Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

mazie jeb ikdienas kašķi

 
Reitings 350
Reģ: 05.07.2011
pārāk bieži šķiet, ka attiecībās ir ''iestājušies'' sīkie, ikdienišķie kašķi. ''kāpēc šodien man ir jāmazgā trauki, kāpēc mēs darām tā nevis šitā, tu vispār klausies, ko es saku?'' utt. šie nav konkrēti piemēri iz manas dzīves, bet doma kā tāda kopumā. protams, ir kompromisi un ir lietas, kuras jāizrunā, bet ja rodas iemesli vēl un vēl. tātad jautājums, cik veselīgi ir mazie jeb ikdienišķie kašķi? kad ir limits, ka var teikt, ka tas jau ir par traku? cik lielā mērā tas var kaitēt attiecībām? jūsu pieredze, domas, viedokļi?
16.09.2013 17:36 |
 
Reitings 350
Reģ: 05.07.2011
up
16.09.2013 17:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mani arī interesē. Ko darīt ar ikdienas kašķiem?
Kļūt par labāku, harmoniskāku cilvēku, ko sīkumi netraucē - nesanāk :)
16.09.2013 17:50 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
manuprat, sadi kaski visvairak kaite attiecibam, jo man besitu ara, raditu stresu un ilgstosas dusmas, ja, piemeram, vir. parmestu par nenomazgatu skivi.
16.09.2013 17:51 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Ja baigi vajag kašķēties gan vienam, gan otram, tad izveidojat grafiku, kurš kuru dienu mazgā traukus, iet ar suni, mazgā veļu utt. Man no visām lietām visvairāk besī trauku mazgāšana, bet mēs īpaši nekašķējamies, kāds vienmēr piekāpjas. Tā piekāpšanās ir viena laba metode tomēr, īpaši, ja piekāpjas otrs :D
16.09.2013 17:53 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
risinajums klut par mazak pedantisku cilveku, jo tadiem ir gruti dzive, ja reiz drupaca uz galda kaitina.
16.09.2013 17:54 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Par pārējām lietām nestresoju, tikai tad, kad man uznāk satraukums un manējais ierēc, tad gan es vienmēr klūpu krāgā. Bet tādi "kāpēc tu manī neklausies?" nav aktuāli, jo ik pa laikam kāds no mums neklausās otrā, vienkārši novelk "mhmm" :D
16.09.2013 17:55 |
 
Reitings 350
Reģ: 05.07.2011
bet reizēm jau iemesls nav tikai netīrs šķīvis vai pedantisms, vienkārši sīkumi kā tādi, lietas par kurām nevajadzētu cepties, bet tomēr beigās sacepās.
es domāju, ka katrs pāris ir sakašķējies tā, tikai interesanti zināt, cik kaitīgi tas varētu būt un cik bieži tas notiek ar citiem.
un labi, ja ir kāds cilvēks, kas piekāpjas, bet ja vairāk cilvēka raksturā ir spītība nevis piekāpšanās, tas ir grūti
16.09.2013 17:58 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
risinajums klut par mazak pedantisku cilveku


nee, tas nav risinajums, jo pedenti paliek pedanti, ir labak piekapties pedentam, lai miers un berzins!
16.09.2013 18:14 |
 
Reitings 534
Reģ: 03.11.2011
Kad sākām dzīvot kopā, pāris reizes skaļi pateicu - tā kā Tu man vakariņas negatavo, tad vismaz traukus nomazgā! Ja negribi berzt podu,tad paklāji ir jāizsūc Tev! utt ....
reizēm, kad uznāk dusma (es to vairāk saucu par spītu) un viņš neko nedara, visu aiz sevis atstāj un pukst, kāpēc viņam jādara, lai beidzu kaitināt utt. ... mīļi ielienu klēpī un saku, ka, ja ir vēlme, kādu dienu varam pienākumiem apmainīties! :p Lai nemaz neiedomājas, ka viss, ko es daru ir pašsaprotami (kreklu gludināšana, ēst gatavošana, mājas tīrīšana ...) .... mana profesija NAV mājsaimniece un es arī strādāju, pelnu naudu mums abiem!

Protams, brīžiem ir tā, ka vismazākie sīkumi sakrājas un tad vienā brīdī sprāgst! Galvenais - vienmēr visu vajag izrunāt mierīgi, neko nepārmetot....
16.09.2013 19:00 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka vajag tos mazos kašķīšus. :D A ar tiem grafikiem ir kā ir, ja viņam, piemēram, jāgatavo vakariņas, bet trāpās baigais korķis vai darbā ilgāk jāpaliek, jāsēž badā, jo pēc grafika viņam jāgatavo? Vai arī no rīta aizguļas un neizved suni vai nepagatavo brokastis? Labi, labi, es te filozofēju, bet man labāk patīk sarunāt - tu mazgā traukus, es - gatavoju, rītvakar atkal otrādi un tā - sarunājot, kas kuram kad ērtāk. :)
Strīdi ir jārisina runājot, izrunājot, vismaz - mums palīdz, bet tādi iestājušies kašķi mums nav, par to, ka vienam vai otram visu laiku jādara tas vai šitais. Strīdi gadās, ja kāds aizmirsis kaut ko izdarīt vai arī izdara kko tādu, kas otru kaitina, bet tas tā - reti. Maz kašķējamies. :)
16.09.2013 19:03 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Visiem gadaas pa kaadam ikdieniskjam striidam - gan paariem, gan starp vecaakiem un beerniem, gan starp vienkaarshi roommates. Tas ir normaali. Normaali nav tad, ja gribaas ar otru kasiities par pilniigi visu, tad ir jaameklee iistie iemesli neapmierinaatiibai ar partneri, dziivi vai attieciibaam kaa taadaam. Ja sanaak pamatiigs kaskjis ik dienu vai paardienas, tur ir jau probleema.
16.09.2013 19:04 |
 
Reitings 350
Reģ: 05.07.2011
pats trakākais, manuprāt, ir tad, kad otrs ir tā iespītējies, ka ir grūti vispār runāt. tad, kad vienkārši neklausās, jo ir sava taisnība un viss.
16.09.2013 19:40 |
 
10 gadi
Reitings 264
Reģ: 02.12.2012
Kad sāku dzīvot kopā ar savu vīrieti, biju uz izmisuma robežas, jo viņš nāca virtuvē, kad gatavoju, un teica : ''Burkāni ir sagriezti pārāk lielos gabalos! Neliec tik daudz rīsus! Kas tie par sīpoliem! Vistu gribu pildīt ES!!!'' .. Tieši virtuvē, visur citur tīri tā neko. Turklāt, es neciešu, ja virtuvē, kad gatavoju, atrodas vēl kāds (mana dīvainība). Sākumā strīdējos pretim, bet pēc tam izvēlējos kļūt par mierīgāko būtni uz zemeslodes, jo citādāk viņa virzienā kādu dienu lidotu nazis. Es vienkārši visu kārtīgi pārdomāju, un sapratu, ka tas taču nav īsti svarīgi.

Drīz arī viņš saprata, ka jebkāda kritika, kas raidīta manas pavārmākslas virzienā, mani nesasniedz, un atslāba. Sirsnīgi iesaku meditēt.
16.09.2013 19:44 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man ir viena, ljoti iedarbiiga metode uz kritiku maajaas. Ja tev nepatiik tas, kaa es to daru, tad dari pats, jo es to vairaak nedariishu. :D
16.09.2013 19:48 |
 
Reitings 350
Reģ: 05.07.2011
ar ēdienu man ir paveicies, jo vīrietis ir pavārs. ne jau pavārs tikai tīri pēc profesijas, bet arī tā, ka tiešām mīl to darbu, un viņam pašam tikai prieks pagatavot mājās garšīgas vakariņas. :) protams, tas jau nenozīmē arī to, ka es nekad negatavoju, bet nu par ēdienu strīdu parasti nav. mums ''topā'' ir citi ikdienišķi sīkumi, kuri pamazām,palēnām dzen izmisumā
16.09.2013 23:39 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Turklāt, es neciešu, ja virtuvē, kad gatavoju, atrodas vēl kāds (mana dīvainība).

Es arī visus parasti no virtuves izsūtu, patīk, ka ir miers, neviens uz pirkstiem neskatās un nekomentē. :D Cita lieta - ja gatavoju ar kādu kopā.
16.09.2013 23:47 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
kur tieši ir vairāk vai mazāk problēma-
ka viens otram norāda, kas ir jādara, lai gan tas, kurš norāda, vsp sēž kājas gultā salicis vai griežas pats kā vāvere ritenī un uzskata, ka pārējiem jābūt tieši tādiem pašiem?
vai arī jums visu laiku katram šķiet, ka darat pa daudz ne nejūtaties novērtēti- sākot ar to- kāpēc man tas jādara, bet to nevari izdarīt tu?

vsp jau, ja visu laiku ir ierasts darīt tā, kā jūs dariet, kā otrs var zināt, ka tas nepatīk? pēc tam šō scenāriju ir grūtāk mainīt.
17.09.2013 09:07 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
mums tādu strīdu par ikdienišķām lietām nav. katrs izdara darbus tad, kad izdara, nevis otrs sāk bakstīt. ja vēlu vakarā ir mājās vai vnk nav spēka, neviens no mums neiečīkstēsies, ka nav izdarīts tas vai tas. jo es zinu, kā ir, kad vsp negribas nekam pirkstu piedurt, bet pēc tam nākošajā dienā var mierīgu visu savest kārtībā.
kā arī par aizmirstām lietām viens otru nezāģējam, piemēram, veikalā kāds kko aizmirsis nopirkt vai aizmirsis kkur piezvanīt. uz vairums lietām, ja uz tās var pagaidīt, mēs neiespringstam. ja situācija ir ļoti steidzīga, tad mēginām to atrisināt, nevis bļaut viens uz otru, kāpēc ir šitā un tā.
17.09.2013 09:11 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Haha, var redzē, ka gribu ēst, izlasīju - maize jeb ikdienas našķī :D:D
17.09.2013 09:12 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Mūsu attiecībās nav tādu mazo ikdienas kašķu. Ja esmu piekususi un negribu, piem, traukus mazgāt - vai nu palūdzu draugam to izdarīt, vai arī izdaru no rīta. Ja negribu ēst gatavot, zvanu draugam, lai parūpējas par vakariņām. Māju tīrīt man ļoti patīk - tas man tāds relax pat ir.. nezinu, godīgi sakot, neredzu par ko būtu jākašķējas...
17.09.2013 09:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits