Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pareizi vai tomēr novirze?

 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
http://www.kasjauns.lv/lv/m/zinas/127575/mamma-ar-kruti-baro-savu-5-gadus-veco-delu-un-saskaras-ar-neizpratni-foto

Īsumā stāsts par to, ka māte baro ar krūti gan 7 mēnešus vecu zīdaini, gan vecākos bērnus (3 un 5 gadi)
Arī manā paziņu lokā ir mātes, kuras savus bērnus ir zīdījusi līdz 5 gadu vecumam. Es uzskatu, ka tā ir novirze un īsti pareizi tas nav. Kā domājat jūs? Dalamies ar pieredzi un viedokļiem.
22.08.2013 10:01 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
maitā bērnam psihi un publiski pazemo :( man paziņai arī tā bija ka viņu līdz 7 gadu vecam baroja ar krūtspienu ,bet no pudeles :/
25.08.2013 12:05 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Manuprāt pilnīgi pietiek barot līdz gada vecumam,pusotra.Tas,ka lielāks bērns jau lien pie krūts man šķiet ne ok.Un man kā nekā arī būs sava dzīvē,nevarēšu atļauties bērnu barot līdz 5 gadu vecumam. :D Un man krūtis nebūs tik lielas,lai tik ilgi barotu. :D
25.08.2013 11:57 |
 
Reitings 576
Reģ: 29.01.2009
Domāju, ka barot bērnu līdz 5 gadiem nudien nav ne normāli, ne vajadzīgs. Bet jūs vēl te spriedāt, ka arī mazu zīdainīti barot publiski nav normāli... Man gan tā neliekas. Esmu barojusi savu mazo arī ārpus mājas. Bet parasti izvēlos vai nu īpašās barošanas istabas vai kāda klusāku stūrīti, kur neviens nemulsīs. Un parasti jau arī piesedzos, jo man traucē, ka kādam traucē vai šausmīgi uztrauc, ka tiek barots publiski. Bet atklātu krūšu plivinasanu un demonstratīvu barošanu gan neatbalstu :D
24.08.2013 16:56 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Es vispār nesapratu, kāpēc te iepriekšējās lpp uzsvēra, ka, ja bērnu baros ar pudelīti, tad viņš atradināsies no krūts un tas esot slikti.

Viens aspekts, bērns ēdot no mammas krūts, trenē savu artikulāro aparātu, t.i., lūpas, žoklis, mēle, kas ir ļoti svarīgi bērna runas un valodas attīstībā, piemēram, pareizu skaņu veidošanās procesā. Pudelē ir viens caurums, un runas aparāts netiek pietiekami vingrināts. Protams, tagad ir visādas pudeles ar vairākiem caurumiem, lai bērnam ēdot no pudeles būtu grūtāks darbs.
No vienkāršas pudeles ir vieglāk ēst nekā no mammas krūts.
23.08.2013 08:24 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Visus komentārus nemaz nelasīju, vienkārši pateikšu, ko par to domāju.
Ir gadījies redzēt, ka jaunās māmiņas baro zīdainīšus parkā arī ar atsegtu krūti. Mani tas netraucē. Ir vairāki apstākļi, kas var novest pie māmiņu tādas rīcības, taču manuprāt, tajā mirklī pirmajā vietā ir mazuļa vajadzība paēst, nevis sabiedrības viedoklis. Tāpēc nenosodu.

Redzēju reiz Alfā situāciju. Sēdēja sieviete uz soliņa, pilnīgi kaila krūts un baroja bērnu. Neuzskatu, ka tas ir vajadzīgs.

Anny un kur Tu to mazuli barotu? WC sēžot uz poda? Vai Tu pati ēstu WC? Neuzskatu to par neko nenormālu. Te jau iepriekš meitenes teica, ka ne visi mazuļi to pudeli paņems, pie kam, piesegties arī ne vienmēr ir iespējams, var gadīties, ka mazais iekārtojas tā, ka jebkāda piesegšanās var traucēt viņam. Tev tas nav vajadzīgs, zīdainītim ir.

Par to, cik ilgi zīdīt, domāju, ka tas vidēji pieņemtais 1-1,5 gadu vecums, ir gana, lai beigtu zīdīšanu. Ieraugot iepriekš aprakstīto situāciju Alfā, bet mazuļa vietā 5gadīgu puiku... Tas jau man neliekas normāli.
23.08.2013 07:34 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Jā, esmu tā pati. :)

Man pietrūka draudzeņu, tāpēc atgriezos. :)
23.08.2013 00:21 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Runājot par diskusijas tēmu - tas, manuprāt, nav normāli. Bērns 5 gadu vecumā jau saprātīgs cilvēks, apzinās seksualitāti, viņam jau ir saprašana par to, kas ir intīms un, kas nē. Pilnīgi noteikti šādā vecumā nav jāzelē mātes pupu. Es, piemēram, atceros sevi 5, 6 gadu vecumā. Un patiešām nevaru iedomāties, ka šajās atmiņās būtu fakts, kā mamma savu krūti bāž man mutē. Manuprāt, ne velti daba visu ir iekārtojusi tā, lai cilvēks neatcerētos ne piedzimšanas, ne zīšanas faktu, jo tas viss attiecas uz ļoti intīmām lietām un vietām, kuras bērna prātam nav paredzētas. Nedomāju, ka no puikas, kurš atceras to, kā māte viņam mutē bāž savu krūti, izaugs pilnīgi normāls vīrietis, kam šāda pieredze nekādā veidā netraucēs.
22.08.2013 21:58 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
aa nu sorry slinkums bij lasīt visu vēsturi. :D
22.08.2013 21:55 |
 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
weee
Kā senais sakāmvārds teic: gudri dirst nav malku cirst :D kad mazais piedzims, redzēsi, ka ne viss ies pēc iepriekš iecerēta plāna. Un bez jebkāda sarkasma novēlu izturību!
22.08.2013 21:55 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Starp citu, es ari pirms bena loti gudri plurksteju, ka darisu ta un sita, bet noteikti nedarisu to. Viss ir pilnigi savadak. Ta ka nav ko planot/

Es atkal visu laiku domāju, nez kāds būs mans maziņais. Kas viņam patiks un kas ne, ko viņš no manis pieprasīs un ko ne. Vai naktīs gulēs vai raudās, kad ēst prasīs un kad būs kluss.
Man kaut kā šķiet,ka neko ieplānot nevar, jo nevar jau zināt kāds tas mazais piedzims.
22.08.2013 21:55 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Stacijas wc eksperte, hmm, cik daudzās vietās konkrēti esi redzējusi piemērotu vietu bērna barošanai, pārtīšanai? Vispār, es galīgi nerunāju par staciju, par citām vietām, kuras normali cilvēki mēdz apmeklēt ar bērnu, bet nu labi. :D

weee, ar tevi pilnīgi kā pret sienu. Aizmirsti. Neko sliktu tev nevēlu, tiešām, bet tā tava idille ir pārāk salda un tu pilnīgi kategoriski iestājies par tādām lietām, par kurām tev ir tikai teorētiska izpratne. Izlien no kastes, kurā esi iesprūdusi un paskaties, kā dzīvo reāli nevis tikai iedomu pasaulē. Pasmelies idejas, pieredzi nevis mal vienu un to pašu kā veca plate, tici man - noderēs. :)
22.08.2013 21:54 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Ance tu ir īstā Ance jebšu cita?

Nu takš tikko teica,ka ir tā pati.
22.08.2013 21:53 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Starp citu, es ari pirms bena loti gudri plurksteju, ka darisu ta un sita, bet noteikti nedarisu to. Viss ir pilnigi savadak. Ta ka nav ko planot/
22.08.2013 21:52 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Ance tu ir īstā Ance jebšu cita?


Es ceru, ka tā pati :D
22.08.2013 21:50 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Ance, un atvaino lūdzu, ja Tevi aizvainoju, tāds nudien nebija mans mērķis attiecībā pret Tevi vai kādu citu, bet Tevi it īpaši ... Pienāks arī mans brīdis pratiskai pieredzei, tad arī redzēsim vai man izdosies visu izdarīt pēc iecerētā plāna vai nē .... :)
22.08.2013 21:50 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
up
Ance tu ir īstā Ance jebšu cita?
22.08.2013 21:46 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Ļoti iespējams es vienkārši nemāku izteikties....

Tu pati saki , ka Tev vajadzēja 3 dienas, daudz vai maz ne man spriest, bet tas nav neiespējami, Tu taču to paveici. Malace !

Arī par "speciālistiem" runājot - nedomā, ka tev kāds pateiks


Protams, ka pateiks , tie cilvēki ar to pelna naudu ... Par dulām esi dzirdējusi ? Tas ir tikai viens no variantiem. Šādu cilvēku ir daudz...
22.08.2013 21:45 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Piedod Tu man wee. Ne jau Tavu atšķirīgo viedokli te nespēj pieņemt, bet gan to, ka Tu vienkārši nesaproti par ko Tu runā, tāpēc apgalvot, ka sarežģītas lietas ir vienkāršas, Tu nevari. Tāpat es varētu "gudri" runāt par molekulāro ķīmiju, bet tā būtu vien gudra diršana, atvainojos.

Un par šo:
neviss kopā ar bērnu raudāšu 3 dienas par to, ka kaut kas nesanāk. Jeburai problēmai ir risinājums un tas ir jāmeklē , neviss bezpalīdzīgi jāgaida Dieva žēlastība.


varēji droši paklusēt, it īpaši nezinot nedz apstākļus, nedz situāciju. Arī man ārsts ir 5 min attālumā, bet tas neko nedod divos naktī. Arī ar mašīnu visur pārvietojos, bet zinu, ka ir bērni, ko nevar mašīnā vienkārši pārvadāt, ko tad? Tāpat par to "nekur neiešanu" ļauj iesmīnēt, jo diez kā gan tu nekur neejot varēsi, piemēram, izņemt bērna dzimšanas apliecību (ok, nu to vēl var izdarīt dzmedību namā, ja dzemdē Rīgā) vai iesi uz VSAA iesniegt papīrus pabalstam? Nav tas viss tik vienkārši kā šķiet.

Arī par "speciālistiem" runājot - nedomā, ka tev kāds pateiks, kas tev ir jādara, aizmirsti. Visi tie "speciālisti" ir rekomendējoši padomieki, pie tam vēl bieži runā.

Vienkārši skumji ir tas, ka tu neuzklausi to, ko tev saka cilvēki, kas tam visam ir gājuši cauri.
22.08.2013 21:38 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
tur jau skaidri ir pateikts, ka matei ir psihalogiskas problemas. nav ta tam jabut!
22.08.2013 21:26 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Piedodiet, mīļās, ka man ārsts ir 2 min gājienā un , ka dzīvoju pašā centrā, neviss mikrorajona tālākajā nostūrī un ,ka varu atļauties aukli vai kādu citu speciālistu izsaukt uz mājām, kā arī ļoti atvainojos, ka pārvietojos ar auto neviss sabiedrisko, un nevazājos pa staciju , tapēc neesmu stacijas wc eksperte


Vsp nevienu jau tas neinterese. Ta ka velti izcelies. Vnk izbrina, ka tada dama nezin, ka ir daudz dazadu cilveku un ne visi dzivo centra un brauka ar masinam un labi vien ir.


Loti piekritu meitenei, kura teica, ka ja nav redzams kruts gals to neuzskata par kailu.
22.08.2013 21:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits