Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kontracepcijas metožu salīdzinājums

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Nolēmu izveidot diskusiju par dažādajām kontracepcijas metodēm, kas mūsdienās aktuālas, un salīdzināt to efektivitāti. Uzreiz gan jāuzsver, ka ļoti daudz atkarīgs no metožu lietošanas pareizības un precizitātes.
Pieņemsim, ka dota simt sieviešu liela grupa, no kurām visām ir regulāra dzimumdzīve un visas lieto vienu vienīgu kontracepcijas metodi - tīri statistisks modelis. Nākamajā tabulā esošie skaitļi parāda vidējo nevēlamo grūtniecību skaitu (NGS) aplūkotajā grupā, konkrēto metodi lietojot tipiski un ideālā gadījumā.

Metode NGS, tipiski, NGS, ideāli
Olvadu pārsiešana 0,5 0,5
Vazektomija 0,15 0,1
Hormonālā spirāle 0,2 0,2
Hormonālais riņķis 9 0,3
Perorālās tabletes 8 0,3
Prezervatīvi 15 2
Pārtrauktais dzimumakts 18 4
Kalendārā metode 1,8 0,6
Dabiski 85 85
(datu avots - Vikipēja)

Kādus secinājumus varam izdarīt no šīs tabulas?
Pirmkārt, vairuma metožu kontraceptīvā efektivitāte lielā mērā ir atkarīga no to pareizas pielietošanas (prezervatīva pareiza uzvilkšana, pārtrauktā dzimumakta atbilstoša veikšana u.tml.). Arī hormonālie riņķi un tabletes nemaz nav tik droši realitātē, jo dažādu iemeslu dēļ organismā var nenokļūt aktīvās vielas (gremošanas traucējumi, piemēram). Pārsteidzoši, ka kalendārā metode ir krietni drošāka par prezervatīviem, protams, ar nosacījumu, ka sieviete pazīst savu ķermeni un veic rūpīgu plānošanu.
Otrkārt, pārtrauktais dzimumakts, kaut iecienīta, tomēr ir ļoti nedroša metode, un statistika to daļēji demonstrē. Lai arī ideālā gadījumā arī skaitliski šī metode ir tikai divas reizes riskantāka par prezervatīviem, tomēr ne visi vīrieši to pārvalda, tādēļ noteikti ieteicams lieki neriskēt. Šī varētu būt piemērota tikai tām sievietēm, kuras nebiedē doma par nokļūšanu mātes godā.
Treškārt, vairākas metodes var apvienot, tādējādi vēl vairāk mazinot risku. Ja, piemēram, sieviete lieto perorālo kontracepciju, bet vīrietis - arī prezervatīvu, tad gada laikā grūtniecība iestāsies aptuveni tikai vienai no 16 600 sievietēm. Savukārt - tas būs vairāk kā interesants fakts - sterilizētai sievietei un sterilizētam vīrietim, kurš vēl turklāt lieto prezervatīvus, varbūtība nokļūt vecāku godā ir 0,0000001 jeb gada laikā tikai viens no desmit miljoniem pāru ko tādu varētu piedzīvot.
No visām aplūkotajām metodēm vienīgi prezervatīvi nodrošina daļēju (ne pilnīgu!) aizsardzību pret seksuāli transmisīvām slimībām, tādēļ aicinu visas lasītājas būt atbildīgām un cienīt sevi un savu veselību. Īpaši piesardzīgām jābūt, stājoties dzimumattiecībās ar nepazīstamu partneri.

Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka vairumam sieviešu vēlams lietot perorālās kontracepcijas tabletes, jo tās ne vien sniedz kontraceptīvo efektu, bet arī mazina PMS simptomus, uzlabo ādas stāvokli, mazina risku saslimt ar ļaundabīgajiem audzējiem. Protams, šai metodei ir arī savi trūkumi, piemēram, paaugstināts vēnu trombozes risks.

Kādu kontracepcijas metodi esat izvēlējušās jūs? Vai, jūsuprāt, tā ir ērta un pietiekami droša un ērta?
31.07.2013 13:36 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Teodora, nudien?
01.08.2013 18:53 |
 
Reitings 287
Reģ: 20.10.2010
Tev neapnika, neviens tak nelasa.
01.08.2013 01:27 |
 
Reitings 669
Reģ: 05.07.2013
Klusais smaids, tas, ko tu zini, ir par traku. Vecīt, tu esi slims, ja tu neesi ārsts, bet zini tik daudz, un esi šeit, sieviešu forumā, kur veido diskusijas par šādām tēmām.

Starp citu, tas nepadara Tevi par VECI. Diez kādēļ vairs neesi.. okei, tas mani neinteresē, un tas man arī nebūtu jāzina. Bet, iedomājoties, ka Tu esi vīrietis ar gludām kājām, man nāk smiekli un mazliet pretīgi paliek.
31.07.2013 23:56 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Adele, vai es pareizi sapratu - Tu atbalsti ģimenes dzemdības, bet tajā pat laikā uzskati, ka vīrieši neko nedrīkst zināt par sieviešu kontracepcijas metodēm?
Starp citu, esmu bijis precēts.
31.07.2013 23:44 |
 
Reitings 669
Reģ: 05.07.2013
Adele, mūsdienās daudzi vīrieši piedalās arī dzemdībās. Kā Tu komentētu šo faktu? Vai uzskati, ka tas ir aizliedzams ar likumu?


Apsveicami! Taču es ļoti šaubos, vai tu kādreiz būsi starp šiem vīriešiem. Visticamāk Tu noģībtu pirmajās sekundēs. Vai arī.... tu ar savu mīļoto(:D?) pat nespētu ieņemt bērnu(trīs reizes pār plecu), jo tas nebūtu iespējams, zinot tik daudz par kontracepcijas iespējām.

Un, ak kungs, pat negribu iedomāties, kas notiktu tavās potenciālajās attiecības ar sievieti. Visticamāk viņa normāli nevarētu aiziet pie ginekologa, jo visu, ko tas ārsts teiktu, tu komentētu, un sieviete sajuktu prātā.
31.07.2013 23:37 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
tādēļ jau sievietes arī mēra savu bazālo temperatūru un pēta maksts gļotas.


Nu tā ir ''slidena'' metode. Sievietei jābūt diezgan precīzi regulāram ciklam.. Turklāt iedomājoties, kas notiek, ka kopējā ķermeņa temp. pasvārstās.. mulsinoši :)
31.07.2013 23:12 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es uzskatu, ka ja viirietis tik ljoti grib, lai lieto pats hormonus un gandee savu veseliibu. Es personiigi paartrauktu attieciibas ar jebkuru viirieti, kursh uzstaatu uz hormonaalo kontracepciju. Lai pats sien savus vadus un dzer tabletes. Sievieteem pie labas veseliibas nav nepiecieshama nekaada maaksliigaa regulaacija.

+++
31.07.2013 23:10 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
grecia, tādēļ jau sievietes arī mēra savu bazālo temperatūru un pēta maksts gļotas.
Tas ir kā? Paņem uztriepi no maksts,aiziet pie galda turpat istabā,zem mikroskopa nopēta,noteikti kaut ko ieliek šķidumos,salīdzina pierakstus,rēķina pēc formulām un beigās blakussēdošajam mīļajam pasaka būs vai nebūs sekss šovakar?
31.07.2013 23:09 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Pasaki godīgi! Tu esi vecene vai Tu gribētu būt vecene?



:D:D:D
31.07.2013 23:06 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Adele, mūsdienās daudzi vīrieši piedalās arī dzemdībās. Kā Tu komentētu šo faktu? Vai uzskati, ka tas ir aizliedzams ar likumu?
31.07.2013 23:05 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka vairumam sieviešu vēlams lietot perorālās kontracepcijas tabletes, jo tās ne vien sniedz kontraceptīvo efektu, bet arī mazina PMS simptomus, uzlabo ādas stāvokli, mazina risku saslimt ar ļaundabīgajiem audzējiem. Protams, šai metodei ir arī savi trūkumi, piemēram, paaugstināts vēnu trombozes risks.

Es uzskatu, ka ja viirietis tik ljoti grib, lai lieto pats hormonus un gandee savu veseliibu. Es personiigi paartrauktu attieciibas ar jebkuru viirieti, kursh uzstaatu uz hormonaalo kontracepciju. Lai pats sien savus vadus un dzer tabletes. Sievieteem pie labas veseliibas nav nepiecieshama nekaada maaksliigaa regulaacija. Atbalstu prezervatiivu un ilgstoshaas attieciibaas paartraukto, ja beerna pieteikshanaas gadiijums ir ticis izrunaats un abi partneri par to priecaatos.
31.07.2013 23:04 |
 
Reitings 669
Reģ: 05.07.2013
Tikko uzdūros uz diskusiju par gludajām kājām.

Klusais smaids:
Esmu mēģinājis epilatoru, taču man nepatika, jo, manuprāt, traumē ādu. Labāk iesaku pamēģināt cukura vasku un auduma strēmeli. Ja izjūti diskomfortu un esi ar gaišu ādas krāsu, bet tumšiem matiņiem, vari izmēģināt lāzerepilāciju - padārgi gan.


Pasaki godīgi! Tu esi vecene vai Tu gribētu būt vecene? :D:D
31.07.2013 23:02 |
 
Reitings 669
Reģ: 05.07.2013
Ja Tu būtu tik gudrs, Tu būtu atbildējis visā kontekstā.
Es uzskatu, ka Tev vienreiz jābeidz mūs izglītot lietās, ko sen jau zinām.. ak dievs, man būs jāraksta vēlreiz?
Es tiešām nesaprotu, KĀPĒC tu gribi diskutēt ar sievietēm par šādiem jautājumiem? KĀPĒC? Tu esi vientuļš? Tevi kāda ir atšuvusi mēnešreižu dēļ? Varbūt tomēr labāk parunā par seksu. Šīs tēmas, par ko tu gribi runāt, ir pārāk jūtīgas.
31.07.2013 22:59 |
 
Reitings 317
Reģ: 19.02.2011
Bet nu ne jau tādos sīkumos.
31.07.2013 22:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja godīgi.. šī tēma ir salīdzinoši interesanta.. tā dzimumu līdztiesība jau bija izsmelta :D
31.07.2013 22:56 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
jaguar, manuprāt, šie fakti būtu jāzina ikvienam cilvēkam (neatkarīgi no dzimuma) - bez sarkasma.
31.07.2013 22:53 |
 
Reitings 317
Reģ: 19.02.2011
Man vēl joprojām riebjas, ka tu te vari spriedelēt ar medicīniskajiem terminiem BEZ ārsta izglītībaa. Ne velti viņi mācās TIK daudzus gadus.


Nu beidz, katram normālam vīrietim tas būtu jāzin bez ārsta izglītības.

Sarkasms.
31.07.2013 22:50 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Adele, kā jau teicu - Tu laikam uzskati, ka par skaistumkopšanu drīkst rakstīt tikai profesionāli kosmetologi, bet par kulināriju - tikai kvalificēti pavāri.
31.07.2013 22:49 |
 
Reitings 669
Reģ: 05.07.2013
Nudien? Ja jau visas šeit ir tik pieaugušas kādēļ parādās tādas tēmas kā "pirmā reize", "nevainības zaudēšana", "kavējas menstruācijas", "palīgā, vai esi stāvoklī"?


Ak, žēlsirdīgais vīrietis cenšas mūs izglītot par mēnešreizēm un kontracepciju... drīz būs vēl krūšu sāpes, histērijas lēkmes, depresijas un iepirkšanās stāstiņi..

Tieši tāpēc, ka mēs šeit rakstām tik dažreiz banālus un stulbus jautājumus, šis ir sieviešu forums, un tev te nav vietas. Tev nav mūs jāizglīto lietās, ko mēs sen jau zinām, vai, ja gribētu zināt, pašas šeit rakstītu jautājumus. Vai varbūt pat uzrīkotu īstu satikšanos, kur ĪSTS ĀRSTS mūs konsultētu.

Man vēl joprojām riebjas, ka tu te vari spriedelēt ar medicīniskajiem terminiem BEZ ārsta izglītībaa. Ne velti viņi mācās TIK daudzus gadus.
31.07.2013 22:47 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Ooo laikam jāiet gulēt, palags jau uzklāts! :D


Man šķiet, ka aiz šī profila ir vai nu meitene, vai arī kkāds neaptēsts ginekologs, kurš izmācījās šo profesiju, jo trūka sieviešu uzmanības skolas gados, un tagad tad var realizēties nabadziņš!

Normāls vīrietis šo visu nu nevar zināt! Parastam vīrietim te jau būtu augām diennaktīm jāsēž googlē un jāmeklē info, ko pasniegt cosmo! Taka mani varianti, Tu esi:

- sieviete
- jucis ginekologs
- muļķis, kam trūkst sieviešu uzmanības, vismaz normālu sieviešu!
31.07.2013 22:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits