Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Iztulkojiet CSDD e-pastus!

 
Reitings 218
Reģ: 20.08.2012
Sveikas, meitenes!
Man ir piekļuve kāda ģimenes locekļa e-pastam, ir zināmas paroles, ik pa laikam ieeju un pakontrolēju (un šobrīd saprotu, ka ne velti), tikko iegāju viņa e-pastā un esmu uz pauzes. Ir saņemtas 3 vēstules no CSDD, nocitēšu, aizstājot skaitļus ar x'iem. Lieki piebilst, ka šis cilvēks pats par savu problēmu ar CSDD neko nav stāstījis, tāpēc vēlētos no kāda zinošāka saņemt skaidrojumu, kas tur īsti ir un vai es pareizi visu saprotu.

1. vēstulē:
Sakarā ar CSN pārkāpumu (datums xx.xx.xxxx, protokola numurs PA909742, pārkāpuma pants 149.15.4.0, lēmuma pieņemšanas datums xx.xx.xxxx), Jums ir piemērots naudas sods 800.00Ls. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 299.1 pants nosaka pakalpojumu saņemšanas ierobežojumus, ja sods nav samaksāts likumā noteiktā termiņā.

Sakarā ar CSN pārkāpumu (datums xx.xx.xxxx, protokola numurs PAxxxxxx, pārkāpuma pants 149.15.4.0, lēmuma pieņemšanas datums xx.xx.xxxx), Jums piemērotais naudas sods 800.00Ls ir apmaksāts.



2. vēstulē:

Jūsu vadītāja apliecība AVxxxxxx ir kļuvusi nederīga sakarā ar transportlīdzekļu vadīšanas tiesību aizliegumu. Vadīšanas tiesības nedrīkst izmantot līdz lieguma beigām un jaunas vadītāja apliecības saņemšanai.

3. vēstulē:

Saskaņā ar Ministru kabineta 2004.gada 21.jūnija noteikumu nr. 551 "Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi", xx.xx.xxxx Jūsu pārkāpumu uzskaites punktu skaits ir palielinājies - tagad Jums ir 8 pārkāpuma uzskaites punkti.

Transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles
Saskaņā ar Ministru kabineta 2004.gada 21.jūnija noteikumu nr. 551 "Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi" 12.2 apakšpunktu, Jums būs jāapmeklē apmācības kursus ceļu satiksmes drošības jautājumos un transportlīdzekļa drošas vadīšanas jautājumos. Ja kursi netiks apmeklēti, uzskaites punktu skaits palielināsies par 2 punktiem. Ja apmeklēsiet kursus noteiktajā termiņā, uzskaites punkt u skaits samazināsies par 2 punktiem.



Tātad. No šī visa varu secināt, ka cilvēks ir vadījis auto alkohola reibumā (jautājums - cik lielā?, ja kāds pārzina, par kādu reibumu var būt runa, lai uzliktu 800 latu naudas sodu?), ir saņēmis sodu 800 lati, kas ir apmaksāts? Un ir tikušas noņemtas tiesības, pareizi saprotu? Kas vēl šeit ir būtisks, kas būtu jāsaprot? Kas ir 8 uzskaites punkti? Paldies, ļoti būšu pateicīga par ''tulkojumu'' :)
01.11.2013 21:56 |
 
Reitings 218
Reģ: 20.08.2012
Vai, vai, vienu ciparu gan nenocenzēju, bet ceru, ka pēc tā neko par manu ģimenes locekli nevarat izsecināt.
01.11.2013 21:58 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Uzskaites punkti ir tie, kurus iedod par kādu satikses ceļa pārkāpumu - ātruma pārsniegšanu, avārijas izraisīšanu utt. Šie punkti ik pēc 2 (ja nemaldos) gadiem paši dzēšas. Iegūtie jaunie summējas, šajā gadījumā tie ir 8. Sasniedzot konkrētu skaitu - ir jadara attiecīgi piemērotais "ietekmēšanas" līdzekļu izpilde:
Ja 4— rakstisku brīdinājumu;
Ja 8 — apmācības kursus (semināru) ceļu satiksmes drošības jautājumos un transportlīdzekļa drošas vadīšanas jautājumos;
Ja 10, transportlīdzekļa vadītājam, kura vadītāja stāžs ir mazāks par diviem gadiem (turpmāk — jaunais vadītājs), — transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz vienu gadu vai līdz brīdim, kamēr saglabājas maksimālais uzskaites punktu skaits;
Ja sasniedzis 12, – eksāmenu ceļu satiksmes drošības jautājumos (turpmāk – eksāmens) un transportlīdzekļu vadīšanas iemaņu pārbaudi;
Jaiegūto uzskaites punktu skaits sasniedzis 16, — transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz vienu gadu vai līdz brīdim, kamēr saglabājas maksimālais uzskaites punktu skaits.
(http://likumi.lv/doc.php?id=90540)
01.11.2013 22:09 |
 
Reitings 218
Reģ: 20.08.2012
Joprojām nervozi virpinu matus, atvieglojiet manu neziņu :)
01.11.2013 22:09 |
 
10 gadi
Reitings 855
Reģ: 12.02.2011
par to cik promiles bija gan nezinu, bet tie uzskaites punkti man liekas, ka bija maksimums 10 un tie pēc kkāda laika dzēšas(gads laikam) manai mammai par nepiesprādzēšanos 2 iedeva, ja sakrājas 10, tad bija kkas dikti riebīgs
es zinu, ka manam onkulim pirms pāris gadiem par alkohola reibumā vadot mašīnu atņēma tiesības un iedeva 800Ls sodu(cik promiles viņam bija-nezinu), bet pēc kādu 5gadu pārtraukuma nolika atkal tiesības pa jaunu un samaksāja to naudiņu
01.11.2013 22:10 |
 
Reitings 218
Reģ: 20.08.2012
Dzosefine,
Bet ko tad šis
Jūsu vadītāja apliecība AVxxxxxx ir kļuvusi nederīga sakarā ar transportlīdzekļu vadīšanas tiesību aizliegumu. Vadīšanas tiesības nedrīkst izmantot līdz lieguma beigām un jaunas vadītāja apliecības saņemšanai.

nozīmē? es no tā e-pasta saprotu, ka tiesības ir tikušas konfiscētas, bet Jūsu info minēts, ka tas notiek sākot no 16 punktiem, bet šajā gadījumā tie ir astoņi?
01.11.2013 22:12 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Es saprotu, ka ir tā, ka braucis dzērumā, vairāk nekā 1,5 promiles, par ko arī dod 8 punktus.
sods ir ticis apmaksāts.
Tiesības atņemtas un cilvēkam jāiet kursos, lai dzēstu punktus.
viss.
01.11.2013 22:12 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
ka cilvēks ir vadījis auto alkohola reibumā (jautājums - cik lielā?, ja kāds pārzina, par kādu reibumu var būt runa, lai uzliktu 800 latu naudas sodu?)

Ja koncentrācija asinīs vai izelpā ir vairāk kā 1,5 promiles, tad autovadītājam var uzlikt no 800 - 1000Ls lielu sodu + arestu no 10 - 15 denām + tiesību atņemšana uz 4 gadiem.
Konkrēti cik, nevaru pateikt, jāskatās protokolā, kur ir rakstīti, cik tad precīzi promiles bija izelpā.
01.11.2013 22:17 |
 
Reitings 218
Reģ: 20.08.2012
Dorothea, paldies!
Dzofefine, vai tas arests ir noteikti min. 10 dienas? Vai var arī nebūt, jo e-pastā nekas nav par to minēts?
Es īsti nesaprotu, kāds tad tur ir tas sods, jo vienā avotā ir minēts, ka 8 soda punkti liek vienkārši iziet kādus kursus, lai atkalatgūtu tiesības, bet citā, kā tu saki - atņem tiesības uz 4 gadiem un beigta balle. Kurš no variantiem? Cilvēks pats nekamā neatzīsies.
01.11.2013 22:19 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
vecene, šajā gadījumā pienākas atņemt arī tiesības vadīt automašīnu, jo vadītājam izlepā ir vairāk kā 1,5 promiles.
Ja būtu vnk sakrāti šie pārkāpuma sodi, tad attiecīgi tiesības var atņemt, kā jau teici, sākot no 16 punktiem.
01.11.2013 22:20 |
 
Reitings 218
Reģ: 20.08.2012
Tu domā - sakrāti viens pēc otra, pakāpeniski, t.i., piemēram, par nepiesprādzēšanos un citiem ''sīkumiem'' - tad tiesības tiktu atņemtas no 16 punktiem? Bet šajā gadījumā, ja konkrētais cilvēks tos 8 punktus ir ieguvis vienā reizē, turklāt par braukšanu dzērumā, tad tiesības noteikti ir atņemtas uz tiem 4 gadiem un nekas cits tur tiešām nevar būt? Sapratu pareizi? Un arests sākot ar 10 diennaktīm ir noteikti ticis piešķirts, ja?
Man ir jāzina, kā lai ar viņu runāju un kādus lēmumus tālāk pieņemu. Es atvainojos par pārprasīšanu, bet tiešām neesmu pati nekad vadījusi auto un par šīm lietām interesējusies.
01.11.2013 22:24 |
 
Reitings 218
Reģ: 20.08.2012
Un kā ir ar pašu mašīnu? Tā netiks vai nevar būt tikusi atņemta?
01.11.2013 22:26 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Dzofefine, vai tas arests ir noteikti min. 10 dienas? Vai var arī nebūt, jo e-pastā nekas nav par to minēts?

Šajā gadījumā jā. Minimālais no 10 - 15 diennaktīm. Balsoties tikai uz e-pastiem, tad cietuma sods netika piešķirts. BET neesmu 100% droša vai tā tas būs.
01.11.2013 22:26 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Un kā ir ar pašu mašīnu? Tā netiks vai nevar būt tikusi atņemta?

Nē, mašīnu var lietot citi ģimenes locekļi - attiecīgi ar tiesībām un skaidrā prātā. Vienīgi, kur tā mašīna ir pašlaik?
01.11.2013 22:27 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Tu domā - sakrāti viens pēc otra, pakāpeniski, t.i., piemēram, par nepiesprādzēšanos un citiem ''sīkumiem'' - tad tiesības tiktu atņemtas no 16 punktiem? Bet šajā gadījumā, ja konkrētais cilvēks tos 8 punktus ir ieguvis vienā reizē, turklāt par braukšanu dzērumā, tad tiesības noteikti ir atņemtas uz tiem 4 gadiem un nekas cits tur tiešām nevar būt? Sapratu pareizi? Un arests sākot ar 10 diennaktīm ir noteikti ticis piešķirts, ja?


Jā, ir divi veidi kā var ar likumu atņemt Tev tiesības - viens, ja esi sakrājis par pārkāpumiem 16 punktu. Otrs - par braukšanu dzērumā (neatkarīgi cik punkti Tev jau bija "iekrāti")
Nu visticamāk, ka arests tiks piešķirts, bet kādēļ vēstulē nepaziņoja un va par to ziņo - nezinu.
01.11.2013 22:31 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Jā, ir divi veidi

P.S. Droši vien ir jau vēl kādi, bet tie visticamāk neattiecas uz šo situāciju.
01.11.2013 22:32 |
 
Reitings 218
Reģ: 20.08.2012
Es nezinu, kur tā mašīna šobrīd ir. Nedzīvoju kopā ar to cilvēku. Es tagad domāju, ja viņai ir atņemtas tiesības, tad vai mēs - citi ģimenes locekļi (piemēram es, kā tuvākā piederīgā - meita, jo vīra sievietei nav)- varam(varu) kaut kā likumiski to mašīnu atsavināt? Droši vien, ka nevar, bet, zinot šo cilvēku, mašīna labāk tiks atstāta rūsēt garāžā, nekā nodota vai pārrakstīta labprātīgi citiem.
01.11.2013 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Es nezinu, kur tā mašīna šobrīd ir.Es tagad domāju, ja viņai ir atņemtas tiesības, tad vai mēs - citi ģimenes locekļi (piemēram es, kā tuvākā piederīgā - meita, jo vīra sievietei nav)- varam(varu) kaut kā likumiski to mašīnu atsavināt? Droši vien, ka nevar, bet, zinot šo cilvēku, mašīna labāk tiks atstāta rūsēt garāžā, nekā nodota vai pārrakstīta labprātīgi citiem.

Nu visticamāk, ka mašīnu uz vietas arī konfiscēja un aizveda uz pagaidu stāvvietas placi, kur tā mašīna stāv, bet par to ir jāmaksā. Cik daudz - nezinu.
Persona, kura Tehniskajā pasē ir ierakstīta, kā Turētājs - var šo mašīnu izņemt. Un lietot ikdienā. vai arī novietota attiecīgi savā garāžā.
01.11.2013 22:38 |
 
Reitings 218
Reģ: 20.08.2012
Dzosefine, bet ja turētājs ir cilvēks, kam ir atņemtas tiesības? Vai ģimenes locekļi var to mašīnu pārrakstīt sev kaut kā, nevar jau?
01.11.2013 23:19 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Pārrakstīt galīgi nevar. Jo tajā procesā ir jāpiedalā gan jaunajam, gan vecajam īpašniekam. Bet lai dabūtu mašīnu vismaz savā garāžā, pārrakstīšana nav nepieciešama. Iespējams, ka pierādot, ka konkrētais cilvēks ir meita vai māsa, tam cilvēkam, kurš pārcieš sodu, mašīnu var atgūt no tā plača, kur tā tiek turēta.
01.11.2013 23:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits