Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

par un ap kaķiem

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Es tik ļoti gribu kaķīti, ka nevaru izteikt vārdos! Draugs to zin, bet neatbalsta, jo "kaķi ir dumji. Kaķi skrāpē mēbeles, aizkarus, čurā un kakā pa stūriem. Kaķiem vajag uzmanību un nevar atstāt vienu uz dienu, divām."
protams, šie argumenti nav korekti un nav atbilstoši visiem gadījumiem.
Te nu derētu kāds stāsts iz savas dzīves par to, kā tomēr palikāt pie savas nostājas/vēlmes un kā tikāt pie jauna mājas iemītnieka, "pierunājot" savu draugu.
Kā arī.. Nezinu, kā īsāk un pareizāk noformulēt sakāmo. Kā izvēlēties "īsto" minku? Un kā lai "netrāpās" uz tāda, kuram būs riebīgs raksturs? (kā zināms, ne tikai audzināšana to nosaka) gribas mīīīļu, murrājošu, paklausīgu rupuci.
Paņemot 2 mēn.jaunu kaķēnu, vai ir iespējamība viņu pieradināt pie nagu neasināšanas pret tapetēm un dīvānu un nerāpošanu pa aizkariem? :D jeb tas ir neizbēgami? Mamma saka, lai labāk ņemu kaķi-pusaudzi..
02.09.2013 15:39 |
 
Reitings 1364
Reģ: 05.04.2013
Kad man kādreiz bija kaķītis, paņēmu viņu mazu,kad sāka skrāpēties atnesu tādu kā baļķīti un noliku pie kastītes, nu viņš vairs nav pie manis, bet neskrāpē ne mēbeles ne sienas, bet baļķītis gan nodīrāts :D
02.09.2013 15:43 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Kādi vēl ieteikumi kaķa izvēlē (ja nenoderēs man tagad, noderēs pēc gadiem)?
Zinu, ka balti kaķi mēdz būt kurli no dzimšanas. Rudie esot veiksmes kaķi. Mūsu ģimenes pieredze ir tāda, ka rudie biežāk slimo ar actiņām un veselība kopumā vājāka. Varbūt sakritība, nezinu.
Tas pats par šķirnēm runājot - kas ir dzirdēts/lasīts/piedzīvots par kādu konkrētu šķirni? Kuri mīļi & smieklīgi/interesanti, kuri agresīvie, egoistiskie?
02.09.2013 15:44 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Kaķi var atstāt uz 2 dienām mierīgi.
Kaķim var regulāri griezt nagus, tad neskrāpēs neko.
Bet jā - kaķim var uznākt "kakāšanas pa stūriem" mānija :D
Man jau šķiet, labāk ņemt mazu kaķi. Un katrs kaķis jau savādāks - cits skraida pa aizkariem, cits nē. bet nu ja mājās ir kaķis, ir jāpiedomā, kur ko noliek utt.
02.09.2013 15:44 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Vismīļākie manuprāt, ir no ielas/patversmes paņemtie.
02.09.2013 15:45 |
 
Reitings 1243
Reģ: 29.01.2009
Uj, kā es tevi saprotu :)
Man arī tik ļoti gribas kaķīti...
Draugam alerģija. Viņš zina cik ļoti es gribu un teica - nu ja nu vienīgi tādu galīgi maziņu (laikam domā, ka mazā kaķī ir maz alerģijas :D )

Mans kaķis ļoti maz skrāpēja mēbeles. Droši vien tāpēc, ka viņš bija āra kaķis.
Bet priekš istabas kaķiem jau ir nopērkami tie stabi, kur nagus asināt :)
02.09.2013 15:45 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Mans kaķis nekad nav plēsis tapetes, mēbeles un aizkarus, jo viņam jau kopš mazām dienām ir savs spēļu komplekss, kurā ir iespēja izplosīties, izārdīties, asināt nagus. Un 3 gadu laikā arī ārpus kastītes nav nokārtojies.
Ļoti mazs kaķēns gan varētu darīt blēņas, tāpat kā ļoti mazi bērni. Ja to visu negribas, jāņem tādu no 6 mēnešiem un uz augšu.
02.09.2013 15:46 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Varbūt izklausās, ka esmu izlepusi un man vajag kaķi, kas labi izskatās un piestāv interjeram :D bet tā galīgi nav.. Varētu paņemt kādu bomzīti.. Bet tur ir sāpīgi tas, ka viņi parasti ir bariņā un tur blakus būs vēl pāris kaķīši.. Un kā tad lai egoistiski izvēlas un paņem vienu, ja pārējās ķepas tur paliks un noskatīsies, ka viņus neizvēlas un nepaņem mājās?.. :( ar patversmēm līdzīgi - tu ej, skaties uz visiem, bet jāpaņem tikai viens.. :(
02.09.2013 15:49 |
 
Reitings 1243
Reģ: 29.01.2009
Atceros, ka pirmais kaķis bija pusburku ar krējumu izēdis. Burka bija atstāta uz galda un neaiztaisīta. cik nu tālu galvu varēja dabūt iekšā, tik bija izlaizījis :D
paveicās čalim, pēc tam jau dabūja arī otru pusi :D

Jā , par baltajiem laikam taisnība, ka kurli.
02.09.2013 15:49 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ne jau visi kaķi skrāpē tapetes un asina naguis pret dīvānu.

Man kaķi tikai laukos, bet nu iepriekšējais bija diezgan interesants, pat brīžiem riebīgs, bet arī mīļš - drīzāk minka bija kā mazs, niķīgs bērns, kas ieņem kaut ko galvā, tā arī dara, ja kaut ko aizrādīju, tad pati dabūju nagus kājā. Viņš plēsa tapetes, ja viņu nelaida ārā, taču līda pie visiem gulēt, bija tad vislielākais mīļums un bija liels un pūkains, bet viņu nobrauca.

Tagadējais minka tapetes nebūtu plēsis, bet ja atrod iepriekšējā plēstās vietas, kur kaut kas karājās, tad to noplēšs, taču neko citu neplēš, drīzāk aizskarus neliek mierā, kad ārā grib, ir mīļāks kā iepriekšējais, lien pie visiem gulēt un sēž klēpī.

Ar to gribu teikt, ka mūsu kaķi jau katrs ir ar savu raksturu no bērnības, drīzāk raksturs izmainās ar gadiem, jo persietim, kuram 17 gadi ir kļuvis daudz mīļāks kā bija, bet īsti ieaudzināt nemāku neko kaķim, kastītē paši jau no bērnības gājuši un ar to problēmu nav bijušas.

Ar pusaudzi var būt vīsādi, tad drīzāk pamestu kaķi, kas no patversmes un bijuši pamesti - tie, vismaz daļa, spēs novērtēt to, ka viņiem ir mājas un būs ļoti mīļi, vismaz mums viens pieklīdušais bija tik mīļš runcis, taču ēda cik deva, jo droši vien likās, ka vairāk var nedabūt.
02.09.2013 15:50 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Nu kādu kurli? Kurš vetārsts jums ir pastāstījis, ka visi baltie kaķi ir kurli?
02.09.2013 15:51 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
kādu kādi
02.09.2013 15:52 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Kaķi skrāpē mēbeles, aizkarus, čurā un kakā pa stūriem.

kā audzināsi - tā uzvedīsies

Kaķiem vajag uzmanību un nevar atstāt vienu uz dienu, divām

Jebkuram saprātīgam mājdzīvniekam vajag uzmanību.
Atstāt var mierīgi.

Kā izvēlēties - skaties pēc tā, kādu kaķi gribi. Mani minči bijuši mierīgie miegamices- lupatlelles, ko var staipīt apkārt, viņi tikai priecāsies. Līdz ar to neko neskrāpē, neko negāž, ja nu vienīgi netīšām. Jebkuru dzīvnieku jāizvēlas, to vērojot. Aizej uz patversmi, piemēram, un pavēro kaķīšu uzvedību. Iespējams kāds no viņiem pats pienāks pie tevis - tā ir zīme, ka kaķis ir komunikablais nevis tas, kuru rokās nevar paņemt. Bet vispār - ja ņem maziņu, tad ir liela iespēja "uztaisīt" tādu, kā tev pašai patīk. Protams, ja ar dzīvnieku strādā - ņem daudz pa rokām, runājās, spēlējas, audzina. :)
02.09.2013 15:54 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Jā , par baltajiem laikam taisnība, ka kurli.


Man ir bijis balts kaķis, mammai arī - neviens nebija kurls.
02.09.2013 15:54 |
 
10 gadi
Reitings 3141
Reģ: 13.11.2011
Mēs paņēmām mazu, melnu kaķīti divos mēnešos, bija jau pieradināts iet uz kastīti. kad viņš paaugās tad laidām ārā, no sākuma siksniņā un tad bez. šad tad tik tik pret tapetēm uzasina nagus. dažreiz viņam uznāk melnie un tad viņš uzmet kupri, izlaiž nagus un lec tā uz sānu, tāds skats! :D vai arī ja mēs ejam pa dārzu šis izdomā izlekt tieši priekš pie kājām vai ķeras kājās.
02.09.2013 15:55 |
 
Reitings 1243
Reģ: 29.01.2009
Nu ja ne kurli, tad tādi, kas izliekas, ka tevi nedzird :D
Es pēc pieredzes. Draudzenei ir balts kaķis, viņš tiešām nedzird neko. Ok, gan jau kko dzird, bet slikti. Jo diez vai kurls kaķis izdzīvotu un spētu par sevi uz ielas parūpēties.
02.09.2013 15:56 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
kaķi ir dumji. Kaķi skrāpē mēbeles, aizkarus, čurā un kakā pa stūriem

kaķi izrādās gudrāki partavu draugu:D
Vienīgais no mīnusiem ir tas,ka jā. mans skrāpē tapetes.
bet ja nagus apgriežu, viss čiki piki.
Manam arī nepatika kaķi līdz es uzstāju uz savu..es visu laiku esmu viena mājās, viņš tikai strādā..tad nu viņa lauku kaķei pieteicās 2 kaķenītes un 1 puikiņš ar baltu plankumiņu uz astes gala..ieraudzīju, iemīlēju, dabūju, izkastrējām un nav ne smakas, ne pa stūriem čurā..tikai kastītē, kakāt vispār kaķi, man liekas nekur citur nekakā....
Ņēmām,ka parasto lauku kaķi, bet tikām pie mistiska krustojuma ar milzu, pūkainu kažoku,kas mīl ūdeni, naktī guļ vannā un izlietnē, vannā ejot, sēž uz vannas malas un ķer putiņas un ēd.
zog no galda konfektes. ir uzburts uz šokolādi, no pakas ar ķepu ķeksē čipšus ārā un graž tā,ka skrapšķ vien....guļ man uz galvas kā cepure, guļ uz punča...daudz runājas un ņurkšķ pa māju..
Kad aizeju uz tualeti, nāk līdzi un sēž klēpī..pats prot atvērt visas durvis un vannas istabu uzskata par savu istabu..sākot no plauktiņiem, beidzot ar vannu un izlietni...
02.09.2013 15:56 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Manējais arī vienmēr bija pret kaķiem, jo tāpat kā tavējais teica - visi kaķi ir riebīgi. Kaut kā trāpījās tāds veiksmīgs moments, pat iepriekš neko neplānojot, sarunājām, ka ņemsim kaķīti. Tajā pašā vakarā atradām sludinājumu ss.lv, sazvanījām un sarunājām. Nākamās dienas rītā viņš jau čučēja pie mums. Tagad vīrietis bez ierunām un priekšā teikšanas tīra kaķim kastīti.. :)
02.09.2013 15:56 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Mnas tagad jau gadu un bišku vecs..sākumā likās,ka nebūs roku kaķis...klēpī nenāca..visu laiku koda, bet nu jau sāk izaugt no bērna prāta un nāk mīļoties..
02.09.2013 15:58 |
 
Reitings 1243
Reģ: 29.01.2009
čāča man patīk tavs kaķis, izklausās pēc baigā jautrīša :D
02.09.2013 16:00 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Man kaķis ir dievīgs. nekad dzīvē neesmu redzējusi tādu kaķi ar tādu uzvedību. viņš nekad nav gulējis,kā kaķi līkumiņā vai kur..viņš guļ kā bērns...guļ uz muguras, ņurkās, grozās ar ķepiņām sev sejiņu aiztiek,kad čuč, visādās pzoās guļ, bet nekad tā,kā kaķi to dara...
02.09.2013 16:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits