Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
Man emocionāli visgrūtāk ir tikt galā ar domām, ka kaut ko daru nepareizi un stresa situācijām - kad mazā raud ļoti ilgi un es nesaprotu, kas par vainu. Bet kad tas viss ir pagājis, pārņem dubults atvieglojums un milzīgs prieks. Bieži vien pat smiekli nāk par sevi - kāpēc uzpūtu no mušas ziloni un nemaz tik traki nebija. :-D Man jau šķiet, ka mazā uz mani skatās ar tik gudrām, mīlošām acīm un man momentāli asara notek pār vaigu - tas no laimes. Vispār ir ļoti interesanti vērot un iesaistīties mazā cilvēka attīstībā, kā katru dienu viņa iemācās ko jaunu, aug kā sēne. :-D

Iepriekš rakstīju par sava bērna pārbarošanu un nevaru saprast kā varēju būt tāda muļķa desa. Esam slimnīcā uz novērošanu un par laimi, ārsti ir vienkārši superīgi, itin neko nepārmet, visu izstāsta un palīdz. Tagad galvenais mainīt bēbīša ēšanas paradumus, lai kuņģis saraujas. Kā jau stāstīju, no knupja viņa atteikusies, bet esmu bruņota ar pacietību un cenšos iemānīt pie katras izdevības un katra reize izvēršas 5 minūšu knupja žļambāšanā, bet visbiežāk viņa beidz lauzties un paņem to knupi. Uzreiz daudz mierīgāka, neprasa tik bieži ēst un labāk guļ, vismaz šeit.

Daktere paslavēja, ka mazā labi attīstījusies un bez maz vai liekas, ka tūlīt celsies sēdus. :-D
21.09.2016 13:14 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es atkal reizēm domāju, ka esmu pārāk liela pofigiste, baigi neiespringstu par daudz ko, kā piemērs, mazo varētu arī nevest katru mēnesi pie dakteriem, diemžēl, esmu pāris reizes arī aizmirsusi aizvest uz zvana daktere, nemaz nerunāsim par citiem dakteriem, gūžiņām utm., nav gan arī sūtījuši, un neuzspiežu, tāpat par to kā mazais pārvietojas pa dzīvokli, neuztraucos, bet skatos lai pie vadiem nelien, bet citi uztraucas ka tas un šitais. Nu tas tā, reizēm liekas, vai neatstāju visu pārāk lielā pašplūsmā.
Man tik 1 mēnesis bija reāli grūts, pēc tam varu likt roku uz sirds un teikt, ka bērnu auklēt ir atpūta.
21.09.2016 13:21 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Anne Shirley, esmu jau vairākas reizes dzirdējusi labas atsauksmes par D.D. Step! pufīga peciņa ielīdīšot bez problēmàm :)
21.09.2016 18:16 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Villionota
es arī neiespringstu baigi. Vadi un kontakti ir nē, bet visu pārējo ļauju pašai izzināt. Pēc šādas viņas izzināšanas, la divām dienām mums ir par vismaz piecām bļodām mazāk, jo viņas tak tik forši plīst :D arī ar krūzēm dāmai patīk spēlēties. Saskatījusies kā mēs dzeram kafiju, pati paņem krūzi un imitē dzeršanu, un tik smejās.
Vispār man tāds neliels prieks, ka bērns ir gana apķērīgs, citādi kauns atzìties, bet dažbrīd likās, ka būs galìgi dumja, jo no savām krišanas klūdām nemācījās. A te, vīrs pāris reizes parādīja kā no dīvāna izkāpt, lai atkal neizveltos un galvu nesadauzītu, un es atplaudēju uzreiz, kā izkāpa, tāpēc tagad viņa kā izkāpj no gultas, tā atplaudē un vēl uzkliedz man, ja es neskatījos, lai es plaukstas sistu. ;D sākumā raustījos vai pieleks viņai, bet sēžu un skatos, ka šī lien pie malas, es jau ceļos augšā lai apgrieztu, bet mazā ņem, paskatās, ka mala un smuki apgriežas un ar kājām pa priekšu izšļūc. Muļķīgs jau prieciņš, bet man atvieglojums :D
21.09.2016 20:01 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.11.2011
Godīgā, drīkst zināt cik Tavs bebis dienā izēda un uz slimnīcu sūtīja, jo par daudz? Es te sāku jau kuro dienu aizdomāties vai mans nerij par daudz...:-D
21.09.2016 20:35 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
Ar bļaušanām izvelkam knapi, lai nepārsniegtu diennakts normu, kas uz paciņas. Vairāk vados pēc tā kā bēbis izskatās, jo ir krietni apaļīga un sajūta, ka nav vis labi. Interesanti, ka visas analīzes ļoti labas, bet te pēkšņi vakarā atkal zaļā kaka. Parādīju māsiņai - viņa teica, ka tas normāli, jo nav gļotaina. Kāda jums pieredze šajā jautājumā? :-/
21.09.2016 21:48 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
khkh, paldies! Uz ziemu būs tad jāskatās kas nopietnāks. Pagaidām vēl ir ok kediņās, bet drīz jau būs auksti ārā.
Šodien 300m uz veikalu gāju 20 minūtes :D Bija jābaksta visas lapas, zāles, jāceļ viss no zemes :D Beigās pasitu bērnu padusē :D
21.09.2016 22:05 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Aij man arī liekas bērna audzināšana ir viegli. Man kontakti ir aizbāzti ar tiem tur štruntiem (nezinu pareizo nosaukumu), kas, kad jāsprauž vads, tad caurumtiņos jāieliek un jāpagriež un iespraudīsies. Elementāri tagad. Ja gadās kādi vadi uz grīdas, tad skatos, lai nav iesprausti kontaktos. Ļauju spēlēties, ja grib. Ir viegli, ja mazais mierīgs, tad nav par ko
21.09.2016 22:11 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Ir viegli, ja mazais mierīgs, tad nav par ko
sūdzēties. :) Negribu taisīt ēst, netaisu, laicīgi brīdinu vīrieti, ka pašam jāizdomā. Negribu kārtot māju, nekārtoju. Vīrietis saprotošs, neko nesaka, ja iedvesma viņam, tad pats piekopj.
Līdz mazais nesāk pats stabili staigāt smuki, tad nekādi apavi nav vajadzīgi. Ideāli, ja ar plikām pēdiņām dzīvojas pa istabu. Un, kad mazais ceļas kājās ātri, tad tiešām nav vajadzīgi apavi kājās, jo apavi ir stingri un tikai veicina bērnam celties un staigāt.
21.09.2016 22:16 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man meitiņu vēl nestaigāt un nerāpo, bet pārvietojas visādi, veļas, ar muguru stumjas, kaut kā ar sānu spirinās. Nu interesanti, bet ātri kustas. Citreiz sasmējos, nolieku zemē ratu somu, viņa nočeko, pēc mirkļa jau šiverē ap somu, ir bijis kā atstāta vaļā un tad tik lādē laukā visu :D , ļoti interesanti no malas vērot. Sākumā palma kas uz grīdas interesēja, man pat video, kā tikusi līdz tai, guļ uz muguras un spārda :D
22.09.2016 06:56 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Cik jums mēneši kurām jau tipina?
Man reizēm gribas pat paraudāt, ka tūdaļ meita būs liela un būs jālaiž dārziņā, un man darbā.
22.09.2016 07:03 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Ko jūs bērnam profilaksei dodat, lai nepielīp baciļi?
Es esmu norāvusi rudens saaukstēšanos smagā formā un bail, ka sīkā ar nenorauj. Mēģināju likt ķiploku viņai ap kaklu, bet norauj un sāk ēst, a tā trinās ap mani visu laiku, bet negribu lai saslimst. Varbūt ir kādi homeo ai profilaktiski sīrupi/ tējas?
22.09.2016 08:05 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man atkal par bērnudārziem. Montesori piekritējām.
Dārziņš kurā plānojām sūtīt bērnu nu rada šaubas, jo neapmierina viens montesori princips, redzamākais. Bērnu brīvsolis. Regulāri pastaigu laikā redzu, ka mazuļi 2 - 3 gadi joņo 100m pa priekšu kamēr audzinātājas pa aizmuguri pļāpā, cik tur bērns izskrien uz ceļa. Vakar tā stāvēju ar ratiem, jo brauca 2 auto, bet 3 bērni bija ceļa malā, kamēr audzinātājas 100 - 200m attālumā. Man bij bail, ka šie neizskrien zem riteņiem. Varbūt es tāda bailule...
Jautāju vienai PII pedagoģei, kas strādā valsts dārziņā, teica, ka jā tas viņiem ir normāli.
22.09.2016 08:17 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Domāju ka bērniem jābūt vestītēm un jāiet rindiņā, audzinātāja priekšā un pakaļā.
22.09.2016 08:18 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Villionata, man gan nav pieredzes ar montessori, bet valsts dārziņā, ja bērni iet pastaigās, tad ir viens pieaugušais uz 4bērniem un uz ielas nekāds brīvsolis nav atļauts. Lūk, tas man liekas normāli. Nesen mana mamma gadījās aculieciniece situācijai, kad ~3gadus vecs bērns izskrēja priekšā mašīnai uz ielas, bērna mamma bija turpat tuvumā, bet bērns nebija pieskatīts. Paldies Dievam, ka viss labi beidzās, bet nu bērns nav pieaugušais, viņš neizvērtēs ceļu satiksmes drošību kā nākas, tam ir domāti vecāki/audzinātājas.
22.09.2016 08:32 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Mums gan tur nav satiksme intensīva, ir guļošie policisti, bet tāpat mēdz gadīties visādi nenormālie. Mēs šī iemesla dēļ droši vien laidīsim valsts, jo nu neuzskatu ka tas ir normāli un nesaprotu tos vecākus kas neprotestē.
22.09.2016 08:38 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Villionota
par kuru dārziņu tu runā tieši?
22.09.2016 08:50 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Piekrītu par tām vestītēm. Citādi var bēdīgi beigties :/ Manējā ies valsts dārziņā, kas nav pilsētā, kur apkārt ir sēta tā kā nebūs jāuztraucas par drošību. :) Nu es ceru, ka tā dārziņa rinda būs pienākusi. Ja nē, tad kādu brīdi ies privātajā, bet nu tad jau redzēs.
22.09.2016 09:20 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Meitenes, runajot par darziniem. Jusu mazuli bija pierakstiti viena darzina rinda vai vairakos ?
Esam viena vieta ieliktu, bet skatos uz citu ari (tuvak darbam ). Gribas ari tur pierakstit ceriba,ka tur rinda mazaka.
22.09.2016 09:25 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Favim
mès pierakstījām uz trīs dārziņiem. Izskatās jau cerīgi, bet kas zin kā būs nākamgad.
22.09.2016 09:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits