Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
kad mans sāk čīkstēt nekad nedodu knupi, censos novērts uzmanību, dejojam, lekājam, dodu uz īsu laiku apskatīt "aizliegtās mantas", tā mums jau kopš 5 mēneši laikam, tāpēc drosi vien tagad ir viegli nomierināt bez knupja, varētu jau arī itkā uz nakti nedot, bet nu esmu par slinku lai ilgi midzināt...
13.04.2015 14:20 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Annie

es jau ieteiktu Sandru Lasi, bet viņa maksas, taču palīdz arī dabūt atpakaļ pienu, ja tas gandrīz ir izbeidzies, nu ne man, jo es pati beigās nepiezvanīju viņai, bet zinu citu māmiņu, kura no jauktas barošanas tika atpakaļ uz tikai savu.

Bet vēl sākumā cālis.lv ir viena grupiņa tieši, kur var uzdot jautājumus barošanas konsultantēm vai pakonsultēties pa telefonu kkm.lv.
13.04.2015 14:20 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
The..one, vecs raksts, bet tur bija par tām puslodēm.
Vecmāmiņas kādreiz teica, ka kreiļi esot gudri cilvēki :D Galvenais , lai viss rit savu gaitu. un būs ok.
Manai meitai arī ir liela iespējamība, ka viņa būs kreile.
Es pati ar knupi staigāju līdz 3 gadiem, vīrs tāpat. kamēr man auklīte nenoņēma un nepateica, ka lielais melnais kaķis ir paņēmis, tā nu visi melnie kāķi saņēma no manis nu-nu-nu :D
13.04.2015 14:21 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kā tā kosnultācija izpaužas? Brauc uz majām? Pa telefonu taču vien nekonsultē?
13.04.2015 14:24 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Annie, ir arī tādas, kas brauc mājās :)
Es domāju, ja svars ir pietiekošs, tad vienkārši viņam gribas mammu un tavu tuvumu, ne tik daudz to ēdienu.
13.04.2015 14:26 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Bērni tiešām nedzird vārdu NEdrīkst, viņi dzird drīkst. Jāsaka nevis nelec peļķē, bet - ejam apkārt peļķei, nevis nerausti aizkaru, bet, piemēram, nāc ar bumbu paspēlējies, pievērst uzmanību kaut kam citam, lai tas blēņu objekts tiek aizmirsts. Mazajiem jau tas šķiet ļoti jautri kaut ko darīt un atrasties uzmanības centrā un smieties par to, ka mammai grimases mainās. Tas, ka bērni visu īsti nesaprot, bet tomēr robežas ir jānorāda, ir pavisam normāli un nekādas pretrunas tur nav, jo daudzi uzskata, ka, ja jau viņi vēl neko nesaprot, tad viss jāatļauj un jāizdabā. Pavisam mierīgi un normāli var nospraust tās robežas, ko nedrīkst pārkāpt. Ja man plēsa matus, ņēmu rociņu nost un teicu, ka mammai sāp, lai mammu samīļo vai arī sāku mantas rādīt/kutināt, nevis šāvu pa pirkstiem ar domu, ja jau man sāp, tad lai bērnam arī sāp.
13.04.2015 14:30 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Kaa izpauzhas prasishana? Vins staigaa pa maaju un skatas uz galdiem,ja ierauga tur knupi,tad stiepj rokas un megina dabut. Taa kaa manejais ir liels bailulis, pie arstiem bez knupja nevar,jo tad vins visu laiku raud un man saakas stress,pusi nedzirdu,ko man saka. Ari autokresla bez knupja nemaak,jo nepatik tur sedet. Tad man ir janem klepi vai jadod knupis. Knupis tada situacija ir mazakais launums.
13.04.2015 14:36 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Annie, es personīgi neieteiktu Liliii minēto konsultanti, bet nezinu arī nevienu, ko ieteikt vietā. Man nepatika, ka viņa neiedziļinājās bērna pašsajūtā, uzvedībā, vadījās tikai tīri pēc cipariem - ka ar tik un tik g maisījuma jāpietiek (jo tik un tik izčurā diennaktī), bet ko man darīt, ja bērns brēc, ka grib vēl, un vispār ir kašķīgs, jo ir nepaēd no krūts, nepateica. Teica, ka piens man esot gana, bet kāpēc bērns neēd, neizskaidroja. Katrs bērns esot citādāks, man pašai esot nervu tējas jādzer. Vispār svars ir viens no galvenajiem rādītājiem, vai piena pietiek. Ja svars nāk klāt labi, tad piena ir pietiekami (neatkarīgi no tā, vai ēd 5 min vai 25 min).
kkm portālā ir atrodams bezmaksas konsultanšu saraksts. Pa telefonu arī konsultē, bet nu tur tomēr neko konkrētu ieteikt nespēs.
13.04.2015 14:38 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Mana māsasmeita ir kreile un mācībās ir ļoti gudra pat bez īpašas piepūles.Sevišķi matemātikā.Māksla nav viņas stiprā puse.Es esmu labroce, man nekad nav padevušās eksaktās lietas, toties māksla gan.
Mans bērns jau kopš sāka pats ēst ap gada vecuma, ļoti izteikti darbojas ar labo roku.
Knupis dēlam stāv b/d skapītī.Laikam tiek izmantots pie iemigšanas, nezinu, bet mājās jau teju 4 mēnešus nelieto.Pienu arī ir jau atmetis, laikam pirms kāda pusotra mēneša.Vienkārši vairs nebija atsaucības.Man jau labāk, nav jākrāmējas ar pudelēm un vēlāk jāatradina.
13.04.2015 15:02 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
mums 10 mēneši, naktīs neēd, vakaros dažkārt neēd, citreiz 100ml, tā kā man vēl puspaka - pavērošu, kā to ēdīs, ja nē - metīšu mieru!
13.04.2015 15:08 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Kada vecuma car sakt dot risus, nudeles, prosu? No ka varetu but ekzema? Smereju dabigu Mandelu ellu, bet nepazud
13.04.2015 15:50 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Zizele-risus, prosu var sakt dot,'kad uzsai piebarosanu. Ir tacu risu putrinas pat no 4 men. Savai prosu saku dot tik 7 menesos, lai gan drosi vareju dot ari atrak. Par nudelem gan nemacesu teikt.

Annie-mums bija tiesi ta pati nelaime. Un biezi vien, kad berns paredas, pec tam ik pa laicinam ko atvema. Viena bridi pat bija taa-zist gribeja, bet est ne. Rezultata blava ka traka. Knupi nenema. Nekadu. Meginaju to slaveno triku ar knipi-berns meginaja atvemt knupi un pievema visu gultu :'-( ta bija pedeja reize, kad ko tadu dariju. Pec tam vnk lavu ar knupjiem speleties pa retam. Pec tam 6 menesos joka pec iedevu knupi lauka ratos,'kas nikojas-panema un aizmiga. Bet es ta izdariju tikai 2 reizes. Neradinasu tak tik lielu bernu vairs pie knupja. Manejai ari svara pieaugums katru menesi bija liels. Minimalais bija 1 kg. Tadelj es reti kad pielavu domu par maisijumu. Piena upes man ari vairak nav. Nu tikai reizem, ja maza ilgi need kruti.
Jau mineju, ka man palidzeja teja lactus strong reizes, kad tiesam piena bija mazak. Un atputa. Neskrienu tirit, berzt maju pie pirmas izdevibas. Pamaniju, ka, ja sevi nogurdinu, piens katastrofali samazinas. Diena izdzeru ne mazak ka 5l skidruma. Jo ari tagad pat, kad piebaroju un maza videji ed 3 reizes diena, vina izdzer loti daudz piena, ka ari udeni, teju no pudelites dzer ka traka. Tiesam nezinu, kur tik mazam var tik daudz list ieksa :-D
13.04.2015 18:56 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Sany, Tu mani saproti :) Mūsu puisēns gan reti atgrūž pienu. Ir dienas, kad vairāk, ir dienas, kad nemaz. Es jau dzeru ķimeņu tēju, fenheļa tēju un vēl kaut kādu piena daudzuma palielināšanai, bet liekas, ka jēgas nekādas.

Manējais gan atšķirībā no Tavas meitiņas tāpat vien zīst atsakās. Kā piena nav, tā nezīž un raud. Tas mani psihologiski traumē, godavārds. Liekas jau, ka esmu slikta māte, jo nevaru pabarot bērnu.
13.04.2015 19:04 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Annie-mums ar tads bridis bija,'kad atteicas, kad nebija piena. Principa, nav jau ta ka vispar nebija, bet loti maz teceja. Bija paris reizes, kad iedevu atkausetu savu pienu no piena upju laikiem. Svarigi dienas, kad mazak piena, pasai vairak atpusties. Pamaniju ari to, ka nevaru doties 3 h pastaigas, jo majas atnaku nogurusi. Un piens uzreiz nak loti loti maz. Varbut tev ari ar so ir saistiba? Principa, ja berns galigi bada, iedod maisijumu. Bet vel vari pameginat to, ka pamegini bernu pie kruts pielikt vel pec kada laicina. Piens bus nedaudz sakrajies un maza apedis kko. Principa, lai vairak sarazotos piens, svarigas ir ne tikai ziidisanas reizes, bet ari ilgums un starplaiki. Vismaz reizi diena mazo turu ilgak pie kruts, jo ta vina sarazo pienu nakosajai reizei. Nevajag uzreiz bernu raut nokkruts nost tikko ka vinsh iemidzis, bet vel nav to atlaidis. Centies noturet starp zidisans reizem vismaz to stundu. Divu dienu laika piens bija atpakalj. Aa un kartigi ed. Daudzveidigi, vismaz 3 reizes diena.. Vismaz vienai edienreizei jabut kartigai..Zupas, sautejumi utt. Nekadi tur makaroni ar desinam. Ok, savu reizk var, bet ne ikdiena.
Daudz lasiju kkm.lv rakstus. Lasiju ari calju mammu diskusijas, ka vinas atguva pienu. Katra zina tie piena atgushanas triki ir dazadi, bet katrai vajag atrast savu.
Var piezvanit tai pashai sandrai lasei. Pati biju uz vinas bezmaksas rikotajam konsultacijam par zidisanu. Vina konsulte ari pa tel. Nepieciesamibas gadijuma, ja netiek gala, brauc uz maju, bet vina pati teica, ka tas ir dargi. Betvina toreiz teica, ka vasr ari sadabut konsultantu, kas tuvak ir dzivesvietai. Ta ka domaju, ka ir verts piezvanit. Es daudz reizes greibeju zvanit. Bet ka sadushojos, ta man piens atkal uzradas :-D
Cik bebis ir vecs?
13.04.2015 19:26 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Sany, man tieši vieglāk ir tad, ja ejam garās pastaigās. Bet tagad arī tas nav realizējams, jo bēbis ratos vairs neguļ, tikai klaigā. Daktere pateica, ka, kamēr nebūs silti, nekāda staigāšana, ja bērns raud. Jo bija jau sabļaustījis sev sarkanu kaklu.

No krūts nekad nerauju nost, vienmēŗ zīž tik ilgi, kamēŗ pats atlaiž krūti.

Ēšana man varētu būt labāka, tas tiesa. Jo pa dienu bēbis gandrīz neguļ, bet, kad neguļ, viens negrib palikt ne mirklu. Tāpēc darbdienās man siltā ēdienreize ir retums. + pediatre aizliedza tik daudz ko ēst, ka praktiski varu ēst tikai kartupeļus, vistu un 1 banānu dienā. Protams, to neievēroju vairs.
13.04.2015 19:36 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Annie, es liktu pie krūts, ja prasās. Cik zinu, Tev vēl bērns ir maziņš, manuprāt, tādiem to vienkārši vajag... bet es esmu "attachment parenting" piekritēja, man pirmajā gadā bērns bija blakus gandrīz visu laiku (ar krūti vai bez).
13.04.2015 21:11 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Nu tā, bijām pie gastroent...! Piena olbaltuma nepanesība mazajam nav, bet atgrūšanā nesaskata neko traku, jo svarā ņemas labi, ir aktīvs u.t.t. Apskatīja ādu un redzamu alerģijas pazīmju nav, tomēr mums baigi jāpiestrādā pie ēšanas režīma, jo mazais pa lielam daudz atgrūž arī tāpēc, ka pārēdas. Manam puikam mierinājumu patīk gūt pie krūts un pie mazākā kreņķa to cenšas arī realizēt, sakarā ar to, ka ir spēcīgs puika, izzīž visu, kas iekšā, bet reāli puncī vietas nav... Noteica, ka viņa vecumā tomēr jācenšas ievērot vismaz 3 h pārtraukums starp ēdienreizēm, it sevišķi pēc piebarojuma... Nu karoče staigāšu ar dvieli tālāk līdz manējais sāks rāpot un apsēdīsies! Patika attieksme, izprasīja visu, uzklausīja manas bažas u.t.t.
13.04.2015 21:37 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..ka ar tik un tik g maisījuma jāpietiek (jo tik un tik izčurā diennaktī), bet ko man darīt, ja bērns brēc, ka grib vēl, un vispār ir kašķīgs, jo ir nepaēd no krūts, nepateica. Teica, ka piens man esot gana, bet kāpēc bērns neēd, neizskaidroja. Katrs bērns esot citādāks, man pašai esot nervu tējas jādzer. Vispār svars ir viens no galvenajiem rādītājiem, vai piena pietiek. Ja svars nāk klāt labi, tad piena ir pietiekami (neatkarīgi no tā, vai ēd 5 min vai 25 min).

Bet zini, viņai ir tiešām taisnība! :D Tas, ka bērns brēc, knosās un neēd vēl nenozīmē, ka viņš ir izsalcis un nevar paēst norāli tās 15 minūtes, jo tev trūkst piena. Tās pirkārt ir tavas iedomas, tavi uztraukumi, nevis reāls fakts.
Mana meita arī tā uzvedās kaut kādā periodā - es biju sava veida izmisumā, jo domāju, ka tas NOTEIKTI ir tāpēc, ka man trūkst piena. A nifiga! Pāris nedēļas šitā ākstījās un tad pārgāja. Svars nāca klāt labi, piens nekur nepazuda un bērns atkla sāka ēst normāli.
Es tik tiešām ieteiktu pievērst uzmanību tikai tam faktam vai nāk klāt svars vai nē. Nevis tam vai bērns raud, neēd un čīkst un cik daudz iztek no krūts, ja to paspaida... Piena daudzumu šādi nevar pārbaudīt, jo piens būs tik, cik bērns zīdīs. Zīdīs švaki - piens samazināsies, zīdīs aktīvi un daudz - piens sāks pavairoties. Un protams no svara ir arī mātes uzturs un atpūta. Jāēd kārtīgi, veselīgi un normāli un labi jāatpūšās (sevišķi pirmajos mēnešos). ;-)
14.04.2015 05:27 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Kamēr citi razbainieki jau lien kā partizāni, mans beidzot savienoja griešanos abos virzienos un ir iemācījies pieripot visur, kur vēlas! :D
14.04.2015 07:53 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Engelens - a tu priecājies:-D Es drīz sirmus matus ar savu partizānu dabūšu. Vakardienas hīts tas, ka viņa pēkšņi redeļu gultiņā pievilkās sāniski pie restēm un apsēdās/karājās ar rokām pār malu. Šodien skrūvēsim gultu zemāk. Kas būs rīt? Aizskries pa grīdu? Man jau liekas, ka tā attīstība par ātru notiek. Meitai jau tikai sešarpus mēneši!
14.04.2015 08:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits