Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nodokļu atgriešana - studijas,veselība

 
Reitings 44
Reģ: 29.01.2009
Sveikas.
Pati esmu studente,kas maksā studiju maksu bez kredīta,. Esmu pašnodarbināta persona, taču ienākumi nav lieli, tāpēc IIN neesmu maksājusi, tātad arī daļu no studiju maksas pati nevaru atgūt.
Precējusies neesmu, vecāki ārzemēs, bet ir strādājoša vecmāmiņa-pensionāre.
Vai viņa var iesniegt nodokļu atmaksu par savu veselību+manu veselību+manu studiju maksas daļu par atlikušo summu?
Lai gan, piemēram, studiju maksu emsu maksājusi no sava bankas konta?

Un ja tā, tad, vai neesmu nokavējusi, ja bankas maksājums tika veikts 2012.g. septembrī? Par 2012.g. bija jāiesniedz šogad aprīlī, bet vai ir vēl kāda iespēja?
31.07.2013 21:09 |
 
Reitings 1571
Reģ: 29.01.2009
Vecmāmiņa var sniegt- būs 150 LVL uz viņu pašu un 150 LVL uz tevi (bet tad, ja tu pati vispār neesi savus izdevumus par izglītību, veselību par to gadu uzrādījusi).
Un vecmāmiņai nekas nav nokavēts- deklarāciju var sniegt 3 gadus, t.i., šogad vēl var paspēt iesniegt pat par 2010. gadu.
Bet tev pašai gan kā saimnieciskās darbības veicējai deklarācija bija jāiesniedz no 1. marta līdz 1. jūnijam.
31.07.2013 23:36 |
 
Reitings 44
Reģ: 29.01.2009
Savu deklarāciju par 2012.g. esmu iesniegusi, tur viss ok, bet neko par veselību vai studijām nenorādīju.
Biju domājusi, ka 150ls ir KOPĀ, ko vecmāmiņa var saņemt, nevis par katru cilvēku, kura papīrus sniedz..hmmm, tas ir jaunums man. Bet vai tur nav saistība arī ar to, cik viņa IIN gadā vispār samaksājusi? Pelna minimālo mēnešalgu.
31.07.2013 23:49 |
 
Reitings 1571
Reģ: 29.01.2009
Jā, tie 150 LVL ir uz katru cilvēku. Viņai būs jāaizpilda 2x D4 pielikumi.
Protams, maksimālais apmērs ir kopā par gadu samaksātā IIN apmērā, bet, ja parēķinam, ka (150 +150)*25% = 75 LVL - summa, ko var dabūt atpakaļ. Tik daudz jau būs samaksāts IIN ar minimālo algu.
Ja par studiju maksu + veselība bija samaksāts vairāk par 150 LVL, tad, protams, pārsniegums pārceļas uz nākamajiem 5 gadiem.
01.08.2013 00:21 |
 
Reitings 44
Reģ: 29.01.2009
Un man vēl šķita, ka lēnām esmu nodokļu lietās iebraukusi, bet līdz ko ārpus sava komforta zonas - ....
Biju sapratusi, ka 150Ls ir te kusmsmāi atgiež, nevis tie, kuru vērtība iesniedz čeks un no tiem vēl tika tos 25% atgriež.. nu re, bide kļūst pavisa skaidra.
Liels paldies, sophie, Tu esi lieliska! :)

Vēl pēdējais jautājums.. Ja es kā pašnodarbinātā šī gada laikā sastrādāju vairāk par neapliekamo un nāk. gadā man, piemēram, jāmaksā IIN 50ls.. tad norādu D4 savus veselības izdevumus un studijas (ja iepr.gadā,piemēram, uzrāda vecmāmiņa, vai nākamajā gadā atlikumu varu norādīt es pati?), tad viņš automātiski noņem no tiem 50 maksājamajiem latiem daļu vai tad es tos 50ls samaksāju un par šo man atgriezīs ierasto 3mēn laikā?
01.08.2013 10:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits