Pasaule ir apstājusies?

 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Katrai no mums dzīvē ir bijis moments, kad ir aizgājis kāds tuvinieks. Kādai no mums draugs, kādai brālis, kādai mamma, kādai tēvs, vēl kādai draudzene, kolēģe, kaimiņiene. Tāda ir dzīve - cilvēki mums blakus mirst. Un bieži vien nepelnīti agri. Bieži vien traģiskā nāvē, kad gribas gaudot spilvenā un no galvas nepagaist doma -par ko?
Ceturtdien traģiskā nāvē bojā gāja vairāk kā 50 cilvēku. Kurš pie tā bija vainīgs, mēs vēl nezinām. Bet! Mēs joprojām esam šeit. Es, Tu, un pārējās foruma lietotājas, kas šo lasa.
2006. gadā autoavārijā mira cilvēks, bez kura es nekad nebūtu tāda, kāda es esmu - mans krusttēvs man iemācīja ļoti daudz ko - kad viņš brauca no darba, viņa mašīnā ietriecās dzērājšoferis. Pagājušogad nepareizi izliktu ceļa zīmju dēļ Zviedrijā no kraujas nogāzās manas māsas vīrs. Pirms diviem gadiem nedabīgā nāvē mira mans tēvs. Brāļa pirmā meitene nosmaka ugunsgrēkā.
22. novembrī kāda kļūdas dēļ mira vairāk kā 50 cilvēku vienlaicīgi. Kāpēc šīs nāves būtu jāpadara īpašākas par pārējām?
Kopš dienas, kad iebruka Maximas jumts, šis ir kļuvis par centrālo notikumu. Katrā otrajā diskusijā ir lasāmi kauninoši komentāri - "Kā Tu atļaujies pīkstēt par to vai šo, kad citiem ģimenes gājušas bojā?"
Kur bija šie komentāri, kad mira cilvēki, kurus aprakstīju augstāk? Arī tās visas bija traģiskas nāves, bet tas nenozīmē, ka citiem dzīve neturpinās.
Jebkurš no mirušajiem ir pelnījis cieņu un viņu piederīgie līdzjūtību. Pirms sākt rakstīt šo, es aizdedzu sveci viņiem visiem - gan saviem mīļajiem aizgājējiem, gan visiem tiem, kas gāja bojā ceturtdien Zolitūdē. Bet vai tiešām ir pareizi nosodīt tos, kas šajās dienās ir apņēmušies risināt savas problēmas, tikai tāpēc, ka ceturtdien bojā gāja vairāk par vienu cilvēku?
25.11.2013 02:08 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Šī doma ir tik ļoti egoistiska un infantila... Nav jāspiež citi sērot (koncertu atcelšana nav citu piespiešana sērot, bet gan cieņas izrādīšana tiem, kuri cietuši, zaudējuši traģēdijā) un nav jācepas par to, ka citi sēro.

Kas grib, lai sēro. Kāpēc to bāž sejā tiem, kas nesēro? Kāpēc neviens nesēro par tiem 22, kas šomēnes gājuši bojā ceļu satiksmes negadījumos? Jo tie bija negadījumi? Es nepazīstu nevienu no tiem 22, bet man ir žēl arī viņus un viņu piederīgos. Wtf? Kāpēc tie Maxim;a ir svarīgāki par tiem 22 uz ceļiem? Runa nav pat par viena cilvēka nāvi, bet par to liekulību...
25.11.2013 14:01 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
diskusiju nelasīju..

bet vispār esmu samērā empātiska un bieži pārdzīvoju citu sāpēs, kā savas. tas nav kkā uzspēlēti, bet man tas iet caur prizmu - ja ar mani tā gadītos, kā es justos..
vakar noliku svecītes katedrālē par bojā gājušajiem un cietušajiem, bija neliels atvieglojums.
pēc tam ieejot veikalā bija drausmīga sajūta, bet, ja tieši tagad aprautos mana dzīve, cik daudz vēl neesmu paspējusi izdarīt, pateikt... biedējoši.

lai gan nenosodu nevienu, bet šīs 3 sēru dienas es arī pavadīju, tādās sēru noskaņās, ar svecītēm, klusumā, pārdomās, meditācijā, lasot.. bet, kad redzu, ka citi tai pat laikā uzdzīvo..nu nezinu.

tad vēl manī radās pārdomas, ja ikdienā iet bojā kāda bērna vecaki, arī kāda nolaidības dēļ viņam neviens nemaksā līdz 18g. vecumam kkādas kompensācijas, bet šoreiz pēc tāda lielā nelaimes notikuma gan maksās visi. ja liktenis vai jebkas cits ir lēmis bērnam palikt par bāreni jebkurā gadījumā(!!) (maksimas traģēdijas laikā vai piem. autoavārijā, kur piedzēries šoferis vainīgs) tad kkā tā visa situācija duāla sanāk.. nez.. it kā maximas gadījums būtu savādāks, it kā tad tas konkrētais bērns vairāk ciestu par to, kuram vecākus paņēma piedzēries šoferis.. hmm...
labi, tas nu tā..
25.11.2013 14:21 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Kāda liekulība? Tad jājautā vai tu zini, kas ir liekulība...
Liekulība ir izturēšanās, rīkošanās vai uzskatu paušana neatbilstoši saviem patiesiem uzskatiem, parasti savtīgos nolūkos. Liekulība ir uzskatāma par melu formu.

Kā tas, ko cilvēki jūt, var būt liekulība? Tikai tāpēc, ka viņi to pašu (tik spēcīgi) nejūt par katru bojā gājušo, tas, ko viņi jūt tagad ir meli? Nē, nav. Pirmkārt, kurš ir teicis, ka par viņiem neviens nesēro? Vai kāds ir teicis, ka tie, kas mira Maximā ir svarīgāki? Kā tu vari būt tik pārliecināta, ka lūk NEVIENS nesēro par citiem, kuri gājuši bojā? Tu pati izveido savu interpretāciju par lietām, selektīvi izvēloties kaut kādas informācijas drumslas. Cilvēki, kas aizgājuši bojā negadījumos, arī izraisa cilvēkos skumjas. Domā, ka kāds, klausoties ziņas par bojā gājušajiem, domā - ooo, nu re cik labi?. Cilvēkiem (vismaz lielākajai daļai) vienalga cauri izskrien domā, ka atkal jau kāds gājis bojā, žēl. Bet šī doma, protams nepaliek galvā ilgi. Šajā gadījumā bojā gājis vairāk kā pussimts cilvēku vienlaicīgi. Vai tiešām ir grūti saprast, tieši kāpēc šis gadījums radījis daudz lielāku rezonansi? Vai tas, ko tu vēlies pateikt ir tas, ka jābūt melnbaltai sistēmai? vai nu sēro par VISIEM vai NEVIENU? Vai tad, kad Talsos notika nelaime, vai Reģos, tu arī domāji - cik netaisnīgi, ar ko šie cilvēki ir svarīgāki? Cilvēki jūt, to ko viņi jūt. Tas, ka kāds nesēroja par uz gājēju pārejas notriektu gājēju, bet sēro tagad, neparāda absolūti nekādu liekulību. Ne visi jūt vienādi dažādās situācijās.
Par to ''sejā bāž'' jau teicu - nedomāju, ka kāds grib piespiest tevi sērot, bet gan grib izrādīt cieņu tam Latvijai netpiski lielajam cilvēku skaitam, kur cietuši, zaudējuši, utt. Tāpēc arī pierakstīju piemēru par kaimiņieni - manuprāt, tas labi izskaidro manu domu.
25.11.2013 14:23 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Mani kaut kā šis notikums ir ļoti ietekmējis. Esmu palikusi šausmīgi tramīga, sabīstos no katra mazākā trokšņa, no tumsas bail, murgoju jau kuro naktī, veikalos iedama, uzreiz skatos uz griestiem..Vakar iegāju RIMI, tu bija tāda neliela deguma smaka, paķēru maizi, samaksāju un nesos no veikala ārā, pat aizmirsu, ka vīnu gribēju nopirkt. Braucām vakar pa tumsu, visliak bail, ka kaut kas notiks. Pārskrēja tumšs kaķis pār ceļu, vispār sastresojos. Nesaprotu, kāpēc, jo reāli pat tuvu tam notiukumam neesmu bijusi..
25.11.2013 14:29 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Viens ir sērot un just līdzi, pavisam kas cits - vazāt pa socportāliem bojāgājušo fotogrāfijas, ķērkt virsū glābējiem (no kuriem 3 arī aizgāja bojā), tamborēt sazvērestības teorijas un gudrēties, ko varēja darīt un kā vajadzēja darīt.
Tieši tā vispārējā samazgu laistīšana un miroņu kaulu apsūkāšana derdzas, nevis klusas sēras.

Kā cilvēks, kurš ir zaudējis lielāko daļu ģimenes, daļu no tās - traģiski, varu piekrist, ka tie skaļie kliedzēji un raudātāji šķiet liekulīgi, un patiesas sāpes nemaz nepiedzīvojuši. It sevišķi, ja nevienu šajā traģēdijā iesaistīto nemaz nepazīst.
25.11.2013 14:31 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Es īstenībā ne pārāk labi saprotu par ko ir šī diskusija. Man liekas, ka būtu jānovērtē tas, ka lielākā daļa sabiedrības tādā brīdī jūt līdzi, vēlas sniegt atbalstu un izrāda cieņu. Kā tad būtu jābūt? Noliekam svecīti un ejam ballēt?

Loģiski, ka dzīve turpinās. Visi iet uz darbu un mācībām, nekas no tā nav atcelts. Mazāk iespējas izklaidēties? Manuprāt, Hone piemērs par kaimiņieni visu lieliski izskaidro.
25.11.2013 14:32 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
..jā, es arī pārdzīvoju un brīžiem nevarēju novaldīt asaras, šoku par notikušo. Tas tā, ja nu kāda "izpīpē", ka man ir vienalga.
25.11.2013 14:34 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Viens ir sērot un just līdzi, pavisam kas cits - vazāt pa socportāliem bojāgājušo fotogrāfijas, ķērkt virsū glābējiem (no kuriem 3 arī aizgāja bojā), tamborēt sazvērestības teorijas un gudrēties, ko varēja darīt un kā vajadzēja darīt.
Tieši tā vispārējā samazgu laistīšana un miroņu kaulu apsūkāšana derdzas, nevis klusas sēras.
+++
25.11.2013 15:12 |
 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
Tikko arī kādā no portāliem lasu, ka cilvēkus aicina boikotēt Maximas veikalu tīklu, respektīvi, neiepirkties šajos veikalos. Es, protams, ļoti atvainojos, bet ja man pie mājas ir lielā Maxima, kur ir lielāks produktu klāsts un arī krietni lētākas preces, tad loģiski, ka iepirkšos tikai tur, nevis ar bērnu salā soļošu vairāk kā kilometru līdz Rimi, tuklāt maziņais Rimi, kur prakstiski nekā jēdzīga nav. Tas ir tāds absurds! Manuprāt, uz karstām pēdām jāmeklē vainīgās personas un viņas bargi jāsoda, nevis jāboikotē, piemēram, tuvākais piemājas veikals!
25.11.2013 15:20 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Šī jumta nelaime ir ne vien milzīga traģēdija tautai (uz mūsu nelielās populācijas fona upuru skaits ir graujošs), bet arī pavediens lielām pārdomām.

Analizējot tās cēloņus, notiek uzduršanās vienai kļūmei pēc otras.. Tās ir nevīžības, egoisma un bezrūpības sekas! Katru dienu tiek pieļautas mazas un lielākas paviršības.
Sabrukusī ēka nav jau pirmais pavirši realizētais projekts, tāpat arī cilvēku bezrūpīga reakcija uz trauksmes signāliem ir bieža parādība..

Žēl, ka jānotiek kaut kam ''graujošam'', lai cilvēki sāktu aizdomāties..

Vai nav skumji, ka mūsu saliedētība, vienotība atmostas, kad jau ir ''pieklauvējusi nelaime pie durvīm''.. ?

Manuprāt, ikdienišķā vienaldzība ir grēks, ko vajag izskaust..


Mazliet atkāpos no diskusijas tēmas..
25.11.2013 15:34 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Maximas boikotēšana ir pilnīgas muļķības! Kā jums liekas, ko darīs tie daudzie cilvēki, kuri Maximās strādā, a? Piedāvāsiet tiem visiem darbu?
25.11.2013 15:41 |
 
Reitings 194
Reģ: 06.08.2013
Pilnīgi piekrītu diskusijas autorei.
25.11.2013 15:46 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Si tragedija ir ka atgadinajums. Miliet dzivi, miliet savus tuvos, un izradiet to! Novertejiet to laiku, kas mums ir dots!!!!
25.11.2013 15:48 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Bet vsp esmu šokā par Alexxu - kaut kāda krāniņu mērīšanās ar mirušajiem, vai? Pretīgi paliek, lasot...
25.11.2013 15:57 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Kas grib, lai sēro. Kāpēc to bāž sejā tiem, kas nesēro? Kāpēc neviens nesēro par tiem 22, kas šomēnes gājuši bojā ceļu satiksmes negadījumos? Jo tie bija negadījumi? Es nepazīstu nevienu no tiem 22, bet man ir žēl arī viņus un viņu piederīgos. Wtf? Kāpēc tie Maxim;a ir svarīgāki par tiem 22 uz ceļiem? Runa nav pat par viena cilvēka nāvi, bet par to liekulību...


Kāpēc tu saki, ka nesēro arī par šiem cilvēkiem?

Vienkārši tas ļaudīm ir daudz lielāks šoks, kad mirst grupveidā, masās, nevis pa vienam. Kā arī, braucot ar auto, mēs katra apzināmies riskus, tās situācijas jau ir mūsu zemapziņā, tas ir redzēts, piedzīvots. Taču veikala uzkrišana uz galvas - tas ir kas jauns(LV.) Tā nav omīte, kas nomirst no vecuma - tā ir liela šoka situācija.

Atvaino, ja kļūdos, bet man šī diskusija atstāja aizvainota cilvēka iespaidu, kas nespēj samierināties ar kaut ko.. Nekonkretizēšu, jo loģiski, ka nezinu, bet tiešām tā mazliet savādi.
25.11.2013 16:02 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Ella,kā cilvēks no malas- ej izgulies,tev ir ļoti sakāpinātas emocijas.Pažēlo sevi,citādi ilgi tavi nervi neizturēs.

Nesaprotu,kapēc diskusija izvērtās pavisam par ko citu. Izlasiet taču vēlreiz jautājumu!!!!!!! Vai tiešām viss boldā jāliek!? " Bet vai tiešām ir pareizi nosodīt tos, kas šajās dienās ir apņēmušies risināt savas problēmas, tikai tāpēc, ka ceturtdien bojā gāja vairāk par vienu cilvēku? "
25.11.2013 16:04 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
BEIDZOT! Paldies!
Nav uzspiesta sērošana? Reāli neko pa tv nerāda normālu, pilni ziņu portāli, nerunājot jau vispār par sociālajiem, koncerti atcelti, nekādas izklaides. Jāsēž klusuma mirklī visiem, cik var?!
4 dienu garumā izstiepts notikums, nav tā kā par daudz? Saprotu tos, kurus REĀLI šis notikums ir skāris, bet pārējie? Paraudāja, pietiek, dzīve iet uz priekšu. Cik var tupēt šajā notikumā, goda vārds. KATRU DIENU vienlaicīgi mirst vairāki tūkstoši cilvēku uz pasaules, būtu jāsēž sēru statusā 365 dienas gadā. Tik pat labi visi šie 54 cilvēki varēja nomirt vienlaicīgi dažādās vietās lv. Sagadījās, ka visi vienā. Šī sērošana pilnīgi nelabumu jau uzmet, tik daudz pretīga negatīvisma! Tak paskatieties pašas uz sevi :D Nesēro - ej dari, ko gribi! ->
`Aij, alexxa, kā tu šitā?`
Smieklīgi. Tik pārspīlēts uzbrukums maximai, tik pārspīlēts pēkšņš naids pret lielveikaliem un būvniekiem. Noliki sveci, nu tad priecājies, nevis blamurē pa puslatviju, ka tu noliki sveci! Un ka tu ieturēji 3 minūtes sēras.
Uztaisīta tik milzīga ažiotāža, kur patiesībā vienkārši liktenis paņēmis tos, kuriem vajadzēja aiziet, un mirst cilvēki katru. dienu. Un man arī ir visvairāk žēl tos, kuri būs vainīgi.
25.11.2013 16:06 |
 
Reitings 321
Reģ: 22.05.2013
Vispār arī es biju viena no tām, kas ļoti pārdzīvoja par visu šo te. Sekoju līdzi ziņām TV, internetā, bet nu jau tiešām. Man liekas, ka ir gana. Viss pa TV par to, pa RADIO par to, viss internets par to. Itkā uz pasaules nekas cits vairs nenotiek. Jā, ir ļoti žēl, es jūtu līdzi, izsaku līdzjūtību, bet gribās, lai pāriet viss šis bums. Zinu,ka cietušo radiem un iesaistītajiem tas nepāries nekad, bet tā,kā es neesmu iesaistīta - man gribētos atkal normālu dzīvi, savu ikdienu.
Es pat reizēm jau sāku justies vainīga par to, ka gribu normāli dzīvot, normāli skatīties reklāmas un iet priecāties ar bērniem, jo visa LV saka-TEV JĀSĒRO!
Mani mazie, ir zinoši par šo situāciju, iededzām svecīti, parunājāmies par lietā,m, kā jau ar bērniem, bet tagad katru reizi kā rāda šo reklāmu, kurā izsaka līdzjūtību - 100 reizes dienā, mani mazie man prasa - Mammu, atkal sabruka? Vēlreiz? Cits veikals? un tā katru reizi. Man vienkārši gribas, lai viņiem un man par to vairs nav jāsēro, jo tā vajag.
25.11.2013 16:20 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
es sliecos piekrist _paris un Winterra vienlaicīgi. Jo šī situācija ir nedaudz pārspīlēta tajā ziņā, ka mediji tiešām rada psiholoģisko teroru, tomēr šis tiešām ir šoka gadījums. Daudzos auto negadījumos cieta cilvēki, kas neievēroja noteikumus un piesardzību. Auto negadījumi nav tik redzami tīri fiziski, tīri kā ziņa tie ir mazāki (es nesaku, ka 1 dzīvība ir mazāka par 54). Tas, ka kādam nomirst ome, ir individuāls notikums. Ja par to nevienam nesaka, neviens neuzzina. Šeit par to gribot negribot uzzināja ļoti daudzi tieši notikuma apjoma dēļ. Tomēr, nesaktoties uz paša notikuma traģisko iznākumu, tā sekas tiek mākslīgi uzturētas ar visiem tiem interneta portālu rakstiem ar kliedzošiem virsraktiem, TV reklāmām ar traģēdijas skatiem. Tas viss neļauj psiholoģiski atslābināties, atslēgties. Vakar, piemēram, skatījāmies ar draugu filmu. es beigās vispār neko no filmas nesapratu, jo TV3 nepārtraukti rādīja to traģēdijas reklāmu, kas manī uzjundīja emocijas. Rezultātā atkal slikti gulēju. Tāpēc man ir jautājums - ja es esmu palikusi dzīva, kādēļ man neļauj dzīvot? Kādēļ mani nospiež un psiholoģiski drauj, jo, piemēram, es ļoti pārdzīvoju.. Šīs informācijas ir par daudz un tā tiešām rada lieku nervozitāti. TV3 šodien nerādīs Ugunsgrēku. Liekas smieklīgi, bet tas man palīdzētu atslēgties. Tā vietā es visticamāk atkal redzēšu traģiskos notikumus - un atkal slikti gulēta nakts.. Vai es esmu to pelnījusi?
25.11.2013 16:22 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Es gan neteiktu, ka latviešiem būtu vienaldzība vai žēlsirdības trūkums. Tieši tā mums vispār netrūkst, tā pat ir pārpārēm. Kas trūkst, tad tā ir izpratne par lietām un pasaules kārtību. Tāpēc pārsvarā sanāk tikai gaušanās, sērošana un raudulība, kas nav īsti pareiza.
25.11.2013 16:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits