Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

gribu sev pūkainu draudzeni :)

 
Reitings 1331
Reģ: 29.01.2009
gribu mazu murrājošu kamoliņu,vēlams sieviešu dzimtā,ideāli,ja gaišā krāsā. vislabāk,ja līdz 2 mēn.
kaķēns būs mīlošās,gādīgās rokās.
vēlams rīgas robežās
(ss.lv jau izložņāju)
07.01.2014 00:08 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Koshlene, piedod, tu kaut kā tik paranoiski, pret sevi vērstu visu uztver. Es tevi nevienā teikumā neesmu nosaukusi par bezatbildīgu, vēlreiz atkārtoju. Nomierinies. Un vēl nosodījums? Nu wow :D
Un vēl pēkšņi atpakaļ es tev esmu teikusi vest kaķēnu :D Tiešām pelēks tev nepastāv - tikai viens grāvis vai otrs :D
09.01.2014 10:52 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Nu, vispār, es kaķi meklēju vairākus mēnešus. Un patreizējo dabūju tikai tādēļ, ka man paveicās. Ir tikai 2 varianti- vai nu pamestie, no patversmēm, uz ielām atrastie, "mēs braucam uz ārzemēm, nav kur likt" kaķi vai maziņi. Tad es labāk ņemu maziņu un sekoju līdzi tam, kā viņš aug, ko ēd, ko dara.
Un braucot savam kaķītim pakaļ, es vispār nezināju cik viņš ir vecs, bildē izskatījās smuks, tikpat labi varēja būt arī 5 mēneši. Stulbi, reāli stulbi ir kaut ko pārmest par bezatbildību. Ko dod tas, ka tu mani tagad informē un nosodi? Man vest viņu atpakaļ, vai?!
Pirms visa šī joma nav sakārtota, ir diezgan bezjēdzīgi pārmest, ka kāds paņem mazu kaķīti.
Ar jomas sakārtošanu es domāju- visus kaķus čipēt, ņemt uzskatē visas grūsnās kaķenes un reģistrēt, kad piedzimst metiens un kad tiek atdots.
08.01.2014 23:55 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
koshlene, tā vis nav, ka subjektīvais viedoklis. Piemēram, atgriežoties pie tā paša vecuma, to nosaka likums, iesaka veterinārārsti, par to ir atrodami raksti internetā (nu, sorī, ne jau nu kaimiņu Vaņas izdomāti :D kur vispār ko tādu izrāvi? :D ).
Kāpēc domā, ka nemēģinu apkarot? :D
Nevienā teikumā netiki tiešā tekstā nosaukta par bezatbildīgu. Tas, ka pārējo meiteņu minētie piemēri izceļas ar lielāku atbildīgumu, tas gan.

Jā, tagad skaitās normāli kaķus nekontrolēti saražot ("manai princesītei metiens - atdodam labās rokās" - nu wtf, kā tu pārbaudi, cik tās rokas labas? :D ) un atdāvināt, ka tik ātrāk. Turklāt, piedāvājuma ir vairāk nekā pieprasījuma, tāpēc tie "gribu maziņu, zem 2 mēnešiem" diktē visu padarīšanu. Es cenšos kaut mazliet vairāk painformēt (tai skaitā ar līdzšinējiem komentāriem) un strādāt pie tā, lai šī attieksme ar laiku uzlabotos - un tiktu ņemtas, patiesi, ņemtas vērā VISAS dzīvnieku labturības prasības, nevis tikai tās, kuras par gana ērtām paša saimnieka labumam atzītas.

Bet nu šoreiz patiesi (no manas puses) noslēgumā - dari, kā uzskati par pareizāku. Es sen zinu, ka internetā cilvēkus var tikai mudināt - kaut minimāli - aizdomāties, bet ne jau nu par kaut ko pārliecināt :D
08.01.2014 23:42 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
DaYa
Viss, ko tu rakstīji bija subjektīvs viedoklis. Nekur nekādus faktus neredzēju.
Es gan domāju, ka labāk ir tādai kā es paņemt tik mazu kaķīti, nevis kādai ģimenei ar bērniem vai kādam, kurš nevar ar viņu pavadīt visu dienu. Tādēļ uzskatu, ka rīkojos atbildīgi, paglābjot viņu no visādiem lošiem. Kādēļ tad nemēģini apkarot tos, kuri tik mazus kaķēnus dod prom? Atdos prom tik maziņu jebkurā gadījumā, vai es paņemšu vai kāds cits. Neredzu šajā gadījumā jēgu visām mesties man virsū un apsaukāt par bezatbildīgu.
Un es arī neuzskatu, ka man tagad būtu jāvāc uz mājām visi iespējamie kaķi, kuri ir pamesti (jo jāņem taču jau liels, vislabāk no patversmes). Protams, ir žēl, bet es nedomāju, ka man jāuzņemas atbildība par visiem idiotiem, kuri pamet dzīvniekus.
08.01.2014 22:23 |
 
Reitings 122
Reģ: 07.11.2013
Mēs savējo apmēram pusotra mēneša vecumā dabūjām no meitenes, kuras ģimene kaķēnu bija atradusi zem mašīnas kapota. Šobrīd iet jau 5. mēnesis mincim, veselīgs. Tik mācīties gan vēl diezkā negrib un piekritīšu, ka kaķus, kas nav auguši pie mammas ir grūtāk izmācīt.:)
08.01.2014 18:08 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
koshlene, piedod, biju cerējusi uz saturīgu diskusiju ar tevi :D bet nu tad, protams, manu iepriekš rakstīto vari neņemt vērā :D ja reiz nekas no tevis nosauktā nav nekas vairāk kā subjektīvs viedoklis, kurā neesi gatava pieņemt faktus.
That's ok. Mani tas naktī negrauzīs. Tāpēc ar putām uz lūpām negrasos izskaidrot tos daudzos punktus, kuros tu maldies. Ja tev šāda pieredze darbojas, uz priekšu!

Man prieks par apzinīgiem kaķu saimniekiem kā Afrodīte un susy, un daudzas iepriekš komentējušās meitenes :)
08.01.2014 16:19 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Kaķenīte saviem bebukiem ļoti daudz iemāca par to, kā jāuzvedas. Viņas iemāca kaķītim aiziet uz kastīti nokārtoties, parāda, kā reaģēt dažādās situācijās. Katrs dzīvnieciņš ir citādāks, bet kaķu mammai ir liela loma kaķēna "pasaules uztveres" izveidē, kas var būt negatība (skrāpēties, bēgt prom, izvairīties) vai pozitīva (glaudīties, ļauties, nebaidīties). :)
Man ir pieredze gan ar jaundzimušu kaķēnu audzināšanu, gan ar jau 6 mēnešus veca pusaudzīša ienākšanu ģimenē. Jaunāku par 2 mēnešiem es neņemtu, bet viss ir atkarīgs no iespējām būt klāt mazajam visu dienu vai dienas lielāko daļu. Pavisam mazajam pūkainim vajadz diezgan daudz uzmanības, piemēram, barošanas biežums utt.
Lai veicas mincīša meklējumos!! :)
08.01.2014 16:16 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Manas kaķenes kaķēni tika atdoti 2 mēnešu vecumā vai nedaudz pēc. Es nevaru iedomāties, ka viņi tiktu atdoti ātrāk, pirms tam taču kaķēns ir tik atkarīgs no mammas.. Tā kā arī saku lielu FUJ cilvēkiem, kuriem, ka tik ātrāk dabūt "pūkaino, mazo kamoliņu".
08.01.2014 15:50 |
 
Reitings 615
Reģ: 20.10.2009
Mans mazulītis tika paņemts ātrāk prom no savas mammītes, jo sieviete, kas man viņu pārdeva nevēlējās ilgāk gaidīt un viņai vajadzēja naudu. Pat biju aizrunājusi un teicu, ka ņemšu, bet tad kad zvanīju un jautāju, kā kaķēnam iet, viņa jau bija runājusi ar citiem pircējiem. Redz cik ļoti bija vajadzīga nauda.
Tagad mans kamolītis ir pie manis un, lai viņš augtu liels un vesels pērku viņam vitamīnus. Tagad uztraucos vai viss kārtībā, jo to poti varēs dabūt tikai pēc 3 mēnešiem (manam tikai 2 mēneši).
08.01.2014 15:46 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Tas, ka Tu šaubies, nenozīmē, ka tā nav Pavēro kādreiz kaķenes rotaļas ar kaķēnu - caur to mamma iemāca ĻOTI daudz. Tāpēc var izskaidrot sakarību, kāpēc kaķēni, kas atrauti no mātes krietni ātrāk (cilvēku iejaukšanās dēļ, vai, kā Ambera minējusi, kad māte pati atsakās) ir mežonīgāki, ar stūrgalvīgāku raksturu utml. Par to ir daudz pētniecisko rakstu, intereses pēc vari pagūglēt

Man ir pilnīgi pie kājas, ko raksta kaut kādi zinātnieki un pētnieki, es saku kā man ir bijis pēc pieredzes. Ko dod, ka Vasja no sūnu ciema uzraksta rakstu par to, cik vecu kaķi var ņemt uz mājām? Ne jau viņš kaķenei ir pajautājis. Teorija no prakses, kā zināms, krietni atšķiras. Man visi kaķi ir bijuši paņemti maziņi, neviens par mežoni vai stūrgalvi nav izaudzis.
&es labāk paņemu maziņu, nevis tādu, kuram jau izveidojušies ieradumi. Pie tam- kādēļ neņemt, ja kaķēnus saimnieki dod prom? Pagaidīt, lai paņem citi un speciāli meklēt vecāku kaķēnu? Vai arī uzstāt, lai patur pie sevis, kamēr paies tas n laiks? Tak reāli tā neviens nedara! Ja nevarētu dot prom tik maziņus, tad jau arī neviens nedotu.
Un jā, man patiesībā būtu bail ņemt jau pieaugušu kaķi, jo es nezinu, kur viņš audzis, kā uzvedies un ko darījis. Ja vēl kaķis pats pieklīstu, regulāri nāktu utml.- varbūt, bet apzināti ņemt gan laikam nē.
08.01.2014 15:26 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
par lielu kaķi, vai viņu var pārmācīt vai nevar, es nezinu


Visbiežāk - var. Mums pat ielas kaķene, kas 2 gadu vecumā mājās nonāca un no cilvēka paniski baidījās, tgd ir lielā mīlule un mājas dīva :D
Bet, ja cilvēku māc šaubas, protams, labāk savam variantam piemērotāko izvēlēties, jo viss jau arī atkarīgs no mācīšanas, vēlmes kontaktēties un strādāt ar to kaķi.

tas, ka kaķis ir liels un nepārmācāms, ir mīts.

+++
08.01.2014 13:52 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Skaidrs, ka visi grib mazos, jo tādam vēl var kko iemācīt. 2.5 mēnešos jau ir izveidojies raksturiņš, diez vai tur kaut ko baigi iemācīsi. Es arī nenormāli šaubos vai kaķene māca kaķēnam uzvedības normas. Manuprāt, to māca kaķīša saimnieks. Kaķene iemāca kā rūpēties par sevi - t.i. mazgāties, nokārtoties, ēst barību utml.


mēs savu kaķēnu dabūjām, kad viņam bija 5 mēneši. nekāds raksturiņš viņam vēl nebija. viņš bija ļoti bailīgs un apjucis kā jau jaunā vietā. visu ierādījām un viss ir ok. mācām, ko nedrīkst utt. viņš saprot utt.
manuprāt, arī līdz tiem 2,5 mēn. kaķēnu nevajadzētu atraut no mātes, ja vien saimnieki nemet viņu laukā vai viņam nav mammas utt, jo tomēr kaķene tajā periodā taču viņam visu ko māca.
par lielu kaķi, vai viņu var pārmācīt vai nevar, es nezinu, bet nu jā, tieši to iemeslu dēļ negribētu jau pieaugušu kaķi.
no sākuma mēs arī gribējām kaķēnu apmēram 3 mēnešus vecu, bet pēc visa pārējā nebija tik mazi, bet gaidīt negribējās. tāpat viņš vēl ir kaķēns.
08.01.2014 13:42 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Man ielas kaķis ienāca ģimēnē 5 gadu vecumā. Tika iemācīts viss, tikpat kā no nulles, un tagad ir kārtīgāks par otru kaķi, kurš bija jau bērnībā pieradis pie mājas. Tāpēc, vismaz pēc sevis spriežu, ka tas, ka kaķis ir liels un nepārmācāms, ir mīts.
08.01.2014 13:32 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
www.tutti.lv- ik pa laikam ir kādi piemestie, pat ja nav saliktas bildītes vēl mājaslapā, var uzzvanīt vai aizrakstīt Ingvildai, un viņa atsūtīs bildītes :)
08.01.2014 13:28 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Sise, nē, vnk darbojos dzīvnieku aizsardzības biedrībā.
08.01.2014 13:08 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.01.2009
DaYa, baigaa veterinaaraarste esi :D
08.01.2014 12:53 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Koshlene, mans mērķis nav strīdēties. Jebkurā gadījumā es priecājos, ka kaķēni atrod mājas, lai vai kādā vecumā. Bet, protams, viņu pašu interesēs to būtu darīt attiecīgajā vecumā.

Esmu kādus 10 mežonīgus ielas kaķēnus, kam krietni +2 mēn. pieradinājusi gan pie cilvēka, gan istabas, gan kastītēm, gan normālas uzvešanās :D
Ja patiesi interesē likums, lūk, šeit tas rakstīts: "20. Kaķi atļauts atsavināt, nākamajam īpašniekam nododot kopā ar vakcinācijas apliecību vai mājas (istabas) dzīvnieka pasi (ja dzīvniekam ir implantēta mikroshēma):
20.1. pēc 10 nedēļu vecuma sasniegšanas un vienu nedēļu pēc pēdējās vakcinācijas pret vīrusa izraisītām infekcijas slimībām;
20.2. pēc triju mēnešu vecuma sasniegšanas, ja dzīvnieks ir vakcinēts pret vīrusa izraisītām infekcijas slimībām un trakumsērgu, bet ne agrāk kā nedēļu pēc vakcinācijas."

.

Es arī nenormāli šaubos vai kaķene māca kaķēnam uzvedības normas.

Tas, ka Tu šaubies, nenozīmē, ka tā nav ;) Pavēro kādreiz kaķenes rotaļas ar kaķēnu - caur to mamma iemāca ĻOTI daudz. Tāpēc var izskaidrot sakarību, kāpēc kaķēni, kas atrauti no mātes krietni ātrāk (cilvēku iejaukšanās dēļ, vai, kā Ambera minējusi, kad māte pati atsakās) ir mežonīgāki, ar stūrgalvīgāku raksturu utml. Par to ir daudz pētniecisko rakstu, intereses pēc vari pagūglēt ;)
08.01.2014 12:46 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man liekas, ka iemācīt var arī pēc 2,5 mēnešiem. Vai arī mums ir nenormāli noveicies. Mūsējā ir no patversmes un pie mums nonāca 7 mēnešu vecumā. Tagad viņai ir gads(un varbūt kāds mēnesis, precīzi neskaitu) - visu ko varēju viņai iemācīt. Gan to, kur kāpt ir kategoriski aizliegts, gan vēl šo to. Iemācījās, ievēro. Niķi, protams, uznāk, bet kopumā - ievēro.
08.01.2014 12:33 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Mums ģimenē pirms gadiem arī ienāc kaķens mazliet vairāk par mēnesi itkā māte esot atteikusies nu kaķēna un kad mamtei bija par daudz piena ka nebija vairs kaķēna brauca un lūdzās lai aizvedam kaķēnu atpakaļ lai mamma nemokas, bet tas kaķēns bija šausmīgi slimīgs...
08.01.2014 12:26 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Samācīt var arī gadu vecu ;)
Mūsu ģimenē visi kaķi ir no ielas, visi izaudzināti par superīgiem mājas kaķiem. Pie sava puiša tiku kad viņam bija kādi 6 mēneši. Vienkārši paņēmu bezsamaņā gulošu uz ielas. Ne reizi pa šiem 3 gadiem nav nokārtojies ārpus kastītes, pat vemt iet pie kastītes, uz galdiem nelien, egli un egļu mantiņas neaiztiek un zina, ko drīkst vai nedrīkst darīt.
Patiesībā, ja vien kaķis raksturā nav riktīgs mežonis, audzināšanai ļaujas gandrīz jebkurā vecumā. Un visi no ielas paņemtie kaķi vienmēr ir zinājuši, ka jāiet uz kastīti, iemācījušies iet uz savu gultiņu, neskatoties uz to, ka nekad nav audzināti.
08.01.2014 12:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits