Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

sesija

 
Reitings 211
Reģ: 20.05.2013
Sveiciens,
tātad tūlīt jau janvāris un sesijas laiks.
Varbūt kāda var padalīties ar efektīviem padomiem - kā labāk plānot laiku un paspēt visu izdarīt? Man ir diezgan apjomīgi teorētiski eksāmeni, kur tikai jālasa, bet nuu vai nu slinkums, vai vnk maz ko atceros, bet vienmēr sesijā iet traki :D
man jau ir joks - lai visu izdarītu būs jāsēž ar grāmatām zem eglītes, bet sesijas beigās mani izraks no skujām :D
gaidīšu kādus labus padomus no Jūsu pieredzes un labu sesiju (tiem, kuriem tā tuvojas)
M.
22.12.2013 18:59 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
oho Nazic kur dabuji automatus? malacis. :) man lidz automatiem kaa lidz Marsam :D

man arii sesija janvara beigas, sobrid tads viegls stresins ir… man nepalidz metode ''pasvitrot un parlasit galveno'' man jazin ir VISS. piemeram, ja anatomija ir gramata ar 112lpp, tad ari visas tas lpp jazin. nezinu, beedigi vai labi.. :D gan jau pec tam pasai skitiis, ka labi vien ir, ka tik daudz bija jamacas, bet sobrid man tas galigi nepatik. jo es esmu slinka pec dabas, ma loti nepatik sevi apgrutinat :D nekad neesmu macijusies naktis, jo es neredzu tam jegu - macities, kad galva nedoma un kermenis ir noguris :D man vislabaka patik macities , kad esmu atputusies, paedusi un tiesam gatava macities, tad pat tas isteniba ir labak, jaa , varbut viena piegajiena es izdaru mazak, bet attiecigi VISU ko lasu un rakstu iemacos kartigi un loti censos saprast logiski vai atrast kaut kadas ''savas'' likumsakaribas, kaa to vieglak atcereties. mehaniski paarakstit nav mana macisanas metode.
27.12.2013 12:32 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Es vnk taisīju konspektus sev saprotamā veidā, pierakstot būtiskāko. Vēl es labāk atceros, ja lasu skaļi. Tad nu sēdēju un savus konspektus skaļi lasīju :)
bet piekritīšu, ka tad, ja esi visu gadu sekojis līdzi, tad nekāda baigā problēma mācīties nav.
27.12.2013 11:14 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Tā kā man 80% vienmēr bija mutiskie eksāmeni, tad laicīgi jau biju sagatavojusi biļetes - vairākas reizes pārzīmēju grafikus, rakstīju formulas, papildus lasīju jaunākās ziņas utt.

Nezinu, man sesija nevienu gadu nelikās nekas tāāāāāāāds nenormāls, jo visu gadu normāli mācījos.
27.12.2013 11:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
viss atbilst normām


Aj, necilā sāpīgās tēmas par "normām" mūsu augstskolās ... :( Jo tiešām, ja studiju joma interesē un kaut kādas zināšanas jau ir, tad līdz pārpasaulīgām mocībam tiešām parasti ir tālu. Bet - vai tas ir normāli?

Man ir draugi, kas neturpināja mācības universitātē, jo viņiem tur bija par vieglu. Viens aizbrauca uz ārzemēm un tagad jau ar doktora grādu, otrs beigās neizstudēja neko, bet ir pašmācības ceļā dikti zinošs... Tādas mums tās brīnišķīgās universitātes.

No manas pieredzes, ja eksāmenam uz 8-9 var sagatavoties 1 nakts laikā, nu tad jāsecina, ka nav baigi augstas prasības. Bet atkal - vai tam būtu jābūt normai? Bet, tikko studentiem liek reali mācīties, tā ir brēciens daudzbalsīgs: vai, a mums darbs! vai, a mums citi eksāmeni! vai, a jūs vispār saprotiet, cik tas laika aizņem???

Ņuņņas. Gan studenti, gan pasniedzēji. Visi! :D
27.12.2013 11:10 |
 
Reitings 1352
Reģ: 10.08.2012
diez vai ar atkārtošanu viss tā viegli nāks... man arī tgd pats grūtākais priekšā grrr, nez ar ko sākt, visam termiņi, laiks skrien :( šķiet, ka nolemts ir man skolu nepabeigt
27.12.2013 10:53 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Apsveicu ar nekvalitatīvas izglītības "iegūšanu".


Var jau gadīties arī, ka cilvēks vnk ir spējīgs un gudrs. Es arī agrāk sevi šaustīju, ka jau 3.reizi esmu nonākusi augstskolā, kurā "neko nemāca", bet izpētot studiju kursu aprakstus un analizējot prasības, vnk sanāk, ka viss atbilst normām, gluži vienkārši ir cilvēki, kam ir dzīves pieredze un zināšanas ārpus skolām un kaut kā viss saslēdzas, ka studēt nav pārpasaulīgas mocības, jo īpaši, ja strādā tajā jomā, ko studē un vēl vispār studiju joma pašam interesē.
27.12.2013 10:50 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009

:D
27.12.2013 00:50 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man paliidz konspektu taisiishana un daudz, daudz flashcards. Dazkaart ir sanaacis staigaat apkaart pat ar vairaakiem simtiem. Ik pa stundai, ik peec divaam, izvelku aaraa un aatri paareju visaam cauri, njemot aaraa taas, kuras 100% zinu. Saaku gatavoties videeji 2 nedeeljas pirms. Manaam smadzeneem vajag laiku, lai viss "noseestos". Man ir efektiivaak 5x dienaa pa kripatinjai atkaartot 2 nedeelju laikaa, nekaa 100x paarlasiit divas dienas ieprieksh. Taa vairaak speeju atcereeties.
27.12.2013 00:39 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ishi, nu tad skaidrs ar tevi :)
26.12.2013 22:58 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Haha, paldies. :D Bet nu chill nejau tāpēc, ka nekas nav jāzina, bet vnk loģiskā domāšana un tā. :D Piemēram, augstākā matemātika, programmēšana, datorgrafika un līdzīgi priekšmeti ir zem "chill" kategorijas tāpēc, ka vnk tur nav ko zubrīt. Saproti vai nē :D
26.12.2013 22:54 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Solo Laimīgā,man automāts pagaidām ir tikai vienā priekšmetā,turklāt diezgan vieglā un iespējams būs vēl vienā,kas arī ir viegls. :D
26.12.2013 22:53 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Konspektus neveidošu, jo tas aizņem ļoooti daudz laika


Es savādāk nemaz nevaru iemācīties ;) Tikai taisot konspektus, un eksāmenam arī vieglāk sagatavoties - atliek tikai pārlasīt :)
26.12.2013 22:52 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Man lielākajā daļā priekšmetu automāts, eksāmens jāliek 2, varbūt 3 priekšmetos, sesijas laikā jāuzraksta 3 kd, kas nav uzrakstīti gada laikā, jāuztaisa kādi 4 rasējumi - tas arī viss :) Un tam visam 4 nedēļas laika :) Tad jau sanāks laiks gan atpūsties, gan paballēties, gan, protams, kārtīgi samācīties tam, kam jāmācās :D
26.12.2013 22:50 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Šogad būs viegla sesija, jo nav nekādu apjomīgu teorētisko eksāmenu, jāaizstāv kursa darbs un jāizveido dažas prezentācijas un tas pa lielam viss! Ā, vēl prakses aizstāvēšana, bet nu par to arī nesatraucos! :)

Tur kur jāzina teorija - es nezinu cik prātīgi tas ir, bet es vienkārši visu iemācos no galvas, ko rakstīšu! Bet nu man tas arī ir diezgan viegli - pāris reizes pārlasu un visu zinu jau :D Tiesa gan - pēc eksāmena visu arī tik pat ātri aizmirstu :D
26.12.2013 22:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pārējie ir vnk chill


Apsveicu ar nekvalitatīvas izglītības "iegūšanu".


Par tēmu: Vistrakākā ir pirmā sesija, kad nav īsti skaidrs kas un kā. Pārējās jau ir vieglak, ir skaidrs, kādas ir prasības, ko no tevis vispār grib, un attiecīgi ir skaidrs, kā konkrēti tev to vislabāk apgūt - regulāri visu semestri, zem eglītes, pēdējā naktī vai špikot.

Es visvairāk savā iegūtās izglītības jomā esmu apguvusi.... pēc universitātes beigšanas. Pēkšņi sāka interesēt attiecīgās lietas (pāris gadus par vēlu), iepirku un internetā izraku grāmatas, un sāku brīvajā laikā lasīt prieka un izklaides pēc.

Studējot - uz eksāmeniem mācījos pēdējā naktī, un, attiecīgi, visu veiksmīgi aizmirsu pāris dienas vēlāk. Viss bija labi, līdz brīdim, kad izlaidumā man izsniedza diplomu, un nāca apskaidrība tajā brīdī - a bet es taču neko lāga nezinu un neprotu....
26.12.2013 22:50 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Man ir jāmācas precīzi vienam eksāmenam & es nevaru saņemties samācīties to pašu.. :D Pārējie ir vnk chill
26.12.2013 22:42 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
galvenais ir sistematiski macities visu gadu, tad sesijas laika tik naksies atkartot. ja visu laiku ir kak popala, tad iemacities nedelu vai dienu pirms eksamena ir gruti vai tik pat ka neiespejami. pati esmu ta darijusi un zinu, ka tada gadijuma atliek vienigi spikot, ja negrib izkrist. butiba pa vienu dienu apjomigai temai pat spikeri nevar uztaisit, pat ja uztaisitu, tad ka tu nospikotu no tik liela materiala(tad atliek telefona lekcijas, bet kamer tur ko atrod...nu gruti).

un vel esmu macijusies svetku laika, jo velejos augstskolu pabeigt.
26.12.2013 22:40 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Man jau ir iestājusies panika,pēc sesijas varēšu pateikt kā gāja. :D
26.12.2013 22:37 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man kaut kā vienkārši veicas.

Kādreiz mācījos, bet šajā pēdējā semestrī man to vairs ne gribas, nedz arī ir laiks. Viss līdz kaklam - otrais gads maģistros. Uz lekcijām pa retam gāju skata pēc, kur apmeklējumu prasīja noteiktu. Kad biju lekcijās, neko nepierakstīju, paralēli kompī darot citus darbus.

Viens eksāmens jau nolikts - pirms tam gribēju tomēr kaut kādus tekstus palasīt, bet laika tā arī nesanāca. Aizgāju tāpat - kas būs, būs. Bija 8. :D Turklāt, teorijas eksāmens. :D Kārtējo reizi pārliecinos - nebija jāmācās tālāk tas pats, kas bakalaurā.
26.12.2013 22:36 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Mācījusies esmu visu gadu, tā kā satraukumi mazi.
Uztaisīšu pāris konspektus,jo tas ir veids,kā es varu atcerēties visu A-Ž perfekti :)
26.12.2013 22:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits