Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērns koncertā jeb šīs nedēļas lielākais besis

 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Es laikam gribu, lai mani te apēd bez sāls vai sadedzina dzīvu, bet labi, lai iet - atļaušos izkratīt savu sāpi.

Pagājušajā nedēļā apmeklēju kāda Latvijā ļoti atpazīstama mākslinieka akustisko koncertu, kas notika baznīcā. Baznīca, protams, tika apskaņota - katras telpas tālākajā stūrī virzienā uz skatītājiem bija, ja nemaldos, 5 tumbas. Neesmu pro, bet tas ir samērā daudz, manuprāt, tādai telpai, kur jau tā ar akustiku viss ir ok. Es sēdēju otrajā rindā un man bija diezgan skaļi, bet ne gluži tā, ka nevarētu izturēt.

Visas māmiņas ar bērniem laicīgi bija iekārtojušās aizmugurē, es savējo nebiju paņēmusi līdzi, bet viena meitene paņēma un apsēdās tieši aiz manis un klēpī turēja savu labi, ja 6 mēn. veco mazuli. Tām, kas ir bijušas vidusmēra parastā baznīcā, jau ir skaidrība laikam par to, kādi tur ir soli. Tā meitene sēdēja man aiz muguras labajā pusē un es sēdēju savam solam gandrīz pa vidu, līdz ar to, sanāk, ka viņai katrā pusē sēdēja vēl kādi 6 cilvēki. Viss jau būtu ok, ja vien tad, kad sākās koncerts, mazulis nenobītos un nesāktu brēkt. Bet, loģiski, ka nobijās - es arī nobītos no tāda trokšņa. Tā, nu, tas nabags man pusi koncerta brēca ausī. Es, protams, savā pacietībā nebiju tā, kas aizrādīja, jo esmu bijusi līdzīgā situācijā sabiedriskajā transportā, bet sievietei man blakus gan nervi neizturēja, tomēr viņai pietika pieklājības palūgt mammai vienkārši pastaigāt ar to mazuli, lai tas nomierinās, cilvēki piedāvājās viņu palaist ārā no sola, bet viņa vienkārši atteicās celties no savas vietas. Es saprotu, ka varbūt viņai ļooti gribējās redzēt šo tiešām lielisko koncertu, bet man to gribējās arī dzirdēt, tāpēc finālā nervi neizturēja man un es aizgāju sēdēt citur.

Stāsta morāle, diskusijas jēga?
Lūdzu, atstājiet savus mazuļus mājās, kad ejiet uz koncertiem vai izrādēm, bet, ja tas nav iespējams, tad vismaz izvēlieties sēdvietu tā, lai būtu iespējams viegli to pamest un tajā atgriezties lieki netraucējot citiem.

Paldies.
10.11.2013 21:27 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Ceru, ka Ances minētā sieviete sēž šajā forumā, lai palasa komentārus un saprot, cik bezatbildīgi ir rīkojusies.
Bet šāda jauno māmiņu attieksme nav vairs pārsteigums. Nezinu uz kāda pamata, bet pēc bērna piedzimšanas visas nu ir sadomājušās, ka ir baigās varones, tādēļ viņām ir atļauts uzvesties kā vien pagadās. Nu es ceru, ka es tik neciešama māte nebūšu ne attiecībā pret savu bērnu, ne pret sabiedrību.
11.11.2013 16:26 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
ir tāda daļa vecāku, kuri domā, ka viņu bērni nes saules gaismu pasaulei ar savām izdarībām. bērns gorās, murmulē un vaibstās, spārda krēslu, bet mamma staro laimē..
11.11.2013 16:16 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
oi, sorry nazi, mēs, sķiet, apmeklējam pilnīgi dažādus festiņus, uz tevis minētajiem/apmeklētajiem es nedotos un bērnu līdzi neņemtu.

+++
11.11.2013 16:07 |
 
Reitings 222
Reģ: 10.08.2012
Nu tā mammīte ir kaza (atvainojos), ja šitā patīk spīdzināt bērnu!
11.11.2013 15:04 |
 
10 gadi
Reitings 4075
Reģ: 02.01.2011
virmo sex,drugs un rock'n'roll


oi, sorry nazi, mēs, sķiet, apmeklējam pilnīgi dažādus festiņus, uz tevis minētajiem/apmeklētajiem es nedotos un bērnu līdzi neņemtu.
11.11.2013 13:27 |
 
Reitings 1080
Reģ: 29.01.2009
Pilnīgi piekrītu diskusijas autorei!
Bērni NAV jāvazā visur līdz uz tiem nepiemērotiem pasākumiem :@
11.11.2013 13:16 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Jā, par festivāliem piekrītu un tas man atgādina (lasi - ieber sāli brūcē), ka pati neesmu bijusi ne uz vienu festivālu jau 2,5 gadus. :D
11.11.2013 12:45 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
bezkaunīgi_jauna Nav runa par to,vai ir vieglāk,bet vietā,kur gaisā virmo sex,drugs un rock'n'roll, mazuļiem nav vieta un punkts.
11.11.2013 12:34 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Un tas bērns uz mičošanu vēl negulēja? Manējā jau sen snauda numuriņā ar bērnu rāciju pie sāniem.
11.11.2013 12:25 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es domāju, ka šajā gadījumā mamma vienkārši negribēja zaudēt labo vietu, tāpēc arī nekur negāja.
Runājot par kāzām, tieši pārliecinājos kārtējo reizi, ka bērniem tur nav ko darīt. Pēdējās kāzās, kur biju, sīcis visu mičošanas laiku nobļāva un noraudāja. Nu fui, es līgavas vietā būtu ļoti dusmīga par izbojāto mirkli.
11.11.2013 12:21 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nē, nu, šajā koncertā bija ļoti daudz bērnu, kas man galīgi netraucēja, tāpat kā pārējiem, tomēr šis nabags bija iespundēts pašā priekšā... Neuzskatu, ka galīgi nedrīksti nekur iet ar savu bēbi, bet vienkārši dari to tā, lai citiem netraucē. Es esmu bijusi kāzās ar 3 mēn vecu mazuli, bet man kaut kā izdevās viņu savākt, lai citiem viņa netraucē.

Katrā ziņā man radās pārdomas par to, cik kulturāli mēs esam. Un tā nebija tikai šī mammīte. Mobilie telefoni neizslēgti, tiklīdz gadās kāda ne tik populāra dziesma, zāle čalo... Skumji.
11.11.2013 12:13 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Esmu iecietīga pret bērniem un mazo bērniņu māmiņām, īpaši situācijās, kur mammai nav lielas izvēles iespējas ( no lidmašīnas ar raudošu bērnu neizkāpsi, sabiedriskajā transportā braukt un laikus nokļūt galamērķī visiem vienādas tiesības pat, ja transports pilns un tas var sagādāt zināmas neērtības utt., par šādām situācijām pat neuzdrošinos iepīkstēties), bet publiski pasākumi - Ances minētais gadījums ir mammas egoisms augstākajā pakāpē. Bet cilvēki jau vispār, ne tikai jaunās māmiņas uzvedas egoistiski. Viens no maniem ģimenes locekļiem, izcils klasiskās mūzikas pārstāvis, nemitīgi sūrojas par cilvēkiem, kas neizslēdz mobilos telefonus koncertu laikā. Gadās pat tā, ka telefons iezvanās koncerta pašos pieklusinātākajos mirkļos, nepadomājot, ka ar savu rīcību iztraucē arī pašu mākslinieku - koncentrēšanās tiek izjaukta.
11.11.2013 11:50 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es nesaprotu mammas nekaunību. Es, piemēram, baidos pat konfekti iztīt no iesaiņojuma, jo rodas troksnis, un jūtos neērti, ka citiem traucēju. Ja man brēktu bērns un vēl kāds aizraidītu, es būtu ļoti nokaunējusies un simtreiz atvainojusies dotos tur, kur bērna klaigas nevienu netraucētu.
11.11.2013 11:22 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
mamma ir atbildīga par bērna labsajūtu! Nedrīkst būt tik egoistisks un domāt tikai par sevi!

Esmu sīci(2gadigu) ņēmusi līdz uz koncertiem , hokeju arī mazam esot, bet priekš tā ir ausu aizbāžņi un tamlīdzīgas lietas, lai sīci netraumētu un, lai tas netraucētu citiem, bet vislabāk tomēr sīci atstāt mājās- nu paspēs viņš vēl iepazīt pasauli!
11.11.2013 10:17 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man tas noteikti traucētu, kaut gan bērni man patīk.
Atceros, ka šāds konflikts norisinājās Andrea Bocelli koncertā. Paldies Dievam, tie vecāki ar bērnu nesēdēja manā tuvumā, bet es pārtraukumā gāju garām un dzirdēju, ka cilvēkiem notika vārdu apmaiņa tieši šajā jautājumā - ka mazuļa raudāšana traucē koncertu.

Reiz es ar māmiņas nekaunību saskāros tramvajā, tas gan nebija saistīts ar raudāšanu, bet tomēr. Man aizmugurē sēdēja māte ar 3- gadīgu bērnu, kurš izdomāja paspardīties (tramvajam tie krēsli ir tādi, ka apakšā zem atzveltnes ir tā šķirba. Un bērns nepārtraukti man spēra. Es palūdzu, lai sieviete savalda mazo, šī nereaģēja, palūdzu vēlreiz - sāka man brukt virsū, ka es esot nepieklājīga un man nepatīkot bērni. Es, protams, pārsēdos vai piecēlos kājās (bija pasen, precīzi neatceros). Rezultātā mans gaišais mētelis bija netīrs.
11.11.2013 09:37 |
 
10 gadi
Reitings 4075
Reģ: 02.01.2011
Mana pirmā doma- tā māte tiešām bija iedomājusies, ka pusgadnieks izturēs koncertu, kurš noteikti nebija no īsajiem? Tā kā pašai aug gandrīz pusgadniece, pat bez mēģināšanas varu teikt, ka bērns no tik liela trokšņa sabīsies..
Briesmīgāk par mazuļiem koncertos,ir mazuļi festivālos. Nu tiešām nevar to gadu izlais un neierasties ar ratiņiem uz festivālu?

Man gan šķiet, ka festivālos ar bērnu ir vieglāk kā koncertā, jo 1kārt, var brīvi pārvietoties, 2kārt, brīvā dabā, tātad līdzi var būt rati, kur mazais var mierīgi gulēt, kā arī festivālā tā mazuļa raudāšana nebūs tik ļoti pamanāma, kā tas ir, piemēram, baznīcā.
11.11.2013 09:25 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Briesmīgāk par mazuļiem koncertos,ir mazuļi festivālos. Nu tiešām nevar to gadu izlais un neierasties ar ratiņiem uz festivālu?
11.11.2013 08:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man netraucē raudoši bērni, bet ļoti tracina trulas mātes. Nespēju saprast šīs mātes nevēlēšanos nopierināt raudošu bērnu. Raudāšanas dēļ ne viņa ko dzirdēja, ne citiem ļāva kausīties. Kādu tad tādā gadījumā motīvu vadīta viņa nevēlējās pamest savu vietu un nomierināt mazo?...
11.11.2013 05:18 |
 
Reitings 463
Reģ: 18.10.2013
Gribeju rakstit draudziga lidzas pastavesana. ;)
11.11.2013 01:47 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Manuprāt, bērni NAV jāstiep līdz uz koncertiem.Ja, nav kur sīko atstāt, tad paliec mājās.Tu pareizi izdariji, es būtu viņai tā pateikusi,ka viņa uzreiz pamestu koncertu.Manuprāt,zālē gan jau arī bija kāds atbildīgais par koncertu kurš pats varētu palūgt zāli pamest stulbajai māmuļai.
11.11.2013 01:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits