teica, ka vajag uz labās?
28.02.2018 15:26 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Charmy, viesi ieradīsies pusstundu pirms mums. Par dzērieniem, ēdieniem vēl neko nezinu, bet uzkodas un viegli atspirdzinājumi, protams, būs. :) Bet nekas daudz, jo uzreiz jau sāksim vakariņas, tāpēc nebūs kurkstošiem vēderiem jāgaida. :)
28.02.2018 15:58 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Mums ir uz kreisēs rokas gredzeni - nekad nebiju iedomājusies, ka tik daudzi par to jautās, jo, manuprāt, tam nav tik būtiska nozīme - galvenais, kāda pašiem ir sajūta.
.
charmy, mēs ieradāmies 1,5h pēc viesiem (bija plānots 1h) - cik apjautājos, laiks esot paskrējis ātri, jo varēja mierīgā garā iekārtoties pa istabiņām un svinību zālē jau sākās rosība ar vadītājiem un ap bāru. :-D
Kā welcome drink mums bija Lambrusco, bet 5 pudeles no 10 palika pāri neattaisītas, jo bija arī bārmenis, kas sāka jaukt kokteiļus. Bija arī uzkodiņas - cik ātri tās pazuda gan nezinu. Bet mums arī bija uzkodas pēc ceremonijas, tā kā par viesu atstāšanu badā galīgi neuztraucos.
.
Mr.Penguin, kāzas bija ziemā - viesu namu rezervējām, kā arī sākām sarunas ar mācītāju ~7mēn. pirms; foto, video, vadītāji, makeup ~4mēn.; kūka, florists, mičotāji 1mēn.
28.02.2018 16:04 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Žubīte, Tev ir sanākuši ļoti skaisti ielūgumi! Es arī labprāt veidotu pati, bet rokas pa īsu nedaudz. Savu pirmo mēģinājumu tieši printēju no darba printera, beigās lapa vēl ieķērās un nekas nesanāca:-D Laikam tomēr ļaušu to darīt profesionālim, bet neaizejot arī galējībās, finansiālā ziņā.
duplicity o jā, man tieši tas pats. Mums ir pilnīgi mainījies stils- no rustic uz romantisko, mainījušies ziedi, krāsas, bet esmu pat ļoti priecīga, ka pie tāda kopsaucēja ar dekoratori nonācām, jo šis pat man patīk daudz labāk.
Mr. penguin, més svinību vietu norezervējām gadu pirms kāzām, tāpat arī mūziķus. Kādus 8 mēn pirms rezervējām foto un vakara vadītāju, iegādājos kleitu, sarunāju dekoratori (kurai bonusā nāk arī floriste). Pirms mēneša rezervēju galdautus, salvetes un citu tekstilu,pasūtīju kūku, atradām mācītāju un šomēnes rezervēju baznīcu. Līdz kāzām 4mēn un vēl vajag atrast frizieri un make up, draugam uzvalks, lēnām jàdomā dienas plāns, ielūgumi un citas papīrlietas, jāpasūta gredzeni, jāiesniedz iesniegums...Eh vēl dafigaaa daudz darbiņu(t):-D
28.02.2018 20:43 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Man ari domaju, ka vienalga, uz kuras rokas, macitajs teica, ka Latvija liek uz labas, bet nu who cares, ja grib uz kreiso, tad drosi var likt. (Man garumzimes pazuda, atvainojos) :D
Clarity, ka saka, galvenais darit, 4 menesi pietiekosi, paspesi! :) Ko tu dari ar salvetem, auduma pasutiji? Bus ari papira salvetes?
mums viesu nama ir auduma, bet uz vietas esosas papira sausmigas, gribu atseviksi tad savas, bet ka vinas skaisti izvietot galda klajuma, nesaprotu, ja ir ari auduma..
01.03.2018 10:26 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man vienmēr ir licies, ka pie mums uz kreisās rokas gredzenu nēsā atraitnes, vismaz tā manas omes darīja, un man tā mācīts:-D
01.03.2018 10:31 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Jā, Latvijā tiešām pieņemts, ka uz kreisās rokas gredzenu pārliek atraitņi. Bet nu pēdējā laikā, kad arvien vairāk precas ar ārzemniekiem, kuriem pieņemts nēsāt gredzenu uz kreisās rokas, baigi šis ir pamainījies.
Man vienalga šķiet dīvaini, ja divi Latvijā dzīvojoši cilvēki nēsā gredzenus uz kreisās rokas zeltneša.
01.03.2018 10:40 |
 
Reitings 17
Reģ: 26.10.2017
Tās vienkārši ir tradīcijas, mēs ar vīru nēsājam gredzenus uz kreisās rokas, jo mums kā labročiem tas ir ērtāk (neskrāpējam mašīnas u.c priekšmetus) un drošāk (diemžēl ir bijuši daudz gadījumi, kur labroči dažādos negadījumos zaudējuši pirkstus laulības gredzena dēļ). Wikipedija saka, ka:
The wedding ring is generally worn on the ring finger of the left hand in the former British Empire, certain parts of Western Europe, certain parts of Catholic Central and Eastern Europe (and some not so), Mexico and Bolivia. These include: Australia, Botswana, Canada, Egypt, Ireland, New Zealand, South Africa, the UK, and the US; France, Italy, Portugal, Sweden, and Finland; Czech Republic, Slovakia, Switzerland, Croatia, and Slovenia.
The wedding ring is worn on the ring finger of the right hand in: Bulgaria, Greece, Georgia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Russia, and Serbia. In Central or Western Europe, these include: Austria, Denmark, Germany, Hungary, Poland, Netherlands , Norway, and (Catholic) Spain. In Central or South America, these include: Colombia, Cuba, Peru, Venezuela.
01.03.2018 10:48 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Paldies meitenes. Bildināta esmu jau 2016. gada vasaras viducī. Bet nu visādu apstākļu dēļ nesanāca apprecēties līdz šim. Tad nu nākamgad mums ir 10 gadu kopā būšanas jubileja um runājām agrāk, ka līdz tai desmitgadei vajadzētu apprecēties. Nu tad izlēmām nākamgad. Jautāju, jo nevēlos nokavēt plānošanas ziņā, lai nav beigās aplauziens, ka es jau esmu visu nokavējusi :D
01.03.2018 10:55 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
charmy, jā, es pasūtīju auduma salvetes. Tās man izdevās atrast tādas, kas saiet kopā ar visu tematiku, galdautiem un kāzu krāsu toņiem, jo mūsu svinību vieta piedāvāja tikai baltus galdautus un salvetes. Tās mums pašā sākumā, protams, stāvēs uz šķīvjiem, bet es saprotu, ka drošībai vajadzētu uz galda arī parastās. Gan jau kaut kur paslēpsim, tā lai neuzkrītoši stāv.
Mr.Penguinnu manuprāt, gadu iepriekš rezervēt lielās lietas (ceremonija, svinību vieta,fotogrāfs) ir diezgan ok, jo varbūt kaut kādi datumi jau vairs nebūs pieejami, bet vairāk vai mazāk tomēr būs diezgan daudz izvēles iespēju. Rezervējot pusgadu-dažus mēnešus iepriekš, jārēķinās, ka iespējams būs jāņem tas, kas vēl ir pieejams, nevis tas, ko ļoti, ļoti gribās. Otrkārt, es ļoti priecājos, ka daudz ko norezervējām samērā laicīgi, jo laiks tik šausmīgi skrien, apstākļi var sakrist, ka mēnesi, divus, vispār par kāzām domāt nesanāk.
01.03.2018 16:46 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Kā domājiet pucēties, kopā ar līgavaini vai vedēju, un kādu drsudzeni? :)
Man līgavainis būs prom, mājas kopā ar fotogrāfu būs vedēja un vēl viena tuva draudzene. Jūs esiet noskatījišas kādu apģērbu rītam, baltu halātu vai tml? Šodien vēlākais neko jēdzīgu neredzēju. Skatos Etsy pagaidām.
01.03.2018 22:03 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Tā kā kāzu dienas rītā man un līgavainim ir jāsakārto ceremonijas vieta, atradīsimies vienā vietā. Pucēsimies vienā mājā, bet katrs savā istabā. Tad arī fotogrāfs varēs paknipsēt abus. :) Ar mani pucēsies arī abas mammas un, iespējams, arī vedējmāte.
Aizvakar atvedu mājās kleitu. Pat neticās, ka tik ātri gatava. (l)
02.03.2018 07:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits