Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Cau. Esmu atkal neizpratnes krustceles. Ka ir, ja sicis visu nakti tup pie pupa, tas ir tapec, ka vinai ar manu pienu nepietiek vai tapec, ka zobs nak un vajag kaut ko mute? Zvaniju arstam, bet sasniedzu tikai masinu, si saka, ja liekas, ka ar pienu nepietiek, lai dod maksligo maisijumu un putras, es maksligo negribu dot.Var tikai putras un bez maisijumiem iztikt? A kadas putras? Piena varitas? Aizmirsu pajautat sava nelaimigaja ekstaze. Beibei 5 menesi ar kapeikam, vienreiz diena ed darzenu plurinu, bet nu tas tikai kops kadam paris dienam un neko daudz vina tur need.
11.03.2015 09:59 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Žizele - nu pienu iesaka no gada vecuma un jāskatās kādas putras vispār tik ātri var dot.

Es vismaz iesāku ar tām paku putrām, kurām klāt maisījums, bet ir arī bez maisījuma. Bet nu manam bērnam negaršoja vispār tās paku putras.
11.03.2015 10:08 |
 
Reitings 138
Reģ: 14.11.2013
Zizele, kā izpaužas tā visas nakts pupa turēšana? Ja mazajiem, tiešām, nemierīgs noskaņojums un nelāga pašsajūta, nāk zobs, tad mammas tuvība azotē un pupa tuvums tikai palīdz to pārdzīvot mierīgāk.
11.03.2015 10:15 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Žizele, es savai devu plikās putras, bet tad ātri vien sāku likt parasto kazas pienu.
11.03.2015 10:16 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Paldies par viedokliem meitenes, parjautasu nakamnedel arstam riktigak. Bet domaju, mosh jus te zinat 100% . Ok tatad govs piens labak ne, a kadas plikas putras? Auzu parslu? Man nav ne jausmas, kadas putras eksiste ar udeni gatavojamas, manna?
Parasta, ta izpausme ir tada, ja vina gul sava gultina sava istaba, celas biezi, paed nedaudz un negrib isti atpakal sava gulta.Tagad parcelas pie manis, un ari nezinu precizi, cik biezi un cik ilgi vina paliek pie pupa, bet jutos galigi neizgulejusies, jo vina mani biezi kersta pa gultu, diemzel pati esmu tads zombijs, ka no rita jau esmu aizmirsusi, vai vina dizi dzera, vai tikai zeleja. Un man tas ir tik nesaprotami, jo vina ieprieks gandriz no dzimsanas guleja cauru nakti un sava gulta. Tagad kops kadam 3 nedelam celas nakti, sakuma tas bija 2 reizes, tagad jau biezak.
11.03.2015 10:27 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Becky un Lilli, cik veci bija jusejie un kadi bija iemesl, kapec sakat? Man ir tada gramata, kur piebarosanas grafiks un tur ta putra ir no man liekas 8 menesiem, bet man jau te liekas, ka nav normali, tapec interese ka ir arpuskartas gadijumos
11.03.2015 10:29 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Žizele, nu tāpēc ka gribēju, lai bērns sāk ēst un paiet lielāki starplaiki starp ēdienreizēm, lai viņa nebūtu atkarīga no pupa. Jo es gribu izbraukt, pastrādāt, sākās komandējumi, man tā pupošanās dienas režīmā nederēja, tad nu bērns ēd visu ko un es ir laimīgs! :)
11.03.2015 10:34 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es piebarosanu sāku ar nakts putru kaut kur starp 4-5 mēn .
11.03.2015 10:36 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Žizele - nu es sāku piebarot no kādiem 5 mēnešiem ar dārzeņiem, bet putru devu tik no 6 vai 7, jo man jau švaki dārzeņus ēda, kur nu vēl putru. Putru gribēju dot brokastīs, bet nu beigās jau nedevu nemaz.

Auzu putra nederēs, pirmās putras iesaka rīsu, griķu un kukurūzas, bez piena.

Auzu pārslu putru iesaka no 9 mēnešiem, tāpat kā maizi.
11.03.2015 10:39 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Žizele, es sāku ar rīsu un griķu putrām. Es pērku speciālās bēbīšu, lai drošāk, jo pati baigi gatavot tās putras nemāku. Pērku bez piena, bez piedevām, pati pielieku augļu biezeni, jo pliku putru uz ūdens bāzes neēd. Vispār nav teikts, ka tava princese ēdīs uzreiz to putru, ja jau dārzeņu biezeni neēd pilnām mutēm. Auzu un mannas putras laikam nebūs tās piemērotākās, ar ko tik maziņu barot.

11.03.2015 10:42 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Riktigs paldies meitenes. Iesu putru medibas. Tajas specialajas bebju putras, kas par sastavu? Nav kaut kass maksligs? Zinu, ka gan jau izklausos galvu saspiedusi, bet negribas barot ieksa kaut ko nedabisku, pulverus un visadas zarazas. Jus to putru vakara dodat?
11.03.2015 11:05 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Žizele

dabīgākas ir Holle vai Organix firmas, bet nu it kā nekas traks nav iekšā visām tām pirmajām putrām.

Es devu no rīta kā brokastīs, citas dod vakarā ar domu, ka labāk gulēs pa nakti.
11.03.2015 11:07 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Žizele - šai griķu, ko es ieliku, sastāvā ir griķu putraimi 73%, saharoze, vitamīni un minerālvielas. Nekādi E nav uzrādīti.
11.03.2015 11:40 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Trīne1
ja ēd tikai gatavos biezeņus.. tad uztaisi pati biezeni un pieliec nedaudz biezeni no burciņas.. bieži vien burciņu biezeņiem ir intensīvāka garša ;)

Žizele
man daktere kā pirmo putru ap 6 mēnešiem ieteica Sinlac graudaugu putru. viņa ir no 4 mēnešiem.
11.03.2015 11:50 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
bet man trūkst tā sajūta, ka esmu "brīva" - ceļo un ej un dari, ko gribi un kad gribi. Tūliņ man teikts, bērns nav šķērslis- jā nav! piekrītu..bet tas NAV TAS! es nezinu..


Vakar gribēju uzrakstīt garu atbildi šim komentāram, bet ne tā lai kādu aizvainotu, bet vienkārši pafilozofētu par šo tēmu.. bet īsti neatlika laika.. bet šodien uzdūros uz rakstu, kur principā ir pateikta galvenā doma, kuru vakardien vēlējos pateikt...
Nav mans mērķis kādu aizvainot personīgi... vienkārši liekas, ka ikdienas steigā un aizņemtībā bieži vien mammas aizmirst to galveno, ka tas moments ir jāizbauda, jau pēc 1,5 gada jūs tiem mazulīšiem nebūsiet tik ļoti vairs vajadzīgas un varēsiet atkal laiku veltīt sev! Varbūt manu domāšanu ir ietekmējis tas, ka ļoti ilgs laiks pagāja līdz uzrādījās 2 strīpiņas, bet man tas liekas tikai pašsaprotami nolikt sevi otrajā vietā uz kādu laiku un veltīt laiku, uzmanību un enerģiju bērniņam.. JO tas viss ir tikai uz laiku, viņi tik ātri izaug!!!!

Raksts:

http://dievietei.lv/mammit-kadam-tevi-vajag/
11.03.2015 12:02 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Ar Holles putrām uzmanīgi, it kā eko smeko bio putra, bet beigās atklāja nevēlamas vielas. :-|
http://m.diena.lv/latvija/zinas/pvd-iznem-no-tirdzniecibas-visu-sveices-kompanijas-holle-baby-food-gmbh-bernu-partiku-14080905?from-full
11.03.2015 12:05 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.01.2014
Lilii, ar ko vispār tu saki piebarot? Ar dārzeņiem vai augļiem? Un kādiem tieši?

Var fīderī dot svaigu bumbieri vai ābolu? Mazajai 5,5mēn. Vēl neesmu sākusi piebarot, domāju sākt no 6mēn.
Bet tagad, kad pati ēdu augļus, šad tad iedodu viņai pasūkāt, dikti laimīga tad ir, un dusmojas, kad vairs nedodu. Tāpēc domāju vai var dot jau fīderi, ja vēl nepiebaroju
11.03.2015 12:06 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
hypocrate - es sāku ar ķirbi un ļoti lēnām, jo jau visu laiku pieminu, ka mans bērns bija neēdājs, pāris karotes un viss, pat pēc 2 mēnešu piebarošanas, ja izēda 100ml, tad jau man tas bija nenormāli daudz.

Pirmo devu ķirbi kādu nedēļu, tad kartupeli - vienu vai jaucu kopā, to tagad neatceros, tad pamēģināju burkānu, tas aizlika vēderu ciet, tad burkānu nedevu.

Piebarošanu sāku no 5 mēnešiem, augļus devu no kādiem 6 mēnešiem, laikam iedevu banānu, aizlika vēderu, banānu nedevu. :D tad sākās zemeņu laiks un gribēju dot zemenes, bet tās negribēja.

Tad vispār arī sapratu, ka bērnam patīk ēst gabalos, tad jau no 7 mēnešiem sāka sēdēt un devu pašam ķēpāties ar ēdienu un devu kartupeli, puķkāpostu gabalos un vēl dārzeņus vai augļus, kas bija pieejami jūlijā - augustā.
11.03.2015 12:11 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es arī vakar nerakstīju, jo negribēju kādu aizvainot par to, ka nav laiks sev, bet jāsaka - ko tad jūs bijāt iedomājušās, kad bērnu gribējāt un plānojāt???

man tas mazliet nesaprotami, ir grūti, bet tas, ka nav laiks sev vai tā brīvība, tas būs vēl ļoti ilgi, jo tas jau nav tikai, kad bērns bēbis, bet gandrīz līdz 18 gadiem (nu labi, tik ilgi gan jau, ka nē), bet nu arī vēlāk jādomā, kurš vedīs/ savākis no dārziņa, kurš savāks pēc skolas, kad pašas darbā. nu tāda tā dzīve. Principā māte ir galvenā atbildīgā par bērnu un brīžiem tas tiešām ir 24/7 un liekas, ka visu mūžu tā būs, bet nu nav jau tik traki un kaut kad būs vairāk laika sev.

Un ja vēl ir kam bērnu atstāt un pašas ir gatavas atstāt, tad vispār nav problēmu, problēma tad, ja nav neviens kam atstāt...

Šodien arī to rakstu ieraudzīju un domāju, ka jāieliek...
11.03.2015 12:15 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
Ak, es pat apraudājos par elfinsh ielikto rakstu - tik patiesi!..
Man arī reizēm nedaudz uzsit dusmu, ka mazais man visur seko kā aste, pat tad, kad tētis mājās, un es pat mierīgi nevaru izdzert savu rīta kafiju, kur nu vēl paēst vai padarīt kādus mājas darbus, un naktī ceļas N reizes, un vēl un vēl... Bet, kad katru rītu man pretī veras divas dzidras ačeles un smaids līdz ausīm, tas viss aizmirstas un mana sirds kūst(l) un viņi tik ātri izaug!
11.03.2015 12:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits