Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
angry to happy
Es pēdējos 2 mēnešus to vien daru kā sēžu pie datora - darbā un mājās, man rit 6. mēnesis. Pastaigāties gandrīz vispār nesanāk, bet mierinu sevi, ka, sākot no maija beigām, un pēc tam visu vasaru baigi aktīvi darbošos svaigā gaisā :D
12.05.2014 18:54 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ķirsītis - part to B.Spoka grāmatu nav par ko priecāties - tagad tās viņa pamācības atzītas par galīgi nepareizām. Spoks māca, ka bērni jāliek gulēt uz vēdera, bet tagad vēdera gulēšana tiek atzīta kā zīdaiņa pēkšņās nāves sindroma izraisītāja. Tā kā uzmanies, ja pēc tās grāmatas bērnu audzināsi. ;)

Šuves man bija, nezinu cik, sāpēja, kad šuva, lai gan man sapotēja tās pašās šprices, ko zobiem, bet bija jūtīgas un nepatīkamas vietas. Pirmās 3 dienas bija nepatīkamas, tad jau viss ok. :)

Man 2.usg jeb kaut kādā 20.nedēļā pateica pareizu dzimumu, vēl pateica klāt, ka ja neredzētu 100%, tad lieki muti nevirinātu.
12.05.2014 19:09 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Liliii dažreiz tavi komentāri vienkārši debīli... Vai likt bērnu gulēt uz vēdera, tā ir vecāku izvēle un nav pierādīts, ka gulēšana uz vēdera izraisa pēkšņās nāves sindromu. Šo sindromu izraisa gaisa trūkums, kurš var rasties arī piemēram mātei aizķērsojot deguntiņu barošanas laikā ar krūti... Svarīgi ir vecākiem uzmanīt savu mazuli, kā viņs jūtas uz vēdera u.t.t. Un grāmatā starp citu ir daudz noderīgu lietu audzināšanā, bez tam ļoti daudzi bērni ir izauguši pie šīs grāmatas un aktualitātes gan jau mamma pati pamanīs...
12.05.2014 19:23 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
engelens - nu ja tu pati palasītu kaut ko vairāk, tad redzētu gan, ka tagad ir uzskats, ka bērnu liekot uz vēdera gulēt viņš ne tikai var nosmakt, bet tas arī veicina ZPNS, tāpēc nevāvuļoju to ko nezinu.

Kā arī ir jau daudzi izauguši ar šo grāmatu, bet mūsdienās valda pilnīgi pretēji uzskati par to audzināšanu kāda tā bija 20-30 gadus atpakaļ.

Ir arī viedoklis, ka bērns nav vispār jāliek uz vēdera kamēr pats neveļas, līdz ar to guldīšana kā tāda un vēl pa nakti vispār uz vēdera ir izslēgta. ;)
12.05.2014 19:31 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Liliii, šo viedokli es dzirdēju arī MK kursos. Grāmata tomēr ir laba, mani un manus vienaudžus pēc tās izaudzināja (80.gadu nogale) un viss taču ir kārtībā :) esam veseli, pat veselīgāki nekā mūsdienu paaudzes bērni. Bendžamina Spoka grāmatas joprojām tiek pārizdotas visā pasaulē. Padomju laikos tas bija viens no retajiem ārzemju autoriem, kas bija atzīts, jo, kā zinām, visa izglītojošā literatūra tika veidota pēc visādām PSRS komiteju lēmumiem, kongresiem, vadlīnijām un bla, bla, bla :) kā arī šis autors jau tajos laikos minēja vīra/tēva lomu bērna aprūpē, tādejādi laužot ierūsējušos padomju stereotipus. Esmu lasījusi ļoti dažādu literatūru. Kad uzzināju, ka esmu stāvoklī, pirmā iestāde uz kuru devos bija bibliotēka. Izlasīju visas tās n-tās jaunās enciklopēdiju tipa padomgrāmatas un jāsecina, ka pārliecinātāka par savām spējām būt labai mammai nekļuvu. runājot par ZPNS, diemžēl padomju laikos tā nebija tik aktuāla problēma kā mūsdienās. Joprojām nav skaidrības, kas tieši to izraisa. Mk mājaslapā ir pieejama lejuplādējama grāmata par ZPNS.
12.05.2014 19:38 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ķirsītis - nu tad tik uz priekšu, audzini pēc šīs grāmatas.

Atkal jau saprotu, ka manas domas ļoti atšķiras no šejienes viedokļiem.

Paskatījos par to grāmātu - tad tikpat labi bērnu uzreiz uz kara skolu sūtīt, vai vienkārši likt lai pats zīdainis ar sevi tiek galā. kā arī grāmata ierindota 10 kaitīgāko grāmatu sarakstā kopā pat ar Hitlera grāmatu.

Šis vien jau liek skatīties uz to grāmatu šķībi. Tā mūsdienās vairs nedara un tā nebaro.
"Ja nav iespējams bērnu ēdināt ar mātes pienu, tad varat pagatavot govs piena, ūdens un cukura maisījumu. Ūdens un cukus tiek pielikti, lai mākslīgo pienu sastāva ziņā tuvinātu mātes pienam. Ja bērns atsakās no parastā ūdens, varat dot saldinātu ūdeni. Sarīvētus, novārītus dārzeņus bērnam sāk dot apmēram 2 – 4 nedēļas pēc putrām vai augļiem. Visvairāk lietotie dārzeņi ir pupiņas, zirņi, spināti, tomāti, bietes, kartupeļi, selerijas, kabači, ķirbji, varat dot arī citus dārzeņus – puķkāpostus, baltos galviņkāpostus, sīpolus, kāļus. Daudzi ārsti tagad ieteic dot gaļu jau 2-6 mēnešus vecam bērnam. Iespējams, ka jūsu bērns 6 mēnešu vecumā saņem putras, olas dzeltenumu, augļus, dārzeņus un gaļu. Piena ēdes (domāta piena sēnīte mutē) novēršanai var dot bērnam pasūkāt ūdenī samērcētu vati. "
12.05.2014 19:42 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Tieši par Spoku un ZPNS -

Izrādās, Spoks apgalvojis, ka bērnu nedrīkst guldināt uz muguras, jo pretējā gadījumā mazulis riskē aizrīties pats ar saviem vēmekļiem un nomirt. Savukārt praksē esot izrādījies gluži otrādi, proti – tie bērni, kurus guldināja uz vēdera, ievērojami biežāk kļuva par pēkšņas zīdaiņu nāves upuriem.
12.05.2014 19:43 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
bet es jau atkal par daudz peros, galvenais, ja izmantojat šo grāmatu, tad daudz filtrējiet pašas un vēl paskataties ko citu vai prasat speciālistiem. ;)
12.05.2014 19:44 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
man bija daudz šuvju, un pati šūšana bija daudz sāpīgaka nekā dzemdības, apmeram nedēļu nevarēju sēdēt, uz WC gāju ar asarām, pa mazam nokartojoties nenormali sūrstēja, a pa lielam vispar negribu atcereties, tā kā velreiz dzemdētu :D
12.05.2014 19:46 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Lilii, protams, tur ir lietas, ko vairs nepraktizē. Tas taču ir saprotams. Bet nevar būt tik kategoriskai pret visu, kas it pretējs pašas viedoklim. Vai Tu vienmēr, piemēram, ievēro recepti gatavojot kko? Šaubos, es spriežu vismaz pēc sevis :) audzināšana arī ir improvizācija, vai tad ne? Ir mammas, kas audzina bērnu pēc vienas grāmatas, ir mammas, kas audzina pēc calis.lv, bet ir mammas, kas iepazīstas ar dažādiem viedokļiem un tad skatās pēc situācijas :) nu nedzemdējam mēs mazus kloniņus, visi nav vienādi un mūsdienu bērniem tieši vajadzētu kādu devu režīma (ne jau no zīdaiņa kājas, bet kopumā). :)

Caen, traki, ka tā. :( Šodien tieši skatījos LNT Dzīvītē par vēnām un to ārstēšanu. Turies!!!
12.05.2014 19:52 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Pa brutālo ar to cukuru došanu mazulim...
Vai tajā grāmatā ir vismaz kaut kas,ko atzīst arī mūsdienu speciālisti? Tīri interese.
12.05.2014 19:56 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Runājot par to govs piena, ūdens un cukura (ne vienmēr to lika) maisījumiem. Esmu riktīgs padomju pudeļbērns un tā arī uzaugu. Mātes piena man nebija ne piles. Mūsdienu maisījumos cukura vai kukurūzas sīrupa vietā liek sintētiskos - galvenokārt saharīnu. Organisms labāk sašķeļ dabisko nekā sintētisko, jo sintētiskais uzkrājas un pilnībā no organisma neizdalās. Bet - cik cilvēku, tik viedokļu. Esmu liberāla :) galvenais, lai mamma laimīga, bēbim punčuks pilns un strādā un miers mājās :)
12.05.2014 20:05 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Liliii domā, ka nekas nav atzīstams! :D Es domāju, ka mūsdienās mammas nebūs tik stulbas un nebaros bērnu ar cukurūdeni... Un interesanti, ko Liliii teiks tavi bērni par savu bērnu audzināšanu, arī viņi varbūt Tev teiks, ka tu viņus audzināji pilnīgi nepareizi, jo būs jauni standarti! ;)
12.05.2014 20:06 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Es saprotu, ka dzīvē gadās situācijas, kad kkādu iemeslu dēļ mamma nevar barot bērnu ar krūts pienu. Bet arī mākslīgajā pienā cukurs ir. Lūk, piemērs, Aptamil 1 sastāvs:
Demineralizēts piena sūkalu pulveris, augu eļļas (palmu, rapšu, kokosriekstu, saulespuķu, vienšūņu), piena laktoze,vājpiena pulveris, oligosaharīdi (galaktooligosaharīdi (no piena), fruktooligosaharīdi), piena olbaltumvielu koncentrāts, kalcija karbonāts, zivju eļļa, kālija hlorīds, trikālija citrāts, magnija hlorīds, L-askorbīnskābe, holīna hlorīds, emulgators sojas lecitīns, taurīns, nātrija L-askorbāts, trinātrija citrāts, dzelzs sulfāts, DL-alfa-tokoferola acetāts, cinka sulfāts, uridīn-5’-monofosfāta nātrija sāls, citidīn-5’- monofosfāts, inozīts, adenozīn-5’- monofosfāts, inozīn-5’-monofosfāta nātrija sāls, nikotīnamīds, L-triptofāns, guanozīn- 5’-monofosfāta nātrija sāls, kalcija D-pantotenāts, pteroilmonoglutamīnskābe, vara sulfāts, retinilpalmitāts, DL-alfa-tokoferols, D-biotīns, ciānkobalamīns, tiamīna hidrohlorīds, holekalciferols, piridoksīna hidrohlorīds, mangāna sulfāts, kālija jodīds, nātrija selenīts, fitomenadions.


Es neesmu ķīmiķis, bet izlasīju un apstulbu. Saharīni, sulfāti, askorbīnskābe ir saldas vielas, ne tā? Kādreiz intereses pēc pagaršoju kkādu mākslīgo maisījumu, tas bija salds. Garšoja pēc sausā piena ar saldinātāju. Nestrīdēšos, neesmu vēl mamma. Mana pieredze ar bērniem ir bijusi 2 gadi kā auklei privātā bērnu dārzā, tie bērni bija vecumā sākot ar 1 gadu, tā kā piekāpjos jums, esošās mammas, jūs, iespējams, labāk zināt :)
12.05.2014 20:15 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
engelens - lai mans bērns saka, ka es audzināju nepareizi, bet es vismaz tagad audzinu pēc mūsdienās atzītiem standartiem, nevis stingri turos pie tā kā mani audzināja un ka tas bija pareizi.

Var jau kaut ko aizgūt no agrākiem laikiem, bet Spoka grāmata jau nu tāda nav, tāpēc brīdināju. ;)
12.05.2014 20:17 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ķirsītis - arī mātes piens ir salds, tāpēc maisījumi ir pietuvināti tam un tomēr mūsdienās maisījumos ir arī tādas vielas, kas atļauj bērnu papildus nebarot līdz pat 6.mēnešiem. Un tomēr tam ir atšķirība no parasta cukurūdens vai govs piena, jo govs piens vispār nebūtu bērniem jādod līdz 3gadu vecumam, kur nu vēl zīdainim.

Ja nepatīk Aptamil sastāvs, tad ir 101 citi veidi, ir arī visādi eko un tāda veida maisījumi. Mūsdienās tā izvēle ir ļoti plaša.
12.05.2014 20:20 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Ekh, meitenes! Kāda gan starpība pēc kādiem standartiem audzinām bērnus. Pats svarīgākais, lai bērns ir vesels, laimīgs un dzīvo pilnvērtīgu dzīvi, to pašu attiecinu arī uz bērna vecākiem.
12.05.2014 20:20 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka es kādu grāmatu vasarā aiz gara laika arī izlasīšu, bet nu šitā ņemties un meklēt pareizās teorijas, es nez...
12.05.2014 20:22 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Caen, man arī ir vēnas, tik es nevaru saņemties aiziet pie flebologa :/ Un no dzemdībām man ir izspiedušies hemoroīdi uz āru, arī pie proktologa būtu jāsaņemas. Varbūt kādai ir pieredze to ārstēšanā?
12.05.2014 20:28 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Labi, šis nav nekāds pareizo vai nepareizo teoriju batlfīlds :)

Iekopēju bērnu horoskopus:http://m.la.lv/bernu-horoskops-visam-zodiaka-zimem-kas-vecakiem-jazina-par-savam-atvasitem/
Izlasījām ar vīru par mūsu gaidāmo Dvīnīti, tik tiešām visas mūsu rakstura īpašības apkopotas vienā. Ko gaidat vai jau sagaidījāt jūs (horoskopa zīme)? :)
12.05.2014 20:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits