Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tā patiešām ir

 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/483758-vairakus_gadus_valkajam_vienas_un_tas_pasas_drebes

Ja Jums šorīt nav slinkums, tad droši izlasiet šo rakstiņu par skolotājiem. Man nākas vien 100% iekrist tam visam. Pašai radinieks strādā skolā. Ir mums bijusi saruna par to, ka nereti daudzi jaunieši un bērni nāk no turīgām ģimenēm, valkā dārgus apavus, drēnes, kamēr skolotājs apavus iegādājas tik tad( un vēl skatoties uz cenām), kad vecie jau nobrukuši.


kolotājas sarunā ar TVNET pastāstīja, ka salīdzinoši zemo algu dēļ daļa pedagoģu ir spiestas gadiem valkāt vienu un to pašu apģērbu.

Šī nelielā nianse atstāj nelabvēlīgu iespaidu ne tikai uz skolotāju pašapziņu, ko ir ļoti grūti noturēt augstā pozīcijā, bet arī savstarpējām attiecībām ar izglītojamiem.

Daļa mūsdienu skolēnu ir dārgi ģērbti un nāk no ļoti situētām ģimenēm. Tāpēc

bērni mēdz uz trūcīgākajiem skolotājiem skatīties it kā no augšas.

Ir diezgan grūti izglītot ļoti pašpārliecinātus jauniešus, kuri tērpti pēc jaunākajām modes tendencēm, regulāri ceļo pa ārzemēm, sauļojas solārijos un uz skolu atbrauc ar automašīnām.

Turklāt skolotājiem, kuri algas dienā saņem tikai pāris simtus latu, ir problemātiski apmierināt savu bērnu vajadzības pēc mūsdienīga apģērba, aksesuāriem un citām jauniešiem vajadzīgām lietām.
25.10.2013 09:15 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
:)
25.10.2013 09:16 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Viena skolotāja mājās ir tāpēc nevaru nepiekrist.
25.10.2013 09:18 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Nu, un ko darīt?!
Tupinām lādēt valsts likumdevējus?
Tu pati vari piedāvāt kādus risinājumus? Es nē!
Es varu izlasīt visu to rakstu un ieviest sev negatīvas emocijas un viss. Kā tas kādam palīdzēs?
25.10.2013 09:19 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es uzskatu, ka ir neprāts glaunu apģērbu kā pamatvērtību stādīt priekšā bērniem. Vispār neatbalstu dārga apģērba iegādi bērniem, jo pārsvarā viņi nemāk viņu valkāt. Un tad tikai ar birkām lielās...
Un man kaut kā vienmēr ir licies, ka ar lielu daļu skolotāju nav tik traki kā to pasniedz. Piemēram, vairāki no maniem bijušajiem pedagogiem ceļo biežāk nekā mani kaimiņi vai radi. Tāpat, pieaugušam cilvēkam drēbes turās gadiem, jo tās māk pareizi valkāt - bez tam, viņš vairs garumā nestiepjas.
Protams, atrodami arī pedagogi ar sliktiem ienākumiem - jo algas nav atbilstošas Eiropas līmenī, bet visu pamatu pamatā - man šis viss liekas pārspīlēti.
25.10.2013 09:22 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Vienīgais, ko valsts var, tas ir kladzināt to, ka izglītība ir galvenais un, ka ir vajadzīga, bet patiesībā - viņiem nevajag gudrus cilvēkus, jo tad valdībai būs konkurence. Viņiem vajag cilvēkus, kuri viegli pakļausies viņiem, nevis taisīs savas "peformas".

Tāpēc es pieturos pie sava viedokļa par to, ka valsts patiesībā galīgi nav ieinteresēta jauniešu izglītošanā.
25.10.2013 09:23 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Man jau liekas, ka skolotāji ir dažādi. Tāpat kā ārsti, sekretāres un daudzu citu profesiju pārstāvji. Vieni nopelna grašus, citi par ienākumiem sūdzēties nevar. Kad mācījos vidusskolā, man bija ļoti modernas un labi nodrošinātas skolotājas. Daudzas no viņām ne tikai mācīja stundās, bet vadīja dažādus pulciņus, piedalījās visādās izglītības programmās, ceļoja, labi ģērbās. Protams, bija arī skolotājas, kurām tā visa nebija.
25.10.2013 09:23 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Nekad nebutu iedomajusies, ka negerbsanas dargas drebes, grauj skolotaju autoritati bernu acis.
25.10.2013 09:24 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Es gan nevaru piekrist. Kad es mācījos skolā, mums gandrīz visas skolotājas bija stilīgas. vēl tagad uz ielas redzu,ka i drēbes maina, i mašīnas, i kurpes var pieskaņot pie katras somiņas, i frizieri iztaigā..
Nezinu. neviena nestaigāja nošņurkušā kostīmā ar izšķiebtām kurpēm n-tos gadus.
25.10.2013 09:24 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
kamēr es nevarēsu piedāvāt risinājumus šīs nevienlīdzības atrisināšanai, tikmēr pat nesākšu neko teikt. piekrītu vien, ka skolotāju loma mūsdienās ir stipri nenovērtēta.

bet - es nekad, nekad neesmu saskārusies ar situāciju, kad kāds, kas ir redzami turīgāks par skolotāju, skatītos uz viņu no augšas. tā iemesla dēļ, ka primāri pret skolotāju ir jājūt cieņa un respekts.

tomēr es vispār nesaprotu to ideju, kādēļ skolotājiem būtu sevi jāsalīdzina ar saviem skolojamajiem. tās ir divas dažādas grupas, turklāt tikpat labi skolotājai no blakus klases vīrs var būt miljonārs un viņa uz skolu var braukt ar Porsche. pārspīlēti, protams, bet nu ideja tāpati, ka ir muļķīgi sevi nonicināt un žēloties par to, ka citiem iet labāk.
25.10.2013 09:26 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
bet - es nekad, nekad neesmu saskārusies ar situāciju, kad kāds, kas ir redzami turīgāks par skolotāju, skatītos uz viņu no augšas. tā iemesla dēļ, ka primāri pret skolotāju ir jājūt cieņa un respekts.


Jau sākumskolā ir tādi indivīdi, kuri nāk no turīgām ģimenēm un līdz ar to atļaujas vairāk. Tur nav ne cieņas, ne respekta pret skolotāju.
25.10.2013 09:28 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Man jau šķiet, ka tādā gadījumā tas ir audzināšanas, nevis mantiskā stāvokļa jautājums. Manos laikos tādu biezo bērnu gandrīz nebija, tāpat bija pilns ar indivīdiem, kuriem skolotājam uzspļaut.
25.10.2013 09:29 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
ko darit? paskatities ar savu sauro pieriti talak par savu komforta zonu, kas aprobezojas ar kosmetiku, drebem un muzigo tievesanu.
par valsti es seit ne varda nepiemineju. ta biji tu, kas to darija!
un vispar vari sevi neapgrutinat ar kaut kadas problemas lasisanu, ja reiz ta neattiecas uz tevi.

uzskatu, ka cilveki, kuri nav informeti vai labak nebojas savu labo garstvokli, lasot zinas, bus sava veida atrauti no realitates. tadi ari ved uz skolu savus bernus, uzskata, ka skolotajam vins ir jaaudzina, majas darbus nevar uzdot(pietam tagad vecaki ir tik tupi, ka nespej atrisinat 5. klases matematikas uzdevumus) utt. tada sabiedriba, kas pieprasa un pieprasa. pati esmu redzejusi daudz gadijumus, kad vecaki sava slinkuma pec neved bernu uz pulcinu, kaut vinam tas loti interese. vel ir gadijums, kad berns ludz pedgogm kaut kadu izzinu vai zini, kuru patiesiba butu jaraksta vecakiem, bet redz mammai vai tetim nevar jautat, jo vini ir aiznemti. tas jau nekas, ka "zem pedagoga" ir vel kadi 40-50 berni.
25.10.2013 09:30 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Neaimirstiet ka daudzam sieveitēm ir arī vīri, kas var gan būt ļoti situēti, gan vnk labi pelnīt. Manai mammai - skolotājai, vīrs arī labi pelna - viņa var braukt ar mašīnu, braukt ceļojumos, pirkt labas drebes, jo nav jāuztur ģimene. Bet ja mamma būtu viena, vai tgd izšķirtos tad dzīvotu trūcīgi diezgan, jo par viņas lagu necik šikot nevarētu - pie tam mums ir uzturams bērns ģimenē.

Tā kā tik acīmredzams tas ienākums nudien nav. ;)
25.10.2013 09:32 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
chantelle, lai cik sekli tas sakuma neskistu, bet ta ir tiraka taisniba! pati, kad macijos vidusskola, atceros matematikas skolotaju, kas par so temu izteicas. un taisniba vinai vien ir.
25.10.2013 09:32 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Man jau šķiet, ka tādā gadījumā tas ir audzināšanas, nevis mantiskā stāvokļa jautājums.

tieši tā.
mana klase bija tāda, kurā katram bērnam vecāki bija kaut kas ar visu no tā izrietošo izskatu, drēbēm, privilēģijām, ja tās tā var nosaukt. un tāpat mēs bijām skolotāju mīļākā klase, jo katram vecāki bija iemācījuši manieres, piezemētību un to, kā jāizturas pret citiem.
25.10.2013 09:32 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Kad es mācījos, neviens vispār atļauties nevarēja bez cieņas izturēties pret skolotājiem. Pa lielam, es pat neatceros situāciju, ka mūsu klasē JEBKAD būtu celtas diskusijas par skolotāju drēbēm.
Protams, tagad visur prioritāte ir statusa izrāde, un tāpēc man no sirds žēl, ka tik cienījamas profesijas pārstāvjiem kā skolotāji, ir ikdienā jācieš tādu sīku perdeļu izlecieni. Bet ja padomā, no kurienes tas viss rodas? Ne jau bērns pats izštuko, kas ir kruts, kas nav. Tas viss nāk no mājām.
25.10.2013 09:34 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
te jau ari japajauta-cik jums gadi? ja ap 30, tad pienemu, ka agrak tas nebija ta noverots, bet tagd tas tik tiesam ir(skatisanas no augsas, visatlautiba, neciena). pietam skolotajas virs var but labi situets. tada gadijuma vina brauks tajos celojumos, gerbsies labi. bet ja abi ir tadi skolotaji vai viens skolotajs, bet otrs ar lidzigi zemu algu?
25.10.2013 09:36 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Bet ja padomā, no kurienes tas viss rodas? Ne jau bērns pats izštuko, kas ir kruts, kas nav. Tas viss nāk no mājām.


Tas drīzāk nāk no sabiedrības kopumā un no viena bērna pie otra. Ir ļoti daudz tādu modeļu, ka mājās bērns sevi parāda no vislabākās puses, bet skolā viņam atveras pilnīgi pretējā puse un tad pamēģini mammai ieskaidrot, ka patiesībā bērns nav tāds, kādu viņa viņu redz.
25.10.2013 09:36 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Problēmas pagaidu risinājums - skolas formas. Bet, šis ir sviestains mēģinājums iežēlināt cilvēkus. Citi iedzīvotāji - arī ar kādu izglītības diplomu kabatā pelna slikti. Un nespēj nodrošināt savus bērnus ar krutākajiem IPad-IPhone-IShit. Ugunsdzēsēju atalgojums arī ir draņķīgs - un viņi pakļauj riskam dzīvību un veselību. Valsts policija pelna draņķīgāk kā Rīgas pašvaldības policija, lai gan pienākumi krasi atšķiras. Visur situācija ir slikta - lielā mērā. Smieklīga šāda čīkstēšana pēc brauciena uz Turciju...
25.10.2013 09:39 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ļoti atkarīgs no skolas - Valsts ģimnāzijās pedagogi pelna attiecīgi vairāk. Bet citādi jāpiekrīt - ja nav reālu ieteikumu, ko gan varu teikt?!
25.10.2013 09:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!