Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Edam veseligi!

 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Gribu sakt est veseligi. Bet ne ieturet dietas vai nomest svaru, sezot uz salatiem!

Ieejot veikala, es parasti apjuku no piedavajuma, visa ka ir tik daudz, viss izskatas tik garsigs! Un tad es vairs nezinu ko pirkt! :D Un kas tad isti ir veseligs un kas nav!

Kas ir Jusu VESELIGAS Top 3 lietas!

Manas

- avakado- izmantoju to sviesta vieta, ka ari pie salatiem
- lasis- garso cepts ar citronpirariem, timianu un citronu
- auzu parslas- edu dazreiz brokastis
26.11.2013 11:41 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es laikam veel varu mineet kafiju-dzeru katru riitu labu tiiru kafiju-es uzskatu ,ka kafija ir veseliiga .Loti labs uriinedzenosais liidzeklis .
26.11.2013 20:15 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ja jaizveido manu veselīgo produktu top 3, tad tie būs:
1.griķi
2.kefīrs/biezpiens
3.dārzeņi/ augļi
26.11.2013 20:12 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man noteikti katru dienu ir:
1)saknes,daarzeni, salaati,zalumi.
2)zivs vai gala.
3)biezpiens,jogurts,siers.
4)RUPJMAIZE:)
Dzeru katru vakaru mazliet sarkanviinu pie vakarinaam.Ja eedam zivi,tad baltviinu.
26.11.2013 20:07 |
 
Reitings 718
Reģ: 29.01.2009
Kas ir vērtīgāks - vistas vai truša gaļa?

Pēdējā laikā no gaļām lietoju tikai truša ...
26.11.2013 19:51 |
 
Reitings 347
Reģ: 15.03.2013
1) Vistas fileja un medījuma gaļas
2) Sēnes un dārzeņi
3) Mājas siers ar zemu tauku saturu un vājpiena biezpiens ar lociņiem. :)
26.11.2013 19:39 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man prieks,ka daudzas meitenes ir saakusas domaat,ko liek veederaa.Es pirmkaart loti piedomaatu pie lietaam,kaa krejums,tauki,arii sviests.Interesanti,ka man darbaa ir viena sieviete,kura auglus eed,cik grib un briinaas,kaa man negribaas:DMan negribaas tiesi taapeec,ka mans organisms neprasa.Es varu apeest vienu augli un buut lotilaimiiga...Visa laikam ir pietiekosi organismaa.Eedu gandriiz pilniigi visu,bet daudz mazaakas porcijas,kaa parasti cilveeki sev liek uz skiivja!
Auglus var apeest loti daudz un cilveeks nebuus paeedis-uz vienu mirkli buus taa saata sajuuta,bet peec tam atkal tuksums.Esmu noveerojusi,ka ir liela atskiriiba,ko eedu-neiet runa tikai par to izskatu...iet runa par KONCENTREESANAAS speejaam,toleranci-tureet acis valaa....Man ir loti daudz koleegu,kuri paeed pusdienas un peec kaada laika nespeej notureeet acis valaa,kaa naak miegs...!
26.11.2013 17:11 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Shoriit, starp citu, pirmo reizi pameegjinaaju uztaisiit pouched eggs. Vieglaak, nekaa likaas un es nezinaaju, ka olas var buut tik ljoti garshiigas. Tagad zinu, kas kaadu laiku man buus katru riitu :)
26.11.2013 17:02 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Tie miltu un olu panejumi man vispar liekas briesmigi. Fuj
Garso viss cepts bez tiem.
26.11.2013 14:53 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
kampanella,

Paldies par jaukajiem vārdiem. Tagad pārlasīju savu komentāru, varbūt kāds uztvēra to personīgi, es ceru ka nē, jo tā nebija domāts.
Jā, veselīgs dzīves nav jau tikai ēdiens, bet arī daudz kas cits. Tev bija minēts vīns. Zini ar vīnu arī jāuzmanās. Mācos vīnu jau pāris gadus, teikšu godīgi, ellīgi sarežģīti tas viss ir. Bet svarīgi tomēr ir saprast, tas nav ikdienas produkts, vēl jo vairāk for fun produkts, lai atbrīvotos vakarā. Dažas reizes nedēļā glāzi pie vakariņām jā var, pat būs veselīgi (protams mēs runājam par labu vīnu), taču šeit ir jāprot apstāties un izjust, kad vīns sāk kaitēt. Agrāk es vīnu lietoju biežāk, taču pēkšņi es sāku celties naktī augšā, nevarēju pagulēt ar nepatīkamu trauksmainu sajūtu, spiedienu uz sirdi. Tomēr miegs manā dzīvē ir ļoti svarīgs, jo no tā ir atkarīgs, cik produktīva spēšu būt nākamjā dienā, tamdēļ tagad vīnu lietoju minimāli, visbiežak tomēr ja ir kāds pasākums. Pēc maniem novērojumiem divas reizes nedēļā glāze vīna ir ok. Glāze (100 - 150ml).
Otra lielā panākuma atslēga skaistai ādai, noskaņojumam, labsajūtai ir eļļa - linsēkļu, naktsveces vai zivju eļļa. Es lietoju zivju eļļu katru dienu pa vienai ēdamkarotei. Rezultāti satriecoši jau parādās pēc divām nedēļām.
Ļoti svarīgs nosacījums ir lai ģimene arī atbalstītu. Man ir paveicies, šajā dzīves veidā mani ir ievilinājis un pieradinājis mans vīrs, savukārt ēdiena improvizācija un izkopšana ir tikai loģisks turpinājums iesāktajam. Taču ļoti daudzām sievietēm ar šo iet visgrūtāk, jo vīrietis grib karbonādi un kotleti katru vakaru kopā ar colu. Līdz ar to, sievietei rada sarežģītākus apstākļus izkopt to dzīves veidu, ko tik ļoti vēlas.
Un visbeidzot improvizācija virtuvē ir svarīga. Man ļoti patika kā Signe Meirāne bija iztiekusies par savu pēdējo grāmatu (kas ir četras sezonas autore galu galā ļoti populāra cosmo vidū), nav svarīgi sekot receptei, jo tieši tas padara tik unikālu gatavošanu. Nav baltais cukurs, lieto brūno, nav koriandrs, liec dilles utt.. šī ir visa pamatbūtība, galvenais atvērties un nebaidīties :)
26.11.2013 14:49 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Es parasti censhos uzturaa lietot sezonas daarzenjus. Ja vasaraa to visu var eest svaigajaa vai jaucot salaatos (turklaat izveele ir milziiga), tad ziemaa man visbiezhaak ir saknju sauteejumi vai zupas. Miiljaakais daarzenis - brokolji un ziedkaaposti. Augljus es eedu retu reizi - parsvaraa aabolus vai granaataabolus. Tagad ziemaa arii mandariinus.

Vakar uztaisiiju garshiigas vakarinjas - olaa apcepu vistu (taukvielas neliku, jo panna nepievelk), un tad liku sauteeties kopaa ar sarkanajaam un baltajaam pupinjaam un kjiinieshu saldskaabo meerci (un neveseliigais no taa visa bija tikai taas 3 eedamkarotes meerces).

Tad manaa uzturaa ir daudz biezpiena, tas ir mans miiljaakais eediens kopsh sevi atceros.

Nesens atklaajums - saldie kartupelji, daudz labu lietu un ljoti garshiigi, it sevishki ar kaneeli.


Vispaar par sevi es domaaju, ka es eedu tieshaam veseliigi un sabalanseeti, it sevishkji paskatoties, kaa cilveeki man visapkaart eed. BET lielaa probleema ir kvantitaatee :D eedu par daudz..
26.11.2013 14:37 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
mmm. ..atcerējos, ka drīzumā atkal jāuztaisa aknu plācenīši mājās :)
26.11.2013 14:27 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Parfait, nu jā, tīteņus esmu ņēmusi, bet tur tā saldā krējuma mērce nāk komplektā, nepatīk. Tādus aknu plāceņus vispār dzīvē neesmu ēdusi, būs varbūt jāizmēģina kādreiz. Es nezinu, man nepatīk ņemt kafūžos parastus rīsus, griķus, makaronus. Nezinu kāpēc. Prasās ko tādu interesantāku, ko mājās nevar pagatavot, tāpēc ļoti patik kaut vai tas pats Vairāk saules, kur var just tās interesantās garšas visam, to visu, ko pati nemāku mājās uzmeistarot :)
26.11.2013 14:12 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
ah nu jā, tiesa, zivis es tur vispār neņemu, tikai mājās gatavoju. Aknu plācenīši tur ir labi :D tie man tur ļoti garšo, lai arī agrāk vispār aknas riebās no smakas vien jau. + griķi, rīsi, zupas, salāti, ļoti garšo kāpostu tītenis ar gaļu utt. :) Ir tādas vietas, kur tiešām ir ĻOTI grūti atrast kaut ko veselīgu no visas ēdienkartes, bet šis noteikti nav trakākais variants.
26.11.2013 14:07 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Parfait, nu ar lidiņu jau pēdējā laikā ir nedaudz labāk, skatos, ka arī sākuši iet līdzi laikam, un pat gatavo visādus lēcu sautējumus un citas lietas, kas agrāk nebija. Nē , nu, tur jau vienmēr ir bijuši daži arī veselīgi ēdieni, kaut vai tas pats salātu šķīvis, ko pats var sakombinēt, grillēta vistas fileja u.c.. Bet vienreiz ieejot Vērmanītī nebija nekas jēdzīgs, ko paņemt un gāju prom, ne grillēta vistas fileja, ne tvaicētas zivis. Zivis vispār viņi lielāko daļu pataisa par neēdamām, sacepot miltos un olā.
26.11.2013 14:04 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
kampanella, kas lidiņam vainas? Tur var ļoti pa smuko, veselīgi paēst.
26.11.2013 13:51 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Vispār DIO lika aizdomāties par daudz ko. Par to pašu pieminēto smēķēšanu, limonādēm, alkoholu. Un vai šāda dzīvošana var tikt dēvēta par veselīgu.

Ja es dzīvoju, ēdu veselīgi, no rīta apēdu vārītu olu, pusdienās vistu ar dārzenīšiem, bet vakarā dzeru kolu, uzsmēķēju un vēl regulāri weekendos lietoju nesamērīgi daudz alkohola. Nu nedomāju, ka tā būtu veselīga dzīvošana. Smēķēšana jau nu noteikti pie tādas nepiederas. Bet no otras puses, vai ir kas slikts iedzert pie vakariņām vīna glāzi? Domāju, viss jau ir samērīgumā.

Vispār lasot DIO komentārus par ēšanu, receptēm un visu, kas ar to saistīts, reizēm ir tāds woow, es arī tā gribētu :) Man liekas, ka viņa tiešām dzīvo kopumā veselīgi šajā ziņā. Reizēm, apgrozoties tajās pašās tievētājās, jā, daudzas ēd maz un izvēlas it kā veselīgus produktus, bet nav tās mākas un pieredzes, kā pagatavot interesantus, veselīgus ēdienus un veidot sabalansētu uzturu. Diemžēl, arī es esmu tajā kategorijā. Nemāku es eksperimentēt ar garšvielām, nezinu visādas interesantas veselīgas receptes, turklāt, vēl arī LV ir ļoti izteikti tas, ka daudziem joprojām ir tā neizpratne, kā var ēst tik veselīgi un ķēpāties virtuvē ilgi ar visādām receptēm, ja var uzmest uz pannas kartupeļus ar kotletēm :D Attiecīgi, ja nolem sākt savādāk dzīvot šajā ziņā, jārēķinās ar daudzu apkārtējo neizpratni. Bet es tagad jau cenšos draugu šajā ziņā pārmācīt - agrāk, kad gājām uz restorāniem, viņam bija tā, ka pēc tam vajadzēja mājās normāli paēst, vai iebraukt vēl lidiņā atpakaļceļā :D, bet tagad, jo biežāk ēdam veselīgāk un izvēlamies lidiņa vai maķīša vietā ko veselīgāku, jo lielāka izpratne rodas par to visu, un it sevišķi par to, kāds ēdiens sagādā patiesu baudu. Ka tā perfektā kokosriekstu piena - vistas - garneļu zupa sagādā daudz lielāku baudījumu par Mc donalda lielo komplektu.
26.11.2013 13:46 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
man ar to veseligo esanu sanak-gribeju ka labak, sanaca ka vienmer! uztaisu salatus ar gurki, bet berninam veders netur. vinogas ari ir parbaztas ar pesticidiem...
26.11.2013 13:24 |
 
Reitings 61
Reģ: 11.05.2012
Sporta zāle un ēdu visu, ko vēlos. :)
26.11.2013 13:04 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Es domāju, ka ja augļus un ogas uztver kā veselīgu desertu, nevis uztura balstu, tad problēmu nav.

Ai, ku trāpīgi! :)
26.11.2013 12:59 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
_paris,

īsti ielaisties diskusijā laikam neredzu nozīmi, jo mēs ēdam ļoti atšķirīgi un mūsu filosofija attiecībā uz ēdienu ir savādāka. Jo tā kā es ēdu, es jūtos labi, es esmu labā formā un man ir laba āda, es nesmēķēju un nelietoju gāzētos dzērienus un citus līdzīgus produktus.
26.11.2013 12:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits