Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Gangsters, mans nāk manā grupā 2 nedēļas, tā kā viņam dikti slikti nevar iet, jo esmu blakus (s):-D Baidījos, bet iet labi - varu iziet no grupas, dūšīgi ēd, pusdienlaiku 2 dienas pēc kārtas izgulējis sausu, diezgan smuki spēlējas... būs pieradispie režīma, tad ceru, ka "iemetot" blakus grupā arīdzan viss būs labi!!! bet nu reāli sirsniņa sāp, maziņie jau tik lieli :'-(
Un par visu pārējo neuztraucies! Mazajās grupās bēbji vispār tā baigi nekomunicē - vairāk paši vai ar audzinātāju, varbūt uz otro mācību gada pusi sāk kko spēlēties/draudzēties, bet pa lielam maziņie paši savā nodabā darbojas - sēž pie galda ar galda spēlītēm, ar mantiņām... Un tos mazos mēs vispār dikti pirmās dienas netrenkājam - ja negrib uz podu, tad neko - piedāvāsim nākamā dienā... negrib uz kreņķiem ēst - mēģinām pabarot, bet ja nē, tad neko! Tak ātri tas viss mainās! Pēc 2 dienām - i uz poda sēž, i ēd i visu pārējo dara, kas jādara!
Man 7 gadu pieredzē ir bijuši tikai 2 vai 3 smagi bērniņi, kas raudājuši caurām dienām, bijis grūti, bet 85% bērnu beidz raudāt 5 minūšu laikā.. Bet saprotu, ka grūti un smagi, bet ziniet - mammām tas ir 3x grūtāk kā pašam bērnam :-D;-):-)
05.08.2017 14:24 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Sveikas, man mazajam drīz būs 9 mēneši. Gribēju uzzināt, kā jūs barojat/ barojāt savus mazos šādā vecumā un smelties iedvesmu :-)
07.08.2017 23:15 |
 
10 gadi
Reitings 982
Reģ: 29.01.2009
Sveikas,maaminjas!Vakar saneemu negaidiitu zvanu-esam uzaicinaatas uz valsts beernudaarzu.Lai gan rindaa bijaam 89.Prieks,liels.Nakoshnedeelj brauksim skatiities un visdriizaak parakstiit liigumu.Jautajums taads-ko apmeeram ir jaaprot dariit manai mazajai uzsaakot beernudaarza gaitas?Zinot manu mazo vinja nekautreesies padzerties no sveshas kruuzes,paeest no svesha skiivja.Vai par to nelamaajas audzinaataajas?
09.08.2017 08:38 |
 
Reitings 10005
Reģ: 19.11.2014
Robīt, tev gan forša privilēģija pieradināt savējo pie vides maiņas, esot visu laiku klāt. :-)
raven, nu, cik es atceros, tad visa veida putras (arī ar pienu vārītas) un tie paši dārzeņu/dārzeņu,gaļas biezeņi. Gaļu pirku - truša, tītara, vistas, jaunlopa.. dārzeņus - visdažādākos.
Es nevaru izdomāt vai laist mazo dārziņā šajā rudenī vai vēl nogaidīt? (t) It kā man ar viņu nav grūti mājās, pats labprāt spēlējas savā nodabā, dūšīgi guļ pusdienslaiku un arī naktis. Tagad cenšamies apgūt podiņmācību (starpcitu te varbūt kādai kādi ieteikumi?).
Nu, īsumā - man tas bērns mājās netraucē. Šķiet, ka vairāk traucēs tas, ka katru rītu jāved uz dārziņu un tajā pašā laikā mazā jāceļ, jāģērbj un jārauj līdzi. Taču no otras puses saprotu, ka mājās es ar viņu tā nedarbošos kā dārziņā. Negribas, lai būtu tā, ka palaidīšu pēc gada vēl un manējais būs kā no mēness nokritis.. nemācēs neko no tā ko prot citi bērni. Varbūt, Robīt, vari pakomentēt vai manas aizdomas ir pamatotas?
09.08.2017 10:41 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Undiya
Es savu vedu, mana gan ir daudz lielāka un viņai svarīgi socializēties. Bet tam visam bija viens liels mīnuss, patstāvīgi mājās tika vesti visi bd vīrusi, zīdainim regulāri bija iesnas no vecākā bērna, ar mazo bijām ar slimnīcā. Tā slimošana baigi beidz nost, nu vismaz mani.
09.08.2017 10:46 |
 
Reitings 10005
Reģ: 19.11.2014
paranoid, par to nemaz nebiju aizdomājusies, bet, jā, neizklausās diez ko iepriecinoši!
09.08.2017 10:49 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Bijām šodien pie acuārsta, viss ok. Bet nu nepatīk man ar bērnu pie ārstiem iet- bērns jau nesaprot, ka jāpasēž mierīgi, doks paskatīsies un viss. Bērns kā ierauga tos doka verķus tuvojamies, tā asaras pa gaisu acis aizžmiedz un brēc:D :( Un ārste it kā normāla, bet beigās pateica, ka tā parasti raudot gadu veci bērni, 2gadnieki parasti esot mierīgi (manai 1.7). Un tādā pārmetošā tonī, it kā es tur kaut ko varētu ietekmēt.(t)
09.08.2017 14:17 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Par dārziņiem- manējā tikai 4 dienas pagāja dārziņā un saķēra iesnas. 1 dienu palikām mājās + 2 brīvdienas un viss ok, bet nu jā- šodien grupiņā noskatījos, ka tur sēž tādi pusslimi bērneļi. Viens klepoja tā, ka visas iekšas skan, otrs puņķojas:-O Tā jau tur nebeidzamais slimošanu aplis- vienu apārstē, nākamais pielipina. Saprotu jau arī vecākus, ka uz darbu jāiet un nevar vislaik uz slim.lapām dzīvot. Bērns kaut kur jāliek, bet tā jau tie bērni visu laiku viens otram baciļus lipinās un regulāri.slimos
09.08.2017 14:21 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Undiya, manas domas gan kā mazo bērnu grupas skolotājai,g an kā bērnu mammai!!! :-D
Ja būtu iespēja, es laikam gan laistu bērnudārzā!
1kārt.
maziņie ir baigi foršie un viņi ļoti labi un ātri adoptējas bērnudārzā (l) Tā pati socializācija, ka iet sabiedrībā, atdarina viens otru (iemācās ēst smuki, sēž uz podiem u.tt).
2kārt.
Nāk rudens, ziema... Nu ko mājās darīsiet? Dārziņā ir režīms, nodarbības (dziedāšana, zīmēšanas, literatūras u.tt), pastaiga, draudziņi... Šis bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc es arī laidu uz b.d, jo nu grūti ar 2 maziem bērniem iet lejā no 5tā stāva, tuntulēt abus, nezinot, kā uzvedīsies kāds no bērniem... Vedot uz dārziņu zināju, ka būs gan gulējis, gan kvalitatīvi ēdis, gan labi pavadījis laiku gan telpā, gan pastaigā.
3kārt.
Mans "lielais" saslima tikai 1x gada laikā, tā kā par slimošanu arī enko daudz nesatraucos un ja gadījās, ka arbūt paliek savārdzis/pieklep vai mazs puņķis - pieturēju mājās. Tagad zinu, jā - ja viens ir slims, būs visticamāk arī otrs, bet nu dārziņa dēļ slimoja tikai 1x... tā kā, vai tas ir iemesls nelaist... nezinu!
Man jāskrien, jābeidz rakstīt... Tās manas domas. Ja nu kas jautā ko vēl un ja nu ko atcerēšos - pierakstīšu vēl.
Un jā - man bija jāved vienai abi puikas... vienmēr, jo vīram bija stulbs darba laiks. nu neko - saģērbu lielo un tad mazo ieliku pa taisno no gultas lācītī, autosēdeklī - aizvedām brāli un braucām mājās dzīvoties! Dažreiz jau likās kā murgs, bet pa cik man bija negulētāji, lielais diezgan aktīvs, tad labāk papēros no rīta un visa diena mierīgāka... Kaut kā tā!
Jā - es laikam laistu!!! :-)
10.08.2017 17:49 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Kaut kā viss sasteiggtu, bet doma gan jau skaidra!
un mans mazais mazulis jau 4 dienas izgulējis pudienlaikā sausu pamperu!! (l)(l)(l) Pa dienu jau kādus 3-4 mēnešus ir bez pampera, braucam jau uz pilsētu bez pampera, ceļojumos arī. nu viss, pa dienu nav. bija uz gulēšanu, bet arī tagad dārziņā jau kuro dienu sauss!!! tik naktīs gan... to, ko neizlietot dienā, izlieto naktī (e):-D
10.08.2017 17:55 |
 
Reitings 10005
Reģ: 19.11.2014
Robīte, nu, jā, ja vēl uz poda iet un ēst pašam pieņemu, ka pati iemācītu, tad visas tās aktivitātes pilnīgi noteikti nevarētu nodrošināt! Ehh, jādomā, jādomā..
10.08.2017 18:10 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Robite, intereses pec, cik daudz laika sanak darboties berniem (gan mazajiem, gan lielakiem) jusu darzina? Cik esmu runajusi un interesejusies, tas ir 2-2,5h diena max, pat specializetajos Reggio un Valdorfa darzinos. Parejais ir taisisanas, gaidisana, esana, gulesana u.tml.
10.08.2017 18:11 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Vai nav tā ka bērni nejaukumus samācās? Paziņa teica, ka grupā ir bērns kuram ar nerviem kaut kas, un viņas bērns tās psihozes sāk izspēlēt mājās.
10.08.2017 18:38 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Vai nav tā ka bērni nejaukumus samācās?

Manējā ir sākusi kniebt(t) Kniebj un smejās. Un nevaru iestāstīt, ka tā darīt nedrīkst, citiem sāp. Nesaku, ka dārziņš vainīgs, bet tas parādījās pēc pāris dienām dārziņā.
10.08.2017 20:13 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Undiya, protams, tev jādomā pašai! :-) Mans lielais puika ir ļoti aktīvs un spītīgs, bērniem bija 1.4, kad piedzima mazais, rudens, dzīvojam piektā stāvā, puikas slikti gulēja - nu grūti. Tad nu biju priecīga par dārziņiespēju! Tāpat domājot, tu vari domāt par savu privilēģiju - ka jebkurā laikā vari paņemt brīvdienas, ja slinkums/negribās vest/apslimis. Būs zelta vidusceļš - gan sabiedrībā un režīmā, kad pietiekoši daudz laika arī mājās ar mammu! :-)
XZY, Gangsters, protams, ka samācās, Tāpat kā samācās viens no otra labo, tāpat arī slikto... Mājās bērns ir viens pats (nu māsa/brāļi), mamma viņu saprot/izdabā/iedod/padod/nopērk, bet dārziņā viņš ir viens no vismaz 12, un viņam ir jācīnās par rotaļlietām, par savu taisnību, jāaizstāvas. Lielākās grupās tas bieži vien ir kāds lamuvārds... Bet, pirmkārt, jau tas no ģimenes, otrkārt, no bērnudārza. Bet man jau liekas, ka tas viss ir normāli un pieder pie lietas, turklāt, tas viss ir pārejoši! ;-)
Salomē, pa lielam jau taisnība ir... bet nu bērns jau mācās visos proces, ne tikai nodarbībās... Tas pats pudienlaiks - dežurdarbs - lai palīdzētu, vispirms jānomazgā rokas, jāuzvelk priekšauts un cepure un tikai tad var doties ar auklīti pēc ēdiena... visa galda kultūra - saklāšana, kā jāsēž, kā jāēd, kā jāmazgā zobi - tā jau arīdzan ir visa mācīšanās, zināšanu nostiprināšana...
11.08.2017 10:26 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Manai ir tikai 1.7, tā ka mani šorīd neuztrauc, ka nodarbības dārziņā ir kādas 2-2.5 h. Šobrīd svarīgi ir apgūt elementāras lietas- podiņš, patstāvīga ēšana, pacietība un gadīšana, kamēr visi saģērbjas / paēd/ nomazgā rokas u.t.t. Manuprāt, tādam maziņas jau pietiek ar to, ka viņi ir kopā ar citiem bērniem, tai pašā smilškastē paspēlējas, iemācās dalīties ar mantām.
Par to pašu podiņu- dārziņā labprāt uz poda sēžas un pat nokārtojas podā. Mājās 90 % piedāvājuma / mēģinājuma pasēdēt uz poda beidzas ar kašķi un asarām. Bet es arī nespiežu, lai viņai nerodas sajūta, ka podiņš ir bubulis.
11.08.2017 10:37 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Gangstres, 2-25h tas jau ir pats ilgākais un parasti pēdējā grupā! Mazajiem ir 10-15 minūtītes nodarbība un tad nu kamēr visi izdara otro daļu - sazīmē, salīmē, izkrāso, izveido :-)
Un tieši ir tā, kā tu saki! Mammas sūdzas un raud bez maz, ka mājās negrib uz poda, bēg, psiho, kamēr dārziņā tanī pat laikā smuki sēž un bieži vien pat viss ir izdarīts!!!
Vai vēl viens piemērs - mammas acīs tas maziņais ir tik maziņš, aiz steigas nav laika un domā, ka bērns neprot/viņam grūti, bet patiesībā, ejot laukā, gan kurpītes, gan bikšeles māk novilkt, apaviņus uzvilkt! Protams, ne uzreiz un ne visi, gbet patiesībā to pamatiņu ātri vien apgūst!!! :-)
un tādi piemēri varētu saukt un saukt...
11.08.2017 11:12 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Nu pat, ja tās nodarbības bd būtu tikai 10 min. vai nebūtu vispār- man pagaidām pietiek ar to, ka bērniņš ir paēdis, apčubināts, ar bērniņiem kopā pabijis un jaunas lietas redzējis, kaut ko mācās.
11.08.2017 11:33 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Video par Montessori apmācības rītu bērnudārzā. Man ļoti, ļoti simpatizē šāds mācību modelis. Bez laikiem, ierobežojumiem, norādījumiem... vien bērniņa griba un piemērota vide šo gribu realizēt! (l)
11.08.2017 16:46 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Kā iet mammām un mazuļiem?
Mums ne pārāk- nepaspēja mazā pierast pie dārziņa, ka saķēra ausu iekaisumu :( Sēžam mājās, ārstējamies.
Man pēc 5 dienām jāatgriežas darbā.... eh, es jau biju sacerējusies, ka mazā apradīs ar dārziņu un es vismaz dažas dieniņas pirms darba atvilkšu elpu, tikšu galā ar garderobi- pāršķirošu skapi, aiziešu šopingā, uz frizētavu savesties kārtībā pirms darba. Bet nu sanāca kā sanāca. Galvenais, lai mazā izveseļojas ātrāk, lai nemokās ar ausu sāpītēm.
16.08.2017 14:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits