KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Dāmas, kā jums veicās ar kāzu scenārija izstrādi?

Mums pat nav nekāda baigā scenārija. :D Līdz ko viesi ierodas viesu namā, tur vadību pārņem vakara vadītājs. Līdz ceremonijas sākumam viesi vienkārši satiekas un papļāpā savā starpā, pēc ceremonijas foto, šampanietis, sveikšana un došanās uz viesu namu.
Mēs, protams, kaut kur citur aizlaidīsim, bet vedējiem teicām, ka, ja vēlas, var sagatavot kādu pārsteigumu, bet neko daudz nevajag. Mazliet pabildēsimies un paši arī dosimies uz viesu namu. :)
25.02.2018 17:59 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Ngonga- man bija vajara vadītāja Sanita Larkina, zem 500€ :) tikai tās labākās atsauksmes.
25.02.2018 18:19 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Clarity, mums ir 3 mēneši, laiks vienkārši lido - šķiet, ka tikko tikai saderinājāmies. :D
Tā kā mums nav vedēju, kuri atbildētu par visām praktiskajām lietām, bet ir līgavas māsas un līgavaiņu brāļi, tad scenāriju veidojām paši kopā ar vakara vadītāju, bet mēģināsim kaut kā toleranti palūgt tuvākajiem draugiem, kuri ir līgavas māsu un līgavaiņu brāļu lokā, lai iesaistās posmā ceremonijas vieta - svinību vieta, jo tomēr gribas arī kādu pārsteigumu. :)
Ngonga, kur beigās kleitu iegādājies? :) Man Aenri ļoti patika apkalpošana - piedāvāja gan kafiju, gan bija forša un tieši iejūtīga attieksme, un patika, ka bija uz vietas pati dizainere, kura attiecīgi pāršūtu kleitu un papildinātu to ar man tīkamajām detaļām. Vienīgais, kas biedē - ja nu es nejēdzu atšķirt kvalitatīvu audumu no švaka un beigās izskatos lēti? Jo kopumā Aneri kleitas viņu publicētajās bildēs neizskatās labi. Bet tā, ko mērīju, man šķita forša. Aiiij. :D
25.02.2018 22:21 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Sveikas! :)
Jau domāju, ka te klusums, bet re, kaut kas jauns arī tomēr notiek :)
duplicity, skaties pēc sajūtām, ja kleita izskātas tev virsū labi, tas ir pats galvenais!
Mums arī viss rit pilnā sparā. Scenāriju nekādu neesam rakstījuši, vedēji to tur savās rokās, noteikti lielos vilcienos zināsim, bet kopumā nē.
Mazliet satrauc floriste, jo nācās mainīt, lidz ar to nav ciešs kontakts kā ar iepriekšējo. Neesmu ziedu ziņā izvēlīga gan, bet tomēr mazliet satrauc.
Ielūgumi izsūtīti, līdz kāzām 2 mēneši. Jāsatiek fotogrāde, Dj, lai aprunātos. Kūkas cepēja sarunāta, alkohols nopirkts veiksmīgi, bet vispār dārgi, dārgi, dārgi.. Uzvalks ir, kleita man ir, apavi abiem ir, make up sarunāts, baznīca ir, iesniegumi ir. Palikušas astes - jāsagatvo burciņasm jānopērk sveces, dāvanas vecākiem, vedējiem.
27.02.2018 12:39 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Clarity, kur Tu atradi kurpes?
Man vajag vienkārši laiviņas(balerīnas), bet smuks un nekur neesmu manījusi pagaidām. Man gan laiks vēl ir, bet nu :d
27.02.2018 12:57 |
 
Reitings 1608
Reģ: 26.01.2016
Meitenes, fotogrāfēšanās procesam iesaku izstrādāt sarakstu, baigi labā štelle. Mēs kā vedēji sarakstījām uz lapas viesu vārdus, kā kurš pēc kārtas iet fotogrāfēties ar jauno pāri-tas palīdz sakārtot šo brīdi, lai nav haoss, lai visi reizē neskrien. Protams, beigās varēja vēl iet fočēties, ja kādam vēl atsevišķas vēlmes bija cilvēku kombinācijām. Piemēram, jaunais pāris+ vienas puses vecāki, tad otri, tad visi vecāki+jaunais pāris utt.
27.02.2018 13:45 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Zanjux, par laiviņām ieteikumus dot nevarēšu, bet varu padalīties ar savu apavu ideju - tā kā gribu kurpes izmantot kā aksesuāru, ko nobildēt no gatavošanās daļas, bet interesantas kurpes, kas nav superdārgas, atrast nevaru, visticamāk, pirkšu foršas augstpapēžu siksniņsandales un pie siksniņas pielīmēšu pati mākslīgos ziedus, lai izceltos kājas potītes daļa. Redzēju internetā vienu bildi, un ļoti iepatikās ideja.
Āā, un, ja nu kādai noder - ielūgumus tomēr taisām pie Annas Kandes - šobrīd tikai labākās atsauksmes. Gala versiju vēl redzējuši neesam, bet uzķer vēlmes ātri un piedāvā savas idejas. Protams, gribētos, lai ir vēl vairāk variantu, bet ir labi arī tā, kā ir. :)
27.02.2018 14:02 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Paldies, meitenes, par atbildēm! Tā jau man likās, ka daudzi savu dienas plānu uztic vedējiem/draugiem, bet nu mums sanāks kaut kā arī pašiem daudz iesaistīties. Lai gan jau esam kārtīgi nolēmuši, ka nekādas baisās aktivitātes mums nebūs starp ceremoniju un svinībām. Es tajā dienā gribu chillot un izbaudīt mīļotā/ģimenes/draugu klātbūtni, foršu mūziku un atmosfēru, nevis iespringt, ka tikai paspējam pēc iespējas ko vairāk izdarīt. Pagaidām izskatās, ka mums no ceremonijas sākuma līdz vakariņu sākumam it kā būs 5 stundas, bet te jau jāierēķina vēl ceļš, kas mums būs ap 1,5-2h, uzkodas un fočēšanās pēc ceremonijas un tā. Īstenībā laikam sanāks līdz ar nagiem, bet nu man tā arī patīk. It kā vakara vadītājs ieteica noorganizēt viesiem pa ceļam kādu mazu ekskursiju, bet domāju, ka nedarīsim tā.
Zanjux, es kurpes pasūtīju Asos. Pirmo reizi, bet par brīnumu, der un izskatās ļoti labi.
duplicity, ja nav noslēpums, cik jums Anna Kande prasa par 1 ielūgumu? Es vēl svārstos starp pašas rokdarbiem, jeb tomēr uzticēt tos kādam amata meistaram.
27.02.2018 14:46 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Duplicity, forša ideja kā papildināt kurpes ;)
-
O, es ar meklēju asosā, vienas taisījos sūtīt, bija ideālā šampanieša krāsā kā man kleita, bet uzreiz nepasutiju un pēc stundas vairs nebija mans izmērs:(
-
Mēs ielūgumus, galda kartes, amatu medaļas darināsim paši.
27.02.2018 14:56 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Clarity, fināla summu vēl nezinu - atkarīgs, kādas fīčas gribēsim salikt iekšā, bet sanāks kādi 5 eiro par ielūgumu. Padārgi ir, bet sapratām, ka, cenšoties ietaupīt kādus 30 eiro, paliksim ar sirmiem matiem. Un paši tik foršus neuztaisītu. + vēl papīra un drukas izmaksas un čakars, nē, nē. :D
27.02.2018 17:05 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Es domāju baigi pa lēto tikt cauri ar ielūgumiem, get tāpat sanāca ap 3 eur katrs, nekāds handmade, drukātā versijā. Tā kā.. Mēģinot ietaupīt, ne vienmēr izdodas :)
27.02.2018 21:38 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
duplicity, jā, piekrītu, ka tas ir nenormāls čakars gatavot pašiem. Vakar nopirku nedaudz tieši tādu vintage, otrreizēji pārstrādātu papīru, uz kura gribētu ielūgumus. Smuki šodien visu sataisu un drukāju izmēģinājumu, un še tev- printeris neņem pretī, jo pa biezu:-D Eh tas nozīmē, ka man vél būtu uz kādu drukāšanu jānes un tad jau vairs nemaz neatmaksājas pašiem gatavot-ne laika, ne naudas ziņā:-D sākumā vispār biju nolēmusi neiespringt uz ielùgumiem un pagatvot ko ļoti vienkāršu, bet tās domas laika gaitā baigi mainās par visu:-D
27.02.2018 21:43 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Mums ir pakustējies vismaz tik tālu, ka esam izdalījuši visus ielūgumus. Gribējām izdarīt to laicīgi, jo cilvēki jau prasīja, kad būs kāzas, bet mēs gribējām saglabāt intrigu līdz pat ielūgumu pasniegšanai :D Daudzi bija pārsteigti, ka būs jau jūnija sākumā, jo domāja, ka būs augustā. :D
Tā kā mēs ielūgumus taisījām paši, mums izmaksas bija 12 eiro (aploksnes + papīrs). Neko sarežģītu, ar lentītēm un kruzuļiem negribējām, tāpēc sanāca labi ietaupīt :)
Šomēnes dosimies pirkt līgavainim uzvalku, tad redzēs, kā izdosies. :D
Pagaidām visas lielās pozīcijas ir aizrunātas, bet nekādas detaļas netiek apspriestas. Bet gan jau uz marta beigām arī tas būs jādara, lai mierīgāk. :)
28.02.2018 07:38 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Runājot par scenāriju - rīta plāns (pucēšanās, izbraukšana, pieturvietas) bija manās rokās, ceremonijā viss notika plūstoši kā mācītājs bija paredzējis, vedēji bija izdomājuši aktivitāti posmam starp ceremoniju un svinību vietu - laika nebija daudz, bet jāsaka milzīgais paldies viņiem, jo nebiju gaidījusi, ka būs tik foršs pārsteigums (skaistā vietā kolosāli noformēts pinterestīgs galds ar šampanieti, uzkodām un vienu feinu aktivitāti). Tālāk vakars bija absolūti vakara vadītāju rokās - laika plānojuma ziņā viņi visu izdarīja ideāli. Principā, sākot no ceremonijas, man bija čill 8-) :-D
Kaut kādas atsevišķas lietas biju palūgusi konkrētiem draugiem - piemēram, puķes aizgādās uz svinību vietu. Viss bija izdarīts bez starpgadījumiem.
.
duplicity, izklausās ļoti forši ar to ziedu pie kurpēm (l)
Es beigās savas ideālās kurpes uzgāju visparastākajā euroskor veikalā uz lielajām, lielajām atlaidēm par 15 eur :-D
Vienas biju pasūtīusi asosā, bet tomēr dzīvē nepatika tik ļoti un sūtīju atpakaļ.
.
Clarity, vai tev kādam tuvam cilvēkam nav iespēja iedot sadrukāt uz lielā ofisa printera? Šamējiem vismaz var papīra biezumu saregulēt, lai ņemtu pretī.
Mani paštaisītie sanāca šādi -

40gb. kopā 19eur. Bet, protams, klāt nāk daudzās darba stundas :-D:-D
28.02.2018 08:55 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Forši ielūgumi sanākuši, malacis! :)
Bet jā - tā drukāšana man joprojām šķiet tumša bilde. :D It kā man patīk daudz ko taisīt pašai - ar lielu prieku noformēju dāvanas, un viss vienmēr izdodas lieliski, bet šoreiz sapratu, ka negribu pa vakariem ņemties ar taisīšanu un nervozēt par printēšanu. Anna atsūtīja gala versiju mūsu dizainam, un ir super.
Un ļoti piekrītu par domu maiņu - esmu jau paspējusi kāzu krāsas pārmainīt, jo sapratu, ka gribas ko hipsterīgāku tomēr, tā atgriežoties pie sākuma versijas. :D Un ar ielūgumiem arī bija līdzīgi - sākumā domāju, ka jātaisa pēc iespējas lētāk un neiespringstot, bet ātri vien nonācu pie atziņas, ka tā tomēr ir mūsu vizītkarte, pirmais mesidžs par to, kādas būs kāzas, turklāt cilvēki jau šādas lietas glabā visu mūžu. Pēc gadiem būs tik jauki paskatīties un pasmieties, cik vecmodīga droši vien nu ir mūsu kādreiz modernā gaume. :D
28.02.2018 09:27 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Jautājums- cik laicīgi sarunājāt vietu? Cik ilgu laiku pirms lielā notikuma sākāt plānot kāzas? :)
28.02.2018 09:57 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
cik laicīgi sarunājāt vietu? Cik ilgu laiku pirms lielā notikuma sākāt plānot kāzas?

Vietu sarunāju gadu pirms kāzām. Kaut ko palēnām plānot un citas pozīcijas sāku plānot 6-7 mēnešus pirms. Bet viss ir ar pauzēm. Nedēļu aktīvāk kaut ko daru, tad divas nedaru vispār... :D
Ā, meitenes, man šonakt bija pirmais murgs par kāzām :D Līgavainis pat modināja mani, jo sabijās no tā, cik smagi elpoju. Brr... Nepatīkami atcerēties :D
28.02.2018 10:21 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Mums līdzīgi - vietu rezervējām gadu iepriekš, aktīvi meklējot tādu, kas mums patiks un būs tuvu Rīgai, lai var visi braukt ar takšiem mājās. Un pārējo visu darām kopš rudens, bet arī ar riktīgām pauzēm. Kad uznāk iedvesma, ņemamies, kad ne, tad viss uz mirkli noklust. :D Kāzas būs jūnijā.
28.02.2018 10:34 |
 
Reitings 17
Reģ: 26.10.2017
Runājot par ielūgumiem, man vienmēr licies dīvaini, ka mums ir tik daudz individuālo ielūgumu tapinātāju un cakotāju, bet neviena drukas kompānija Latvijā nepiedāvā jau gatavus (modernus un pievilcīgus) dizainus inetā, kur pasūtītāji var izvēlēties sev tīkamāko un aizpildīt ar savu informāciju un saņemt pasūtījumu pastā. Mēs savam kāzām izmantojām vistaprint, kas ir globāla drukas kompānija, pārstāvēta visās lielākajās Eiropas valstīs. Viens ielūgums mums laikam izmaksāja ap 0,3 EUR, un vismaz manuprāt izskatījās daudz labāk un modernāk, nekā tie lāzerpapīrīši, kas dominē Latvijas tirgū. Turklāt tur var pasūtīt pieskaņotas galda kartes, ēdienkartes, uzlīmes, aploksnes, Save the Date kartiņas, suvenīriņus viesiem tieši izvēlētajā stilā. Cenas ir ļoti pievilcīgas, salīdzinot ar individuālo darbu LV.
Apprecējos 2017. jūlijā, saderinājāmies 2015. pašā nogalē, noslēdzām līgumu par kāzu vietu 2106. gada pavasarī, apmēram 15 mēnešus pirms kāzām. Viss notika agri, jo organizējām attālināti.
28.02.2018 12:01 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Uz kuras rokas liksiet laulību gredzenus - kā pierasts vairāk mums uz labās vai uz kreisās?
28.02.2018 12:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!