Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kādai no jums ir bijusi amniocentēze?
11.02.2014 11:31 |
 
Reitings 115
Reģ: 18.02.2011
raven

Sveika.
Man ar RDZn Genetikas centru ir nepatikamas atminas.
Paliku stavokli un nezinaju to taja bridi,ka esmu stavokli, taja laika saslimu, vajadzeja taisit plausu rtg un dzert stipras antibiotikas, lidz ar to tas ir viens no riska faktoriem kapec javeic genetiskas analizes, doks nosutija uz tam un es aizgaju, 2x vajadzeja nodot, viss kaa vajag, 3 reize izsauca pec atbildem, iegaju kabineta pie arsta genetika kurs neparadot man analizu rezultatus, saka,ka vajadzetu taisit amniocentēzi,jo rezultatos paradas dauna sindroma risks, es protams loti satraucos un turpat uz vietas sabruku (saprotot cik ievainojama ir grutniece,ja runa par vinas bernina veselibu), doks izstastija par riskiem utt un teica,ka man ir nedela,lai padomatu un tad izlemtu darit to vai ne.
Pec tam dabuju analizes uz rokas un saku petit, skatos,ka analizu rezultati visi ir ieklauti norma (tur pat bernam bija skaidrs,ka raditaji nav riska grupa).
Aizgaju pie savas dokas un vina ar ieplestam acim brinijas,kapec doks man piedavaja veikt amniocentēzi,ja raditaji ir labi. Galu gala vina pati daudzus gadus bija nostradajusi genetikas centra un piebilda - Tiesi tapec es no turienes aizgaju.

Sis ir mans pieredzes stasts,ka neskatoties uz analizem, man piedavajja veikt so proceduru,kas procentuali mazliet, bet tomer ari var izraisit spontano abortu.

Ta atmosfera kas tur valdija, tas maminas raudosas,sagrautas kas naca ara no turienes, bija ists sausmu stasts.
Es neko nesaku,par tiesam nepieciesamam situacijam,kur analizes ir sliktas. Bet mana gadijuma, man liek domat,ka ta viniem ir prasta ikdiena,ja reiz esi ienacis, tad uztaisisim, vajag vai nevajag!
11.02.2014 12:48 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Aizgaju pie savas dokas un vina ar ieplestam acim brinijas,kapec doks man piedavaja veikt amniocentēzi,ja raditaji ir labi. Galu gala vina pati daudzus gadus bija nostradajusi genetikas centra un piebilda - Tiesi tapec es no turienes aizgaju.


Tas ir briesmīgi, kad ārsti domā par peļņu nevis par pacientiem.
11.02.2014 12:54 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Baac, uzrakstiiju un pazuda, besii no tel sedeet. :-D

Nu taa, veelreiz. Man shobriid, kamer maacos mamma paliidz ar naudinjaam un kamer nav pilniibaa paarvaakusies pa laikam dziivo nu jau var teikr pie manis. Kad mazaa saaks iet beernudaarza un es atradiishu darbu, lai varu pilniibaa uztureet maaju, tiki tad taisaas pilniibaa paarvaakties pie drauga.
Mammas komentaari jau nav taa probleema, vnk palaizu gar ausiim. Man pashai ir diezgan smags ramsturs un agraak ljoti daudz konflikteejaam. Turklaat, pateikt kaut ko riebiigu par to, kaa vinja audzinaajusi mani un braali es nespeetu, jo vinja speeja paveikt daudz vairaak, protams, teeva bija blakus, bet tur, ka kluudijoa mazaas teevaa kaa cilveekaa nu galiigi nav vinjas vaina.
Turklaat, mums te visaam raksturi ir oj,oj,oj. Un ja saaksim visas teikt ko domaajam, buus shausmas. :-D
Es jau saprotu, ka lai cik labas attieciibas nebuutu, tomeer vnm starp taam paaudzeem buus taa plaisa, uzskatos un dziives pieredzee un veidaa. Plus tam visam pilniigi atskiriigi raksturi un veertiibas, uzskati gandriiz it visaa. Es labaak taa pieklaajiigi izvairos no sarunaam, nekaa konflikteeju. Un taa ir jebkuraas attieciibaas, vismaz man.
11.02.2014 13:07 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
194 - tev jau nav jāpārmet mammai par jūsu audzināšanu u.tml. Bet es nepieļautu, ka mani apvaino. Kaut gan tagad tu esi finansiāli atkarīga no mātes. Un tāpēc laikam maksimāli jāpacieš kaut kādi negludumi. Lai gan es to komentāru bija vairāk domājusi par tavu vecmammu, kura tagad pret tevi ļoti nejauki izturās.
11.02.2014 14:51 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Mēs ar mazo tikko no ārsta, esam uzbarojušās pa mēnesi līdz 4,900 kg, a no slimnīcas izrakstījāmies ar 2, 970kg. :D Nezinu, smieties vai raudāt, labā nozīmē, protams. Tātad varu nesatraukties par to, ka piena nepietiek. Daktere tik pateica, ka mazā par treknu, a ko man darīt - nebarot?! Jāsāk dot D vitamīns. Meitenes, uz kādas receptes jums D vitamīnu priekš bērna izrakstīja - uz zilās vai rozās?
Vakar tā nomocījāmies ar tām vēdergraizēm, ka nekādi nespēju nomierināt, pašai vai bimbiens nāca, ka mazajai tā jāmokas, ka neviens nav neko izgudrojis, lai mazais tik ļoti nemocītos. Bēt pēc tam mazā nogulēja bik vairāk kā 5cas h no vietas un pati ar daudz maz jutos izgulējusies.
11.02.2014 14:51 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Landa, nebrīnies par muguras sāpēm :-D tā jau ir, ka ikdienā redzot mazo liekas ka nemainās.gan jau no malas var redzēt ka mazaa labi apvelusies un par piena daudzumu nav ko uztraukties :)
11.02.2014 15:41 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Landa un the one, jūs starp ēdienreizēm dodat mazajiem padzerties ūdeni vai tēju?
11.02.2014 15:48 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Mari, es devu fenheļa tēju, bet daktere pateica, ka nevajag labāk, bet tas manā gadījumā, jo baroju ar krūti un mazais caur pienu saņem. Jo dodot tējas, varot būt vairāk ļaunuma nekā labuma. Nezinu cik tur tās taisnības.
11.02.2014 17:25 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Es nedevu tējas dzert, bet man mamma saka, lai dodu kumelīšu tēju padzerties, ka viņam gribās itkā padzerties, tad es aizvakar sāku ik pa laikam dot, bet viņš nedzer, šķiebjās un nezīž pudeli. Nezinu, tad jau man ik pa laikam jābāž tā pudele mutē, lai zinātu kad viņš grib padzerties. Pagaidām nekad nav dzēris, kad dodu. Es kkur lasīju, ka, ja baro ar krūti tad dzert nevajag dot, bet mamma atkal saka, ka vajag dot..
11.02.2014 19:22 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Man mazais 2.5 mēnešos mazais jau sver 7.2kg. Man liekas, ka svari ārstei nepareizi, jo man der vēl pamperi kas ir līdz 6 kg. Labi tas tā, nav jau rādītājs. :) Bet nu mēnesī nāk klāt apm 1.8kg.

Par to, ko the_one rakstīja. Pilnīgi manas domas, ka krūts barošanas kursi, likās pilnīgi nekam nevajadzīgi kursi. Pēc dzemdībām, kad nekas man nesanāca, domāju kapēc gan vairāk info nemeklēju pa šo tēmu. Pārāk paļāvos uz māti dabu, pagāja vairāk mēnesis kamēr mums ar mazo tā lieta aizgāja.
11.02.2014 19:33 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Es no tām, kas uzskata, ka bērnam ir jādod dzert...bērnam vsp ir jāiemāca dzert un gribēt dzert. Maisījuma bērniem OBLIGĀTI jādod dzert, krūts bērniem...viedokļi atšķiras, es uzskatu, ka ir jāpiedāvā regulāri, bet ar varu mutē nav jālej.

Pieradināšana dzert ļoti palīdz slimošanas gadījumos. Ja ir temperatūra un bērnam daudz jādzer, tad tie, kas ir pieraduši dzert arī dzers, vismaz kaut ko garšīgu noteikti dzers, savukārt nedzērāji...nu nedzērāji brauc uz slimnīcu likt sistēmas, jo zīdaiņi ĻOTI ātri atūdeņojas.
11.02.2014 20:01 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es nedodu dzert.Man liekas ka vinam gana jo chura daudz.
Man jau bail ka mums tas svars par mazu.daktere gan teica ka no pus kg lidz kg ir normāli, kopa ar bernu un bez sveroties vairak par 700 gramiem nav..
11.02.2014 20:38 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
sveikas!sekoju līdzi diskusijai,bet līdz šim nebija sanācis iesaistīties..
manai dāmai ir 10 nedēļas un ir radies jautājums.kāda jums ir pieredze ar dienas režīma regulēšanu tik mazam bēbim?ir/nav vērts mēģināt un kā to labāk darīt,lai bēbis nejustos slikti?
ar gulēšanu naktī nav problēmu-pamostas,paēd un guļ tālāk,bet pa dienu gan-guļ ļoti maz,arī,kad aizmieg ātri pamostas-reāli,dienas laikā guļ "no vietas" labi,ja 30min..esmu ar to it kā saradusi jau,bet tagad sākas jauni joki..agrāk gāja gulēt pēc desmitiem,attiecīgi no rīta cēlāmies ap deviņiem..pēdējās dienas jau ap septiņiem,pusastoņiem čīkst,izrāda,ka nāk miegs un,ja mēģinu nodarbināt un neļaut gulēt-liela brēkšana..it kā jau esmu ar mieru pamocīties,bet nav ne jausmas,vai tam būs rezultāti?traki,ka jāceļas jau pirms sešiem,bet pati aizmigt ar viņu tik agri nevaru nekādi,lai no rīta justos izgulējusies.
mēģinājumi midzināt pa dienu vairāk-bez panākumiem,tāpat paguļ savas 15min un augšā-izklaidē mani! :D
p.s. - svarā pieņemas labi,tā kā ar to mazumiņu miega pa dienu viņai,acīmredzot,pietiek..
ko varat ieteikt,dāmas? :)
11.02.2014 20:55 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Landa, mēs izrakstījāmies ar 3.100, tagad kad svēra 7 nedēļās bija jau 5.010. Bet ārste neko neteica, ka būtu par daudz, vai kaut ko tamlīdzīgu. Arī tīri vizuāli man vsp neliekas, ka būtu daudz, liekas, ka pat kājiņas varētu būt resnākas un rociņas.
11.02.2014 21:05 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Landa, būtu jābūt uz rozā, jo pienākas ar 50% atlaidi, bet, ja arī ir uz zilās - nemaksā tik traki dārgi, lai būtu baigā škrobe. :)
Par dzeršanu mazajiem - jā, viņi šķobās, jo arī pliks ūdentiņš vai tējiņa viņiem ir kaut kas jauns, viņi pamazām iepazīst jaunas garšas un viņiem tās ir daudz spēcīgākas nekā mūsu samaitātajām garšas kārpiņām, bet tas ir normāli un piekrītu, ka dzert vajadzētu radināt ūdentiņu, tējiņas (vislabāk nesaldinātas), jo ar bēbīšiem tiešām ļoti riskanti tas ir gadījumos, ja saslimst un jāved uz slimnīcu pie sistēmas likt, jo atūdeņošanās draudi ir lieli, ja bērns neuzņem šķidrumu.
11.02.2014 21:14 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Zuzanna,
Neesmu nekāda gudrā bērnu lietās, padomu dot tev nevarēšu, bet varu pastāstīt kāds mums ir režīms. Neko neesmu regulējusi, viss izveidojās pats no sevis. Vārdsakot ceļās ap 9iem, no tā, ka spiež puncītis, tad cītīgi spiež purkšķīšus ārā :) Kad ar puncīti viss ir ok, tad paēd, ēšana parasti ir 10 minūtes, tad pēc ēšanas viņam ir labs garīgais, viņš dzīvojas, runājas apmēram stundu, tad viņam nāk virsū čikstēšana, ka neviena poza nav laba, nekas viņam nepatīk, tad skaidrs ka nāk miedziņš, pusstundu kamēr iemidzinu, tad paliek pusstunda miedziņam, un tad jau ceļās uz ēšanu. Precīzi ik pēc divām stundām ēd.
Protams ārā ja esam, tad var gulēt ilgi un dikti, atnākam mājās vēl noguļ ilgi. Protams ir izņēmumi, kad gadās iziet no režīma.
Vispār sanāk mums līdzīgs vecums mazajiem, man 18. datumā būs trīs mēneši. :)

Un par to svaru, kad teicu ka mēnesī 1.8 kg klāt, es sameloju, jo aizmirsu to, ka mēs pēdējo reizi bijām pie dakteres, kad bija menesis un divas nedēļas pagājušas. Tas tā, lai viss te būtu korekti. :)

Man šodien runājamais, puisis līdz 5dienai prom, man nav ar ko runāties, tad es te izplešos. :)
11.02.2014 21:39 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Brunette, un kā naktīs? Cik ilgi un no cikiem guļ?
11.02.2014 21:47 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
The_one, vidēji ik pēc trijām stundām sanāk, ir bijis arī biežāk, ir bijis arī retāk. Gulēt iet apm ap plkst 22, 23..
11.02.2014 21:57 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Un kad Tu guli?
11.02.2014 22:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits