Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Man ar termiņš 1.oktobris nav aiz kalniem, šodien iesniedzu dekrēta lapu VSAA un gaidu naudiņu, tad arī veikšu +/- visus pirkumus. Plānoju iet uz māmiņu pirmsdzemdības kursiem no augusta piektdienās, tad jau ar laiks ātrāk paskries. Es arī sāku dzert dzelzi, visi baidīja ka tās ampulas būs negaršīgas, bet nav tik traki. No drēbēm gan neko speciāli grūtniecēm neesmu pirkusi, staigāju kleitās un svārciņos, šortos, kas derēja pirms tam un šo to, ko esmu nopirkusi varēšu valkāt arī nākamvasar. Ceru, ka septembris arī būs silts, jo biksēs savās garajās točna vairs neielīdīšu! :(
21.07.2014 19:21 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es tieši šodien arī iedomājos, ka grūtniecības laiks strauji tuvojas beigām. It kā viss sapirkts ir, tik dzemdību soma nav sakrāmēta, drēbes nav izmazgātas/izgludinātas, gultiņa nav saskrūvēta. Man vēl kādas 6-7 nedēļas jāstaigā, vēl joprojām neesmu izlēmusi, kur dzemdēt. Tikai tagad sāku aptvert, ka man patiešām būs mazais, būs mazulis mājās, būs cita dienaskārtība un vispār jaunas prioritātes :)
21.07.2014 19:22 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Engelens, iesaku nopirkt grūtnieču kokvilnas legingus (Mothercare vai H&M), ar ko izstaigāt septembri, jo kleitiņās līdz oktobrim diez vai izstaigāsi :) Man ir gan gari legingi līdz potītēm, gan mazliet īsāki, jebkurā gadījumā - ar zābakiem varētu kombinēt rudenī.
21.07.2014 19:25 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Nu es ar domāju par legingiem, jo kad puncis noslīdēs, tad daudz kas nederēs... Bet, ja tā padomā, sāku saprast, ka īstenība palikuši divi mēneši ar astīti un nu jau sākas neliela panika... Jo beidzot jāpieņem lēmums par ratiem, gultu, u.t.t.

Klau, vai kādai ir atsauksme par to gēlu, kas atvieglo dzemdības - Dinatal, ja nemaldos, skatos, ka Bulduros kaut ko piedāvā, gribētos jau ticēt, ka mazais tad vieglāk izslīd un mazinās plīsumu iespējas...
21.07.2014 19:32 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Es gultiņu skrūvēšu (precīzāk vīrs skrūvēs) tikai pēc mazās piedzimšanas, esot slikta zīme skrūvēt iepriekš. Man ir ļoooooti daudz atdotu praktiski nelietotu drēbīšu, kuras ir jāsašķiro un jāizmazgā, vēl koferi jāpiekrāmē. Esmu iekāpusi 8.mēnesī, vēl precīzi 8 nedēļas līdz lielajam notikumam. Nespēju sagaidīt!
21.07.2014 19:42 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
It ka jau izrunats jautajums, tachu atkartoshos,
kada apgerba dzemdesiet? Kad piedzemde, tad tas krekls ir javelk nost, ir netirs?
Es par to pratoju, jo nopirku loti forsu, skaistu naktskreklu, tagad pratoju, ka varbut pataupit to tomer nodala?..

Ka ir ar chibam, bus mikstas vai gumijas?
Man ta ka ir ieliktas abas, tachu tagad ari pratoju vai tomer uzreiz labak vilkt gumijas, lai var nomazgat utt.

Un, negribu baigi lielo somu kramet, jau ta sanak liela, es dimaju, ka shampunu, kosmetiku un citus prichendus varetu salikt cita soma un tad kads varetu atnest uz nodalu man , ka jus domajat?
Man vnk tracina, ka soma ir tik pilna, bet neka tur nav iznemot higienas preces, udens, beebja lietas...
21.07.2014 19:44 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Man plāns dzemdēt mīļajos rozā krokšos kājās!:) Vispār to somu sakārtot ir man liekas baigā māksla, draudzene katru vakaru pārkrāmēja, bet tāpat nebija viss "dzemdību soma" bet trīs koferi, jo vienā salīda tikai pamperi, higiēnas lietas, otrā drēbītes mazajam un sev un trešajā neparedzamās lietas - ūdens pudele, riekstiņi un žāvēti augļi u.t.t.

Cik dzirdēju, tad Bulduros dod savu halātu - kreklu...
21.07.2014 19:48 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Bet ir tachu tada nemsanas ar tiem tris koferiem, es vnk iedomajos, ko tad, ja virs netiek uz to bridi vai nezinu kadu apstaklu del man nakas pashai ar tiem koferiem vilkties... Brrrr..

Par Dianatal gelu, man ginekologe ieteica, ka it ka samazina plisumu risku, tachu cik palasiju atsauksmes tad parasts lubrikants vien ir un vai isti jega pirkt, nezinu...
Par so es ari domaju...
21.07.2014 19:52 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
engelens, nuuu, man kaut kādu gēlu tur visu laiku smērēja, nez, palīdzēja vai nepalīdzēja, galvenais ir klausīt vecmāti, smuki elpot un spiest, kad jāspiež, arī no bēbīša lieluma atkarīgs.
21.07.2014 19:53 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Dzemdēju slimnīcas apģērbā, ar to pašu arī gāju uz palātu, nebija nekas ne nosmērējies ne vēl kaut kas.
Man sanāca 2 somas līdzi, bija gan man maiņas apģērbs, gan bēbītim, tas lielāko daļu aizņēma. Ak jā - vēl pamperu paka mazajam. Pārējie tādi sīkumi.
21.07.2014 19:57 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
vismaz mazo ūdens pudelīti gan paņemiet līdzi, daudzām nenormāli slāpst uz dzemdību galda, ka ūdeni dzer litriem.
Kā arī - dzemdību komplektu (ja pērkat), papīrus un bēbīša komplektiņu salieciet vai nu pa virsu vai atsevišķā somā, lai nav nekur jārokas un jāmeklē.
21.07.2014 19:59 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Es nopirku smieklīgus, bet foršus barošanas naktskreklus, kam augšiņa atpogājas ar podziņām. Vienu ziedošu dzemdībām, otru palātā. Kājās arī izvelētos gumijas čībiņas. Somu sadalīšu vairākās daļās, vienu daļu dzemdībām un mazuļa pirmās lietiņas būs līdzi uzreiz, pārējo pēc vajadzības atvedīs vīrs.
21.07.2014 20:08 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Kad aizgāju uz RDzn nemaz nezināju, ka tajā pašā dienā arī dzemdēšu. Tiku pie dzemdību krekla ar rozēm (noslīku tajā) un man vajadzēja nopirkt čībiņas uz 5min. Tad jau vīrs bija klāt. Uzvilku zeķītes un savas čībiņas. Tā kā viss notika reizē ātri un mierīgi, dzemdību komplektu noliku uz galda vecmātei, sagatavojām drēbītes bēbītei zem lampas, ūdens atradās visās iespējamās palātas vietās :D somas bija divas. Viena dzemdībām, otra - periodam pēc tam.

Dianatal ir vnk lubrikants. Man dzemdību laikā visu laiku tecēja ūdeņi, tie arī virza mazo uz āru, jo visa procesa ilgumā atjaunojas. Iesaku nopirkt jauno māmiņu tēju, lai veidojās piens.

Uzrakstīšu, ko man vīrs pirka pēc dzemdībām papildus: spreju šuvei, spirta salvetītes, papildus pamperbikšukus man, musli batoniņus (vienīgā starpēdienreižu barība).
21.07.2014 20:14 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es arī nopirku kaut kādu naktskreklu, un vēl man viens ir iedots. Jums bija rītasvārki līdzi uz slimnīcu un vai tos lietojāt? Es mājās tādus nelietoju, tad man speciāli jāpērk. Kurā brīdī vispār ir vajadzīgi rītasvārki?
21.07.2014 20:18 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Ar rītasvārkiem es domāju halātu, kas ir rakstīts slimnīcas sarakstā :D
21.07.2014 20:19 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
man bija parasts kokvilnas naktskrekls kā omītēm :D viņs bija pilnīgi netīrs, ieliku kulē ar domu izmest, bet mamma paķēra manas mantas un visu pārmazgāja, tāpēc atstaju to omīškreklu nākamajām dzemdībām :)
man bija viena liela sporta soma, parastās istabas čībiņas un 2 litri ūdens, kurus izdzeru ātri vien, ļoti slāpa
21.07.2014 20:24 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
jā halats man ar bija, ar to tusēju slimnīcā
21.07.2014 20:24 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Jā, nopirku arī halātu/peldmēteli. Jysk nopirku pašu lētāko par 5.99EUR, lai nav žēl pēc tam sabojāt un izmest.
21.07.2014 20:25 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Halāts nav obligāts. It īpaši, ja nemēdz to nēsāt arī mājās. Es saprotu halāta nēsāšanu decembrī, bet tā... dzemdēju jūnija sākumā. Bija silti ārā, bet palātā karsti. Barošanas krūšturi ir super lieta. Tagad visu laiki nēsāju vnk kreklus un tos krūšturus. Visu, kas ir pogājams, tāpēc lielākā daļa vasaras kleitu šovasar tā arī netika un netiks uzvilktas. :D
21.07.2014 20:30 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es dzemdēju vīrieša kreklā, dzemdību laikā nesavārtīju, mazliet aizmugures apakša nosmērējās pēc dzemdībām.

Tā kā mājās arī izmantoju halātu, tad ņēmu līdzi, jo zināju, ka man noderēs. Ja nestaigātu, tad domāju, ka neko nepirktu, tad ņemtu kādu jaciņu līdzi, ko uzvilkt, ja vien dibens piesegts un pašai ērti, tad jau vienalga kā.

Bija man mīkstās čības un priekš dzemdībām, ja ietu dušā, tad arī gumijas čības.

Man bija pavisam lielais ceļojumu koferis līdzi, jo tomēr sev lietas - dvieļi, halāts, higēnas lietas, pamperi, arī mazajam pamperi, paladziņi, drēbītes. Viss tādu vietu aizņem.

Mazā sporta soma bija līdzi ar lietām tieši priekš dzemdībām. ūdeni jau iesaka kā obligāti līdzi ņemamo, vismaz 1,5 l kā minimumu. Man pat bija sula un šokolāde, jo domāju, a tas process ilgi ies, un kursos teica, ka lai kaut ko ēdamu paņem, lai spēks pietiktu.
21.07.2014 20:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits