Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Neiesaka, jo šņabis caur ādu var uzsūkties bērna organismā, arī iztvaiko un bērns saelpojas, arī kairina ādu.
Bērns jāatģērbj, nedrīkst būt satuntulēts, jāatvēsiba ar ūdeni, bet ne aukstu.
Ūdens ir jāpiedāvā, cik vien var, jo tā kopā salasās, pa malciņam, karotītei...
Suliņu atjaukt garšai...
15.03.2015 19:48 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Interesanti , ja es rīvēšos ar šņabi , es būšu spējīga braukt ar auto ? :D dumjš joks , bet nu man tā uzsuksanas šķiet baigais fufelis.
15.03.2015 19:52 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
šodien nereāli noveicās man. :D
Bēbei šupulis ir jau par mazu, tāpēc meklēju lielo gultiņu. Skatījos ebay viena tāda smuka manā pilsētā pārdevās. (lai nav nekur tālu jābrauc pakaļ)
Gultiņa bija uz izsoli, laikam neviens neko nesolīja, tā nu es pēdējās sekundēs pieslēdzos, un dabūju lielo gultiņu par 2,75 :D :D :D :D :D (labā stāvoklī, bez defektiem)
15.03.2015 20:16 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Pēdējā Mans Mazais par rīvēšanu ar šņabi rakstīts tā:
Ja temperatūra ir virs 38 grādiem, tad pirmā palīdzība ir bērnu atdzesēt, nevis uzvilkt vairākas jakas, kā to mēdza darīt agrākos laikos. Pirmajā dzīves gadā mazuli nedrīkst atdzesēt, liekot ledu, jo pirmajā tā viņu var apsaldēt. Mazajam var likt vēsas ūdens kompresi uz pieres, kā arī bērnu var ietīt samitrinātā, vēsā dvielī.
Nekādā gadījumā nemēģini temperatūru nosist ar padomju laika standarta metodi, norīvējot bērnu ar šņabi! Bērna āda ir ļoti plāna, un caur to alkohols tiek iesūkts bērna organismā, būtībā bērns piedzeras un apreibinās. Turklāt arī šajā situācijā ārsts pēc tam var nesaprast, vai bērns ir apātisks temperatūras dēļ vai arī ir apreibinājies no alkohola.
15.03.2015 20:34 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Skaidrs. Tagad zināšu. Man gan licies,ka alkohols karsē un temp otrādāk kāpj.
15.03.2015 20:40 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Alkohols caur ādu arī iesūcas iekšā, jo bērnam āda maiga un plāna, tad var arī apdzirdīt. Un sen neviens to, neskaitot vecāko paaudzi, neiesaka.
15.03.2015 22:16 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Maija tagad tas pumpas ir uz vedera, muguras kakla un nedzudz uz kajam. Ieprieks protams bija trakak. Agrak kad bija 4 menesi ari bija plekisi bet mazini. Atri pargaja pasi no sevis. No banana vinam toc ir alergija to es jau sen atklaju. Par auzam un grikiem daktere itka teica ka tos drikstot, bet nu varu pameginat tos nedot. Vinta... bija tas d vitamins? Par to es ari iedomajos....traki mums, rit zvanisu gimenes arstei, prasisos uz viziti.
15.03.2015 22:17 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Atvainojos, ka atkārtojos, no sākuma iekomentēju un tad tik izlasīju, ka jau tas pateikts.

Kā arī nevar salīdzināt ar to, ka pašas varbūt esam smērētas. Mūsdienās viss gājis ļoti uz priekšu un atšķiras kā mūs audzināja un kā tad bija.
15.03.2015 22:20 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Aijaijaaa,liels paldies par atbildi,bet es ieprieks piemirsu pieminet,ka mekleju tikai sporta dalu,jo kulbina jau man ir. Zel,ka nekur nevar dabut tikai Emmaljungas sporta dalu,kuru uzlikt uz sava ratu ramja,jo man tiiik loti patik sie rati. Diemzel ieprieks nepadomaju,ka bus problemas atrast sporta ratus,kur berns atrodas ar skatu pret mani :(
15.03.2015 22:42 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Pelite, ja Vigantols, D vitamins, biezi berniem ir alergija uz ellu.
Dakters jau neko baigo neieteiks ka Zyrtec sirupu varbut.
Loti gruti ir ar alergiskajiem berniniem, reizem pumpas metas no zila gaisa...
Pastastisi, ko arsts pateiks...
15.03.2015 22:53 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Man parasti,kad ir liela temperatura,tad es gulu zem segas un taka censos izsvist to temperaturu. Kadel berniem ta nevar? Vai ari es nepareizi vienmer esmu darijusi? (t)
15.03.2015 22:56 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
pie ļoti augstas temperatūras guļot zem segas arī pieaugušais var pie Dieviem aiziet ...
15.03.2015 23:45 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Mūsdienās jau it kā saka, ka tā sviedrēšanās zem segas esot pilnīgi aplama metode. Dažiem līdz, bet kopumā var būt sliktāk. Vispār atceros, ka bērnībā tā lika darīt, likās drausmīga spīdzināšana.

Un bērnam vairāk var likt dzert taisot kaut kādus garšīgus dzērienus, jo ūdeni vai parastās zāļu tējas jau, skaidrs, ka nedzers. Kaut kādā grāmatā lasīju, ka var sasaldēt no sulas ledus gabaliņus un dot sūkat, bet tas laikam tad, ja kaklam nekas nesāp. :-/
16.03.2015 11:05 |
 
Reitings 684
Reģ: 19.02.2014
Novēloti sveicieni aizgājušajās jubilejās Ebes, the..one un kakjes ģimenēm! (l)

Mana mazā dāma šodien iesoļo jau trīs nedēļās, ir arī šorīt vairāk laiciņš, lai drusku pastāstītu, kā tad mums gāja un kā iet.
Dienu pirms noliktā datuma, naktī uz pirmdienu, nogāja ūdeņi, vēl bez nevienas sāpes, cēlu augšā vīru un taisījāmies uz slimnīcu, vīram tad gan bija lielāks šoks un uztraukums kā man :D , ieradāmies slimnīcā ap 5:00, tad arī uzreiz parādījās biežas un stipras kontrakcijas ik pa 2-5min,, pārbaudē mani nošokēja ar paziņojumu, ka ir pilns atvērums un tūlīt jādzemdē.. tiešām negaidīju, ka viss notiks tik ātri, epidurālo arī vairs nedabūju kā attapos jau uz galda, pēc nepilnas stundas jau meitiņa bija uz punča, kas atsvēra visas sāpes :) Tas tā, īsumā.. Tad nu salīdzinot ar pirmajām dzemdībās, jā, varu teikt, ka otrās bija vieglākas jau vien ar to, ka bija drusku ilgāk par 2h un bez plīsumiem, toties pirmās bija ar stimulēšanu un 12h, ar iekšējām un ārējām šuvēm.. Vīrs bija visu laiku klāt, nenovērtējams bija viņa atbalsts!

Par mūsu ikdienu, vienmēr pasmaidu, kad man uzdod neizpratnes pilno jautājumu, kā tieku galā ar diviem maziem bērniem.. :) Lielā meita iet uz dārziņu, tā nu mēs ar mazo visu dienu dzīvojamies divatā mājās un kamēr guļ, paspēju arī apdarīt mājas darbus, protams, ne visus, un pagatavot vīram vakariņas. Pašā sākumā vīrs veda meitu no dārziņa mājās, nu jau mēs arī ejam vai aizbraucam pēc lielās māsas. Pēc otrās meitas ienākšanas ģimenē, lielā māsa ir palikusi mierīgāka, vai arī visu savu hiperaktivitāti izliek dārziņā, bet mājās var viena pati darboties ar mantām, čubināties, ja vien zina, ka mēs tepat.. Naktis ir grūtākas, mazā pirmās nedēļas cēlās ik pēc 2h, tad arī bija mums koncerti, arī lielā meita nereti piecēlās un raud līdzi.. Nu jau pēdējās dienas ir drusku vieglāk, mazā ceļas vien 1-2x naktī un lielā meita mierīgi bez celšanās var nogulēt visu nakti. Vīrs, protams, palīdz uzreiz kā ir mājās, tā kā arī laiks sev man atliek, kaut vai maz, bet novērtēju to pašu :) Kā arī ticu tam, ka bērniņu ietekmē arī tas, kā jūtās mamma.. Būsi sastresojusies, arī bērniņš būs nemierīgs, tāpēc to visu cenšos izslēgt lai tikai mums ir foršāk. Kaut kā tā mums iet (l) Nevienu brīdi nenožēloju par labu otram bērniņam ilgāk negaidot, esmu laimīga, ka man ir dotas divas veselīgas un skaistas meitiņas. Kā arī jau tagad redzam, ka mazā ir un būs ļoti līdzīga māsai, baigi feini :)
16.03.2015 12:33 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Man parasti,kad ir liela temperatura,tad es gulu zem segas un taka censos izsvist to temperaturu. Kadel berniem ta nevar? Vai ari es nepareizi vienmer esmu darijusi?


Tādēļ, ka bērni ir bērni. Mazi cilvēciņi, jā, bet nedaudz no pieaugušajiem atšķiras. Tad, kad bērnam kāpj T un uznāk lielais drebulis, tad vajag sasegt, lai bērnam ir silti, bet, ja bērnam paliek jau karsti, tad pēc iespējas plikāku izģērbt. Pašiem jau ir kā ir, ja ir karsti, kur vēl bērnam tādu slodzi uz sirsniņu.
16.03.2015 12:41 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Meitenes,kā lai piespiež bērnu dzert? Tagad ,kad slimo, vajag it īpaši,bet ne pa kam. Vienīgais,kā iemānu,ir vājš piena maisījums. Caur karoti negrib, grūž ar dusmām prom.

Sulas arī der, ja nu galīgi neko un nekā citādāk. Ir vecāki, kuri sataisa dažādas tējas, ūdeni, sulas, ielej dažādās krūzītēs, trauciņos, tad bērnam pašam ir interesantāk padzerties. Varbūt spēlējoties pa brīdim var iemānīt, lai pa malciņam padzeras, jo ar varu neviens negribēs dzert.
16.03.2015 12:44 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Es pienemu, ka svidinaat nevar, jo taa jau udeni berns maz dzer, kad slimo, kam tad vel vairak to no vinja tvaikot aaraa. Pieaugushais varbut I var izsviist, jo vins ari saprot, ka tad jadzer litriem.
16.03.2015 12:55 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ā - vēl ar dzēriena T var variēt, vienam labāk garšo siltāki dzērieni, citam vēsāki (cik nu vēsāki, istabas T, piemēram).
16.03.2015 13:07 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Laa, paldies, ka padalījies ar savu stāstu. Esmu piemirsusi cik liela gadu,mēnešu starpība ir meitiņām?
Prieks, ka Jums iet labi (l)
16.03.2015 14:57 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Laa, Tavs dzemdību stāsts ir superīgs! Pirmkārt jau , īsākais,kas lasīts un tiik nesāpīgs!

Naktis ir grūtākas, mazā pirmās nedēļas cēlās ik pēc 2h, tad arī bija mums koncerti, arī lielā meita nereti piecēlās un raud līdzi..
šajā brīdī es jau būtu psihenē! Man jau lasot pārņem panika! Laa, Tu esi taads malacis un vispaar divu bēnu mammas,kas šo visu nes. Žetons un medālis jums!
16.03.2015 17:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!