Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Catana - piespiedu kārtā sēž uz poda? Mans 2gadnieks ir ar mieru apsēsties, bet tikpat kā nekad neko tur neatstāj. Dārziņā arī sēž kompānijas pēc, bet lietas dara pamperā. Esmu ļāvusi čurāt biksēs, teikusi ik 5 min, lai iet uz podiņa, ja vajag čurāt, bet tas beidzas ar to, ka pačurā biksēs un saka "kaka" :-D Nav tās saprašanas, ka tūlīt būs čura un to varētu arī izdarīt podā, nevis biksēs.
19.10.2016 11:02 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.11.2011
Dāmas, ko jūs velkat bebjiem liekot iekšā aitas vilnas maisā? Es nesaprotu(t):-D Un ziemā ko?
19.10.2016 11:08 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
catana, ar podiņu iepazīstināju jau ap 8 mēnešiem, no 6 mēnešiem podiņš stāvēja acu priekšā, meita to izmantoja rotaļām. Liku ik pa laikam, bet baigi neiespringu. Šovasar, kad meitai bija 1,7g, laidu ar pliku dupsi pa māju (nosacīti- apenītes kājās), apčurājās, apčurājās - savācu. (jo nebija vēl remonts dzīvoklī), stāstīju, rādīju, ka jāiet uz poda, un pēc 3 nedēļām bērns pats prasījās uz poda. Viss. :D Baigi viegli aizgāja. Nu jau kādu laiku arī pa nakti neko nelieku. Izguļ sausa visu nakti. Ir 2 reizes piečurājusi gultņu, bet tas slimošanas iespaidā. Bet bērni ir dažādi, citiem tā lieta aiziet 3 gadu vecumā.
_________________
Man aktuāls jautājums būs- pieradināšana gulēt savā istabā pirms māsas ierašanās, manuprāt, šis būs trakākais pasākums. :-/
19.10.2016 11:14 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
zeldito, plānāku kombīti. :D
19.10.2016 11:14 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
virdzinija
Nu, viņš nav ar mieru tāpat vien tur apsēsties. Dažreiz pa jokam apsēžas un tikpat ātri pazūd no viņa. Bērnudārzā arī kompānijas pēc sēž. Vasarā ar mēģināju ar apenēm laist dzīvot un tad stāstīt - nekā. Tulīt būs 2 gadi un nupat saprot, ka ir pakakājis, pats sauc. Domāju, varbūt tagad jāķer tas brīdis?
19.10.2016 11:16 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
paldies par sveicieniem un nododu ari savus laba velejumus visam jaunajam maminam!!
man ir dazi jautajumi:
- zagas!! nu jau vairakas dienas loti regulri ir zagas!! cik skatos darit neko isti nevar, gaidit, kad pariet vai ari likt pie kruts( mums sis darbojas), bet citreiz tik labi aizmidzis un tad zagas vinu pamodina!!
- roku basana acis!! kad nak miedzins vai tiko pamodies ta rokas acis!! ne ta, ka bisku paberze, bet riktigi ar pirkstu ieksa baz! ka cinities?
- pirksta sukasana vai knupitis!? man nez kapec loti gribas iztikt bez knupisiem, virs ir kategoriski pret pirkstu sukasanu! vai ir opcija izdzivot bez viena vai otra?? vai kas tomer labaks?, kada ir iedzilinajusies?
- no si jautajuma izriet ari zinatkares jautajums, vai jau sitik agra vecuma (1 nedela) ir iespejams paredzet vai bernins bus labrocis vai kreilis? mums mute vienmer kreisa roka!!
- sonakt pamodos slapja!!! piens pilnigi pileja!! iedevu vienu kruti, paeda un aizmiga, bet ko darit ar otru, kura pilna un pil, vai vajadzetu domat par atslauksanu?
paldies par atbildem un pieredzes dalisanos!! esmu loti prieciga par so grupu!!:)(l)
19.10.2016 11:22 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
havaja - kad mana mazā žagojas, citreiz iedodu viņai no pudelītes ūdeni, tad žagu vairs nav, bet tā kā ar krūti baro, tad tā arī visu laiku darītu - liktu pie krūts, kamēr žagojas, ātrāk pāries.
drauga onkulis pirkstu zīž vēl joprojām, kad guļ, un šim jau 45. un mazulim , protams, būs ērtāk pirkstu zīst, pats sevi aizmidzinās pa nakti, ja pamodīsies. bet es nezinu, manējā tagad pieradusi pie knupja, pa nakti raud, pamostos, iedodu knupi un čuč tālāk. skaties kā tev un bebim pašiem ir ērtāk :)
un tavā vietā es pienu atslauktu, atceros, cik tas nepatīkami bija un slodze mugurai ar tik lielām krūtīm.
19.10.2016 11:33 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
catana, es domāju, ka droši vari mēģināt. Varbūt viņam patiktu labāk uz lielā poda iet? Nopērc to uzliktni, ko liek uz poda, manai ļooti patīk :)
19.10.2016 11:41 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Catana, mums laikam ļoti līdzīgi. Kad es vakarā pēc dārziņa mainu jau trešās bikses, tad man apnīk un es padodos :-D Bet es domāju, ka vajadzētu turpināt laist bez pampera pa mājām un gan jau agrāk vai vēlāk tās slapjās bikses viņam raisītu asociācijas ar čurāšanu un varbūt sāks skriet uz podu.
19.10.2016 12:37 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Man liekas, ka problēma ir tajā, ka bērns pats vēl nesaprot, ka tūlīt čurās - tas vienkārši notiek!
19.10.2016 12:39 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Havaja, Es tomēr ieteiktu knupi. To tā ar laiku atradināsi, bet īkšķis viņai būt/būs pieejams jebkurā laikā. Zinu vienu piecgadīgu meiteni, kura ir nosūkājusi pusjēlu un, skats diezgan drausmīgs.
Es pienu neatslaucu. Mazajam ir tikai nedēļa, un tā daudzums krūtīs tikai regulējas. Ja sāksi atslaukt, tad tas sāks tik ražoties klāt. Vienīgi, ja krūts galīgi cieta, esmu ar roku neeeedaudz atslaukusi, bet, pavisam nedaudz.
Par kreilismu/labrocību, saku, ka noteikti ne. Neatceros, līdz kādam precīzi vecumam, bet, bērns vienlīdz labi darbojas ar abām rokām. Arī man 2,5gadnieks vienu dienu ēd ar labo roku, otru ar kreiso. ;)
19.10.2016 13:01 |
 
Reitings 40
Reģ: 25.07.2012
Havaja
Par žāgām tā ir normāla parādība. Tad nu vai gaidi, kad pašas pāriet, vai dod krūti. Īsti man liekas neko citu ar to nepasāksi.
Ja bēbis bāž rokas acīs un cik saprotu mazais ir ļoti maziņš, tad es uzvilktu cimdiņus. Tie pasargās arī no nadziņiem, kurus vēl nevar griezt, bet kuri ir ļoti asi. Un cerētu, ka mazais pa cimdiņu valkāšanas laiku aizmirsīs par pirkstu bāšanas acīs.
Manuprāt, ja bēbim ir izteikts zīšanas reflekss, tad viennozīmīgi knupis. Knupi ar laiku varēs noņemt, bet ar pirkstu būs daudz grūtāk, kā arī pirks pats pa sevi ar laiku tiks nosūkāts un paliks jēls. Un, ja nemaldos, pirksta sūkāšana arī nelabvēlīgi ietekmē nākamo zobu augšanu. Kaut kā zobiņi tad neaug taisni...
Līdz gada vecumam mazulis parasti vienlīdz bieži izmanto abas rociņas. Kad mazulis sāks aktīvi spēlēties, tad redzēsi, ka sākuma viņš mantu aiztiek ar vienu rociņu, un tad ar otru, visu laiku viņas mainot. Mazulim jāļauj spelēties ar abām rokām, jo tas ietekmē smadzeņu attīstību.
Vai tu izmanto krūštura ieliktņus, vai arī tie nespēj izturēt plūsmu?Es domātu, ka krūtīm vēl jāļauj pielāgoties mazuļa pieprasījumam. Ar atslaukšanu varbūt tās tikai tiek stimulētas ražot vairāk...
19.10.2016 13:07 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
havaja, es arī pamatīgi tecēju un vienā jaukā naktī pamodos tukšā krūtīm, tāda vismaz bija sajūta. Nomocījāmies diennakti, kamēr krūtis aptvēra cik tad liels ir tas pieprasījums.
19.10.2016 13:10 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
havaja, nop, tik agrā vecumā tas nav rādītājs būs kreilis vai nebūs. Ap 3 gadu vecumu var kaut ko pateikt, agrāk nē.
19.10.2016 15:15 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Aitas vilnas maisu pie mīnusiem likšu, tagad vnk kombinezonu un ratu pārsegs
19.10.2016 15:55 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Havaja, Tev reāli zīž īkšķi, vai baidies, ka zīdīs?
Man meitai nav knupis, 7 mēneši, nezīž pirkstus, ir bāzusi mutē, bet tā nav zīšana.
19.10.2016 16:00 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
paldies par atbildem!! :)
bija ari tiksanas ar vecmati, kur sos jautajumus parrunajam un ir man dazas atbildes
- par pienu, nedaru neko, lausu visam pielagoties, ka jau jus teicat, vienigi varbut liksu ieliknisus, kaut gan problema ir pa nakti un tur gulu bez krustura!
- vecmate ieteica laut zist roku (reali ziz raditajpirkstu), vismaz sakuma un ja tas turpinas pec gada vecuma, tad sakt domat par knupi vai zizammantinu, tagad tas esot normali un pat labi
-par acim, man bidijam ir tadi ka cimdini/roku noslepjamie, tad tos ari parvelku pirkstiem pari, kad sis ir parak aktivs ar pirkstiem pa acim!
paldies par visam atbildem, un neiespringsu uz labroci vai kreil, mums vel laiks daudz lidz tam!!:)
19.10.2016 16:15 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Es līdz kādiem 8 mēnešiem gulēju sporta krūšturī un ar ieliktņiem. Savādāk nekā.
19.10.2016 17:21 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Nesen lasīju diskusiju,kur bērnus,kam 7-10 gadi vel nevar atradināt no īkšķa zīšanas,viss līdz kaulam nozīsts. Kas knupī ir slikts? Kas? Kas tas par murgu? Kaut kas pašizdomāts? Nav pierādīts,ka knupis sakodienu bojātu vai ko citu,nekā.
19.10.2016 17:21 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
ja man jauta, ko es gribu, tad ne ikski, ne knupi!!
bet... par ikskiem visi zina briesmu stastus ( lidz sim, manam nav ikskis, bet raditajpirksts, ja tas, ko maina)
par knupjiem ari ir dzideti briesmu stasti- vairak jau no padomju laikiem un zobu deformaciju, bet vel tagad ir daudzi knupji, kuru materiali ir daudz savadaki, ka ada, lidz ar to, tas maina zisanas veidu, kas pec tam var atsaukties uz krusugaliem vai uz zobu augsanu!
ka ari sev apkart redzu daudzus ar knupjiem un man liekas loti divaini, ka piecgadniekam, kurs sakarigi runa un ir liels cilveks, vel knupis mute!!
19.10.2016 17:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits