Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba maiņa

 
10 gadi
Reitings 134
Reģ: 29.01.2009
Sveiki! Vēlos viedokļus. Ieteikumus laikam šoreiz nē, bet viedokļus par tēmu :)

Lieta tāda, ka arvien biežāk apsveru domu mainīt darbu. Pašreizējā darba vietā strādāju divus gadus. Iemesli, kāpēc vēlos mainīt darbu, ir dažādi - uzņēmuma reorganizācijas rezultātā aptuveni puse no maniem darba pienākumiem, kurus patika veikt, ir pazudusi, to vietā nācis divreiz lielāks skaits pienākumu, kuri veikšana man nesagādā nekādu prieku. Alga, protams, tāda pati. Un tā nav liela. Mazāka par vidējo šajā nozarē un amatā citos uzņēmumos. Runāju ar priekšniecību par algas palielināšanu, tika pateikts stingrs nē. Strādāju lielā un starptautiskā kompānijā, sākotnēji šķita, ka tas nozīmē lielākas izaugsmes iespējas, bet tā nebūt nav. Šo divu gadu laikā tikai pāris cilvēki ir tikuši augstākos un labāk apmaksātos amatos. Ar dažiem kolēģiem ir ļoti labas un pat draudzīgas attiecības, bet lielākā daļa, kā jau sieviešu kolektīvā - čūksu midzenis, savā acī baļķi neredz, cita acī skabargu, turklāt skabarga vienmēr tiks norādīta arī priekšniecībai un vēl ilgi pieminēta, notiek nepārtraukta stučīšana un aprunāšana. Lai gan sākotnēji mani tas netraucēja, jo draugus darbā nemeklēju, pēdējā laikā sāk tracināt. Uz darbu nu jau vairākus mēnešus neeju ar prieku, lai gan sākumā man darbs ļoti patika - patika paši pienākumi, arī alga agrāk šķita pieņemama, kolēģiem īpašu uzmanību nepievērsu. Ļoti novērtēju to, ka alga vienmēr laikā, oficiāla, ir veselības apdrošināšana, dažādi interesanti darba pasākumi, mācības, agrāk bija arī prēmijas. To visu ņemot vērā, esmu sākusi apdomāt darba maiņu. Un par to ir informēti arī mani draugi. Lūk, brīvdienās izvērtās diskusija. Izrādās, ka lielākā daļa manu draugu domā, ka man ir jāpaciešas, jo nav jau tik traki, ka nevarētu izturēt, un vēl pāris gadus te jānostrādā. Ja tad nekas nemainīsies, tad varot meklēt citu darbu. Jo citādāk ar biežām darba maiņām bojāju savu cv. Zināšanai - šī ir mana trešā darba vieta. Abās pirmajās nostrādāju katrā pa trim gadiem, šajā divus. Cik bieži jūs mainat darbus? Cik ilgi uzkavējaties vienā amatā?
12.11.2013 16:31 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, ik pa 3 gadi mainīt darbu, tas CV izskatas normāli. Gadā reizi mainīt - tas ir par biežu. Tu taču vari meklēt labāku darbu, turpinot strādāt esošajā, vai ne? Tad dari tā!
12.11.2013 16:33 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Pirmajā darba vietā nostrādāju nedaudz vairāk kā gadu. Alga maza, turklāt nav oficiāla, izaugsmes nekādas + jutu, ka uzņēmumam ir fin.problēmas.
Otrajā darbā nostrādaju gandrīz 2 gadus. Bija reorganizācija, jaunajam priekšniekam gribējās, lai strādāju citādāk, es pretojos, sakasījāmies. Nu skaidrs, kāpēc vairs tur nestrādāju.
Esošajā darbā strādaju 5 gadus. Alga oficiāla, zem vidējā manā sfērā. Gribētu citu darbu, bet kaut kā... Vēl paskatīšos, pavērošu.
12.11.2013 16:45 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Es nezinu vēl nevienu cilvēku, kas uz algotu darbu nāktu ar prieku. Jā, tas prieks ir pirmo gadu - divus un tad vien pie nosacījuma, ka darbs ko dari - patīk. Bet tas ir absolūti normāli, ka darbs sāk apnikt, pienākumi liekas par daudz, alga pa mazu. Es laikam arī pievienošos draugu viedoklim.
12.11.2013 16:47 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Es tava vieta censtis atrast jaunu darbu paraleli sim. Ja atrodas tads, kas apmierina visas velamajas jomas, tad rakstitu pirmaja atlugumu. Ja nav parlieciba, ka darbu atradisi un nav iekrajumu, tad noteikti beskrien prom tikai tapec, ka nepatik vairs stradat. Labak pilnu vederu majas zem segas gulet, bet bedaudz ignam uz darbu doties, neka kurkstosu vederu un nosalusam kajam sapnot par idealo dzivi. :)
12.11.2013 16:58 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Atvainojos par kludam. :D ceru, ka teksts tapat saprotams. :)
12.11.2013 16:59 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Ļoti novērtēju to, ka alga vienmēr laikā, oficiāla, ir veselības apdrošināšana, dažādi interesanti darba pasākumi, mācības, agrāk bija arī prēmijas.

Šis taču ir gandrīz katrā normālā darbā :D tā ka nekāda baigā ekstra tā nav. Ej prom no tā darba, tik iekrāj mazliet naudu, lai ir par ko izdzīvot, kamēr atrodi jaunu darbu. Un jauniem cilvēkiem ir normāli mainīt darbus un kāpties uz augšu, kaut vai tas tiek darīts, strādājot dažādās kompānijās. Veiksmi!
12.11.2013 17:06 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Savā sfērā strādājot, pirmajā darba vietā nostrādāju 1.2 gadus un tagad esošajā strādāju 1.5 gadus. Protams, ka alga nekad nav par lielu :D un gribētos vairāk, bet tajā pašā laikā ieslēdzot loģisko domāšanu kopā nepilna 3 gadu pieredze un esošā alga ir tīri ok. Stulbi prasīt vairāk, pie tik mazas pieredzes manā sfērā.

Bet nē, nedomāju, ka bojā CV mainot darba vietas pēc 2-3 gadiem, kā jau minēja, nav ok, ja maina katru gadu darbavietu.
12.11.2013 17:10 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
ja neredzi perspektīvu un darbs nepatīk -ej prom. tas nav nekas nosodāms, ja gribi strādāt tādu darbu, kas tev patiktu un sagādātu prieku. nesaprotu tavus draugus, kas saka, lai pacieties.
12.11.2013 17:21 |
 
10 gadi
Reitings 134
Reģ: 29.01.2009
bellakilla, tam gan nevēlos piekrist. Pirmajā darba vietā visus trīs gadus nostrādāju ar lielu prieku. Protams, bija tumšie brīži, kad viss riebās, bet tie nekad nebija ilgi. Un visu trīs gadu laikā bija vien dažas tādas reizes. Sākās krīze un no darba labprātīgi aizgāju, negribēju sagaidīt atlaišanu, turklāt tieši vajadzēja bakalaura darbu rakstīt, tad nu bija laiks kārtīgi pievērsties mācībām.

Projām pagaidām vēl neiešu, tīri tā, interesē, kā reorganizācija beigsies, šogad tam visam vēl ir jānotiek, bet jā, paralēli čekoju citus darba piedāvājumus. Paldies par viedokļiem. Pagaidām izskatās, ka lielākā daļa ir manā pusē :)
12.11.2013 17:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits