Suns un skrējēji

 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Labrīt!


Šodien sastapos ar visai amizantu situāciju. Biju izvedusi suni ārā, nomaļā pļavā ejam pa taciņu. Redzu ļoti lēnām mums aiz muguras skrien pāris. Paņemu suni īsā pavadā, noejam maliņā, lai skrējējiem netraucētu, jo tie skrienot aizņēma visu taciņu. Sieviete jau vēl nebija īsti pieskrējusi klāt, ka sāka bārstīt negācijas - es traucējot, ko es tā suni turu, kas noturēt nevaru. Tādā pārmetumu un riebuma pilnā balsī. Suns jau uztver noskaņojumu, uzrēja. No vietas neizkustejās, uzbrukt neuzbruka, neko sliktu neizdarīja. Sieviete tikai turpināja bārstīt negācijas vēl tālāk, vīram uz austiņas. Iespējams, ka bija jau sagurusi un vienkārši baidās no suņiem, bet negācijām pret mani iemeslu neredzēju - malā nogāju, suni turēju īsā pavadā, ja nu bail no suņiem.

Jautājums skrējējām: ko Jūs sagaidāt no suņu saimniekiem?
06.08.2013 11:13 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Man piemēram kaitina ka nevar iziet ārā no sētas ka jau sīči sunim mutē bezmaz jau lien.


Tik ļoti jā!! Un ne tikai sīkie, pieaugušie arī, un tad lielas acis, ka sunim viņi nepatīk, sāk riet vai rūkt. Helloooou, tas ir dzīvnieks, ne plīša manta! :|
06.08.2013 13:09 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ja suņa saimnieks ievēro visus suņu uzturēšanas noteikumus izvedot suni ārā (uzpurnis, pavada, maisiņš), tad nevienam nebūs pretenzijas. Bet pavasarī kad nokūst sniegs viss ir skaidri redzams kāda ir apkārtne.
06.08.2013 13:09 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Domāju, ka Tu šajā situācijā rīkojies pareizi. Bet tā sieviete, kas tur gadījās bija vnk ar dzīvi neapmierināta, tādām viss ir slikti.

Man reiz gadījās situācija, kad tuvojos suņu staidzinātājam, kurš mani jau laicīgi redzēja, bet nekā īpaši nereaģēja, es tā droši skrēju garām un tad haskijs uzrāvās pakaļkājās kādu 1,5 metru no manis, saimnieks viņu turēja tā diezgan nepārliecinoši, varēja saprast, ka rokas par vājām. Vot tas gan nebija forši. :D
06.08.2013 13:09 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Man piemēram kaitina ka nevar iziet ārā no sētas ka jau sīči sunim mutē bezmaz jau lien.


Tāpēc jau ir saimnieks lai to nepieļautu
06.08.2013 13:11 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Dionysus, uzpurnis nav obligāts.


Manuprāt, ka te arī rodas šī plaisa - cilvēki, kas nepārzina normatīvos aktus, interpretē tos atbilstoši savam subjektīvajam viedoklim un izpratnei par to kā būtu jābūt, un tad dusmojas, ka neviens tos neievēro.


Par izkārnījumu savākšanu un pavadu gan piekrītu.
06.08.2013 13:14 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Dionysus,


nē, bērni ir jāpieskata vecākiem, suns jātur saitē saimniekam. Ja sīcis skrien sunim virsū, saimniekam jābēg prom? Jādzen bērns prom? Uzpurnis nav jānēsā visiem suņiem. Ir tiešām ļoti daudz idiotisku vecāku, pēc pieredzes - īpaši Viesturdārzā, citi pat atļaujas ar bērniem (bez suņa!!), iet suņu pastaigu laukumā Eksporta ielā, jo tur arī izskatās kā rotaļu laukumā.
06.08.2013 13:15 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Dionysus, ko nepieļautu? Skrejošu bērnu savā virzienā, kura mērķis ir paglaudīt sunīti? :)
06.08.2013 13:15 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
ctn,

kur tas notika? Tā sieviete izklausās pēc manas kolēģes :D
06.08.2013 13:16 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionysus, ko nepieļautu? Skrejošu bērnu savā virzienā, kura mērķis ir paglaudīt sunīti?


Nepieļautu. Dzīvnieks ir dzīvnieks.

Es esmu redzējis bērnus ar noplēstām ausīm un norautu skalpu ( pašu mājas suns)

nē, bērni ir jāpieskata vecākiem, suns jātur saitē saimniekam. Ja sīcis skrien sunim virsū, saimniekam jābēg prom? Jādzen bērns prom? Uzpurnis nav jānēsā visiem suņiem. Ir tiešām ļoti daudz idiotisku vecāku, pēc pieredzes - īpaši Viesturdārzā, citi pat atļaujas ar bērniem (bez suņa!!), iet suņu pastaigu laukumā Eksporta ielā, jo tur arī izskatās kā rotaļu laukumā.


Atbildība ir abiem, bet situācijā ar skrejošu bērnu un suni ar saimnieku - saimniekam ir kaut vai jābēg jo viņš ir spējīgs novērst nelaimi.
Ja uz ceļa ir izskrējis bērns kuru vecāki nav novaktējuši, auto vadītājam ir jādara viss lai izvairītos no sadursmes, kau arī viņš nav vainīgs.
06.08.2013 13:33 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Mežrozīt,

vienā no Rīgas mikrorajoniem


Dionysus

Sasmīdināji... Pašai suņi nav bijuši, ja?
06.08.2013 13:39 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Sasmīdināji... Pašai suņi nav bijuši, ja?


Pašam !!!

Nē es uzskatu ka pilsēta, tādiem klajumu un bara dzīvniekam, kā sunim ir nepiemērota vide.
06.08.2013 13:41 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Tātad man bija taisnība par sava subjektīvā viedokļa uzspiešanu citiem. :)


Redzi, ja es eju ar savu sunīti pavadā, bet man skrien virsū maza raķete, izvairīšanās ir neiespējama. Jo sīcim acis mirdz un viņš neskatās, kur skrien, ka tik pie suņa. Secīgi, sīkais var paskriet zem mašīnas, lai tikai tiktu līdz bēgošajai suņa saimniecei. Ir bijušas situācijas, kur sīkais ķeras sunim pie dibena brīdī, kad tas nokārtojas, kad sīko bars pieskrien klāt un ielenc. Ko tad darīt? :)

Nākamais, Bērnu tiesību aizsardzības likuma 24.panta 6. punkts paredz:

Vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.

Secīgi, suņu saimniekiem ir regulāri jācieš no vecāku bezatbildības un normatīvo aktu ignorēšanas. Bet, ņemot vērā sociālo stāvokli, suņu saimnieki ir gatavi samierināties ar bērnu audzināšanu un informācijas sniegšanu kā ir jāuzvedas dzīvnieka klātbūtnē.
06.08.2013 13:48 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
uzpurnis nav obligāts, ja suns nav atzīts par agresīvu un bīstamu sabiedrībai.

Par gadījumu ar sīčiem mana mīlule ir audzināta tā lai bērnus mīlētu, jo kādreiz pašai jau man ar būs. Bet situācija ir tāda ka stāvu pie veikala, gaidu draudzeni redzu ieiet dāmīte ar diviem bērniem vinam max 5 otram varbūt lidz 10 veikala necik ilgi mazākais izskrien no veikala un tieši nesas sunim virsu paeju malā vienreiz otro reiz bet vienalga šim nepielec skrien un baksta sunim aizrādu, to laikam dzirdēja otrs bērns un savāca, bet kur pa to laiku bērna māte skatījās, mazums ja nebūtu suns pie veikala kas novērs uzmanību būtu zem kādas mašīnas riteņiem paskrējis.
Bet ja mums te ir ar sīčiem problēmas ka lien pat sēta pie svešiem suņiem tad gan es palieku par pūķi un izlamāju viņus.
06.08.2013 13:59 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
sīko bars pieskrien klāt un ielenc. Ko tad darīt?


Sasmīdināji
Ja sanāk atsūti bildi kā sīko bars tevi ielenc bezizejas variantā.

Secīgi, suņu saimniekiem ir regulāri jācieš no vecāku bezatbildības un normatīvo aktu ignorēšana


Nēsā līdzi normatīvos aktus un nolasi bērnam priekšā ( ja vecāku nav tuvākajā apkārtnē)

Kad tev būs bērni tad mācēsi nolikt pie vietas gan savus, gan svešu bērnus.
06.08.2013 14:09 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Dionysus, piedalies diskusijā, kuras tēma Tev ir pazīstama un spēj tajā orientēties.
06.08.2013 14:13 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Es arī sagaidu, lai tur tādā pavadā, lai līdz manam ķermenim būtu vismaz metrs. Nu, ja tas suns izrautos un gribētu uzbrukt, tad arī tas metrs neglābtu. Lielākā daļa vispār ignorē un uzskata, ka viņu mīlulītis jau nevienam neuzbruks... Nu nepatīkami.
06.08.2013 14:18 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
oj, atceros vienreiz arī ar sirdi aizgāju.
Man patīk suņi, saprotu, ka tie ir jāizved pastaigāties, bet tagad man no lielajiem suņiem uz ielas ir trauma, ja ieraugu, ka saimnieks iet ar suni, ja ir iespēja, mainu ielas pusi.

Vienreiz klusā vakarpusē gāju pa ielu, pretī nāca vīrietis ar milzīgu lāci - arī ciešā pavadā, kam nepievērsu uzmanību, domāju, ka paiešu garām, ka tik ne arī - suns pēkšņi sāka lēkāt un skaļi riet.
Pābijos no tā trokšņa un suņa tuvuma, jo tas bija ļoti negaidīti, BET saimnieks teica, ka suns vienkārši ir draudzīgs un tā lēkāšana ir ''priecīga''. Labi, neizskatījās, ka grib kost, bet otreiz ko tik negaidītu nevēlētos piedzīvot. brr.
06.08.2013 14:25 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
ctn

Dionysus, piedalies diskusijā, kuras tēma Tev ir pazīstama un spēj tajā orientēties.


Es dzīvoju vidē ar suņiem un to saimniekiem vairāk kā 20 gadus. Man ir bērni un daudz esmu ar tiem staigājis ārā kur ir suņi un to saimnieki.

Tā ir pietiekama pieredze.

Un cik tu orientējies ????
06.08.2013 14:26 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Kad tev būs bērni tad mācēsi nolikt pie vietas gan savus, gan svešu bērnus.

+ :D
Nekas slikts tur nav, ja sīcim, kurš mēģina tikt pie suņa, pasaki, ka nedrīkst, suns var iekost. Tas it kā būtu normālāk nekā tupi blenzt un gaidīt suņa reakciju. Tajā brīdī, kad vecāku nav klāt, lai pildītu savus pienākumus un savaldītu bērnu, iestājas tava - suņa īpašnieka - atbildība par dzīvnieku. Labāk ir sarāt sīci un stingrāk pieturēt suni nekā nedarīt neko.
06.08.2013 14:28 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Dionysus, tātad, Tu dzīvo pilsētā jau 20+ gadus, kurā ir suņi, kuri kādam pieder. Tāpat Tev ir bērni, ar kuriem esi gājis garām suņiem un to saimniekiem. Vecīt, šito pieredzi man nesakaut... :(
06.08.2013 14:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits