Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Mazliet mulkiigs jautajums, bet nekad nav bijusi dariishana ar maisijuma pienu. Es gribeetu auzu putrai pievienot maisijumu, lai garshiigaak. Kaa to dariit- likt sausu klaat putrai un likt klaat uudeni vai atjaukt ar pienu un tikai tad likt putrai klaat? Un vai maisijuma pienu vispaar var vaariit kopaa auzu putru? Jaavaara putra ir tikai minuuti jo auzas ir smalki samaltas un loti maza porcija.

Bildiite lai piesaistiitu juusu uzmaniibu. :D
11.11.2016 23:02 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Vatson, UK nav auzu putras uz maisījuma bāzes?
Nu vārīt toč maisījumu nevajadzētu, uz iepakojuma maisījumam rakstīts, kādā T tas ir jāpagatavo, līdz 37C. Vārīšanas T noteikti ir augstāka. 1x piens mājās kafijai beidzās, izdomāju pielikšu maisījumu- gandrīz izvēmos :D + kkas pretīgs pa virsu peldēja no naisījuna. Tad sapratu, ka noteikti nedrīkst verdošā udenī maisîjumu likt.
11.11.2016 23:27 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Vatsons, es vāru bez maisījuma ar ūdeni un pielieku augļu biezeni, banāniņu, Citreiz sviestiņu un garšo ļoti labi. Apdomā vai maz vajag Tev to maisījumu. Varbūt Tev tik liekas, ka garšīgāk. Mazais jau pa savam. Piemēram, man negaršo kviešu, miežu putraimu putras, bet meita ēd gardu muti. Tas jau ir pierādījums, ka mums tomēr atšķiras gaumes :D
11.11.2016 23:29 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
UK nav auzu putras uz maisījuma bāzes?
Nav ne jausmas, pirmo reizi dzirdu, buus jaapaskataas veikalaa.

piens mājās kafijai beidzās, izdomāju pielikšu maisījumu- gandrīz izvēmos

Labi ka es te tomeer pajautaaju. :D
Varbūt Tev tik liekas, ka garšīgāk. Mazais jau pa savam.

Arii, taisniiba, likshu vien banaanu un augljus, neredzu kaa maisijumu savienot ar putru. Sviestam mums par agru veel, tikai 4 ar pusi meeneshi- pagaidaam var tikai auglus, darzenjus un putras.
11.11.2016 23:35 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Sākumā pāris reizes pamēģināju ar maisījuma pienu uztaisīt pāris putras un sapratu, ka tad jau labāk atšķaidīt govs pienu ar ūdeni un izvārīt normālu, nepārsaldinātu putru.
Tās pirmās reizes darīju tā, ka izvārīju putras uz ūdens bāzes un tad jau gatavam pievienoju 2-3 karotītes maisījuma. Saldi un šķebinoši. Protams bērns ēda gardu muti, bet es nolēmu nepieradināt bērnu pie tik saldiem ēdieniem un sāku vārīt normālas putras.
khkh, man viena draudzene gan diez gan bieži pie kafijas ir likusi maisījuma pienu. Vienīgi viņa atjauc citā krūzītē ar ūdeni to pulveri un tad pievieno kafijai. Man tāda problēma vienmēr mājās, ka piens ir tikai tik, cik priekš bērna putrām. (s)
11.11.2016 23:42 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Es par to pašu, ko Vilionata, mammai nereti šķiet, ka ar kaut ko būs labāk nekā bez kaut kā :D Bet ir daudzi zināmi bērni, kuri tikai maisījuma bāzes putras ēd. Mana ēd uz ūdens bàzes ar raw kokosriekstu sviestu.
11.11.2016 23:43 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Undiya, es pie kafijas maisījumam esmu vairākas iespējas, arī pirms tam atšķaidot, bet nu fuu :D Man vīrs iemanās nopirkt kaut kādas stulbas chocoo pārslas un izlieto mūsu mazo kafijas pienu (s) :D
11.11.2016 23:46 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vatson, var visiem biezeniem un putram likt klat maisijumu. Sakuma uzjauc maisijumu un tad putru taisi. Bet var ari taisit putru ar udeni un pa virsu, piemeram, kaneli.
12.11.2016 00:08 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Ui, man maisījums liekas kaut kas reti pretīgs, no Aptamil smakas jau vien rauj uz augšu. Pat nevaru iedomāties pagaršot :D Bet bērniem garšo:D
12.11.2016 08:48 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Sveikas,
uzdosu mulkigi smiekligu jautajumu, kurs mani moca jau paris dienas!!
Maminas,kuram gari mati, vai pusgari, ka jus tiekat gala vai tikat gala ar bebiti!? mana problema- esmu pieradusi but ar izlaistiem matiem visu laiku, bet ar bebisa ienaksanu ikdiena, galigi vairs nav erti, jo vai nu vins vinus saker un velk, pless, vai, piemram, pa nakti gulot un celoties barojot ar kruti utt, esmu noverojusi, ka vini briesmigi savelas! tad nu tagad visu laiku zirgastes vai augstas astes vai bizes!! bet godigi, ik pa laikam ienak prata doma, ka bus jagriez nost!!
nezinu ka atrast to ertumu but ar izlaistiem un ikdiena!? kadi forsi padomi!?
P.S. si nav mega problema, vienkarsi iedomajos vai es vieniga, kura izjut lielas parmainas saja jautajuma!?
aa, un otrs jautajums- pec cik ilga laika jus atguvat savu pirmsdzemdibu formu (drizak bikses)?? Man ir viens menesis pec dzemdibam un minus desmit kg no grutniecibas svara, bet vel astoni karajas!! vizuali varetu pat atstat, bet man neder nevienas manas bikses!!!! :-D:-D
13.11.2016 11:36 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Paldies par lielo atsaucību putras jautājumā. Daudz maz labi man sanāca, kad bēru pa bišķiņam putras pārslas ūdenī maisot un maisot. Jā, tās Hipp kukurūzas pārslas.
.
havaja, staigāju ar matiem "čupčikā". Naktī gan guļu ar izlaistiem, bet naktī mazais neķeras matos. Tumšs istabā, un viņš grib tikai pazīst un guļ tālāk. Dienas laikā arī šad tad izlaižu, kamēr mazais viens pats spēlējas vai arī guļ. No sākuma likās neērti staigāt ar sasietiem matiem, bet ar laiku pierod. Pavisam nost negriezu, tikai galus, kas bija sašķēlušies.
.
khkh, cik atceros, tev ir zināšanas truša gaļas jautājumā. Cik ilgi tu to vāri, lai dotu meitai?
13.11.2016 11:55 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Havaja, negrieztu matus ne pa kam, man tieši atauguši smuki, veselīgi. Un tikai ejot pastaigās izlaižu, mājās astē, copē.
Pirms dzemdībām bija +20kg, bērna 3-4mēn bija -3kg. Tagad ir uzaudzis svars, tie -3kg uzauguši, drēbes der, bet ne ideāli. Ir piemēram nedaudz puncis un sāniņi, puncim būtu vēderprese jātaisa jo ir āda pastiepusies, bet ne tā kā karājas pār biksēm, rokas nav stingras, tādas treknākas.
13.11.2016 11:58 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Mani ar interesē tītara un truša gaļas jautājums. Kā pagatavojat?
13.11.2016 11:59 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Stulba atbilde, bet vāru, kamēr gatavs. To jau var redzēt. Kad gaļa paliek jau balta - pavāru vēl kādas 5 minūtes un tad katliņā pārgriežu uz pusēm. Novērtēju gatavību (ja nav rozā vidus, tad vajadzētu būt gatavai) citreiz nogriežu un pagaršoju.
13.11.2016 13:37 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
No tāda viedokļa protams - gatava ir tad, kad nav jēla. Bet tas nav īsti tas, ko vajag. :D Cūkgaļu, piemēram, jāvāra vismaz pusotru stundu, lai tā paliktu mīksta un garšīga (atkarīgs, kāds gaļas gabals); vista 45min vai stundu. Vislabākais rādītājs ir, kad gaļa viegli nāk no kauliem nost. Bet nezinu, vai tas attiecas arī uz trusi, un ne jau vienmēr truša gaļa ir ar kauliem.
13.11.2016 13:55 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Man kadu menesi pec dzemdibam likas, ka tads izmers paliks, jo svars bija plus4 kg no pirmsdzemdiibu svara. un tiesi guzas kauli likas plataki un tur tauku nebija. atdevu savas bikses paris, bet tagad izmers tads pats. Tie kauli atpakal atnaca
13.11.2016 14:39 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
havaja, man ar tāda pati bēda. Pirms bērna staigāju 98 % izlaistiem matiem, tagad 11 mēnešus tikai bizē :D Es pat copi vai asti sataisīt nevaru, jo mazā rauj pat saņemtus matus. No bizes visgrūtāk izplēst kušķus, bet tāpat viņai vismaz pāris reizes nedēļā tas izdodas. Bet nu jau esmu tik ļoti pieradusi, ka ar vaļējiem, tūlīt pēc izmazgāšanas, vairs nešķiet ērti :) Nogriezt gan es nevarētu. Un tik ļoti bieziem matiem kā man, īss griezums nemaz neizskatītos labi :-/
Par figūru runājot, man diemžēl nav izdevies atgūt pirms-grūtniecības apkārtmērus vēl aizvien. Lielā mērā pie tā vainojams uzturs, jo meita ir izteikts roku bērns un uzmanību prasoša, viņa neļauj man stāvēt virtuvē pie letes un kaut ko gatavot, tāpēc pa dienu ātri kaut kas jāiemet mutē kamēr mazā pudeli ēd vai guļ diendusu, ja tajā laikā neesam pastaigā. Tagad esmu pasākusi vingrot, pie manis uz mājām nāk trenere. Mazliet jāatdzīvina muskulatūra un tad drīz atsākšu skriet pa vakariem vai brīvdienās, kad vīrs mazo varēs pieskatīt :)
13.11.2016 18:11 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Starp citu, meitenes, runājot par ēšanu. Kā ir jums? Pa dienu ēdat ārpus mājas? Sagatavojat pusdienas iepriekšējā vakarā, kad mazais jau guļ vai bērna tēvs mazo var pieskatīt? Ēdat veikalā nopērkamās gatavās maltītes/pusfabrikātus? Jeb mazie ir tik patstāvīgi, ka nav problēmas dienas vidū pagatavot sev pilnvērtīgu maltīti, kamēr bērniņš savā nodabā spēlējas jeb tiek iesaistīts gatavošanā? Jeb pa dienu jums nemaz tā baigi ēst neprasās? :)
13.11.2016 18:29 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Un vēl papildjautājums :D Kā jums sokas ar ēšanu ārpus mājas kopā ar bērniņu? Piekopjat to? Mazie labi uzvedas? Mums kaut kā ne visai sanāk, jo meita rauj visu no galda nost un no rokām ārā :-/
13.11.2016 18:32 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Daydreamer
Es tā baigi uz kafūžiem ar meitu neraujos. Arī visu grābj, ko vien var aizsniegt, bet ja nevar aizsniegt, tad parāda raksturu. Man nepatīk, ka bērns skandalē publiskā vietā.
Bet mājās ēst taisu, kad vīrs mājās un novērš uzmanību no manis. Citādi es nevaru neko baigi uztaisīt, jo kādam visu laiku ir jākarājas kājās un jātaisa tāda brēka, it kā viņai kāds būtu pāri nodarījis. Citrreiz sanāk novērst uzmanību ar kādu našķi, tad ir 5min klusums un viss sākas no jauna.
Aizvakar gan muka no manis un ar aizdomām ņēma cepumu, jo pāris stundas iepriekš, kad taisīju ēst, tad kliedz un spiedz, sita un gribēja visu, kas man rokās. Iedevu ķiploku un tā seja bija vēl neaprakstāmāka kā pēc citrona nogaršošanas. :D visu atlikošo laiku vairs nenāca man neko īdēt, kamēr pa virtuvi ņēmos :D
Dien dienā es baigi nepiedomaju, jo slinkums taisīt kaut ko, nav jau arī tā laika. Parasti paķeru kaut ko ātri un viss, bet nu es arī ēdu baigi nepareizi un manu ēdienkarti nevienam nebūtu pareizi ieteikt :D veikalos gan neeju ņemt gatavo, jo nav vajadzības un nevaru, jo ja meita guļ un ieeju telpās, tad neatkarīgi no tā, kad ir aizmigusi, acis būs vaļā un nekāda gulēšana vairs nebūs.
13.11.2016 19:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits