Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Māmiņas kas mazuļus baro ar pirktajām putriņām, kadus maisījumus izvēlaties?
Un kā cīnīties ar cietu vēderiņu mazajam ( mums 2 nedēļas)? Pakakāt var, bet ļoti grūti, jo vēdera izeja cieta un kad jāspiež tad pilnīgi žēl paliek mazo, jo redzi ka viņai ir sāpīgi un grūti izspiest.
Mūsi daktere ieteica barošanas starplaikiem dot ūdeni padzerties, bet tas nepaliidz. Nedēļas beigs aiziesim pie cita arsta, bet varbūt jūsu mazajiem arii tā bija un ziniet kā rīkoties, lai vēderiņ būtu mīkstāks?
06.06.2016 19:23 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Mr.Penguin, kas tas par superbeņķi?
Havaja, nu man ir garš puika 93 vai pat vairāk cm garš. Tā kā cits bērns varbūt tajā kulbā var vizināties ilgāk par 8 mēnešiem. Mēs arī vēl vizinamies ar to pašu, bet, nu, tiešām pēdējie centimetri. Gaidam mājās tēti, lai varam uz Rīgu braukt pēc jauna.

Havaja, ja es pareizi sapratu, tad tu vēlies savam ratu rāmim to kulbas veidīgo autobeņķi likt virsū? Domā vispār ir iespējams jebkuriem ratiem piemeklēt adapteri? Kāds modelis, firma tiem ratiem, kas tev jau ir? Es no pieredzes saku, ka tik un tā tā sprādzējamā kulba nav pietiekami liela, lai viņā vadātu bērnu rudenī un ziemā kā ratu kulbā. Bērnam būs jāvelk kombinezons, aitas vilnas maiss vai kaut kas cits, ko izmantosi, lai bērnu sasegtu arī aizņems daudz vietas. Cik tev plata tā autobeņķa kulba? Es paskatīšos, cik manējā, tad varēsim salīdzināt.
06.06.2016 19:25 |
 
Reitings 40
Reģ: 25.07.2012
Atkārtošu jautājumu, varbūt tomēr kāda zinās:

Cik ilgi jūs izmantojāt autokrēsla ielikti zīdainim? Nekur nevaru atrast informāciju, kad mazulis ir gatavs sēdēt krēsliņā bez tā papildus ieliktņa?(t)(t)
06.06.2016 19:31 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Es arī nedomāju, ka vajadzētu pirkt maisījumu, kamer ir piens. Es nevienā brīdī pat tādu domu neapsvēru, noskaņojos, ka man būs piens, nevienā brīdī nedomāju, ka nav vai nebūs. Protams, sākums bija grūts, man kadas 2 nedēļas pagāja, kamēr varēju berot bez sāpēm, bet ja to izcīna, tad tas viss aiziet. Pirmajās dienās un nedēļās jr tāda sajūta, ka tikai baro to bērnu non stopaa, bet kad tas pāriettad ir to vērts.
06.06.2016 19:31 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Mrs. E kad sāk sēdēt droši tad arī ņem ārā..?
06.06.2016 19:42 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Cik ilgi jūs izmantojāt autokrēsla ielikti zīdainim? Nekur nevaru atrast informāciju, kad mazulis ir gatavs sēdēt krēsliņā bez tā papildus ieliktņa?

Aizmirsu atbildēt. Ņem ārā tad, kad tajā ieliktnītī mazulim vairs nav vietas. Tas nozīmēs, ka viņš ir gatavs lielajam krēslam. Man arī bija tāds tam Britaxam, bet mums nederēja jau pēc 1.mēneša.
06.06.2016 19:44 |
 
Reitings 40
Reģ: 25.07.2012
Padalīšos savā pieredzē par barošanu, jo bieži šeit tiek runāts par piena daudzumiem un treknumu, un mazuļa svarā ņemšanos.
Kā jau visām sākumā bija sāpīgi, bet izcietu. Piens arī bija pietiekoši un mazā ēda labi, taču pirmā mēneša beigās pie ārsta konstatējām, ka mazā pieņēmās svarā tikai par 120 gramiem. Es jau nobijos, ka ārsts spiedīs barot ar maisījumu (abi ar vīru bijām pret šādu ideja, ja vien nav akūta vajadzība, kuras, pēc mūsu domam, nebija, jo peciņa bija omulīga un ļoti aktīva). Taču ārsts nevēlējās steigties, deva mums nedēļu laika, lai redzētu vai ir izmaiņas. Man lika dzert māmiņu tēju un Lactamil maisījumu mammām. Par šo nekad neesmu redzējusi, ka tiek minēts šajā forumā. Tas ir ar vitamīniem un mikroelementiem bagātināts piena dzēriens mammām. Un mums tas palīdzēja, jo jau pēc nedēļas mazā pieņēmās par pieņemamu nedēļas normu un nākamajā mēnesī jau svars tika uzņemts pavisam labi. Pēc tam es pārtraucu dzert to maisījumu, taču mans piens kļuva pietiekošs un mazā ņēmās svarā labi arī turpmāk.

Varbūt kādai noder informācijai, ja rodas problēmas ar piena kvalitāti un bērniņa ņemšanos svarā, bet gribās pacīnīties par barošanu ar savu pienu, nevis uzreiz ķerties klāt maisījumiem.;-)
06.06.2016 19:48 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Astrīda, kāpēc nebaroji ar krūti? :(
Es no 5 mēnešiem dodu maisījumu pa nakti un nekādu problēmu nav bijis ar nevienu no viņiem. Vienīgi Frisco gold nepatika, kaut kā daudz atvēma, ņemot vērā to, ka krūti ēdot viņš vispār neatvēma.
Ņem Nanny Care, tas ir kazas piena maisījums un to labāk pieņem bērna kuņģītis. Tik mazam bērniņam tāpat tas maisījums ir smags ēdiens. Nezinu.. es tavā vietā liktu tad mazāk karotītes maisījuma. Vienu barošanu ar normālu daudzumu (kā rakstīts uz paciņas), otru ar 3 vai 4 karotītēm maisījuma.
06.06.2016 19:49 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Mazulim tikai divas nedēļas, varbūt var pacīnīties par krūts pienu, jeb tev ir kādas zāles jālieto?
Es jau iepriekš rakstīju, ka var likt siltā vanniņā papeldēties (tā bērniņš atslābināsies), pamasē punci, panēsā ar vēderu uz leju. Nu, tas ir tas, ko es esmu lasījusi, bet reālajā dzīvē nezinu vai tas darbojas.
06.06.2016 19:52 |
 
Reitings 40
Reģ: 25.07.2012
Undiya

Vieta vēl ir, jo mazā ir kompakta. Taču tagad tik karsti ārā un viņa nenormāli sakarst tajā beņķī un sāk bieži raudāt. Liekas, ka ja izņemšu ārā to ielikti, tad būs labāka gaisa pieeja, taču mazā vēl nesēž. Dilemma...:-/
Varbūt vienkārši nevajag nekur braukt, bet staigāt tikai apkārt mājai? :-D:-D
06.06.2016 19:52 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Fenheļa tēju nopirkām, maisījumu protams, ka ne. Bija doma iespiest stūrī, lai stāv, bet tā doma bija stūlba, jo kā gan man tas varētu palīdzēt, ja netaisos dot. :-D Tā ir, ka agrs rīts. Dažkārt šķiet, ka pašai maisījums galvā. :-D
06.06.2016 19:53 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Ā, mums bija tāds ieliktnītis tikai tāpēc, lai bērnam galva nesistos gar sāniem tajā lielajā kulbā.
Es karstajās dienās mazo pilnīgi pliku (tikai pamperā) lieku gan autobeņķī, gan ratos un braucot neslēdzu kondišku, bet veru logu vaļā. Man pašai no tās parasti kakls sāk sāpēt, tāpēc bērnam arī neslēdzu auksto gaisu. (t)
06.06.2016 19:55 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
AG, nu, kā fenhelis?
Urrāā, mēs dabiski esam pārcēlušās uz māmiņu beztēmu. :-D(l)
06.06.2016 19:56 |
 
Reitings 40
Reģ: 25.07.2012
Ja ir ļoti liels karstums, tad mēs slēdzam gan kondicionieri, taču tā, lai pūš tikai uz kājām, jo man no viņa nāk vēmiens, ja ir pa daudz, un veram arī logus vaļā:-D. Daram visu, ko vien var, tā teikt...
Pavisam pliku mazo vest būtu interesanti. Jau iedomājos vīramātes skatu, ieraugot mazmeitu tikai pampī krēsliņā:-D
Bet paldies par ideju, domāju, ka noderēs šis variants, kad kļūs vēl karstāk:-)
06.06.2016 20:02 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Nezinu, man pilnīgi vienalga. Viņš arī ratos man sēž pliks pamperā, jo kāpēc neizmantot tādu iespēju? :D Es arī varētu staigāt plika, ja tas nebūtu nepiedienīgi, bet man diemžēl ir jāapģērbjas. Bērnam jau tā ir karsti tajā pašā pamperā un katra lieka apģērba virskārta ir kaut kas ļoti neforšs. Es arī cepuri nelieku. Protams jāliek ratiem kapucis, lai bērns saulē neapdeg. +30 grādos.. kāpēc to nabagu sutināt par velti, tikai tādēļ, ka krekliņā un šortiņos viņš izskatās daudz jaukāk.
Man vēl pie tam ir tādi brangi sporta rati. Nav tā, ka pa visām šķirbām vējš pūš cauri un tāpēc arī nevaru iedomāties citu veidu kādā bērnu viņos stumdīt. (s)
06.06.2016 20:12 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Man tik ļoti patika pagājušās nedēļas karstums! Tik ļoti patīk kad var uzvilkt vieglu kleitiņu sev un neģērbt mazo un doties pastaigā! :-) Man mazais jau paspēja ezerā arī nopeldēties un paplunčāties! Tikai sasmētlrēju ar bērnu pretiedeguma krēmu lai ja nu kas maigā ādiņa neapdeg...

Kā jums ar peldēšanos jau esat paspējušas mazos ielik kādos ūdeņos paplunčāties un kā patika?
06.06.2016 20:23 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Tagad atkal vasara iet prom un nu jau nav jāuztraucas ka būs karsti.. šodien ģērbāmies ar mazo lai ietu ārā un es personīgi nosalu brrrrrr... gribu atkal siltumu :'-(
06.06.2016 20:24 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Saule22, man arī patika. Tu arī neģērbi neko mazajam mugurā? Šodien jau viņam vilku bodiju, džemperi un vējjaku. (t)
Nopeldējies viņš nav, bet kājiņas gan ir paslapinājis gan ezerā, gan baseinā. Es visu laiku domāju - drīkstu vai nedrīkstu bāzt viņu nehlorētā ūdenī? Vienkārši viņš nav vakcinēts un domāju vai ūdenī nevar saķert kādu nelabu baktēriju, kas var izraisīt stipru saslimšanu? (t)
06.06.2016 20:27 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Undiya, lielajos karstumos kad bija ap 30 grādi vienīgais ko pasaulei nerādijām bija krāniņš :-D
Lai gan kad bijām ciemos privātmājā dzīvojās ārā uz segas ar pliku dupsi zem kupla koka paēnītī un mazais bija ļoti laimīgs.
Vismaz manam mazajam plikam būt ir tāds kaifs un tāds prieks, paliek tik aktīvs un laimīgs tad kādēļ mocīt ar lupatām ja to var nedarīt :-)

Par ūdeņiem vienīgais es negribēju lai mazais ar pliku dupsi tajās smiltīs sēž tad uzvilku tādas apenītes tikai.. bet nu it kā nekas slikts nenotika un mums arī vēl ļooti daudz potes ir iekavētas...
06.06.2016 20:33 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Lai gan kad bijām ciemos privātmājā dzīvojās ārā uz segas ar pliku dupsi zem kupla koka paēnītī un mazais bija ļoti laimīgs.

Mans tāpat. Mums tāds cirks bija, kad viņš pirmo reizi uzlika roku uz zālītes. Uzliek, saprot, ka kaut kas nav tā kā vajag - paceļ roku un pēta no visām pusēm. Un tā vairākas reizes. Mēs līki bijām par to, kā viņš ar tādu nopietnu sejas izteiksmi meklē, kas tai viņa rokai kaiš. :D
06.06.2016 20:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits