Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Neon, tev cik pareizi atceros, ir vispar citadaka milestiba pret saviem berniem, tadelj nebrinos par to ko saki.
13.11.2015 16:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Story, slikti atceries, acīmredzot, jo ar mīlestību mums viss kārtībā. ;)

No savas bērnības atceros divus gadījumus, kad to, ko izdarīja mamma, man bija tiešām sāpīgi un šķita nepelnīti - vienu reizi saņēmu pļauku. Pļaukas vispār uzskatu kā vispazemojošāko fizisko iespaidošanu no vecākiem. Pliķis pa dupsi vai pirkstiem - štrunts salīdzinot ar pļauku pa seju. Un diezgan sāpīgi.

Un otrs - kad par nedarbu tiku kārtīgi nopērta ar zaru. Nelīdzēja ne lūgšanās, ne asaras, ne bailes - nekas... Ar mani nemaz netika runāts tajā brīdī - vnk ieraudzīja nedarbu un klupa virsū. Un es biju jau gana pieaugusi, un mans "nedarbs" bija vieglprātīgs negadījums, kas notika tāpēc, ka man šis tas netika laicīgi paskaidrots. Joprojām uzskatu, ka nebiju pelnījusi to dusmu izvirdumu.

Lūk, šādi vecākiem nevajadzētu uzvesties! Tā noteikti nav pareizi! Taču mēs runājam par pavisam ko citu - bērns gana maziņš un pārbauda vecāku robežas, neklausa un spītējas, bet turpina darīt kas ir 100x jau izrunāts. Uzsist par roku (nesāpīgi), vai uzšaut pa dupsi (nesāpīgi) vienu reizi nav nekas briesmīgs vai traumējošs!

Bet nu jā... Šādas tēmas jau ir bijušas un nekad nenonākam pie kāda kopsaucēja. Vienmēr ir sievietes, kuras uzskata, ka pat ar pirkstiņu bērnu nedrīkst aizskart, un otra daļa ir tādas, kuras neuzskata par neko briesmīgu nelielu uzšaušanu. Piederu pie otras kategorijas - man nav tik daudz laika, lai izkontrolētu bērna stāvēšanu kaktā, lai tas tur tiešām stāvētu (bez tam man bērnībā kaktā stāvēšana bija jautra padarīšana, kuru noteikti par sodu neuzskatīju), nav arī pacietības skaidrot 101x vienu lietu, mana pacietība beidzas pie 100 reizēm un tālāk rīkojos radikālāk.
Katrā ziņā, audzinam savus bērnus katra pa savam! Galvenais, lai rezultātā izaug gudri, veseli un laimīgi bērni - ar kādām metodēm tas tiek panākts - laikam jau katram savs stāsts.
13.11.2015 17:00 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Es arī esmu uzsitusi,pat teiktu stiprāk pieskārusies, mazajam pa dupsi,pa pirkstiņiem un saku nēē,kad viņš aiztiek to nelaimīgo tv,bet nu viņš man smaida un nesaprot,ka tur nedrīkst un,ka tā tas tv var uzkrist virsū.
Nedomāju,ka te kāda no mums savam bērnam ir iesitusi tik stipri,ka bērnam sāp.

Atceros,ka mani bērnībā vecāki sodīja tā,ka atņēma man manu mīļo lelli..es ļoti raudāju..un ap 16 gadiem vienreiz arī dabūju ar siksnu no tēta,bet nu biju pelnījusi (toreiz jau tā nelikās,protams), es visu nakti nebiju mājās,izslēdzu telefonu (ķipa izlādējies) un ballējos,kaut man bija jābūt mājās 11 vakarā..
13.11.2015 17:26 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es parakstos zem katra Neons vārda. Ja esmu dusmīga, tad vienīgais, ko drīkstu pateikt, ir "mammīte ir dusmīga, saproti, bērniņ"? Bāc, esmu cilvēks, man ir emocijas, kuras nemaz nav veselīgi turēt iekšā, jo tā var nodzīvoties līdz psihoterapeitam... Un bērnam arī jāļauj dusmoties, ārdīties, tas ir veselīgāk nekā paklusēt un "sagremot". Kaut es to būtu sapratusi ātrāk, nevis 30 gadu vecumā.
13.11.2015 18:00 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Bet nonākt līdz tam, lai sistu pa pirkstiem... nu kāpēc?


Tas ir zem maniem principiem!!!! Neesmu paraugmāte, bet sist bērnu? Nekad, es labāk 3 stundas sēdēšu un skaidrošu kādēļ nedrīkst nekā sitīšu un atrunas, ka nav laika skraidīt pakaļ, piekususi utt.,???

Fuij, kā jūs varat sist savus bērnus? Vispār tas ir atļauts? Jebkāda vardarbība - morāla vai fiziska nav atļauta!!!!!

Nevi švaki? Jā. Esmu tikai cilvēks! Un bērnam tas ir jāsaprot. Man uz kakla uzsēsties neizdosies - esmu vāja, varu arī uzšaut, ja izvedīs no pacietības ar savu nepaklausību, tāpēc - iesaku būt uzmanīgai!


Nē, nu lasu un brīnos!!!! Mans bērns iet dārziņā, nav brīnums, ka citi bērni kaujas, jo vecāki izrāda pilnīgu vardarbību ģimenē!!!

Ja 100x ir atkārtots, ka nedrīkst, bet neklausa, tad labāk es uzšaušu pa pirkstiem, nevis sīcis dabūs ar elektrības strāvu, piem. Mana uzšaušanaa ir labākais ļaunums, kas ar bērnu var notikt.


Tad tavam bērnam nav labvēlīga vide, ja ir pieeja atvērtai elektrībai.


Ienāku šeit reti un nobrīnos!:-/:-/:-/
13.11.2015 19:25 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Ienācu, lai pajautātu - kad bērnam sākāt dot sēnes? Man šodien ārste saka, ka no 3 g.v var dot, jo smags ēdiens, bet mēs sēnes esam jau ēduši senāk :-/
13.11.2015 19:29 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es esmu ar Neonu uz viena viļņa :-)
13.11.2015 22:14 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
manai vēl nav 2 gadi , bet sēnes jau sen ēda, vasarā bieži ēdām gaileņu mērci , šampinjonus no gada jau ēd ....
14.11.2015 00:12 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Neatbalstu sisanu,bet mana pa pirkstiem ir dabujusi. Un,ka mani speciala plesa aiz matiem smaidot,nekas cits nelidzeja kaa papleshana preti. Nu me jau ta,ka matus no galvas izrautu,bet taa,lai jut. Tas pats ar koshanu. Matus vairs nepluka. Tik buzhina un taisa frizuras. Tagad paris vakarus atkal iekoda. Nu iekodu nedaudz preti
Berns saprot loti labi.
vispar esmu kluvusi savaldigaka. Ja vel ne tik sen abas blaustijamies,tad tgd,ja kaut kas vinai nepatik,lai kerc kaut push. Pec tam nomierinu,paspelejies un milojamies.
Ari zina,ko nedrikst,bet tas ir maz lietas. Vina zina,ka nedrikst pa miseni vandities,bazt rokas pie karstuma,nemt man nost asus prieksmetus un izklaideties ar podu.
14.11.2015 00:14 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Redziet,kas notiek ar paaudzi,kur nedrikst ne pirkstina piedurt. Berni vecakiem neklausa,skola dara ko grib. Un nesakiet vis,ka visu var panakt ar runasanu. Ar daziem ja,bet ne visiem. Protams,nedrikst sist par katru nieku,bet,manuprat,ir paris reizes dzive ir jadabon pa pakalu. Savadak ta runasana driz mus aizvedis nekuriene.
14.11.2015 00:24 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
O es ar te nesen domaj par senem..manai 1,2 gadi un mosh tad kadu dienu iedoshu sampinjonus..zinu,ka daudziem berniem loti ilgi negarso senes. Varbut tadelj ari,ka tik velu var sakt dot..


Par spelesanos ar edienu-nelauju. Ja redzu,ka negrib vairak,tad lieku nost. Un pasarg, vel kadas jogurtu smeresanas pa galdu..
Berns ciemos uzvedas ka majas. Tika ar lielaku entuziasmu iet izpetit visu. Ja majas sho to savanda,tad ciemos vienmer visu prasa. Majas ar daudz prasa,nevis pati dodas pakalj. It seviski,ja jau iekartojusies divana. Mums majas ari tv iet visu dienu..nu sho to vina skatas.obligati reklamas,slagermuzikas kanalu un sunus,kakus filmas. vasara visi kopa skatijamies-vinas melo labak. Ok,ir tas tv daudz,bet ta vina kaut 10 min pavada mani nerauustot,kamer atri kaut vai sagatavoju est.tfu pagaidam guleshanu tas nav iespaidojis. Gulj parsvara visu nakti no pus11-11 lidz 8-9. Dienudusu gulj no 13.20 lidz 15:20-16.00. Ka sanak.pirms diendusas ejam katru dienu lauka staigat 1-1,5h kajam. Majas ienak piekususi un tulit ejam gulet. Ara kersta kakus,supojas,vnk staigajam,smaida un runajas ar tantem,veikala gajiens,kur pasezh ari kada mashina. Ar guleshanas ilgumu problemu nav. Tikai vislielaka problema ir trauslais miegs. Ara gan ta nav. Tur gulj ka lacis. Tadelj ar meitu visus majasdarbus daram kopa. Jau pati nes un met gridaslupatu spaini. Kad 5 reizes izskalota,tad varu talak ko mazgat(l)
14.11.2015 00:38 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
man ir līdzīgi ka Neonam, bērns ir no aktīvās puses, runā, neruna bet darīs ko gribēs, kapj uz virtuves galda un lēkā, sit a tabureti pret TV utt. par visu tiek 100reiz brīdinats - nedrīkst, vai nu ejam citur speleties, skat reku kaķis utt, ja tas nelīdz un skaidrošanas ar, tad dabū pa pirkstiem, bet tikai tad ja redzu ka saprot ka dara sliktu, darzeiz tiešam sadara bet redzams ka negribēja, nejausi utt, bet ir kad dara - smejās un riebekļosjas kad vis ar nodomu...un vari kaut skriet ar galvu sienā, bērns dara ko darijis un viss
vnk bērni ir dažādi, r kas klausa, ir kas nē, ir mierīgi, ir aktīvi, ir tādi kam pietie ar parunāšanos, bet nu manam vienalga tā runāšana, viņam šodien precīzi 1 gads un 8 menesi, jau plus mīnus saprātīgs bērns, bet robežas parbauda aktīvi un 100 reiz dienā
14.11.2015 12:06 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009


mums ir kaut kas tāds. aiz vārtiem ir vadi, tv,telefoni, pultis, kamīns utt lietas, kuras nedrīkst aiztikt.
Loti palīdz ikdienā...
Viņa jau ir pieradusi ka tur netiek, un vairs pat neinteresējas par vārtiem un mantām aiz tām.
14.11.2015 12:23 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Sveiciens!

Mammas,ko sakāt par šo?



Vai tiešām tik noderīgs/parocīgs, un vispār naudas vērts? :)
14.11.2015 16:28 |
 
Reitings 661
Reģ: 29.01.2009
khkh, jā, super lieta.Man bija, ne tieši avent, bet cita ražotāja.
14.11.2015 16:56 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
khkh, nezinu, es pati kkā nožēloju naudu un nepirku neko tādu. Pati vnk savārīju dārzeņus un sablenderēju ar mazo rokas blenderi,vēlāk jau vnk ar dakšiņu saspaidīju. Vispār mans mazais arī sāki ātri ēst gabalēdienus,tad nu devu viņam tādus.
14.11.2015 17:11 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Khkh,

Man tads ir, erts, parocigs.
14.11.2015 17:16 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Khkh, man bija - lietoju pusgadu katru dienu, ļoti parocīgi.
15.11.2015 09:36 |
 
Reitings 751
Reģ: 31.08.2015
khkh

Man noderēja,lietoju kad bija vajadzīgs
15.11.2015 10:30 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Meitenes,iesakiet lūdzu labu autorēsliņu 9+ kg. Cena galīgi nav noteicošais. It kā pagaidām esam iedomājušies,ka gribam Recaro firmas autokrēsliņu,jo viņi ražo arī lielos sportistu krēslus braucējiem,tad domājam,ka tie visdrošākie. Un vēl ir doma pirkt līdz tiem 36 kg,lai bērns ilgi tur var sēdēt.

Gaidu ļoti Jūsu atsauksmes :)
15.11.2015 11:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits