Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Prezentācijas

 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
Jā, tas ir vārds no kura es bīstos. Tas sevī ietver to, ka ir jākāpj uz skatuves un jāprezentē kaut kas. Kopš sākumskolas nekad nav paticis neko publiski prezentēt un nepatīk vēl šobrīd, un zinu, ka nepatiks arī turpmāk. Neesmu skatuves un publikas cilvēks, ja ir jāprezentē kaut kas, vienmēr ir lampu drudzis un zinu, ka izskatos neveikli.
Bet varbūt tomēr ir veids kā iemācīties veiksmīgi noprezentēt jebko?! Bez visa uztraukuma pārmērīgā, roku svīšanas, balss un kāju trīcēšanas? Man nepalīdz ne tas, ka esmu labi sagatavojusies, ne tas, ka mierīgi elpoju, nekas nelīdz.
Ir kādi ieteikumi?
04.11.2013 22:35 |
 
Reitings 95
Reģ: 28.10.2013
Man ļoti patīk prezentēt- jebko, un ja ir iespēja,pati uzprasos. Ar katru prezentāciju paliek vieglāk un vieglāk, un ja agrāk lūpiņa patrīcēja, tagad uzlieku 100 vatu smaidu un esmu gatava visam- arī riebīgiem jautājumiem, cilvēku neinetresētībai,un tas man liek gribēt viņus ieinteresēt un piesaistīt uzmanību. Principā varu ieteikt tikai to darīt pēc iespējas biežāk, jo dzīvē bieži būs situācijas,kad tas būs vajadzīgs, un jo augstāks amats, jo biežāk savas idejas jāprezentē. :)

Vēl, protams, jāsaprot, ka visi taču ir cilvēki! Nu kas ir sliktākais, kas var notikt? Aizmirsīsi kaut ko? Paskatīsies plānā! Sajauksi kaut ko? Nu paskaidrosi! Neviens taču nekodīs,lielākā daļa cilvēku ir saprotoši. Un kopš es studēju ārzemēs, prezentēt latviski vai angliski liekas vieglākā lieta pasaulē. Ar akcentiņu prezentēt ir grūti, bet tas atmaksājas. Tā es sevi motivēju! :)
04.11.2013 22:44 |
 
10 gadi
Reitings 3152
Reģ: 29.01.2009
Agrāk bija bail. Pat mazas prezentācijas savā augstskolas kursā noprezentēt. Bet tad nonācu savā darbā, kur izaicinājumi ir uz katra stūra, kad brīžiem nesaproti, par ko vispār ir saruna, bet tāpat nevari izrādīt, ka neko nesajēdz.. Attiecīgi pagājušajā pavasarī, prezentējot savu maģistra darbu, beidzot sapratu, ka man ir vienalga un pat vēlējos, lai uzdod vairāk jautājumus. Tā kā..viss nāk ar pieredzi. Kā arī, nevajag visu uztvert baigi nopietni.. Nekas takš slikts nenotiks, ja pateiksi kaut ko ne tā?!
04.11.2013 22:49 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
Oi, man tāpat kā Tev :D :D + visu tekstu vienā sekundē aizmirstu. Tad nu sanāk tā... neveikli. :D
Ja nav izvēles un jāprezentē, tad cenšos darīt lēni, nedomāju, ka tagad mani vērtē :) Savā ziņā atslēdzu smadzenes :D
04.11.2013 22:50 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
Noelle, būtu man tā kā Tev :)
Cik ir nācies prezentēt, nepaliek vieglāk, ir tā pat, nekur tālāk netieku.
Kas vēl varētu līdzēt?
Zinu, ka bailēm jāstājās pretim, bet man tas nepalīdz nebaidīties, tāpat bīstos.
04.11.2013 22:51 |
 
Man arī tā bija, līdz sāku mācības jaunā skolā, kurā ir speciāls mācību priekšmets - prezentāciju pamati, kurā trenē un attīsta prezentēšanas prasmes. No sākuma, protams, nekas nelīdzēja - vienmēr balss trīcēja, pati neveikli dīdījos utt., bet ar katru reizi sanāca arvien labāk un labāk, līdz trīceklītis pazuda un biju viena no labākajām kursā. Protams, ne visiem ir tāda iespēja, bet ar to es gribēju pateikt, ka te noteikti līdz treniņš...
Daži praktiski ieteikumi no manas puses:
Ja prezentējot nervozē un nav kur likt rokas, turi kaut ko tajā - melno ''mapīti'' ar teksta lapu vai ko citu, gar ko nemanāmi knibināties, kamēr runā. Tikai ne klikšķināmo pildspalvu... :D Lai nebūtu jāskatās publikai acīs, laid skatienu pāri viņu pierēm, it kā nopētot frizūras.
04.11.2013 22:53 |
 
Patiesībā, man tas trīceklis ir uznācis arī tad, kad es nebaidos, kad es tiešām nesaprotu, kāpēc man viņš uznāk... Diezgan grūti to ir kontrolēt, jā. :)
04.11.2013 22:54 |
 
Reitings 261
Reģ: 05.06.2012
the same here. vienmēr esmu izvairījusies cik spēdama no prezentēšanas. man ir riktīgs lampu drudzis un smadzenes vispār atslēdzas, kaut pati saprotu, ka nekas tāds tas nav un saprotu, ka viss nāk ar pieredzi, bet anyway man tas ļoti nepatīk, galvenokārt jau tāpēc, ka vienmēr ļoti uztraucos.
04.11.2013 22:54 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
joselyn, atliek cerēt, ka vēl pēc gadiem 5 viss mainīsies un varēšu vēsā mierā noprezentēt visu. Pofigu ieslēgt nemāku, jo koncentrējos, lai viss ritētu pēc plāna un kaut ko nesajaucu aiz sava uztraukuma.
04.11.2013 22:55 |
 
Reitings 55
Reģ: 15.04.2013
Mani vajā šī pati problēma, pirms zīmīgās dienas vienmēr iemācos visu sakāmo no galvas, sadzeros daudz nomierinošās zāles. Tas gan nemazina uztraukumu, no tā neizbēgt, bet vienmēr viss norit gludi.
04.11.2013 22:56 |
 
10 gadi
Reitings 1908
Reģ: 23.04.2011
Oi, kā saprotu! Par spīti šai savai nelaimei studēju profesiju, kurā uzstāšanās prasme ir pat ļoti nepieciešama. Vēl vairāk - strādāju arī atbilstoši. :D
04.11.2013 22:56 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Man ļoti patīk aizstāvēt sevis veiktos darbus - galvenais ir pārliecība, ka tu par sevis veikto prezentāciju esi izspetijusi vissmalkākās lietas, pat tās kas tur nav minētas, un pārliecību ka tavi viedokļi par šo tēmu ir pareizi. Un ja sanāk tā, ka uzdod asu jautajumu, vai piemeram vērtētāji pasaka savu viedokli, kas ir pretējs tavam, tev tas ir jauzklasa - viens no būtiskākajiem vārdiem, ko vinam ir jādzird pec savu domu izteiksanas - vards - jā, es piekrītu, taču.... un jaturpina savas domas, kas daleji atbilsu arī vina domam, vai jāpasaka tās vienkāršāk, ja vins nav sapratis tavas domas.
Un būtiska lieta - iedomajies ka tavā priekšā sēž jaunieši, kuri necieš nepieklajigas frazes, ideja tāda, ka tu prezentē ar vienkāršiem, ātri izprotamiem vārdiemām frāzēm , vienkāršam frazem un iederīgiem jokiem
04.11.2013 22:58 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
ebbie, to par laimi esmu iemācījusies - neizrādīt savu uztraukumu kaut ko knibināt, matus aiztikt vai dīdīties, jo zinu, ka citi, tad sapratīs, ka uztraucos. Bet pār lūpu dabūt grūti kaut ko ārā man. Jo kā jau laiku atpakaļ minēju, ka neesmu runīgs cilvēks, kur nu vēl, ja tas jādara visu priekšā, kad visi klausās.
04.11.2013 22:58 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
ange, paldies par ieteikumu.
04.11.2013 23:03 |
 
Nu jā, tad ir pavisam grūti... Īsti nezinu, ko lai iesaka, jo pati neesmu atradusi lielisko risinājumu šai problēmai, bet man labi palīdz kārtīga sagatavošanās un visas runas izmēģināšana iepriekšējos vakaros :)
04.11.2013 23:03 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
California, ok viens variants ir iekalt visu sakāmo no galvas. Paldies par ideju.
04.11.2013 23:04 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Pa dzīvi esmu stresaina un man nelīdz nekādi tur vingrinājumi vai elpošana, skolā arī izgāju kursu publiskā uzstāšanās, īstas mocības, vienīgais, kas man palīdz ir kādas nomierinošas zāles pirms aizstāvēšanām, jo varu visu nakti negulēt un malt tekstu savā galvā, bet izejot priekšā pusi aizmirstu.
04.11.2013 23:04 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ciest nevaru prezentācijas! Ceru, ka nekad vairs dzīvē neko prezentēt nevajadzēs.

Man nav ieteikuma, jo tā arī neiemācījos cīnīties ar to problēmu. Vienīgais brīnums - bakalaura darba aizstāvēšanā viss noritēja kā pa sviestu, ne rokas, ne balss nedrebēja. I labi, smuki savu prezentēšanas dzīvi esmu pabeigusi
04.11.2013 23:04 |
 
Reitings 1220
Reģ: 28.08.2013
Neskaties virsū uz cilvēkiem atrodi kādu punktu un ātri nober kas sakāms . Ja nopietnāka, tad fiksi pārskrien ar acu skatienu piefiksē to cilvēku kurš tev patīk, neiegāzīs un runā kvai no lapiņas nezinu vai tā drīkst. Man tas nostrādāja, dabūju pat labāku atzīmi ,nekā dažas gudrās zubrilas.
04.11.2013 23:09 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
cheap, paldies, labs ieteikums. No lapām vienmēr lasu, ja ir iespējams, pati no sevis nespēju neko pateikt, izņemot, ja nav iekalts galvā. Gribētu, lai varētu droši, brīvi justies, neskatīties lapās, tekoši un plūstoši visu noprezentēt. Bet tā vēl nav bijis. Gribu ātrāk pazust no tās uzmanības, kas veltīta man, drausmas kā nepatīk tas viss.
04.11.2013 23:14 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
Neskaties virsū uz cilvēkiem atrodi kādu punktu un ātri nober kas sakāms .


Droši vien būtu traki interesanta prezentācija :D
04.11.2013 23:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits