Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vai atšķirībai ir pamatojums

 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Es nesen meklēju informāciju par bērnu prasmēm noteiktos vecumos. Un uzgāju vienai diskusijai šķiet cālī, kur mamma sava bērna vājākās prasmes skaidro ar to ka viņš ir puika. Lai gan tas man nebija svarīgi, bet aizdomājos vai dzimums ir pamatojums tam, ka teiksim skolā ir sliktākas sekmes. Es teiksim neizprotu, to, ka tāpēc, ka meitene mācās labāk, bet puikas jau parasti mācās sliktāk. Un tādi visādi izskaidrojumi. Ko jūs par šo domājat.
Tā, manuprāt, ir kaut kāda nezinu "PSRS domāšana". :D
21.09.2013 20:32 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
Nez, man arī šķiet, ka tā ir tāda "PSRS domāšana", kā Tu jau teici.. Besij tas, ka vienmēr meitenēm jābūt labiņajām, bet puikas drīkst mācīties sliktāk, darīt vairāk kkādus nedarbus u.t.t. Tas jau no paša sākuma tiek pasniegts kā normāls... Bet kāpēc? Nezinu.. :D
21.09.2013 20:47 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Nezinu. Varbūtpuikām atzīmes ir zemākas (man skolā tā bija visās klasēs,ka meičas bija ar labākām sekmēm), bet drīzāk tāpēc,ka puiši nekoncentrējās un viņi baigi neiespringa uz mācīšanos. Varbūt es to tā sasaistītu..skolas laikā puiši, šķiet, vairāk pa gaisu...
21.09.2013 20:50 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 18.03.2010
manuprat vecaki ta sevi maana-puikas attistas velak,velak sak staigat,runaat u.t.t viss atkarigs no vecakiem,ja vecaki grib un darbojas ar bernu,tad ari bus sekmes it visaa
21.09.2013 20:52 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Par attīstīšanos fiziski, piemēram, staigāšanu, nedomāju, ka tas ir adekvāti, bet man šķiet, ka bija zinātniski pierādīts, ka vīriešu dzimumam prāts un tā nobriešana nāk vēlāk kā sieviešu dzimumam, varbūt arī tāpēc meitenēm skolā labākas sekmes. labojiet, ja kļūdos!
21.09.2013 20:55 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 18.03.2010
piemers no manas dzives, mans krustdels,masas dels, ar vinu darbojamies visi kopa,macam burtinus,krasas,ciparus,ar spelem,izdomajam visadus interesantus macisanas veidus, un 5 gados vins loti labi lasa,loti gudrs puika manuprat.un galvenais ka vinam pasam interese apgut ko jaunu.. taja pasa laika mana vira masas dels ari 5gadi,nezin nevienu burtu,ne ciparu,nemak puzles steleet,nu diezgan bedigi,un viss tikai tapec ka neviens ar vinu nedarbojas,un lidz ar to vinam nav interese.. mamma uzsledz multenes,lai pasai netrauce,un berns truli sezh un pusdienu skatas tv
21.09.2013 20:57 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
bet ir puiši, kuriem sekmes ir augstākas par lielu daļu meiteņu.
21.09.2013 20:57 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ar fizisko attīstību - staigāšanu, rāpošanu - jā, to saka speciālisti, ka puikas (daļa) sāk vēlāk, tā pat kā puikas procentuāli vairāk piedzimst, piemēram, ar greizo pēdiņu. Tas, ka zemākas sekmes skolā, jo viņš, lūk, ir puika, manās acīs ir tīrākā atruna.
Lai gan - katra mamma taču gribētu atrast attaisnojumu, vai vismaz no sevis novelt daļu vainas, kādēļ manam bērnam neveicas tik labi kā citam bērnam.
21.09.2013 21:03 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
ai, tas taču ir stereotips, tāpat, kā puišiem padodas fizika, bet meitenēm to pat nav jēgas mācīties. reāli uz meitenēm ir lielāks spiediens, viņas nevar atļauties nesagatavot majāsdarbu vai nobastot skolu, bet puišiem tas ir citādāk, uz viņiem nav tāds spiediens. kā jau minēja - tas pat ir normāli, ja puišiem sekmes nav īpaši labas. ceru, ka ar laiku šo stereotipi iznīdīs, taču skolotāji un vecāki paši to stereotipu baro.
21.09.2013 21:06 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
tas nav saistits ar dzimumu, jo ari puikas var labi macities. domaju, ka bernam ir mazaka koncentresanas speja, varbut hiperaktivs.iespejams, ka vecaki vinam neseko macibas lidz.
21.09.2013 21:10 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
jebkāda attīstība puišiem ir vēlāka, bet tam nav saistība ar sekmēm, jo tā programma, kuru apgūst visi skolēni, ir piemērota vidējam skolēnam, neatkarīgi - meitene vai zēns. vienīgais, kas reāli ir pierādīts, ir tas, ka puiši vienlaicīgi nespēj rakstīt un klausīties, bet meitenes spēj, bet, kā zināms, tad tieši šāda pieeja skolās parasti ir. visideālāk vajadzēju atdalīt puišus no meitenēm. un vēl pierādīts, ka puišiem parasti (protams, ir izņēmumi!) labāka telpiskā uztvere, tāpēc padodas fizika, matemātika utt., bet humanitārie ne pārāk.
21.09.2013 21:11 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Atšķirībām nav pamata.

Vīriešu dzimtes pārstāvjiem visu laiku tiek dotas atlaides. Mācībās, visādos citādos stereotipos (tāds pirmais, kas ienāca prātā, ir par seksuālo partneru skaitu), vēl, piemēram, sevis kopšanā - ir taču tas teiciens, ka vīrietim ir jābūt tikai nedaudz glītākam par mērkaķi. Tikmēr sievietei pēc visu pieņēmumiem jābūt skaistai, jākopj sevi (kaut vai, piemēram, jāatbrīvojas visur no matiņiem, jo pēc mūsdienu standartiem tam tā jābūt). Senāk vīriešiem bija spiediens uz darbu, naudas iegūšanu, bet tagad modelis, kur sieviete var neuztraukties par darbu, jo naudu pelna vīrietis, ir reti sastopams. Es to dzimuma vienlīdzību, par kuru daudzi runā, vairāk redzu kā sievietei pienākumu uzlikšanu dubultā, kamēr vīrietis paliek savā vecajā lomā. Netaisnīgi, bet tā nu tas ir..
21.09.2013 21:20 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Es, iespējams, nedaudz ne par tēmu aizgāju. :D

Ja runājam par skolu - pazīstu ļoti daudzus puišus, kuri gan pamatskolā, gan vidusskolā, gan augstskolā izceļas ar daudz lielāku gudrību un labākām sekmēm kā daļa meiteņu. Tāpēc tas, ka puisīši ir tādi nabadziņi un nespēj uztvert vielu, ir totālākais sviests.
21.09.2013 21:23 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
..... un taa izaug jaunaa memmiishu un nevariigo pusviirieshu paaudze, jo tak puikaam esot jaadod visur lielaakas atlaides, bet meiteneem ir jaabuut visu varoshaam.
21.09.2013 23:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits