Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
RainyDay, jā, protams, ka mazais drēbes sasmērēs, bet tāpēc jau nav jānopērk veikals ar drēbēm :D Šobrīd mazajam 7mēn, man uz riņķi iet 3 bikses, 3 body, 2 džemperi, jaciņa un 3 pidžammas. Labi, manējais vēl pats neēd, tad gan jau smērēs vairāk. Pirmajos mēnešos noderēja vairāk komplektiņu, jo te atvemj par daudz, te mainot autiņbiksītes nosmērejas vai arī gadās diaper blowout.
Jā, būs dažas lietas, par kurām domāsi, ka viņām varbūt bija taisnība, bet principā katra no mums ir mamma pa savam, un katrai tā pieredze citādāka. Viena pērk n-tās rotaļlietas, otra piedāvā bērnam citus radošus risinājumus.
17.11.2016 17:54 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Vai kāda mamma ir pirkusi HIPP maisījumu? Nopirku, jo izlasīju, ka tas ir mazāk salds. Taisnība ir, bet pārsteidza citas lietas. Pulveris mazāk birstošs (it kā nedaudz, nedaudz būtu mitrs), ūdenī neizšķīst pilnībā (paliek sīkas daļiņas). Tas šim maisījumam skaitās normāli? Pirmais pirkums man bija Semper, un tas ir citādāks.
17.11.2016 17:58 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Līdz 1,6 gadu vecumam bērnam nedevu nekādus cepumus, kūkas, šokolādi u.c. našķus. Našķojās tikai ar svaigiem augļiem vai augļu biezenīšiem.
Pēc tam šad un tad ļāvu apēst kādu mājās ceptu kūkas bikucīti.
Tagad ir 1,10 gadi un šad un tad iedodu arī vai nu piparkūku vai tumšās šokolādes gabaliņu. Bet arī ne katru dienu.
17.11.2016 18:25 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Es savai nekādus našķus vēl nedodu, ja neskaita augļu biezeņus pie putras. Vienīgais našķis 11 mēnešos viņai ir rīsu galetes :)
Es gan esmu no tām mammām, kas meitai sapirkusi pus veikalu. Bērnam ir ļoti daudz drēbju un ļoti daudz mantu. Bet man tā patīk. Vēl jo vairāk, jo nezinu vai gribēšu otru bērnu, tad šo meitu man gribas pēc sirds patikas sapucēt un palutināt :)
17.11.2016 18:51 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Interesanta tēma aizsākās par tiem našķiem!!! Varētu vairāk mammas padalīties, no kāda vecuma, cik bieži un ar ko ļaujat našķoties bēniņiem?!? :)
Manai pekai tulīts būs 11 mēneši, starp ēdienreizēm pagrauž kādu ābola šķēlīti, sausmaizīti, grauzdētu maizīti. Šad tad kādu cepumu- selgu vai auzu!
17.11.2016 18:53 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
RainyDay, nesatraucies! Tu esi gudra sieviete! ;-) Man bija daudz drēbītes no radinieka mammas atdotas. Izšķiroju labākās un paņēmu sev. Protams katru mēnesi nopirkām arī pa kādam jaunam komplektiņam, bet man pavisam reāli bija iztikt ar 3 komplektiem no viena izmēra. Kaut kā man tas bērns nekakāja dikti garām un, ja kādreiz gadījās, tad man bija un vēljoprojām ir traipu tīrītāji, kuri ļauj drēbes saglabāt tīras un kārtīgas.
Rotaļlietas esam maz pirkuši ar nodomu, ka tās tāpat sadāvinās. Un sadāvināja..arī mašīnu ar akumulatoru! :-D
Arī tagad nepērkam visādus mēslus. Viņam vairāk interesē kaut kur uzkāpt, kaut ko izrevidēt nekā kaut kădas mantas.
17.11.2016 19:01 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Gangsters,es savai meitai starp edienreizem dodu aabolu,baanaanu,riisu galeti,reizi 2 dienaas bernu cepumu,baltmaizes vai rupjmaizes skeeli.Mana mazaa vareetu visu laiku eest aabolus,pati nem no kastes un grauzh.Bet es nelauju,jo ome vienreiz laava eest tik cik gribeeja un rezultaataa saapeeja puncis.
17.11.2016 19:06 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Mazajam ļoti garšo tie "sūcamie" augļu biezeņi, vēl palutinam ar musli batoniņiem, kurus var nopirkt pie bērnu pārtikas. Augļus un dārzeņus dabū ļoti bieži. Atļauju arī nokosties no savas maizītes kādreiz vai iedodu to, ko pati ēdu. Tas protams skaitās gardums, jo garšvielas klāt vairāk nekā viņa ēdieniem.
Jogurtus dodu, biezpienu citreiz ar cukuru, bet parasti tikai ar krējumu un lociņiem vai dillītēm..mannā dodu ar sviestu, kanēli un cukuru nedaudz..
17.11.2016 19:07 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Mans puika salidzinosi daudz naskojas. Pa dienu grauz salminus, risu galetes, visadus sausinus. Kadu bridi eda ari bernu cepumus, bet tie bija parak saldi un vins pats partruca est. Vel kaa grauzamie ir burkans,aboli, gurki un citi cietaki augli. Ipasi zobu naksanas laika tas ir must have. Saldos biezenus need. Kad puncis prasa, tad edam darzenu biezeni, bet gatavo, jo manus need.
Jaa un vel ed saldumus. Kadu vafeli, sokoladi, cepumu. Bet tas, kad kads uzciena. Sulas saldas nedzer. Vai, kad pasi edam,tad tak berna nesiekalosies, vai pa kluso est ari jocigi. Tad vins jutas stara,ka ed to pasu naski. Ta kaa tas nenotiek katru dienu neliekas, ka ir kas briesmigs. Kaimini perk 1.5 gadus veciem berniem cipsus un sokolades. Tas neliekas pareizi, jo reali tas berns to pats neprasa vel.
17.11.2016 19:47 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
No kādiem ēdieniem jūs izvairījāties/izvairāties barojot ar krūti?
17.11.2016 21:53 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Neko neieveroju ipasi. Ja karojas aped nedaudz un redzesi kaa maza puncis reage. Ja bus nikis, tad zinasi. Bet sakuma kolikas var but no plika udens. Bet citiem atkal dietas ieverosana palidz. Pedeja laika dzeru padaudz kafijas un melnas tejas un mazais tiesi sacis labi gulet naktis un nav parlieku hiperaktivs ka varetu but no kafijam.
17.11.2016 22:06 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
cik bieži un ar ko ļaujat našķoties bērniņiem?!?

Starp ēdienreizēm atļauju rīsu galetes, rupjmaizi, pašu ābolus (citus augļus ēd launaga ēdienos vai pie putrām) uzgrauzt. Tie gan manā uztverē nav nekādi našķi. Ja runa tieši par našķošanos, tad retu reizi apēd Selgas cepumu, ja ir mājās, kādreiz arī iedodu kriksīti no Kāruma sieriņa, kad pati ēdu. Laikam viss. Vecums - 1,2. :-)
17.11.2016 22:48 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Manai ar ļoti garšo sūcamie augļu biezeņi, to viņa samērā bieži dabū launagā, neskaitu to kā našķi. Bet tādi našķiši starp ēdienreizēm ir kāds sausiņš, baranka, ķelmēnu maize, ābols, galete. Cepumus nedodu, nekādus citus saldumus arī nē. Tikai reizēm varbūt dabūs vieni kumosu/karoti no kāda kāruma, ko ēdu es, piemēram, ābolkūka vai kas cits. Es tā uzmanīgi ar saldumiem.
17.11.2016 23:48 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
No kādiem ēdieniem jūs izvairījāties/izvairāties barojot ar krūti?

Es izvairījos no tiem, kas man pašai pūš vēderu.
Gribēju pavaicāt - cik biežai jābūt vēdera izejai, ja baro tikai ar maisījumu? Zinu, ka ar krūti barotiem var nebūt vairākas dienas, bet kā ir ar maisījumu? Šodien bijām pie dakteres un man galīgi izskrēja no prāta šis jautājums(s)
18.11.2016 01:06 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Meitai 1.4 , bēbju cepumus dabū, ja ir ciemos pie 3 mēn., vecākās māsīcas. Mājās taisu auzu/riekstu/dzērveņu sukāžu/sēkliņu spēka cepumus par saldinātāju kalpo ābolu biezenis vai banāns. Vēl Rimi ir laba sastāva pilngraudu mini mini cepumi ar dzērvenèm /ne Kubuš/, bez cukura, rīsu, kukurūzas-kvinojas galetes un citus manus sausiņus. Viņai saldumi ne pārāk, nedodu ikdienā, bet atļauju (tikai es) pagaršot, labākajā gadījumā kādu kumosu cepuma nokodīs, un atstās. Eco sūcamie smūtiji garšo, bet arî, ja pa biežu pērk, neēd. Savas kūkas dodu viņai pagaršot, jo tur es zinu sastāvu, cukura daudzumu.
18.11.2016 01:24 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Rainyday- es piemēram ne vienā grūtniecībā nejūsmoju par katru bērnu kustību. Ar savu vēderu nerunāju (pāris reizes mēģināju, bet jutos diezgan muļķīgi) un vispār nekā īpaši nejutos, bet kopš pirmās bērnu dienas viņus mīlu līdz bezgalībai un darītu jebko viņu dēļ- bet tik un tā draugu lokā par bērniem nerunāšu, ja vien netiks uzdots konkrēts jautājums uz ko konkrēti atbildēšu detaļās neieslīgstot. Daļēji, jo ir gana daudz citu tematu, gan arī tāpēc, ka lai arī mani bērni ir īpaši man, tiem tādiem nav jābūt visiem citiem cilvēkiem. Neuztraucies ko citi domā. Grūti protams ja tā ir māte, bet centies laist gar ausīm, jo it sevišķi esot mātei pamācības birs no visām pusēm un visi zinās labāk, kā tev audzināt savus bērnus :-D
Mans lielais saldumus neēd.Parasti iedodu pagaršot ja kaut ko ēdu, jo man garšo, bet tie tiek diezgan ātri izspļauti. Kārums ir āboli un rupjmaizes rika, parasti salieku uz šķīvīša nedaudz, nolieku istabā un mazais pats var paņemt cik grib, kad grib. Ir dienas,kad nepaņem neko,ir dienas,kad apēd visu.
18.11.2016 02:08 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Haha, es esmu ļaunā mamma, manējie ēd visu ko (s)
Tusiņos pie siera bumbām mazais 1gadnieks ir pats pirmais :-D(s)
Lielajam tagad kinderolu bums, jo 1x nopirka un iekšā bija mašīna un tagad viņš ņem olu visu laiku, jo domā, ka visās ir mašīnas :-D
Protams, cenšos dot veselīgāk ik pa laikam - augļus, dārzeņu plate, bet nu saldumus neslēpju (neko neslēpju), kad ir pieejami, tad nekontrolēju, ko vai cik apēd, lai ēd!
Kamēr visu dienu ir normālas ēdienreizes, tikmēr viss ok.
18.11.2016 07:56 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es savai 8 mēnešus mazajai meitiņai esmu iedevusi melno šokolādi, man ļoti garšo tumšā šokolāde 70-90%, vienvakar sēdeju un ēdu, meitucs tā skatījās, iedevu nolaizīt, bet vairs neko. Nu nolaizīja, kost jau viņa nemāk. Un nesen nopirku kaut kādu cepuma, jogurta biezeni pagaršot, man šķiet viņš nenormāls saldais (t), man šaubas ka tādu tik mazam var dot, lai gan rakstīts, ka no 4 mēn. (t):-D
Es ceru, ka turēsim kursu un baigi nenašķosimies, negribu pieradināt pie cukura, man pašai ir cukura atkarība, paldies Dievam, ka neesmu resna, jo esmu diezgan kustīga, bet meitai negribu to novēlēt, ja nelietotu tādos daudzumos cukuru būtu tieviņa pavisam.
18.11.2016 09:02 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Lasu un brīnos ,laikam esmu slikta mamma . Dodu bērnam saldumus un konfektes . Ikdiena . It ka nekas nav noticis,sver daudz mazāk nekā viņas vecuma berni .
18.11.2016 09:26 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Tas,kuras nedod neko no kopeja galda vai saldu, jus pasas needat vai jums berni vienaldzigi vai pa kluso edat? Es nevaru padzert mierigi kafiju, kad kads karatos kaja vai skatiitos zelabainam acim. Bet man ari nervu sistema nav tik stipra :-D
18.11.2016 10:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits